Lech P. – Piast 0:1 (koniec) | Legia – Korona 1:2 (koniec)
0:1 (0:1)
Piast Gliwice
Niedziela 23.08.2015, 15:30 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • Runda 6

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami pierwszy niedzielny mecz 6. kolejki ekstraklasy. W Poznaniu mistrz Polski Lech podejmie lidera po pięciu seriach gier Piasta Gliwice.

W poprzedniej kolejce Lech po słabym meczu dość nieoczekiwanie przegrał w Lubinie z Zagłębiem 1-2. Piast z kolei zaprezentował się znakomicie w starciu z Legią Warszawa, wygrywając 2-1.

Mimo, że Piast jest wyżej w tabeli, to faworytem niedzielnego meczu jest Lech. Historia spotkań również przemawia za "Kolejorzem". Ostatnie trzy mecze Lecha z Piastem przy Bułgarskiej kończyły się gładkimi zwycięstwami gospodarzy 4-0.

Zapraszamy na relację z meczu Lech Poznań – Piast Gliwice w niedzielę 23 sierpnia do portalu Lajfy.com. Początek o godz. 15.30!

Lech Poznań: Gostomski – Ceesay, Kamiński, Arajuuri, Douglas – Lovrencsics, Trałka (C), Tetteh, Hämäläinen, Formella – Thomalla.
    Rezerwowi: Burić – Wilusz, Kędziora, Kádár, Pawłowski, Sanocki, Holman.

Piast Gliwice: Szmatuła – Osyra, Pietrowski, Hebert, Mráz – Szeliga, Korun, Radosław Murawski (C), Vacek, Živec – Nešpor.
    Rezerwowi: Rusov – Badía, Barišić, Kwaśniewski, Dytko, Moskwik, Mokwa.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń).

Za kilka chwil początek spotkania. Piłkarze pojawili się na boisku.

Lech w niebiesko-białych strojach. Piast na czerwono. Za moment zaczynamy!

1

1
    Na prawej obronie Piasta jednak Marcin Pietrowski, choć ostatnio ustawiany był na środku.

2
    Inicjatywę posiadają przyjezdni w pierwszych sekundach.

2
    Długie podanie do Nešpora, ale ten złapany na spalonym. Akcja gości przerwana.

4
    Gospodarze opanowali sytuację. Piast czeka na kontry.

5
    Dobra wrzutka Douglasa z rzutu wolnego, ale wyjaśnili sytuację zawodnicy Piasta.

6
    Nieporozumienie między Kamińskim i Gostomskim. Wysoko wyskoczył do piłki Szeliga, doznając przy tym jakiegoś urazu. Mamy przerwę w grze.

7
    Szeliga opuszcza boisko na noszach.

8
    Szeliga nie wróci już na murawę. Szykowana jest zmiana.

8
    Atak pozycyjny Lecha.

10
    Niecelny strzał Thomalli zza pola karnego.

10
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Bartosz Szeliga, na boisku pojawia się Gerard Badía.

11
    Szeliga jedzie do szpitala.

11
    Centra Badíi z lewej flanki i pewna interwencja Gostomskiego.

12
    Dobrze wyglądają gliwiczanie na początku meczu. Przed momentem centrował Vacek, ale kolejny raz pewnie spisał się na przedpolu Gostomski.

13
    Tym razem na długie podanie zdecydował się Osyra... i ponownie golkiper Lecha czujny w polu karnym.

14
    Živec oddał strzał zza "szesnastki". Rykoszet i będzie rzut rożny dla Piasta.

15
    Zagranie ręką Douglasa. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla gości kilka metrów od bocznej linii pola karnego.

15
    Strzelał Mráz, ale trafił w zawodnika Lecha. Jeszcze korner dla gości.

16
    I wyjaśniają sytuację gospodarze.

17
    Piłka w siatce Lecha, ale wcześniej na spalonym był Vacek.

18
    Wreszcie obudził się Lech! Thomalla wycofał piłkę do Hämäläinena, ten mocno uderzył zza pola karnego, ale trafił w sam środek bramki. Szmatuła bez problemu interweniował.

19
    Kontratak Piasta! Badía zagrał na wolne pole do Nešpora, który uniknął spalonego. Nešpor jeszcze starał się odegrać do Živeca, jednak podał zbyt mocno...

20
    Dośrodkowanie Lovrencsicsa w kierunku Formelli. Dobrze spisał się w defensywie Hebert, a po chwili piłka znalazła się w rękach Szmatuły.

21
    I rzut rożny dla Lecha.

21
    Lovrencsics krótko do Douglasa, który zacentrował na dalszy słupek. Najwyżej wyskoczył Kamiński, jednak ponownie na przedpolu nie popełnił błędu Szmatuła.

23
    Teraz urwał się obronie Piasta Hämäläinen. To byłaby sytuacja sam na sam ze Szmatułą, ale w ostatniej chwili kapitalnym wślizgiem popisał się Vacek!

24
    Ciekawy mecz w Poznaniu, sporo ofensywnych akcji z obu stron, ale brakuje bramek. "Kolejorz" z każdą minutą się rozkręca.

26
    Szybka wymiana podań między zawodnikami Piasta na połowie rywala. Nešpor w końcowej fazie akcji zagrywał do Badíi, ale ten był już na spalonym.

26
    Słychać gwizdy ze strony poznańskich kibiców. Nie podoba im się taka gra Lecha.

27
    W odpowiedzi ładnie rozegrany atak przez gospodarzy. Hämäläinen lekko wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, ale żaden z partnerów nie zdołał skierować jej do siatki.

28
    Płaski strzał Nešpora zza pola karnego! Piłka po rykoszecie przeleciała nieznacznie obok słupka.

28
    Centra Mráza z rzutu rożnego i pewne piąstkowanie Gostomskiego.

29
    Najlepsza okazja Lecha! Kapitalne dośrodkowanie Douglasa z lewej flanki, Hämäläinen główkował z pięciu metrów, ale rewelacyjną interwencją popisał się Szmatuła!
    29. Szmatuła kapitalnie broni!

31
    Pół godziny gry za nami. Piast coraz bardziej cofnięty.

32
    Raz jeszcze fantastycznie broni Szmatuła po strzale głową Thomalli! A dośrodkowywał ponownie Douglas!
    32. Thomalla nie daje rady pokonać Szmatuły!

34
    Groźne dośrodkowanie Vacka w pole karne! Wyszedł do piłki Gostomski, ale wmieszał się w to wszystko Arajuuri. Ofiarna interwencja Fina i będzie rzut rożny.

35
    Na raty, ale skutecznie broni teraz Gostomski uderzenie Murawskiego zza "szesnastki".

35
    Beznadziejna próba strzału Lovrencsicsa z dystansu.

38
    Słabszy okres spotkania. Gra toczy się w środku pola.

39
    Pietrowski nieprzyjemnie trafiony piłką w brzuch przez Douglasa. Konieczna przerwa.

40
    Bardzo nieudany strzał Tetteha z dwudziestu metrów. W trybuny.

42
    Złe dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego, ale będzie okazja do rehabilitacji, bo Lech ma rzut rożny.

42
    Tym razem "centrostrzał" Douglasa. Piłka o dobry metr minęła spojenie słupka z poprzeczką.

44
    Gol dla Piasta!
    Mamy typowe trafienie do szatni! Fatalny błąd popełnił Tetteh, który stracił piłkę przed własnym polem karnym. Nešpor rozegrał akcję do prawej strony, Pietrowski mocno dośrodkował w pole karne, a KAMIL VACEK z kilku metrów mocnym strzałem pokonał Gostomskiego!
    44. Kamil VACEK - 0:1

45
    Dwie minuty doliczył sędzia.

45+2

Lider potwierdza wysoką dyspozycję na boisku mistrza Polski. Piast Gliwice prowadzi z Lechem 1-0 i jest to prowadzenie jak najbardziej zasłużone!

Piłkarze wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

46

46
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dariusz Formella, na boisku pojawia się Szymon Pawłowski.

47
    Miękkie dośrodkowanie Ceesaya w pole karne. Zbyt głębokie i bez problemu złapał piłkę Szmatuła.

49
    Zaskakująca wrzutka Heberta. Był w polu karnym Lecha Badía, jednak nie zdołał oddać strzału.

50
    Początek drugiej połowie jest podobny do początku całego meczu. Piast dłużej utrzymuje się przy piłce.

51
    I kontratak Lecha! Hämäläinen rozegrał całą akcję, podał do Thomalli, ale ten źle przyjął piłkę, a po chwili oddał bardzo niecelny strzał z woleja.

53
    Ależ niedokładność w poczynaniach Lecha. Cała masa niecelnych podań w środkowej strefie boiska.

55
    I teraz groźny kontratak Piasta! Badía zagrał miękko na dalszy słupek. Czekał na piłkę Pietrowski, ale w ostatniej chwili wybił ją jeden z graczy Lecha. To mogło być 0-2.

56
    Beznadziejne dośrodkowanie Lovrencsicsa. Szmatuła wznowi grę od bramki.

57
    Pogubili się nieco gliwiczanie. Osyra wybił piłkę w aut pod presją przeciwnika. Mimo to, może się dziś podobać gra gości.

58
    Cały zespół Lecha na własnej połowie. Kamiński nie miał do kogo zagrać i wybił piłkę w aut.

59
    Szmatuła jest w drugiej połowie bezrobotny. Lech bardzo rzadko przedostaje się w okolice pola karnego Piasta.

61
    Pół godziny do końca meczu. Lech się męczy, a Piast przy każdej okazji wybija go z rytmu.

63
    Živec dostał kartkę za kopnięcie piłki po gwizdku.

64
    Dwukrotnie dośrodkowywał Douglas, ale za każdym razem nieudanie.

65
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Paulus Arajuuri, na boisku pojawia się Tamás Kádár.

65
    Informacja dotycząca Szeligi. Zerwany więzozrost obojczykowo-barkowy.

66
    Lech nie może wyjść z własnej połowy.

67
    Thomalla z podwojonym kryciem przy linii końcowej. Łatwo odebrali mu piłkę gliwiczanie.

68
    Fatalny przerzut na kilkadziesiąt metrów Ceesaya. Gwizdy kibiców.

70
    Kartka dla Douglasa za ostry atak w powietrzu na Pietrowskim.

70
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Gergő Lovrencsics, na boisku pojawia się Dávid Holman.

71
    Kontratak Lecha. Pawłowski opanował piłkę w narożniku pola karnego i oddał strzał w kierunku dalszego słupka... zabrakło dość sporo.

73
    Dynamiczny rajd Hämäläinena środkiem pola... jednak zawodnik Lecha poślizgnął się przy oddawaniu strzału.

76
    Kwadrans do końca. Lech ma rzut wolny. Przy piłce Douglas.

76
    Wrzutka na dalszy słupek, ale nie popełnili błędu goście.

77
    Nic się nie dzieje. Lech stara się atakować, Piast skutecznie się broni.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Kornel Osyra (Piast Gliwice).

80
    Zagranie ręką jednego z graczy Piasta. Kolejna okazja na dośrodkowanie dla Douglasa.

80
    Po raz kolejny bardzo dobrze w defensywie spisali się przyjezdni.

81
    Fatalnie rozegrany kontratak przez Murawskiego. Niepotrzebne podane do będącego na spalonym Badíi.

82
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Martin Nešpor, na boisku pojawia się Josip Barišić.

82
    Mocna centra Douglasa. Interwencja Koruna i rzut rożny dla Lecha.

83
    Nic nie wychodzi dziś gospodarzom. Kolejne nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego.

86
    Jeszcze pięć minut. Lech bije głową w mur i nic nie zapowiada wyrównującego gola.

87
    I "Kolejorz" miał swoją szansę! Płaski strzał z kilkunastu metrów oddał Pawłowski, ale Szmatuła nie popełnił błędu po raz kolejny!

89
    Kolejne uderzenie Pawłowskiego z narożnika "szesnastki". Ale na Szmatułę to za mało. Pewna interwencja.

90+1
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Gerard Badía, na boisku pojawia się Paweł Moskwik.

90+1
    Dwie minuty doliczone przez arbitra.

90+2
    Rzut rożny dla Piasta!

90+2
    Goście trzymają Lecha daleko od własnego pola karnego.

90+2

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 6. kolejki Ekstraklasy mistrz Polski – Lech Poznań na własnym boisku zmierzył się z liderem ligi – Piastem Gliwice. Mecz zakończył się wygraną gości 1-0 (1-0), a zwycięskiego gola strzelił Kamil Vacek.

Piast ma piętnaście punktów i jest liderem, z kolei Lech plasuje się dopiero na czternastej lokacie z dorobkiem czterech punktów. (17:21:19)