Pogoń – Górnik Z. 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Cracovia 1:0 (koniec) | Wisła K. – Ruch 0:0 (koniec)
Górnik Łęczna
1:0 (1:0)
Cracovia
Piątek 30.10.2015, 20:30 • Stadion Górnika, Łęczna • PKO Ekstraklasa • Runda 14

Górnik Łęczna po golu Grzegorza Bonina wygrał 1-0 (1-0) z Cracovią. "Pasy" pierwszy raz pod wodzą Jacka Zielińskiego nie strzeliły gola, a ostatni raz przydarzyło im się to 18 kwietnia. O ile pierwszą połowę dało się w miarę oglądać, o tyle po przerwie wyglądało to dramatycznie słabo. Nie miało to nic wspólnego z grą w piłkę nożną. (22:22:20)

90+5

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Sandomierski (Cracovia).

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Piesio (Górnik Łęczna).

90+3
    Przepychanki w polu karnym Cracovii. Będą kartki.

90+2
    Cetnarski po raz kolejny wrzucał piłkę z rzutu wolnego, ale niecelnie główkował... Sandomierski, który zapędził się aż w pole karne Górnika.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Mierzejewski (Górnik Łęczna).

90
    Cztery minuty dolicza arbiter.

90
    Bardzo nieudane zagranie Dialiby. Kąt był ostry, ale to powinna być płaska wrzutka wzdłuż pola karnego, a wyszło... jakby piłkarz gości strzelał w kierunku dalszego słupka.

90
    Cały zespół Górnika na własnej połowie. Wszyscy bronią. Cracovia bardzo wolno atakuje.

88
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Grzegorz Bonin, na boisku pojawia się Paweł Sasin.

87
    Kolejny strzał Budzińskiego z dalszej odległości. I efekt taki, jak wcześniej.

85
    Dialiba oddał strzał głową z kilkunastu metrów po miękkiej centrze Jaroszyńskiego. Pewnie złapał piłkę Rodić.

85
    A Cracovia dalej się męczy w ataku pozycyjnym...

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartosz Śpiączka, na boisku pojawia się Jakub Świerczok.

82
    Nie radzi dziś sobie z Boninem Jaroszyński. Kartka dla obrońcy gości za faul przy linii bocznej.

82
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Erik Jendrišek, na boisku pojawia się Boubacar Dialiba.

81
    Jeszcze jedna próba Budzińskiego. Płaski strzał z dystansu... będzie rzut rożny.

81
    Niezła wrzutka Jaroszyńskiego, ale skutecznie na przedpolu spisał się Rodić. Po chwili Budziński został zablokowany za "szesnastką".

78
    Ładna akcja Budzińskiego, niestety tylko do momentu oddania strzału. Ten był po prostu koszmarny.

77
    Niezbyt dobra centra Cetnarskiego. Piłka szczęśliwie trafiła jednak pod nogi Dąbrowskiego za polem karnym, ale ten źle ją przyjmował i obrońcy Górnika zdołali zablokować uderzenie.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4009 widzów.

76
    Bonin faulował Rakelsa i zobaczył żółtą kartkę. Cracovia ma rzut wolny dwa metry od narożnika pola karnego.

75
    Cracovia jest w tym meczu bezradna. Nawet jeśli podopieczni Zielińskiego chcą wyprowadzić szybki kontratak, to momentalnie gospodarze odbierają im piłkę.

74
    Nieprawdopodobne. Pruchnik doskonale zagrał na wolne pole do Śpiączki. Nie było spalonego! Jednak napastnik Górnika za długo zwlekał z decyzją i ostatecznie wybił mu piłkę spod nóg Sandomierski metr za polem karnym.

71
    Cetnarski dostał podanie, nieźle przyjął piłkę i wbiegł w pole karne. Po chwili doskoczył do niego Mierzejewski i dał się sfaulować zawodnikowi gości.

70
    Fatalny strzał Pruchnika z dystansu. Wysoko, nawet bardzo wysoko nad poprzeczką poszybowała piłka.

69
    Dośrodkowanie Nowaka z narożnika boiska i nad poprzeczką główkował Božić.

68
    Efektowny rajd Bonina, choć nie wyglądał on zbyt zgrabnie. Jednak żaden z piłkarzy Cracovii go nie zaatakował. Górnik ma rzut rożny.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Hubert Wołąkiewicz (Cracovia).

67
    Strata Budzińskiego. Wołąkiewicz taktycznie faulował Nowaka.

64
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Bartosz Kapustka, na boisku pojawia się Dariusz Zjawiński.

63
    Ostra walka Kapustki z Piesiem przy linii bocznej. Sędzia musi uspokajać zawodników i trenerów.

61
    Śpiączka sam na sam z Sandomierskim. Mija go i pakuje piłkę do siatki, ale gol nie został uznany. Spalony!

61
    Wrzutka Cetnarskiego z rzutu wolnego. Spokojnie wybija piłkę Božić.

58
    Posiadanie piłki na korzyść gości, lecz kompletnie nic z tego nie wynika. Bezproduktywne "klepanie" w środkowej strefie boiska.

57
    Blisko kwadrans gry po przerwie, a Cracovia w dalszym ciągu nie zagraża bramce Rodicia.

56
    Podanie Nowaka w kierunku Śpiączki, jednak kolejny raz skutecznie interweniował poza własną "szesnastką" Sandomierski.

55
    W odpowiedzi Cracovia. Długo holował piłkę Cetnarski, ale ostatecznie oddał bardzo niecelny strzał zza pola karnego.

54
    I raz jeszcze pokazał się Nowak, ale tym razem Jaroszyński skutecznie zablokował dośrodkowanie zawodnika gospodarzy.

53
    Kolejna akcja Górnika. Bonin wycofał piłkę na szesnasty metr, doszedł do niej Nowak i oddał niezły strzał w kierunku dalszego słupka, lecz Sandomierski nie dał się zaskoczyć.

51
    Błąd Polczaka, który za lekko podawał piłkę w kierunku własnego bramkarza. Na szczęście dla "Pasów" Sandomierski popisał się niezłym refleksem i dopadł do futbolówki przed rozpędzonym Śpiączką.

50
    Dośrodkowanie Nowaka z rzutu wolnego. Bardzo nieudane. Wysoko leciała piłka i bez problemu złapał ją na przedpolu Sandomierski.

49
    Brzydki, kompletnie niepotrzebny wślizg Kapustki w nogi Leândro już praktycznie poza boiskiem. Piłka dla Górnika.

47
    Starcie dwóch wprowadzonych przed momentem zawodników. Budziński był rozpędzony w środkowej strefie boiska, ale poślizgnął się i wpadł w Bednarka. Sędzia odgwizdał faul piłkarza gości.

46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Miroslav Covilo, na boisku pojawia się Marcin Budziński.

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Łukasz Tymiński, na boisku pojawia się Jan Bednarek.

46

Za moment rozpocznie się druga połowa spotkania. Piłkarze wracają już na boisko...

Gwizdnął po raz ostatni w pierwszej połowie sędzia Raczkowski. Górnik Łęczna w pełni zasłużenie prowadzi z Cracovią 1-0. Bramkę, która dzieli oba zespoły zdobył w 41. minucie Grzegorz Bonin. To nie jest ta Cracovia, która w poprzedniej kolejce zdemolowała Pogoń Szczecin. Górnik gra bardzo dobrze, praktycznie nie pozwalając przeciwnikowi na nic.

45

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta w pierwszej połowie. Cracovia w ataku pozycyjnym.

43
    A teraz gospodarze się lekko cofnęli i pozwalają Cracovii rozgrywać piłkę.
    41. Grzegorz BONIN - 1:0

41
    Gol dla Łęcznej!
    GRZEGORZ BONIN z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Sandomierskim! Jednak wcześniej kapitalnym – trzydziestometrowym podaniem – popisał się Nowak! Ależ akcja!

40
    Fatalny kiks Leândro przy linii bocznej, a było sporo miejsca z lewej strony, by rozprowadzić kolejny atak gospodarzy.

38
    Dziwne przestoje mamy w tym spotkaniu. O ile jednak Górnik raz na jakiś czas atakuje, o tyle Cracovia praktycznie nie istnieje.

35
    Piesio w polu karnym... bardzo nieudolnie spisał się jednak w dryblingu zawodnik Górnika. Za daleko wypuszczona piłka i nic z tej akcji nie wyszło.

34
    Zablokowany strzał Nowaka zza pola karnego. Jeszcze poprawka Tymińskiego z ponad trzydziestu metrów... wysoko nad poprzeczką.

32
    Tym razem z bardzo ostrego kąta strzelał Śpiączka. Również bardzo niecelnie.

32
    W odpowiedzi świetna akcja Bonina. Wydawało się, że nic z tego nie wyjdzie, ale kapitan gospodarzy łatwo minął na skrzydle Jaroszyńskiego, wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał z narożnika "szesnastki", lecz dobrze w bramce spisał się Sandomierski.

31
    Pół godziny gry za nami. Marazm chciał przerwać Rymaniak, ale nie trafił w bramkę strzałem zza pola karnego.

28
    Tymiński pokusił się o płaski strzał z rzutu wolnego... nie wyszło najlepiej.

27
    Polczak faulował Śpiączkę i zobaczył żółtą kartkę. Górnik ma rzut wolny trzydzieści metrów od bramki Cracovii.

26
    Role się odmieniły i wszystko wygląda tak, jak przewidywano przed spotkaniem. Cracovia atakuje, Górnik zaś czeka na przechwyt i jakiś kontratak.

25
    Teraz nie Tymiński, ale Nowak w narożniku. Efekt podobny. Beznadziejne wykonanie.

24
    Szybka akcja Górnika, tym razem z lewej strony. Piesio został jednak zablokowany przez Rymaniaka i (tylko) rzut rożny.

22
    W odpowiedzi Górnik. Płaskie dośrodkowanie Śpiączki z prawej strony boiska, ale przyjezdni wybijają piłkę na aut.

21
    Ajj, i uśpili teraz gospodarzy piłkarze Cracovii. Kapitalny strzał z trzydziestu metrów oddał Jendrišek. Piłka zmierzała w samo okienko bramki, lecz Rodić popisał się bardzo dobrą interwencją.

20
    Ponownie nic się nie dzieje, choć teraz to Cracovia jest przy piłce i stara się atakować. To się jednak nie udaje.

18
    Ładna akcja Górnika! Tymiński zagrał na wolne pole do Bonina, ten oddał niezły strzał z narożnika pola karnego, ale pomylił się o dobre dwa metry.

17
    Gra toczy się w środku pola. Gospodarze rozgrywają piłkę, a goście nie potrafią jej odebrać.

16
    Kwadrans meczu za nami. Niezłe tempo, ale zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po Cracovii.
    13. Minimalnie niecelne uderzenie Cetnarskiego.

13
    Wreszcie przebudzili się goście! Potężny strzał zza pola karnego oddał Cetnarski, po którym piłka przeleciała centymetry obok słupka!

12
    I raz jeszcze przy piłce Tymiński. Dośrodkowanie nie było jednak zbyt udane.

11
    Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy z bocznego sektora boiska. Bardzo aktywny jest w pierwszych minutach Śpiączka.

10
    Centra Tymińskiego na bliższy słupek i po chwili pewnie interweniuje Sandomierski.

9
    Zablokowana wrzutka Śpiączki i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

7
    Podanie do Śpiączki, ale ten złapany na spalonym.

6
    Dość niespodziewanie to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce. Cracovia jak na razie dość spokojnie wchodzi w mecz.
    5. Piesio trafia w słupek!

5
    Akcja Górnika! Tymiński dośrodkował z prawego skrzydła, piłka po rykoszecie trafiła do ustawionego na szesnastym metrze Piesia, ale ten strzelił w słupek!

4
    Górnik miał rzut wolny z bocznego sektora boiska, ale fatalnie wykonał go Tymiński. Nie było zagrożenia pod bramką Sandomierskiego.

3
    Centrował z narożnika Cetnarski, ale bardzo pewnie spisał się na przedpolu Rodić.

3
    Wrzutka Jaroszyńskiego i po interwencji Leândro będzie rzut rożny dla Cracovii.

2
    Świetny odbiór Dąbrowskiego na połowie przeciwnika. Chwilę potem próba dłuższego zagrania w stronę Kapustki, ale trochę niedokładnie.

1
    Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego. Rozpoczęli gospodarze.

1

Za kilka chwil początek spotkania. Piłkarze obu zespołów są już na płycie boiska.

Górnik Łęczna: Rodić – Mierzejewski, Bielák, Božić, Leândro – Bonin (C), Tymiński, Pruchnik, Nowak, Piesio – Śpiączka.

Rezerwowi: Prusak – Sasin, Świerczok, Bednarek, Poźniak, Szmatiuk, Pitry.

Cracovia: Sandomierski – Rymaniak, Wołąkiewicz, Polczak (C), Jaroszyński – Kapustka, Dąbrowski, Covilo, Cetnarski, Rakels – Jendrišek.

Rezerwowi: Pilarz – Sretenović, Deleu, Budziński, Wdowiak, Zjawiński, Dialiba.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Trwa rozgrzewka.

Zapraszamy na relację z meczu Górnik Łęczna – Cracovia. Początek w piątek 30 października o godz. 20.30!

Faworyt tego meczu jest jeden i jest nim zespół gości. Cracovia w tym sezonie grała na wyjeździe sześciokrotnie. Trzy mecze zakończyły się zwycięstwem "Pasów", padł jeden remis, a dwukrotnie krakowianie schodzili z boiska pokonani.

Z kolei Górnik jest u siebie bezkompromisowy. Trzy wygrane i trzy porażki.

Cracovia w poprzedniej kolejce rozbiła w proch i pył niepokonaną do tej pory Pogoń Szczecin aż 4-1. O ile pierwsza połowa była przeciętna, gdyż nie padł w niej żaden gol, o tyle druga była po prostu koncertowa.

Górnik "odpoczywał", choć treningi u Jurija Szatałowa na pewno do łatwych nie należą. Tym bardziej, że przed tygodniem ekipa z Łęcznej tylko zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0-0. A powinna przegrać. Jednak gospodarze nie wykorzystali w końcówce rzutu karnego.

"Pasy" miały w środku tygodnia zadanie do wykonania. Mianowicie mecz w 1/4 finału Pucharu Polski. Podopieczni Jacka Zielińskiego długo męczyli się z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec, ale dzięki bramce Denissa Rakelsa w 90. minucie wygrali 2-1.

Być może spotkanie w Łęcznej nie zapowiada się najciekawiej z całej kolejki, ale na brak emocji z pewnością nie będzie można narzekać. Cracovia jest ostatnio na fali i jej gra może się podobać.

Przed nami jeden z trzech zaplanowanych na piątek meczów 14. kolejki ekstraklasy. W Łęcznej Górnik zmierzy się z Cracovią.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.