Śląsk – Termalica 2:0 (koniec) | Jagiellonia – Zagłębie L. 1:2 (koniec) | Górnik Ł. – Legia 0:2 (koniec)
Górnik Łęczna
0:2 (0:2)
Legia Warszawa
Niedziela 02.08.2015, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • PKO Ekstraklasa • 3. runda

W drugim niedzielnym meczu polskiej ekstraklasy dojdzie to bardzo ciekawego starcia między zespołami, które sezon zaczęły od dwóch wygranych. Drużyna Górnika Łęczna przed własną publicznością zmierzy się z wicemistrzem Polski – Legią Warszawa!

Gospodarze dzisiejszego meczu bardzo dobrze weszli w ten sezon wygrywając dwa spotkania z trudnymi rywalami. Popularni Zielono-czarni na inaugurację pokonali na wyjeździe 2:0 Ruch Chorzów, natomiast przed tygodniem uporali się na własnym obiekcie z drużyną Górnika Zabrze 2:1. Z dobrej strony na początku sezonu pokazuje się Bartosz Śpiączka – strzelec dwóch bramek.

Piłkarze Legii doskonale rozpoczęli tą kampanię ligową odnosząc dwa efektowne zwycięstwa! W pierwszej serii gier podopieczni Henninga Berga rozbili we Wrocławiu miejscowy Śląsk 4:1, a w drugiej kolejce przy Łazienkowskiej nie pozostawili żadnych złudzeń zespołowi Podbeskidzia, który z Warszawy wyjechał z bagażem pięciu straconych goli! Defensorzy Górnika muszą dzisiaj uważać przede wszystkim na bramkostrzelnego Nemanję Nikolica, który błyszczy skutecznością na początku rozgrywek.
    Wypowiedzi piłkarzy Górnika przed meczem z Legią Warszawa! Gospodarze są w dobrych nastrojach po dwóch zwycięstwach, ale twardo stąpają po ziemi.
    Tak prezentuje się ligowa tabela przed niedzielnymi meczami.

W środku tygodnia Legia rozgrywała swój mecz w ramach trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy. Legioniści udali się do Albanii na spotkanie z FK Kukësi, które zostało przerwane koło 60 minuty przy prowadzeniu warszawiaków 2:1. Kamieniem w głowę został trafiony Ondrej Duda, ale Słowak na pewno będzie dzisiaj gotowy do gry.

Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu spotkania.
    Piłkarze Legii zapoznali się już z murawą stadionu w Łęcznej!

Znamy już skład Legii na dzisiejsze spotkanie. Wkrótce karty odkryje również Jurij Szatałow.

Skład gospodarzy na dzisiejsze spotkanie:

Legioniści wybiegli już na rozgrzewkę!

Przedstawiamy wyjściowe zestawienia obu zespołów:

Górnik Łęczna: Prusak – Basta, Szmatiuk, Božić, Leândro – Nikitović (C), Nowak – Piesio, Poźniak, Černych – Śpiączka.

Rezerwowi: Rodić – Sasin, Tymiński, Bednarek, Świerczok, Pitry, Bonin.

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak (C), Pazdan, Brzyski – Guilherme, Furman, Masłowski, Kucharczyk – Nikolić, Prijović.

Rezerwowi: Malarz – Bereszyński, Lewczuk, Makowski, Duda, Żyro, Saganowski.

Sędzia: Tomasz Musiał.
    Ciekawostki dotyczące dzisiejszego spotkania!

Kibice Legii jak zawsze wspierają swoich ulubieńców!

Piłkarze obu zespołów już pojawiają się na murawie! Za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra w tym meczu!

1

2
    Spokojny początek meczu – Legia prowadzi atak pozycyjny, natomiast gospodarze bronią dostępu do własnej bramki. Przyjezdni szybko ruszyli do zdecydowanego ataku.

3
    Ależ było blisko! Furman dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie z bliskiej odległości na bramkę uderzył Rzeźniczak! Świetnie zachował się Prusak, który zdołał odbić piłkę do boku!
    3. Jakub Rzeźniczak (LEG)

4
    Mieliśmy dłuższą przerwę w grze gdyż pomocy medycznej potrzebował Jakub Rzeźniczak, który nabawił się drobnego urazu w ostatniej sytuacji.

5
    Z drugiej strony boiska zaskakujący strzał z dystansu oddał Śpiączka, ale napastnik Górnika zdecydowanie się pomylił.

7
    Bardzo ciekawy początek meczu! Cały czas w natarciu znajduje się Legie Warszawa, która znakomicie weszła w to spotkanie. Sporo uwag do gry swoich podopiecznych ma natomiast Jurij Szatałow.

8
    Legioniści długo utrzymują się w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika.

9
    Teraz to Bartosz Śpiączka potrzebował trochę czasu, aby pozbierać się z murawy po starciu z rywalem.

10
    Gra toczy się głównie na połowie Górnika, który ma spore problemy, aby przenieść ciężar gry na połowę rywali.

11
    W pole karne dośrodkował Leândro, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału na bramkę.. Grę z piątego metra wznowi Kuciak.

13
    Obraz gry nie ulega zmianie – przyjezdni cały czas mają optyczną przewagę, natomiast gospodarze cierpliwie czekają na swoją okazję do przeprowadzenia szybkiej akcji.

14
    Legia długo buduje atak pozycyjny, ale niewiele z tego wynika. Górnik mądrze się ustawia na własnej połowie boiska.

15
    Było groźnie pod bramką Legii! Śpiączka świetnie zwiódł dwóch rywali i uderzył z około 18 metrów! Kuciak dosyć szczęśliwie odbił piłkę na rzut rożny!

16
    Gol dla Legii!
    Fatalna strata gospodarzy na własnej połowie boiska i Legia wychodzi na prowadzenie! Guilherme podał do Prijovica, który zagrał wzdłuż bramki, a NEMANJA NIKOLIĆ dopełnił tylko formalności z kilku metrów! Prusak nie miał nic powiedzenia!
    16. Nemanja NIKOLIĆ - 0:1
    18. Nikolić błyszczy na polskich boiskach!

19
    Legia po zdobyciu gola cofnęła się nieco do obrony i pozwala rozgrywać rywalom, którzy będą starać się odpowiedzieć na trafienie gości.

21
    Brzyski dobrze zablokował dośrodkowanie Piesio i gospodarze wznowią grę od narożnika boiska.

22
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kompletnie niepilnowany Cernych oddał celny strzał na bramkę! Jednak próba Litwina była za słaba, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Kuciaka.

24
    W dogodnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Kucharczyk, ale skrzydłowy Legii nie zdołał skutecznie przelobować wychodzącego z bramki golkipera Górnika.

25
    Legia kontroluje przebieg boiskowych wydarzeń i cały czas szuka kolejnego gola. Górnik skupiony na obronie dostępu do własnej bramki.

26
    Sędzia prowadzący dzisiejsze zawody zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
    Kibice Legii cały dopingują swój zespół.

29
    Kucharczyk przedarł się lewą strona boiska i zdecydował się dośrodkować w pole karne! Piłka po rykoszecie opuściła plac gry.

30
    Piłka w siatce Górnika po strzale.. Nikolica! Jednak wcześniej do góry powędrowała chorągiewka sędziego liniowego! Reprezentant Węgier w momencie podania znajdował się na minimalnym spalonym!

32
    Brzyski zagrał prostopadłą piłkę do Prijovica, który zdołał dośrodkować w pole karne, ale defensorzy Górnika wybili futbolówkę poza plac gry! Legia nie zwalnia tempa!

33
    Legia podwyższa swoje prowadzenie! Michał Kucharczyk doskonale dośrodkował w pole karne, gdzie precyzyjny strzał głową oddał NEMANJA NIKOLIĆ! Prusak nie miał nic do powiedzenia!
    33. Nemanja NIKOLIĆ - 0:2
    Prawdziwy snajper! Kibice Legii zapomnieli już o Orlando Sa!

35
    Groźne w pole karne dośrodkował Piesio, ale żaden z jego partnerów nie zamykał akcji.

36
    Legioniści niepodzielnie dominują na murawie – Górnik ma dzisiaj niewiele atutów w ofensywie.

38
    Cały czas w posiadaniu piłki znajdują się piłkarze prowadzeni przez Henninga Berga. Legia doskonale weszła w ten sezon i niszczy kolejnego rywala.

39
    To powinien być kolejny gol dla Legii! Dwójkowa akcja Nikolica z Prijovicem, ten drugi znalazł się w doskonałej okazji do zdobycia bramki, ale uderzył tylko tuż obok słupka z około 12 metrów!
    39. Aleksandar Prijović (LEG)

41
    Bezradni są piłkarze Górnika Łęczna, których w przerwie czeka męska rozmowa w szatni.

42
    Powoli zbliżamy się do końca pierwszej części gry, w której Legia dwukrotnie udokumentowała swoją dużą przewagę.

43
    Niewiele dzieje się na murawie – obrońcy Legii wymieniają piłkę między sobą na własnej połowie boiska.

44
    Niedokładne zagranie Rzeźniczaka i grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego wznowią gospodarze.

45+1
    Sędzia doliczył dwie minuty do trwania pierwszej części gry!

45+2
    Michał Masłowski oddał bardzo słaby strzał z około 25 metrów i grę od własnej bramki wznowi Sergiusz Prusak.

45+2

Po pierwszej bardzo jednostronnej części meczu Legia Warszawa prowadzi na wyjeździe 2:0 z Górnikiem Łęczna po trafieniach Nemanji Nikolica. Wracamy za 15 minut!
    Legioniści stwarzają bardzo dużo okazji, ale jak do tej pory oglądaliśmy dzisiaj tylko dwie bramki.

Statystyki pierwszej części spotkania:

Ondrej Duda pojawi się na murawie po przerwie.

Piłkarze obu zespołów już wracają na murawę! Za chwilę początek drugiej odsłony tego meczu!

46

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Kamil Poźniak, na boisku pojawia się Przemysław Pitry.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Nemanja Nikolić, na boisku pojawia się Ondrej Duda.

47
    Trenerzy obu zespołów zdecydowali się dokonać zmian w wyjściowych składach – zobaczymy jakie będą one miały wpływ na grę.

48
    Groźny kontratak Górnika! Pitry zagrał prostopadłą piłkę do Cernycha, który oddał strzał z około 17 metrów! Futbolówkę po rykoszecie pewnie wychwytuje Kuciak!

49
    Ciekawy początek drugiej części meczu! Gra przenosi się spod jednej bramki pod drugą! Czekamy na kolejne trafienia!

50
    Piłkarze Górnika próbują strzelać! Pitry zagrał na 18 metr do Śpiączki, który oddał strzał z woleja, ale wyraźnie się pomylił..

52
    Tomasz Brzyski zdecydował się oddać strzał z rzutu wolnego z około 26 metrów, ale wyraźnie pomylił się gracz Legii.

53
    Basta faulował tuż przed polem karnym Kucharczyka! Legioniści będą mieli kolejną okazję do oddania strzału ze stojącej piłki.

54
    Dominik Furman uderzył z rzutu wolnego z około 18 metrów! Futbolówka po strzale pomocnika Legii przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Górnika!
    55. Zobaczymy, jak w drugiej części gry poradzi sobie Legia bez swojego najlepszego strzelca.

57
    Ładna akcja Legii! Brzyski dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegający Kucharczyk nie zdołał skierować piłki do siatki!

58
    Gospodarze w drugiej połowie są nieco aktywniejsi w ofensywie, ale nie przekłada się to na stwarzane okazje bramkowe.

59
    Michał Pazdan (Legia Warszawa) został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem. To pierwsza kara indywidualna tym meczu.

61
    Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska – Legia nieco spuściła z tonu i nie forsuje już tempa. Kontaktowa bramka dla gospodarzy może odmienić losy tej rywalizacji.

62
    Groźny strzał z około 25 metrów oddał Grzegorz Piesio, ale zdecydowanie pomylił się ten doświadczony pomocnik.

63
    Mamy krótką przerwę w grze, gdyż pomocy medycznej potrzebował Guilherme. Chwila przerwy dla zawodników na uzupełnienie płynów.

65
    Górnik ma coraz mniej czasu na odwrócenie losów tego meczu, który powoli zacznie wkraczać w decydującą fazę.

66
    Swoich sił spróbował teraz Cernych, ale wyraźnie pomylił się reprezentant Litwy. Grę od własnej bramki wznowi golkiper warszawskiego zespołu.

67
    Groźna akcja Legii! Duda zagrał spod końcowej linii wzdłuż bramki, ale Prijović został w blokach startowych..

69
    Nikitović dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale defensorzy Legii oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

70
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartosz Śpiączka, na boisku pojawia się Jakub Świerczok.

70
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tomasz Nowak, na boisku pojawia się Łukasz Tymiński.

71
    Jakub Świerczok pomagał sobie ręką, co bardzo dobrze dostrzegł arbiter prowadzący dzisiejsze zawody – Tomasz Musiał.

73
    Zbyt mocne dośrodkowanie Piesio w pole karne i piłkę bardzo pewnie wychwytuje wychodzący z bramki Kuciak.

74
    Dominik Furman (Legia Warszawa) przerwał faulem dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy za co słusznie został napomniany przez sędziego żółtym kartonikiem.

76
    Legia szanuje futbolówkę, długo utrzymuje się w posiadaniu piłki. W ostatnich minutach obaj bramkarze nie mieli okazji do pokazania swoich umiejętności.

77
    Zagranie za linię obrony do Prijovica, który w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej, co dobrze dostrzegł sędzia liniowy.

78
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Aleksandar Prijović, na boisku pojawia się Marek Saganowski.

80
    Tymiński oddał strzał z dystansu z rzutu wolnego, ale wyraźnie pomylił się gracz, który pojawił się na placu gry w drugiej części meczu.

81
    Saganowski wyjechał z piłką poza boisko i grę od wrzutu z autu wznowią gospodarze.

83
    Kolejna fatalna strata gospodarzy i przed szansą stanął Guilherme, ale trafił w jednego z rywali.

84
    Mamy przerwę w grze, gdyż w ostatniej sytuacji kontuzji doznał gracz Legii. Niestety Brazylijczyk nie wróci już na murawę – potrzebna będzie zmiana.

85
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Michał Żyro.

86
    Bardzo słabo w pole karne dośrodkował Basta i dobrze ustawiony Broź oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

87
    Przed nami ostatnie minuty tego meczu, którego Legia już raczej nie przegra. Gospodarze nieudolnie próbują zmienić niekorzystny dla siebie rezultat.

89
    Basta dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie do strzału głową doszedł Świerczok, ale minimalnie się pomylił!

90+1
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowych 90!

90+2
    Bardzo dobrze zachował się teraz Pazdan, który zostawił na pozycji spalonej Świerczoka. Legia spokojnie utrzymuje się w posiadaniu piłki.

90+3

Po przeciętnej drugiej części meczu Legia Warszawa w pełni zasłużenie pokonała w Łęcznej miejscowego Górnika po trafieniach Nemanji Nikolica! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu Lajfy.com! (19:53:35)