Deportivo – Atletico 1:1 (koniec)
Deportivo La Coruña
1:1 (0:1)
Atletico Madryt
Piątek 30.10.2015, 20:30 • Estadio Riazor, La Coruña • Hiszpańska LaLiga • Runda 10

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:24:36)
    Deportivo potwierdza swoją wysoką formę w tym sezonie:

Za nami naprawdę świetny mecz! W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem byli goście, którzy objęli prowadzenie po bardzo ładnym uderzeniu z linii pola karnego Tiago. Później mieli jeszcze przed przerwą kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale nie zdołali drugi raz skierować piłki do siatki. Po przerwie rządzili na murawie już tylko i wyłącznie podopieczni Sancheza. Do wyrównania doprowadził Lucas Perez, który wykorzystał fatalny błąd w defensywie Gimeneza. Piłkę meczową miał w końcówce Fajr, którego piękne uderzenie z trzydziestu metrów trafiło w spojenie. Finalnie rywalizacja kończy się podziałem punktów!

90+3

90+2
    Cartabia jeszcze w samej końcówce zostaje ukarany żółtą kartką.

90+2
    Correa traci piłkę w ofensywnej akcji i z kontrą ruszają miejscowi. Finalnie zbyt mocne podanie na lewym skrzydle otrzymał Fernando Navarro.

90+1
    Sędzia dolicza do drugiej połowy trzy minuty. Zapowiada się nam doprawdy kapitalna końcówka tego spotkania!

90
    Kapitalnie interweniuje we własnym polu karnym Lopo. Gabi zagrywał daleką piłkę w kierunku Torresa, a doświadczony defensor wybija piłkę sprzed nosa napastnikowi gości.

89
    O wygraną dalej walczą gracze Deportivo. Kompletnie zagubieni są w drugiej odsłonie przyjezdni, którzy w obecnej sytuacji chcieliby zapewne, aby ten mecz się już zakończył.
    88. Fayçal Fajr (DEP)

88
    Co za strzał oddał w tej sytuacji Fajr! Uderzał ten zawodnik technicznie z trzydziestu metrów, a piłka ostatecznie kończy swój lot na spojeniu słupka z poprzeczką! Oblak nie miałby w tej sytuacji nic do powiedzenia!

88
    Jedną z ostatnich akcji w tym meczu rozgrywają przyjezdni. Nie zdołali jednak dojść nawet do sytuacji strzeleckiej, gdyż zatrzymał Torresa defensor Deportivo.

87
    Rzut rożny dla zespołu gości. Po niezłej wrzutce bardzo odważnie z bramki wychodzi Lux i piąstkuje futbolówkę daleko za pole karne.

86
    Fatalnie przerzucał piłkę w tej sytuacji Saul. Starał się ten młody zawodnik uruchomić Juanfrana na skrzydle, ale zdecydowanie przesadził z niedokładnością.

85
    Na pięć minut przed zakończeniem spotkania atak pozycyjny wyprowadzają goście. Atletico wznowi grę od wrzutu z autu.

84
    Nawet po zdobytej bramce nieustannie atakują gracze Deportivo. Błąd przytrafił się jednak Navarro, który nie opanował piłki przy linii bocznej boiska.

82
    Simeone wprowadza na boisko Fernando Torresa. Doświadczony napastnik zastępuje strzelca pierwszej bramki dla Atletico.
    Mało widoczny jest Saul po zastąpieniu Jacksona:

82
    Fernando Navarro miał sporo miejsca na dośrodkowanie, a po tym traci futbolówkę na dwudziestym metrze Fajr.

81
    Kapitalną szarżą na prawej stronie boiska popisał się Juanfran i finalnie centrował w pełnym biegu. Zamykał jego akcję Koke, ale wyraźnie przestrzelił.

80
    Ostatnie dziesięć minut zapowiada się doprawdy fascynująco. Ciekawe czy Atletico zdoła w drugiej połowie choć raz zagrozić bramce Luxa.

79
    Cartabia pognał do linii końcowej na prawym skrzydle i centrował w kierunku Lucasa. Tego uprzedził jednak wracający defensor gości.

78
    Można się było tego spodziewać. Deportivo po przerwie gra zdecydowanie lepiej i zasłużyli gracze tego zespołu na wyrównanie.
    77. LUCAS - 1:1

77
    Gol dla Deportivo!
    Katastrofalny błąd w defensywie przytrafił się Gimenezowi!!! Stracił on piłkę w dość niegroźnej sytuacji przy linii końcowej boiska, a przejął ją LUCAS PEREZ!!! Najlepszy strzelec Deportivo momentalnie pognał w kierunku bramki Oblaka, minął go i skierował futbolówkę do siatki!!!

76
    Na ostatni kwadrans pojawia się na boisku Juanfran, który zmienił Laure.

74
    Pierwszy atak pozycyjny po przerwie wyprowadzają gracze Diego Simeone. Zawodnicy Deportivo cofnęli się na własną połowę.

73
    Potwierdzają swoje wysokie umiejętności defensorzy przyjezdnego zespołu. Cała linia obrony Atletico po przerwie spisuje się bez zarzutu.

72
    Jackson Martinez kończy swój udział w tym meczu. Zmienia go młodszy kolega z drużyny Saul.
    Sporo kibiców pojawiło się dzisiaj na trybunach Riazor:

71
    Do końca spotkania pozostaje już jedynie dwadzieścia minut. Nadal mamy ataki pozycyjne ze strony ambitnie walczących graczy Deportivo.

70
    Zdołali tym razem w porę powstrzymać atakujących rywali defensorzy Atletico, ale już po chwili niedokładnie piłkę wybija Oblak.

69
    W miejsce dobrze grającego dzisiaj Jonasa wchodzi na murawę Alberto.

69
    Nikt chyba nie spodziewał się po pierwszej połowie, że Deportivo będzie w stanie powalczyć z Atletico. Po przerwie pokazują jednak miejscowi, że będą walczyć do końca o punkty w tym meczu.

68
    Bardzo ostro zaatakowany został teraz Koke, ale sędzia najwyraźniej nie zobaczył tej sytuacji i puścił grę.

67
    Z tego stałego fragmentu gry centrował Fajr, ale z wielkim spokojem wyłapuje dośrodkowanie świetnie ustawiony Oblak.

66
    Zdenerwowany Simeone stara się podpowiadać swoim podopiecznym zza linii bocznej boiska. Od rzutu wolnego w ofensywnej strefie wznowią gracze Deportivo.
    Carrasco jako pierwszy dzisiaj opuścił murawę:

65
    Sidnei świetnym dalszym podaniem uruchomił Navarro na skrzydle. Ten doświadczony obrońca oddaje strzał z bardzo ostrego kąta i wyraźnie chybił.

64
    Cartabia starał się teraz uruchomić na skrzydle Jonasa, ale nie opanował odpowiednio futbolówki doświadczony Argentyńczyk.

63
    Ambitnie w polu karnym walczył Lucas z Gimenezem i finalnie zdołał napastnik gospodarzy ugrać rzut rożny.

62
    Ciekawe czy ta zmiana da zdecydowanie więcej jakości w grze podopiecznych Simeone. Po przerwie niemal nie istnieje Atletico na boisku.

61
    Correa zgodnie z zapowiedzią pojawia się na murawie. Zmienia on aktywnego szczególnie przed przerwą Carrasco.

61
    Do wejścia na boisku gotowy jest już Correa. Za moment dowiemy się kogo zmieni ten zawodnik w wyjściowej jedenastce.

60
    Fede Cartabia po przerwie dość często dochodzi do sytuacji strzeleckich. Teraz popędził on środkiem pola i uderzał z dwudziestego metra po ziemi. Spokojnie wyłapuje piłkę Oblak.

59
    Naprawdę może się podobać gra miejscowych po przerwie. Walczą oni niesamowicie ze zdecydowanie wyżej notowanymi graczami Atletico.

58
    Cartabia kolejny raz schodzi ze skrzydła i uderza z narożnika pola karnego. Kąśliwy strzał wybronił jednak spokojnie dobrze ustawiony Oblak.

57
    Akcję umiejętnie na lewym skrzydle kreują gracze Deportivo. Nie przeszkadzają im w tym szczególnie zadowoleni z wyniku goście.

56
    Sędzia uznał, że Sidnei zbyt agresywnie walczył o piłkę z Griezmannem i odgwizdał przewinienie defensora Deportivo.

54
    Od dłuższego czasu znajdujemy się na połowie podopiecznych Simeone. Nie są w stanie przyjezdni odebrać futbolówki dobrze grającym zawodnikom Deportivo.

53
    Po przerwie bezbłędnie w obronie zachowują się gracze miejscowego teamu. Sidnei i Lopo umiejętnie zatrzymują ataki Atletico.
    Bramka Tiago może dzisiaj nie wystarczyć do wycięstwa gościom:

52
    Składną akcję na lewej stronie boiska wyprowadzili gospodarze, jednak nie zdołał uderzyć zza szesnastki Mosquera.

51
    Navarro wznawia grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego gości. Ostatecznie gracze Deportivo wycofują piłkę do swoich defensorów.

50
    Cartabia drybluje w kierunku środka boiska i finalnie zdecydował się na strzał z dwudziestego metra. Wyraźnie chybił jednak ten skrzydłowy.

49
    Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania! Jonas Gutierrez świetne centrował z lewej strony boiska i z bliska uderzał głową Lucas! Idealnie interweniuje Oblak!

48
    W drugiej odsłonie to goście są skłonni grać z kontry. Miejscowy zespół póki co rozgrywa akcje w ataku pozycyjnym.

47
    Cartabia rozpędził się na prawym skrzydle, ale bez większego trudu poradził z nim sobie dobrze ustawiony Felipe Luis.

46
    Wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie nie mamy żadnej zmiany w obu składach. Trenerzy ufają nadal swoim wyjściowym jedenastkom.

46
    Do przerwy mamy jednobramkowe prowadzenie podopiecznych Simeone:

Za nami pierwsza odsłona pojedynku. Mecz jest bardzo wyrównany i dopiero w końcówce więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie goście. Miejscowi nie mieli ani jednej okazji, aby móc sprawdzić dyspozycję Oblaka. Jedyna bramka była autorstwa Tiago, który skierował piłkę do siatki uderzeniem z linii pola karnego. Później jeszcze Atletico miało dwie świetne okazje, ale nie trafiali w światło bramki kolejno Carrasco oraz Griezmann. Czekają nas jeszcze wielkie emocje po przerwie!

45

45
    Po krótko rozegranym rzucie rożnym mamy idealne dośrodkowanie Koke w kierunku Griezmanna! Francuski skrzydłowy był niepilnowany na piątym metrze, ale trafia tylko w boczną siatkę uderzeniem głową!

45
    Godin po profesorsku teraz przyblokował Lucasa i odebrał mu futbolówkę. W efekcie mieliśmy kapitalną okazję dla przyjezdnych i Carrasco chybił strzałem z dwunastego metra! To powinien być gol do szatni!

44
    Kolejny już raz mamy okazję podziwiać ofensywną akcję na skrzydle Juanfrana. Teraz jednak piłka po jego wrzutce wychodzi za linię końcową boiska.

43
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony spotkania. Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut do pierwszej części.

42
    O górną piłkę walczył zaciekle Jackson Martinez. Lepiej ustawiony był w tej sytuacji Lopo i doświadczony defensor był przy okazji faulowany.
    Tiago ładnym uderzeniem zdobywa pierwszą bramkę w tym pojedynku:

41
    Coraz częściej kotłuje się w polu karnym Deportivo. Dwa uderzenia z szesnastki gospodarzy Martineza zostają zablokowane przez Sidnei'a.

39
    Trzeci rzut rożny w tej rywalizacji wykonują goście! Po dośrodkowaniu mamy uderzenie z bliska Griezmanna i na raty udaje się wyłapać futbolówkę Luxowi!

38
    Dość przypadkowo gospodarze stworzyli sobie groźną okazję pod bramką Atletico! Wracający Juanfran podawał mocno i górą piłkę do Oblaka, a ten udanie przyjął piłkę na klatkę piersiową i zdążył wybić futbolówkę za linię boczną boiska!

37
    Udaje się miejscowym po stracie bramki wymieniać kolejne celne podania i całą akcję kończy dośrodkowaniem z lewej strony boiska Cartabia.

36
    Teraz zdecydowanie łatwiej będzie się grało podopiecznym Diego Simeone. Deportivo będzie musiało powoli się otwierać.
    34. TIAGO - 0:1

34
    Gol dla Atlético!
    W końcu udało się zagrozić gościom bramce Luxa!!! Po niezłej akcji na skrzydle Carrasco, niezbyt udanie wybijali piłkę z własnej szesnastki gospodarze!!! Znalazł się na linii pola karnego TIAGO, który potężnym uderzeniem z woleja pokonał bezradnego bramkarza miejscowego teamu!!!

34
    Wyraźnie widać, że goście nie są usatysfakcjonowani takim wynikiem, ale ciężko im dzisiaj przychodzi kreowanie ataku pozycyjnego.

33
    Udało się Koke zacentrować spod linii końcowej boiska, a Lux ofiarną paradą piąstkuje futbolówkę do boku. Później Carrasco niedokładnie zagrywał do partnera z drużyny.

32
    Miejscowi korzystają z okazji i utrzymują się dłużej w posiadaniu piłki. Wszystko niedokładnym zagraniem kończy jednak Lopo.

31
    Próbują teraz dla odmiany zaatakować lewym skrzydłem goście. Koke starał się zagrać górną piłkę do Jacksona, ale podawał zbyt mocno.

29
    Lucas od dłuższego czasu leży na murawie. Miał on starcie z Godinem, ale już po chwili obaj zawodnicy wyjaśnili sobie całe zajście.

28
    Godin podaje na prawe skrzydło w kierunku Juanfrana. Doświadczony obrońca traci piłkę, ale asekurował go idealnie Tiago.

27
    Ambitnie walczy o odzyskanie futbolówki Lucas, ale osaczony przez rywali w końcu traci piłkę na rzecz Godina.

26
    Defensorzy przyjezdnego zespołu wymieniają całą serię podań na własnej połowie, ale nie pokazują im się partnerzy z przednich formacji.
    Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis:

25
    Niebezpiecznie zagrał teraz wracający na własną połowę Jackson i arbiter słusznie przerwał grę w tej sytuacji.

24
    Tym razem znalazł trochę miejsca Kolumbijczyk i spróbował strzelać z woleja. Pomylił się jednak zdecydowanie.

23
    Świetne podanie w pole karne Deportivo otrzymał Jackson, ale nie zdołał on minąć kryjącego go kapitalnie Sidnei'a.

22
    Nie stosują wysokiego podejścia pressingiem gospodarze. Czyhają oni na błąd rywala i okazję do wyjścia z kontrą.

21
    Piłkę wymieniają gracze Simeone w strefie obronnej przeciwników, ale nie potrafią oni wypracować sobie odpowiedniej pozycji strzeleckiej.

20
    Udało się Juanfranowi w końcu zacentrować w pole karne gospodarzy, ale świetnie wyłapuje futbolówkę golkiper miejscowych Lux.

19
    Mieliśmy drugi w tym spotkaniu korner dla Atletico. Starał się inaczej go rozegrać Gabi, ale połapali się w tym gracze Deportivo.

18
    Oba teamy nadal nie były w stanie stworzyć sobie żadnej sytuacji podbramkowej. Jesteśmy świadkami niezwykle wyrównanego meczu.

17
    Umiejętnie w defensywie ustawił się Lopo i wygrał pojedynek główkowy z rosłym napastnikiem przyjezdnego zespołu.

16
    Chwilę wcześniej świetną i istotną interwencją w defensywie popisał się Godin, który w ostatnim momencie zatrzymał szarżującego Lucasa.

15
    Fajr bardzo ostrym wślizgiem wszedł w nogi Juanfrana i zasłużenie zostaje napomniany.

15
    Aktywny od początku spotkania na prawej stronie boiska jest Juanfran, ale nie udaje mu się póki co zakończyć akcji odpowiednim dośrodkowaniem.

14
    Niezłe podanie w pole karne gospodarzy otrzymał Jackson Martinez, ale Sidnei zdołał w ostatniej chwili zablokować jego uderzenie.

13
    Długą piłką starają się grać miejscowi w kierunku Lucasa, ale napastnik Deportivo póki co nie wygrywa pojedynków ze stoperami Atletico.

12
    Ryzykownie, ale bardzo skutecznie wyszli teraz spod pressingu gospodarzy gracze przyjezdnego teamu. Piłka jeszcze znajduje się potem pod nogą Oblaka.

11
    Bardzo składną akcję przeprowadzili goście na prawej stronie boiska. Wszystko złym mijaniem rywala zepsuł Juanfran, któremu uciekła futbolówka za linię końcową.

10
    Lucas rozpędził się na prawym skrzydle, ale na samym końcu źle się zachował i odebrał mu piłkę bez trudu świetnie ustawiony Gimenez.

9
    Pogubili się w ataku pozycyjnym podopieczni Diego Simeone. Później jednak bez trudu zatrzymali kontrę gospodarzy.

8
    Nerwowo zagrał teraz w obronie Fernando Navarro. Wybija on piłkę za linię boczną pod presją atakującego rywala.

7
    Mało bramek tracą w tym sezonie zawodnicy Deportivo. Ciekawe jak dzisiaj defensywa zespołu z El Riazor spisze się przeciwko gwiazdom Atletico.

6
    Za moment przyjezdni wykonywać będą pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po dośrodkowaniu Koke uderzał głową Gimenez, ale Lux broni bez problemów.

5
    Umiejętnie w defensywie ustawił się Felipe Luis i odebrał piłkę rozpędzonemu rywalowi. Po chwili zagrywa on w kierunku Tiago.
    Mecz zaczyna się od spokojnych ataków gości:

4
    Piłkę na skrzydle od Jacksona otrzymał młody Carrasco. Nie udało się jednak byłemu skrzydłowemu Monaco utrzymać w posiadaniu futbolówki.

3
    Gospodarze starają się kontrować wyżej notowanych rywali. Od początku spotkania grają bardzo uważnie w defensywie.

2
    Deportivo jest w tym meczu przez ekspertów skazywane na porażkę, ale warto pamiętać, że zajmują oni póki co dość solidne miejsce w tabeli La Liga.

1
    Goście rozpoczęli spotkanie od środka boiska. Udaje im się utrzymać w posiadaniu piłki na połowie swoich przeciwników.

1
    Tak prezentuje się ustawienie gospodarzy:

Deportivo La Coruña: Lux – Laure, Lopo, Sidnei, F. Navarro – Celso Borges, Mosquera – Cartabia, Jonas, Fajr – Lucas.
    Rezerwowi: Gomes, Bergantinos, Medunjanin, Juanfran, Arribas, Jonathan, Luis Alberto.

Atlético Madryt: Oblak – Juanfran, Godin, Gimenez, Luis – Koke, Tiago, Gabi – Carrasco, Jackson Martinez, Griezmann.
    Rezerwowi: Moya, Torres, Oliver, Savić, Correa, Saul, Jesus Gamez.

Sędzia główny: Pedro Perez Montero
    Asystenci: Jose Matias Caballero, Alfonso Hernandez Labella
    Techniczny: Juan Peña Varela.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższy piątek o godzinie 20:30 do relacji Lajfy.com!
    Zawodnicy połowani przez szkoleniowca Deportivo:

Atletico Madryt:

Podopieczni Diego Pablo Simeone świetnie spisują się w obecnym sezonie. Po dziewięciu spotkaniach zdobyli dziewiętnaście oczek i zajmują trzecią lokatę w tabeli La Liga. Tracą do prowadzących Realu i Barcelony dwa punkty. Zdobyli w obecnej kampanii czternaście bramek, a stracili ich jedynie pięć. W ostatniej kolejce po bardzo dobrym meczu udało im się pokonać Valencię 2:1. Zdecydowanie najwięcej bramek w lidze zdobył młody francuski skrzydłowy Antoine Griezmann, który ma na koncie cztery gole.
    Uzupełnienie kadry Atletico Madryt:

Deportivo:

Dość niespodziewanie bardzo udanie ten sezon rozpoczął zespół z Estadio Riazor. Póki co plasuje się on na szóstej pozycji w tabeli i ma na swoim koncie aż czternaście punktów. Bilans bramkowy również jest dość obiecujący (14:11). W swoim ostatnim meczu Deportivo nie zdołało jednak zdobyć nawet jednego punktu. Przegrał ten team na wyjeździe 0:2 z Malagą. Warto również odnotować, że najskuteczniejszym zawodnikiem jest póki co Lucas, który ma już na koncie pięć trafień.
    Simeone powołał mocny skład na piątkowe spotkanie:

Już w najbliższy piątek bedziemy świadkami niezwykle interesującego pojedynku. Deportivo na własnym obiekcie zmierzy się z dobrze dysponowaną drużyną Atletico Madryt. Gospodarze tej rywalizacji nieźle grają w obecnych rozgrywkach, ale goście będą z pewnoscią walczyć o wyższe cele. Zapowiada się więc fascynujący spektakl!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Dawid Czempisz

Gole: 77. Lucas – 34. Tiago

Kartki:   15. Fajr (DEP), 90+2. Cartabia (DEP)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 1:0. Foule: 4:9.
    Deportivo La Coruña: Lux – Laure (76. Juanfran), Lopo, Sidnei, F. Navarro – C. Borges, Mosquera – Fajr, Gutiérrez (69. Alberto), Cartabia – Lucas.
    Zmiany: Gómez – Bergantiños, Medunjanin, Juanfran, Arribas, Jonathan Rodríguez, Alberto.

Atletico Madryt: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godin, Filipe Luís – Koke, Gabi, Tiago (82. F. Torres), Ferreira-Carrasco (61. Á. Correa) – Jackson Martínez (72. Ñíguez), Griezmann.
    Zmiany: Moyà – F. Torres, Ó. Torres, Savić, Á. Correa, Ñíguez, Gámez.

Techniczny: Juan Peña Varela

Widownia: 24 608