Śląsk – Termalica 2:0 (koniec) | Jagiellonia – Zagłębie L. 1:2 (koniec) | Górnik Ł. – Legia 0:2 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:2 (1:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 02.08.2015, 15:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 3. runda
    Statystyki pomeczowe:

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Zagłębie Lubin wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 2-1. Miedziowi skorzystali z sytuacji, w której gospodarze oddali im kompletnie inicjatywę i w drugiej połowie intensywnie pracowali na wyrównanie. Najpierw po znakomitej asyście Janoszki do bramki piłkę skierował Papadopulos. Goście poszli za ciosem i już trzy minuty później objęli prowadzenie za sprawą główki Rakowskiego. Arbiter uznał, iż Drągowski wybił futbolówkę już zza linii bramkowej. Podopieczni Michała Probierza mieli szansę na wyrównanie, lecz Maciej Gajos nie wykorzystał jedenastki. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (17:23:46)

90+4

90+3
    Bronią się lubinianie w swojej szesnastce. Ostatnie sekundy tego meczu.

90+1
    Po dośrodkowaniu Tomasika z rzutu wolnego piłka spadła na głowę... Drągowskiego. Poszybowała jednak następnie wysoko nad poprzeczką.

90
    Trzy minuty zostały doliczone przez Tomasza Kwiatkowskiego.

89
    Faul taktyczny Jacha. Grzelczak ładnie obrócił się mając rywala na plecach, ale został chwilę później przez niego sprowadzony do parteru.

87
    Przewinienie Tosika w środkowej strefie boiska. Przewrócony został przez niego Grzyb.

86
    Ostatnia rotacja w tym spotkaniu. Rakowski schodzi na ławkę rezerwowych, a na ostatnie minuty wbiega Zbozień.
    84. Pudło Gajosa.

84
    Ależ Maciej Gajos fatalnie przestrzelił! Posłał futbolówkę bardzo wysoko w trybuny. Zaprzepaszczona okazja na wyrównanie.
    83. Forenc fauluje Gajosa w polu karnym.

83
    Rzut karny dla Jagiellonii! Maciej Gajos powalony na ziemię przez Forenca!

81
    Świderski zacentrował do Grzelczaka, a ten wykłada futbolówkę Grzybowi, który starał się technicznie pokonać Forenca. Nic z tego. Kapitan gości swobodnie wyłapuje piłkę.

80
    Druga zmiana w ekipie Zagłębia. Woźniak wchodzi w miejsce Janoszki.

79
    Jaga ciągle w natarciu. Gospodarze szukają trafienia wyrównującego, lecz mają na to coraz mniej czasu.
    77. Niezła próba Góralskiego.

77
    Grzelczak przejął piłkę po długim podaniu, opanował ją i zgrał do nabiegającego Góralskiego. Były gracz Wisły Płock potężnie uderzył na bramkę, lecz futbolówka przeszła tuż obok słupka.

Krzysztof

Gole: 12. Gajos – 62. Papadopulos, 65. Rakowski

Kartki:   61. Tomasik (JAG), 75. Drągowski (JAG) – 67. Rakowski (ZAG), 70. Papadopulos (ZAG), 89. Jach (ZAG)

Spudłowany karny!: 84. Gajos (JAG), nietrafiony

Jagiellonia Białystok: Drągowski – Modelski, Madera, Tarasovs, Tomasik – Romanczuk, Grzyb – Gajos, Vassiljev (55. Grzelczak), Frankowski (76. Świderski) – Sekulski (68. Góralski).
    Zmiany: K. Baran – Augustyniak, Pawlik, Góralski, Mystkowski, Świderski, Grzelczak.

Zagłębie Lubin: Forenc (C) – Čotra, Guldan, Jach, Todorovski – Piątek (62. Vlasko), Tosik – Janus, Rakowski (86. Zbozień), Janoszka (80. Woźniak) – Papadopulos.
    Zmiany: Poláček – Błąd, Kubicki, Sobków, Vlasko, Woźniak, Zbozień.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski – Rafał Rostkowski i Marcin Borkowski – Wojciech Krztoń