Foto-Higiena Gać
Sobota 08.08.2015, 17:003 Liga dolnośląsko-lubuska • Runda 1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Czas na inaugurację sezonu 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej. Na stadionie w Polkowicach o pierwsze punkty w sezonie powalczą KGHM ZANAM Polkowice oraz Foto-Higiena Gać.

Gospodarze nowy sezon rozpoczynają w roli beniaminka. Do 3. ligi awansowali z dolnośląskiej grupy 4. ligi wraz z rezerwami pierwszoligowej Miedzi Legnica. W rozgrywkach tych zdobyli aż 70 punktów w 30 meczach, co dobrze rokuje na obecny sezon.

Dla gości będzie to czwarty z kolei sezon w dolnośląsko-lubuskiej grupie 3. ligi. Od historycznego awansu z 4. ligi nigdy nie mieli problemu z utrzymaniem, a celem na obecny sezon jest oczywiście upragniony awans do wyższych rozgrywek.

Szykuje się bardzo ciekawe starcie dwóch solidnych drużyn, które mają ambicję na grę w 2. lidze. Dobrym punktem wyjścia będzie pokazanie się z jak najlepszej strony już na początku rozgrywek, dlatego można się spodziewać dobrego widowiska już od pierwszych minut. Zapraszamy na relację live minuta po minucie prosto ze stadionu!

Ze stadionu w Polkowicach melduje się Maciej Cichosz. Piłkarze będą mieli dzisiaj ciężkie zadanie, bowiem termometry w Polkowicach wskazują obecnie aż 38 stopni Celcjusza.

Składy wyjściowe:

KS Polkowice: Szymański – Magdziak, Wacławczyk, Dziedzina, Galas – Famulski, Szuszkiewicz, Fryzowicz, Bancewicz – Drzazga, Szymik
    Rezerwowi: Sajak, Seta, Karpiński, Karmelita, Rybarczyk, Zawadzki, Jurak
    Trener: Jarosław Pedryc

Foto-Higiena Gać: Mazur – Dorobek, Kalinowski, Kucyniak, Orzechowski – Pożarycki, Stawowy, Strójwąs, Synowiec – Wejerowski, Wróbel
    Rezerwowi: Wolfinger, Wojciechowski, Kaczmarek, Kozina, Salak, Skorłutowski, Smoliński
    Trener: Krystian Pikaus

Sędziowie: Marcin Celejewski, Dawid Kuraszkiewicz, Paweł Białek.

Drużyny są już na boisku, piłkarze KS Polkowice otrzymują właśnie puchar za awans do 3. ligi

1

2
    Piłkarze gości rozpoczęli, ale szybko oddali inicjatywę gospodarzom.

5
    Mocny pressing gości prawie się opłacił, jednak Wróbel dobrze powstrzymany przez obrońców.

19
    Lepszy moment gry gospodarzy, bedą mieli rzut rożny i okazję na objęcie prowadzenia.

21
    Gol dla KS-u Polkowice!
    Fenomenalne uderzenie głową KRZYSZTOFA DRZAZGI po kapitalnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i mamy 1:0 dla Polkowic!

23
    Bancewicz chciał zaskoczyć źle ustawionego Mazura, ale przestrzelił

25
    Kolejna dobra akcja gospodarzy i Mazur po mocnym strzale paruje piłkę na rzut rożny

26
    Sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

36
    Kolejna groźna akcja gospodarzy. W ostatnim momencie Pożarycki wybija na rzut rożny.

37
    Obrońcy Gaci po raz kolejny ratują się wybiciem piłki poza pole gry.

38
    Zawodnicy z Polkowic domagali się odgwizdania zagrania ręką w polu karnym, jednak sędzia puścił grę.

39
    Pożarycki przytrzymywał Szuszkiewicza za koszulkę i otrzymał upomnienie od sędziego.

41
    Krótka przerwa w grze po tym jak Famulski ucierpiał w starciu

43
    Od bramki rozpocznie Szymański

44
    Jescze jedna próba gospodarzy prawym skrzydłem. Czy uda się powiekszyć prowadzenie przed przerwą?

45+1
    Orzechowski otrzymuje żółtą kartkę za brutalny faul na zawodniku gospodarzy

45+2

Wynik w pełni odzwierciedla przebieg pierwszej połowy spotkania. Gospodarze po dość ospałych 20 minutach włączyli 6. bieg i zdołali wyjsć na prowadzenie. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie rownież nie zabraknie emocji.

Drużyny wróciły na boisko, za chwilę rozpocznie się druga odsłona spotkania.

46

46
    Rozpoczęli gospodarze, Kalinowski fauluje i mamy rzut wolny dla Polkowic.

46
    Gol dla Foto-Higieny!
    Jeszcze nie wszyscy widzowie wrócili na stadion, a już mamy wyrównanie. Fatalny błąd obrony gości wykorzystuje PAWEŁ SYNOWIEC, który mocnym strzałem pokonuje Szymańskiego.

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Strójwąs za niebezpieczne zagranie blisko pola karnego. Będzie dobra okazja na ponowne przejęcie prowadzenia dla gospodarzy.

49
    Drzazga znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak sędzia asystent odgwizdał spalonego

50
    Żółta kartka za brutalne zagranie dla Szymika.

50
    Dynamiczna akcja gości, jednak zbyt słabo strzelał Wejerowski, żeby zaskoczyć Szymańskiego.

51
    Sam na sam wychodził Bancewicz, ale fatalnie spudłował strzał. To powinien być gol!

52
    Nieudana akcja Foto-Higieny na lewym skrzydle i zespół KS Polkowice przy piłce.

54
    Bardzo dobra kontrola piłki przez Bancewicza na lewej stronie, świetne dośrodkowanie i KRZYSZTOF DRZAZGA po raz drugi w tym spotkaniu wyprowadza głową swój zespół na prowadzenie. 2:1 dla gospodarzy!

56
    Pożarycki fauluje Bancewicza na prawym skrzydle, będzie kolejna okazja na zdobycie bramki dla gospodarzy

57
    Dobre dośrodkowanie i mamy hat-trick KRZYSZTOFA DRZAZGI. Doskonały mecz tego napastnika

63
    Zmiana w drużynie Foto-Higiena Gać: z boiska schodzi Synowiec, na boisku pojawia się Salak.

66
    Zawodnicy Foto-Higieny w ataku pozycyjnym

67
    Drzazga przed szansą na 4. bramkę, ale dobrze interweniuje obrona gości. Rzut rożny dla Polkowic.

68
    Strzał Bancewicza zablokowany przez Wróbla, kolejny stały fragment dla gospodarzy.

69
    Nikt nie zamykał tej akcji i od bramki rozpocznie Mazur

70
    Nieporozumienie przy wybijaniu piłki z pola karnego i goście będą mieli szansę na złapanie kontaktu z rzutu rożnego.

70
    Poprzeczka ratuje zespół gospodarzy! Piłka wybita poza pole gry i sędzia zarządza chwilę przerwy na uzupełnienie płynów.

72
    Goście wznowili grę z autu, mocny strzał Wójcika z woleja trafia prosto w ręce Szymańskiego.

75
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Famulski, na boisku pojawia się Karmelita.

76
    Salak otrzymuje żółtą kartkę za brutalny faul.

78
    Petarda z rzutu wolnego MACIEJA BANCEWICZA i mamy 4. bramkę dla Polkowic!

80
    Goście wyraźnie podłamali się stratą czwartej bramki i już nie forsują tempa

81
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Jurak.

84
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy i ostatecznie MICHAŁ WRÓBEL pakuje piłkę do siatki

85
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Bancewicz, na boisku pojawia się Rybarczyk.

87
    Zmiana w drużynie Foto-Higiena Gać: z boiska schodzi Orzechowski, na boisku pojawia się Kozina.

89
    Jeszcze jedna akcja gości, czy uda im się złapać kontakt w końcówce?

90
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Szuszkiewicz, na boisku pojawia się Zawadzki.

90+1
    Pożarcie przytomnie wybija piłkę z pola karnego i mamy kontratak gości

90+2
    Jedna z ostatnich okazji dla gości z rzutu wolnego

90+4
    Goście jeszcze próbują gry "na aferę", ale dobrze ustawiona jest obrona Polkowic

90+4
    Koniec meczu. Zasłużone zwycięstwo gospodarzy na inaugurację sezonu dobrze wróży na pozostałą cześć rozgrywek. Gratulacje rownież dla zespołu gości za walkę do końca.

W imieniu swoim i redakcji Lajfy.com dziękuję za uwagę, życzę miłego wieczoru i zapraszam na inne relacje przygotowane przez nasz portal. (18:55:16)
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!

Maciej Cichosz

Gole: 21. Drzazga, 54. Drzazga, 57. Drzazga, 78. Bancewicz – 46. Synowiec, 84. Wróbel

Kartki:   50. Szymik (PLK), 76. Salak (PLK) – 45+1. Orzechowski (FHG), 48. Strójwąs (FHG)

Górnik Polkowice: Szymański – Magdziak, Wacławczyk, Dziedzina, Galas – Famulski (75' Karmelita), Szuszkiewicz (90' Zawadzki), Fryzowicz, Bancewicz (85' Rybarczyk) – Drzazga (81' Jurak), Szymik
    Zmiany: Sajak, Seta, Karpiński, Karmelita, Rybarczyk, Zawadzki, Jurak

Foto-Higiena Gać: Mazur – Dorobek, Kalinowski, Kucyniak, Orzechowski (87' Kozina) – Pożarycki, Stawowy, Strójwąs, Synowiec (63' Salak) – Wejerowski, Wróbel
    Zmiany: Wolfinger, Wojciechowski, Kaczmarek, Kozina, Salak, Skorłutowski, Smoliński

Sędziowie: Marcin Celejewski, Dawid Kuraszkiewicz, Paweł Białek