FC Barcelona – Bayer 2:1 (koniec) | BATE – AS Roma 3:2 (koniec) | Bayern – Dinamo Z. 5:0 (koniec)
Arsenal – Olympiakos 2:3 (koniec) | Maccabi T.A. – Dynamo Kij. 0:2 (koniec) | Porto – Chelsea 2:1 (koniec)
Lyon – Valencia 0:1 (koniec) | Zenit – Gent 2:1 (koniec)
BATE Borysów
3:2 (3:0)
AS Roma
Wtorek 29.09.2015, 20:45 • Borisov-Arena, Borysów • Liga Mistrzów UEFA • Grupa E

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Już w najbliższy wtorek będziemy świadkami interesującego spotkania w ramach fazy grupowej Champions League. BATE Borysów na własnym obiekcie zmierzy się z faworyzowaną AS Romą. Goście wydają się być zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, ale obecny sezon w ich wykonaniu jest co najwyżej przeciętny. Gospodarze z kolei w swojej lidze nie mają sobie równych i pewnie prowadzą w tabeli.
    W ostatnich dniach Totti obchodził swoje 39. urodziny:

BATE Borysów:

Drużyna ta w lidze spisuje się naprawdę wybornie. Ma aż dwanaście oczek przewagi nad drugim w tabeli Dynamem Mińsk. W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrali jednak zdecydowanie 1:4 z Bayerem Leverkusen. Cała kadra zespołu warta jest niecałe 20 mln €. Trener Aleksandr Yermakovich nie ma w swoim klubie zbyt wielu zawodników europejskiej klasy, ale jest w stanie z nimi zająć trzecią lokatę w tabeli Champions League.
    Znamy sędziego wtorkowego spotkania:

AS Roma:

Obecny sezon nie należy póki co do udanych w wykonaniu tego zespołu. Zajmują w lidze szóstą pozycję, a mają na swoim koncie jedenaście oczek. W Champions League w pierwszym meczu zanotowali jednak znakomity wynik. Zremisowali 1:1 z wyżej notowaną FC Barceloną. Do podopiecznych Garcii dołączyło w przerwie letniej kilku niezłych zawodników. Chodzi tutaj o Wojciecha Szczęsnego, Antonio Rudigera, Lucasa Digne, William Vainqueur, Mohamed Salah, Edin Dżeko oraz Ezequiel Ponce.
    Rzymianie już są po podróży na mecz z BATE:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższy wtorek o godzinie 20:45 do relacji Lajfy.com!

BATE Borysów: Chernik – Polyakov, Dubra, Milunović, Mladenović – Stasevich, Nikolić, Yablonski, M. Volodko – Gordeichuk, Signevich.
    Rezerwowi: Soroko, Karnitski, A. Volodko, Aleksievich, Rios, Hleb, Jevtić

AS Roma: Szczęsny – Florenzi, Manolas, De Rossi, Digne – Pjanić, Vainqueur, Nainggolan – Iturbe, Gervinhom Salah.
    Rezerwowi: De Sanctis, Castan, Maicon, Torosidis, Falque, Ucan, Soleri.

Sędzia główny: Mark Clattenburg
    Asystenci: Simon Beck, Jake Collin
    Techniczny: Peter Kirkup.
    Szczęsny dzisiaj wraca do pierwszego składu po kontuzji:

1

1
    Goście rozpoczęli spotkanie od środka boiska. Salah i Pjanić starali się szybko przejść na połowę rywali, ale stracili futbolówkę. Chwilę później z dwudziestego metra wprost w bramkarza uderzał Gervinho.

2
    Bardzo szybko przyjezdni odebrali rywalom fótbolówkę. Potem próbowali kombinacyjnymi podaniami wyjść z atakiem pozycyjnym.

3
    Manolas ucierpiał w starciu z rywalem. Ostatecznie nie była nawet potrzebna pomoc medyczna i mamy wznowienie gry od rzutu wolnego.

4
    Mamy szybką wymianę podań między Nainggolanem i Pjaniciem, ale nie dochodzą Rzymianie do sytuacji strzeleckiej.

5
    Pierwszą okazję do wyjścia z atakiem mają gracze BATE Borysów. Ostatecznie nie zdołali nawet przedostać się na połowę Rzymian.

6
    Salah próbował z prawego skrzydła zejść do środka i odegrać w kierunku Iturbe, ale połapali się w tym rywale.

7
    Udało się zagrać Nikoliciowi przed pole karne przeciwników, a później mieliśmy centrę z lewej strony boiska. Ostatecznie udanie interweniuje De Rossi.

8
    Digne fantastycznie uruchomił na skrzydle partnera z drużyny. Ten z kolei dośrodkował idealnie w kierunku Salaha, a Egipcjanin minimalnie późnił się do piłki.

8
    Gol dla BATE!
    Nieprawdopodobna sytuacja ma miejsce w tym spotkaniu!!! Gospodarze wychodzą na prowadzenie po golu IGORA STASEVICIA!!! Dobijał on główką z najbliższej odległości uderzenie w poprzeczkę jednego ze swoich partnerów!!!
    8. Ihar STASEVIČ - 1:0

10
    Roma nie była w stanie szybko odpowiedzieć na bramkę rywali. W efekcie popisali się gracze tego zespołu nieudaną akcją w ataku pozycyjnym.

11
    Piłka znajduje się pod nogami Wojciecha Szczęsnego. Zdecydował się on krótkim podaniem uruchomić na skrzydle Florenziego.

12
    Od wrzutu z autu wznowi grę Digne. Sędziowie upominają jeszcze młodego Francuza, że występuje najprawdopodobniej w pierścionku. Otrzymał za to żółtą kartkę.

12
    Co za bramkę zdobywa w tej sytuacji FILIP MLADENOVIĆ!!! Gracz ten zdecydował się na mocne uderzenie z lewej strony boiska i totalnie zaskoczył źle ustawionego w tej sytuacji Wojciecha Szczęsnego!!!
    12. Filip MLADENOVIĆ - 2:0

14
    Podopieczni Rudiego Garcii nie są w stanie opanować sytuacji na boisku. To gospodarze cały czas kreują swoje ataki pozycyjne.

15
    Florenzi wznawia grę od wrzutu z autu na połowie miejscowego zespołu. Piłka później trafia do Gervinho, który starał się wymusić jedenastkę.

16
    Przewraca się w środkowej części boiska Iturbe. Odbyło się to przy udziale rywala i słusznie przerywa grę arbiter.

17
    Pjanić stara się uspokoić grę swojego zespołu. Rzymianie z pewnością nie spodziewali się tak trudnego spotkania w Borysowie.
    Szczęsny niestety zawinił przy drugiej bramce:

18
    BATE utrzymuje się dłużej w posiadaniu piłki. Nie spieszy się im jednak i długo konstruują swoje ataki na bramkę Szczęsnego.

19
    Bardzo ciekawe są ataki miejscowego zespołu. Teraz tylko interwencja De Rossiego zapobiegła groźnej sytuacji Signiewicza.

20
    Piłka dość przypadkowo trafiła na dwudziesty metr do Iturbe. Ten bez zastanowienia uderzał, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Czernika.
    20. Juan Manuel Iturbe (ASR)

21
    Źle zachował się w tej sytuacji kapitan przyjezdnego zespołu. Odepchnął on zdecydowanie rywala już po gwizdku sędziego.

22
    Nie widać pomysłu na grę u zawodników Rudiego Garcii. Wymieniają oni sporą liczbę podań, ale nie stwarzają sytuacji podbramkowych.

23
    Nikolić nie zdołał utrzymać w tej sytuacji piłki w boisku. Później jednak Rzymianie stracili w prosty sposób futbolówkę.

24
    Nainggolan sporo ryzykował teraz swoim wślizgiem, ale trafił czysto w piłkę. Później po kontrze Romy mamy zablokowane uderzenie Salaha.

25
    Były zawodnik Cagliari zdecydował się w tym momencie uderzać z dwudziestego metra technicznie, ale kapitalnie na korner paruje futbolówkę Czernik!
    24. Siergiej Czernik (BAT)

26
    Mamy teraz wyraźną wymianę ciosów z obu stron. Drużyny bardzo szybko wyprowadzają ataki po przejęciu piłki we własnych strefach obronnych.

27
    Troszkę chaosu zapanowało w środkowej strefie boiska. Opanował sytuację Pjanić, a faulował go na żółtą kartkę Milunović.

28
    Z 26. metrów przymierzył świetnie Miralem Pjanić, ale jego uderzenie z rzutu wolnego mija o centymetry bramkę Czernika!

29
    Bardzo dobrze zachował się Florenzi na własnej połowie boiska. Nie miał partnerów do wymiany podania, więc wywalczył umiejętnie rzut wolny.

30
    BATE wychodzi z kolejnym szybkim atakiem. Finalnie na bardzo wyraźnym spalonym znalazł się napastnik gospodarzy.

31
    To jest doprawdy niesamowite co dzieje się w Borysowie!!! FILIP MLADENOVIĆ drugi raz w tym meczu wpisuje się na listę strzelców!!! Oddaje on strzał z bardzo ostrego kąta, ale zdołał umieścić piłkę pod samą poprzeczką bramki Szczęsnego!!!
    31. Filip MLADENOVIĆ - 3:0

32
    Chyba żaden kibic nie może uwierzyć w to, co dzieje się na stadionie. AS Roma przyjechała tu w roli faworyta, a przegrywa już trzema bramkami.

33
    Świetnie zachował się teraz Szczęsny na przedpolu własnego pola karnego. Uprzedził Polak szarżującego napastnika gospodarzy i wybił piłkę na aut.

34
    Kolejne kombinacyjne akcje rozgrywają piłkarze BATE. AS Roma nie może znaleźć swojego stylu gry i biega za piłką.
    Boniek również ogląda to spotkanie:

36
    Do końca pierwszej połowy zostało dziesięć minut. Posiadanie piłki bardziej korzystne dla drużyny miejscowych (54%-46%).

37
    Szarża Iturbe kończy się zgraniem do Gervinho. Iworyjczyk nie popisał się jednak i uderzył zdecydowanie zbyt słabo.

38
    Piękną kombinacją popisali się gracze miejscowego zespołu! Po zgraniu od partnera z zespołu piętką uderza Signevich, a Szczęsny paruje piłkę na korner!
    38. Wojciech Szczęsny (ASR)

39
    Vainqueur schodzi z boiska. Nie był to dobry występ tego zawodnika. Miejsce jego zajmuje Falque.
    Niestety nie jest to dobry występ Szczęsnego:

40
    W końcu świetną wymianą podań popisała się druga linia przyjezdnego zespołu. Na ich nieszczęście na spalonym znalazł się Gervinho.

41
    To już sama końcówka pierwszej połowy spotkania. Wojciech Szczęsny wybija daleko futbolówkę na połowę BATE.

42
    AS Roma nie jest w stanie nawet zastosować wysokiego pressingu na rywalach. Totalnie nie rozumieją się dzisiaj gracze Rudiego Garcii.

43
    Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Roma miała swoją setkę na wyrównanie! Po dobrej wymianie podań w znakomitej sytuacji znalazł się Salah! Chybił on jednak strzałem z ośmiu metrów!

44
    Tym razem goście z Rzymu konstruują akcję na lewej stronie boiska. Po dośrodkowaniu Digne uderzał niecelnie głową Nainggolan.

45
    To już ostatnia minuta pierwszej części meczu. Sędzia nie powinien zbyt wiele doliczać do tej odsłony, gdyż nie było przerw w grze.

45+1
    Clattenburg zdecydował się jednak doliczyć dwie minuty do pierwszej połowy. Czeka nas więc jeszcze chwila emocji przed przerwą.

45+2

BATE totalnie zaskakuje w tym spotkaniu piłkarską Europę. Prowadzą gracze tego zespołu do przerwy aż 3:0 z faworyzowaną AS Romą. Bramki zdobywali jak do tej pory Stasević oraz dwie Mladenović. Posiadanie piłki wynosi równo po 50%. Goście z Rzymu nie mieli zbyt wielu okazji podbramkowych i praktycznie na stojąco przyglądają się fantastycznej postawie graczy niżej notowanego teamu. Wojciech Szczęsny niestety po kontuzji spisuje się poniżej oczekiwań i zawinił przy drugiej bramce dla miejscowych. Oczekujemy jednak jeszcze wiele emocji w drugiej połowie!
    Podopieczni Rudiego Garcii wyraźnie przegrywają do przerwy:

46

46
    Mamy już drugą zmianę w ekipie gości. Za niewidocznego Iturbe na boisko wchodzi Torossidis.

46
    Daniele De Rossi za przewinienie na rywalu otrzymuje w pełni zasłużoną żółtą kartkę.
    46. Żółta kartka

47
    Na spalonym znalazł się jeden z graczy gospodarzy po wykonaniu rzutu wolnego i wznowi grę Szczęsny.

48
    Sporo miejsca na trzydziestym metrze miał Gordeichuk i zdecydował się mocno uderzyć z dystansu. Udanie interweniuje polski golkiper.
    48. Michajl Gordejčuk (BAT)

49
    Do rozgrzewki ruszył dobrze znany z występów w Arsenalu Londyn Alexander Hleb. Za moment może ten zawodnik pojawić się na boisku.

50
    Świetne dośrodkowanie z lewej strony boiska Falque, ale fantastycznie piąstkuje Czernik. Później po uderzeniu gracza Romy piłka mija bramkę Czernika.

51
    Na chwilę gospodarze uspokoili sytuację boiskową, ale dość szybko stracili futbolówkę. Przejął ją ostatecznie Wojciech Szczęsny.

52
    Nainggolan udanie powalczył w defensywie o odbiór futbolówki. Belg jest dzisiaj jedną z jaśniejszych postaci AS Romy.

53
    Daleko piłkę wybija od własnej bramki Czernik. Podopieczni Rudiego Garcii szybko jednak przejmują futbolówkę i ruszają z kolejnym atakiem.

54
    Zdecydowanie lepiej prezentuje się przyjezdna drużyna po przerwie. Nie są oni jednak już raczej w stanie odrobić tych sporych strat z pierwszej połowy.

55
    Pjanić minął pięknym zwodem dwóch rywali, ale później jego dogranie na lewą stronę boiska było niedokładne. Nie zdążył do podania Salah.

56
    Kolejną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Gordeichuk zdecydował się na strzał zza szesnastki, ale był zbyt słaby dla Szczęsnego.
    56. Wojciech Szczęsny (ASR)

59
    Gospodarze wyszli z szybkim kontratakiem, ale nie zdołali wykorzystać fantastycznej okazji trzech na trzech! Ostatecznie uderzenie gracza tego teamu zostało zablokowane!

60
    Goście próbują stworzyć sobie odpowiednią sytuację podbramkową, jednak nie są w stanie podejść pod bramkę rywali.
    Dzisiejsze wyniki są naprawdę zaskakujące:

62
    Digne kolejny raz podłączył się do akcji ofensywnej, jednak jego dośrodkowania dzisiaj są zdecydowanie dalekie ideału.

63
    Przejmują futbolówkę gospodarze i próbują wyprowadzić atak pozycyjny. Roma jednak szybko stosuje wysoki i skuteczny pressing.

64
    To powinna być bramka dla przyjezdnego zespołu! Najpierw świetnie dryblował przed szesnastką Falque, ale później jeszcze lepszą paradą popisał się golkiper gospodarzy i paruje futbolówkę na korner! Mieliśmy jeszcze w tej sytuacji rykoszet!
    64. Siergiej Czernik (BAT)

65
    Torossidis wznowi grę od wrzutu z autu. Florenzi nie pokazuje się jednak do gry i Grek wycofuje futbolówkę do Manolasa.

66
    Gol dla Romy!
    Mamy pierwszą bramkę dla przyjezdnego zespołu!!! Piłka krążyła jak po sznurku między kolejnymi zawodnikami gości i trafiła na jedenasty metr do GERVINHO!!! Ten popisał się świetnym strzałem i pokonał bezradnego Czernika!!!
    66. GERVINHO - 3:1

67
    Po tej bramce znowu podopieczni Rudiego Garcii mogą uwierzyć w pozytywny wynik. Mają jeszcze ponad dwadzieścia minut na zdobycie przynajmniej dwóch bramek.

68
    Kolejną szybką akcją popisali się Rzymianie. Torossidis podłączył się do ofensywnego wypadu, ale wyjechał z futbolówką za linię końcową.

69
    Salah sugeruje sędziemu, że był faulowany w środkowej strefie boiska. Przystał na to arbiter Mark Clattenburg.

70
    Czujnie zachował się Czernik w bramce. Wyszedł odważnie na skraj własnej szesnastki i umiejętnie przechwycił futbolówkę.

71
    Kolejny raz były defensor PSG podłączył się do ofensywnej akcji, ale nie zdołał minąć dwóch rywali na skrzydle.

72
    Cały czas gospodarze starają się groźnie kontrować swoich przeciwników. Tym razem Wołodko nabił swojego rywala i wywalczył aut.

72
    Gordejcuk kończy swój udział w tym spotkaniu. Zastępuje go zdecydowanie bardziej doświadczony Hleb.

73
    Rzymianie teraz mają niemal czterech zawodników wybitnie ofensywnych na polu gry. Rudi Garcia ma jeszcze możliwość dokonania jednej zmiany.

74
    Co za sytuację zmarnował teraz Salah! Dostał on świetne podanie na linii pola karnego i nieatakowany przez nikogo przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Czernika!

75
    Przed nami ostatni kwadrans tego pojedynku. AS Roma stwarza sobie w drugiej połowie zdecydowanie więcej sytuacji, ale razi nieskutecznością.

76
    Gra Rzymian opiera się teraz zdecydowanie na skrzydłach. Nie potrafią jednak tam sforsować zasieków defensywnych BATE.
    Brakuje dzisiaj Romie tego zawodnika:

77
    Tracą powoli siły w ataku gracze BATE Borysów. Mimo wszystko nadal skupiają się bardzo umiejętnie na grze w obronie.

78
    Piłkę na trzydziestym metrze przejął Nainggolan i momentalnie zdecydował się na uderzenie. Piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

79
    Gervinho otrzymał niezłe podanie na prawym skrzydle i starał się dośrodkować. Ostatecznie wywalczył z tej akcji rzut rożny.

80
    Zdenerwowany Rudi Garcia stoi przy linii bocznej i pokazuje swoim zawodnikom wskazówki taktyczne. Wierzy on jeszcze najwyraźniej w wywalczenie przynajmniej remisu.

81
    Zawodnik BATE zdecydował się w tej sytuacji na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale przymierzył wprost w mur.
    Gervinho (ASR)

82
    Mamy kontaktową bramkę dla gości!!! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Digne piłkę otrzymał na ósmym metrze VASILIS TOROSSIDIS!!! Po przyjęciu jej pięknym strzałem trafił z bliska do siatki!!!
    82. Vassílios TOROSSÍDIS - 3:2

83
    Co to mogła być za kontynuacja Romy! Kapitalnie z lewej strony boiska technicznie przymierzył Florenzi, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę i wróciła na pole gry!

84
    Coraz wyraźniejsza jest przewaga przyjezdnego zespołu. Gervinho szarżował prawą stroną boiska, ale nie zdołał dokładnym podaniem obsłużyć partnera.

85
    Wołodko kończy swój udział w tym spotkaniu. Zastępuje go Ryas.

86
    Falque stara się na wszelkie sposoby zdobyć dzisiaj swoją bramkę. Pięknie złożył się tym razem do przewrotki, ale wyraźnie chybił.

87
    Coraz mniej czasu pozostaje gościom na doprowadzenie do wyrównania. BATE broni się całą drużyną na własnej połowie boiska.

87
    A. Wołodko tym razem wchodzi na murawę, a zastępuje zmęczonego Nikolicia.

87
    Manolas teraz pomylił się w ocenie toru lotu piłki i zagrał ją ręką, za co otrzymuje napomnienie.
    Vassílios Torossídis (ASR)

89
    Za moment dowiemy się o ile minut sędzia zdecyduje się przedłużyć to spotkanie. Powinno to być około 3-4 minuty dodatkowe.

90
    Jeszcze raz z dobrej strony pokazał się na skrzydle Salah i przyspieszył akcję swojego zespołu. Jego partner nie przejął jednak futbolówki.

90
    Gervinho otrzymał świetne podanie na piętnastym metrze i obrócił się z rywalem na plecach. W finalnym momencie uderzył jednak zdecydowanie zbyt słabo.
    90. Gervinho (ASR)

90
    Dubra otrzymuje jeszcze żółtą kartkę za zbyt długie wprowadzanie piłki do gry.

90+1
    Mecz potrwa jeszcze cztery minuty. Jest to zdecydowanie bardzo dobra informacja dla gości. Uderzenie Wołodko z dystansu mija bramkę Szczęsnego.

90+2
    Swoją szansę w końcówce otrzymuje jeszcze Soleri. Zmienia on niewidocznego Florenziego.

90+3
    Falque i Nainggolan starają się rozmontować defensywnę rywali na lewej stronie boiska. Jak się okazało kompletnie nieumiejętnie.

90+4

Mało kto mógł się spodziewać takiego rozstrzygnięcia w tym spotkaniu. Ostatecznie to BATE Borysów sięga po komplet punktów, a Rzymianie wracają do stolicy Włoch z niczym. Warto podkreślić jednak, że podopieczni Garcii w drugiej odsłonie zdołali zdobyć dwie bramki i zbliżyli się do wywalczenia choćby oczka. Bramki dla miejscowych zdobywali dzisiaj Stasević oraz dwie Mladenović. Z kolei w AS Romie na listę strzelców wpisywali się: Gervinho oraz Torossidis. Za nami naprawdę niesamowity spektakl piłkarski!
    Mamy sporą niespodziankę w Borysowie:

Z naszej strony to już na dzisiaj wszystko! Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne piłkarskie emocje do relacji Lajfy.com! (22:43:20)

Dawid Czempisz

Gole: 8. Stasevič, 12. Mladenović, 31. Mladenović – 66. Gervinho, 82. Torossídis

Kartki:   27. N. Milunović (BAT), 90. Dubra (BAT) – 12. Digne (ASR), 46. De Rossi (ASR), 87. Manolás (ASR)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 7:8. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 1:8. Spalone: 3:4. Foule: 16:8.
    BATE Borysów: Czernik – D. Poljakov, Dubra, N. Milunović, Mladenović – Nikolić (87. A. Wołodko), Jabłonskij – Stasevič (C), Gordejčuk (72. Hleb), M. Wołodko (85. Ryas) – Signiewicz.
    Zmiany: Soroko – Karnickij, A. Wołodko, Aleksijewicz, Ryas, Hleb, Jevtić.

AS Roma: Szczęsny – Florenzi (90+2. Soleri), Manolás, De Rossi (C), Digne – Pjanić, Nainggolan, Vainqueur (39. Falqué) – Iturbe (46. Torossídis), Gervinho, Salah.
    Zmiany: De Sanctis – Castan, Sisenando Maicon, Torossídis, Falqué, Uçan, Soleri.

Techniczny: Peter Kirkup