Świt NDM – ŁKS 2:0 (koniec)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
2:0 (0:0)
ŁKS Łódź
Piątek 30.10.2015, 19:00 • Stadion Miejski, Nowy Dwór Mazowiecki • 3 Liga łódzko - mazowiecka • Runda 16

Świt wygrywa z ŁKS-em 2:0 po bramkach w 56. minucie spotkania Maciejewskiego oraz Pachelskiego w 92. minucie meczu. Było to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, a ŁKS musi myśleć nad swoimi błędami w tym meczu. Dziękuję bardzo za uwagę i życzę miłego wieczoru! (20:54:26)

90+4

90+4
    Nic już gospodarzom tego zwycięstwa nie zabierze!

90+3
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Marcin Kozłowski, na boisku pojawia się Sebastian Cuch.

90+2
    Gol dla Świtu!
    Dośrodkowanie z prawej strony z rzutu wolnego w pole karne gości. Sam z dwoma obrońcami powalczył w powietrzu RAFAŁ PACHELSKI, który głową pięknie uderza na bramkę Kołby i mamy 2:0 dla Świtu. Wejście smoka Pachelskiego!

90+1
    Teraz Adam Patora pada w polu karnym Świtu, ale arbiter główny spotkania każe grać dalej!

90
    3 minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

89
    Okazja dla ŁKS-u, ponieważ Tomasz Ostalczyk będzie dorzucał z rzutu rożnego.

88
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Jewgen Radionow, na boisku pojawia się Rafał Pachelski.

86
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Konrad Karaszewski, na boisku pojawia się Paweł Broniszewski.

85
    Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego przez ŁKS. Steć podał do Koziary, a ten uderzył z dystansu prosto w interweniującego Kołbę.

84
    Okazja na podwyższenie prowadzenia, ponieważ będzie rzut wolny dla gospodarzy z okolic 25. metrów od bramki Kołby.

80
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Marcin Kacela, na boisku pojawia się Wladyslav Terentiev.

80
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Artur Golański, na boisku pojawia się Łukasz Dynel.

77
    Ajj... Mogliśmy oglądać drugą bramkę dla Świtu w tym meczu jednak Zimoń po dobrym podaniu z lewej strony boiska uderzył tak piłkę czubkiem buta, że Kołba w ostatniej chwili zdążył zareagować i skutecznie interweniował.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Tempo spotkania zdecydowanie opadło i jeśli nadal tak to będzie wyglądać, to najprawdopodobniej 3 punkty zostaną na Mazowszu.

73
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Filip Kowalczyk, na boisku pojawia się Piotr Basiuk.

71
    Nie śpieszą się na tą chwilę piłkarze Świtu ze swoimi ofensywnymi akcjami, natomiast skutecznie gaszą oni w zarodku akcje przyjezdnych z Łodzi.

69
    Dośrodkowanie Serwacińskiego w pole karne Libery, który pewnie interweniuje i zmierza po czyste konto w dzisiejszym spotkaniu.

67
    Pierwsza zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Martins Rodrigues, na boisku pojawia się Rafał Serwaciński.

66
    ŁKS obiecująco zaczął drugą połowę, ale z czasem coraz bardziej inicjatywę przejmowali gospodarze co udokumentował gol w 56. minucie spotkania Rafała Maciejewskiego, który w dzisiejszym spotkaniu jest jednym z najbardziej aktywnych zawodników na boisku.

63
    Groźny strzał Marcina Kozłowskiego, ale na szczęście dla gości nad bramką ŁKS-u!

61
    Jeśli ŁKS poniesie dziś 5 porażkę w tym sezonie rozgrywek 3. Ligi to szansę na awans do baraży o 2. Ligę bardzo zmaleją.

60
    Po godzinie gry mamy pierwszy korner w tym meczu.Strzał Rodriguesa i piłka po rykoszecie wypada poza boisko.

58
    Ależ zrobił się mecz! Radionov mknie lewą stroną nawinął zwodem Pawlaka, po czym podał piłkę do Maciejewskiego, który w sytuacji sam na sam strzela w Kołbę. Mogło już być 2:0!

56
    Teraz błąd obrony ŁKS-u, do piłki dopada RAFAŁ MACIEJEWSKI, który strzałem z dystansu zdobywa bramkę dla swojej drużyny!

55
    I kolejny żółty kartonik dla zawodnika Świtu.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Karaszewski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki).

53
    Teraz na murawie słychać śpiew kibiców ŁKS-u, którzy dopingują swoją drużynę spod bram stadionu w Nowym Dworze Mazowieckim.

51
    Dziś sporo ciekawych akcji i uderzeń, po obydwu stronach w pierwszej połowie spotkania, ale póki co mamy nadal 0:0.

47
    Groźnie ŁKS-iacy! Podanie wzdłuż boiska Kaceli do Rodriguesa, a ten w sytuacji sam na sam uderzył w Liberę!

46
    Bez zmian na tą chwilę obydwie ekipy.

46

Jeśli chodzi o pudła i nie wykorzystane sytuacje w tym spotkaniu to było ich od groma. Drużyna ŁKS-u całą połowę grała chaotycznie i oprócz trzech strzałów Golańskiego nie miała groźniejszych sytuacji. Jedynie świetną okazję goście mieli w 45. minucie kiedy to Patora fatalnie spudłował. Świt natomiast miał kilka klarownych sytuacji i najczęściej przeprowadzali swoje ataki przez Maciejewskiego, ale zabrakło w tych atakach gospodarzy zimnej krwi.

45+1

45
    Pudło roku! Ostalczyk uderza na bramkę gospodarzy, świetna parada Libery, ale do piłki dopada Patora i w sytuacji sam na sam z leżącym na ziemii Radosławem Liberą napastnik ŁKS-u uderzył nad bramką Świtu! Nieprawdopodobny kiks napastnika ŁKS.

43
    Co zrobili gospodarze! Maciejewski na prawej stronie boiska po ziemi podaje piłkę w pole karne ŁKS-u, a piłka bezpańsko przelatuje obok dwóch piłkarzy Świtu, którzy mogli lepiej się zachować i zdobyć bramkę dla swojej drużyny!

40
    Powoli obydwa zespoły zaczynają atakować byle by dojść do bramki rywali, co podkreśla to, że w tym meczu liczą się tylko trzy punkty.

36
    Kolejna świetna okazja dla Świtu. Dośrodkowanie Maciejewskiego w pole karne i złe wybicie jednego ze stoperów ŁKS-u powoduje, że piłka spada pod nogi Stecia, który nie wykorzystuje niespodzianki i strzela prosto w Kołbę!

36
    Składna akcja Świtu zakończona strzałem lewą nogą pomocnika drużyny gospodarzy – Łukasza Kowalczyka i pewnie interweniuje Michał Kołba!

34
    Łatwo zauważyć w dzisiejszym spotkaniu, że piłkarze Świtu o wiele częściej atakują prawą flanką niż lewą, co pewnie jest jakimś pomysłem taktycznym na drużynę z Łodzi.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Patora (ŁKS Łódź).

32
    Kolejne prostopadłe podanie do Radionova nie udane. Tym razem podawał Karaszewski.

30
    Zdecydowanie do przodu przesunęli się piłkarze ŁKS-u, którzy z minuty na minutę coraz to bardziej zagrażają bramce Libery.

26
    Trzeci raz w tym spotkaniu groźnie na bramkę Libery uderzył Artur Golański zupełnie nie kryty na połowie rywali, ale bramkarz Świtu bez problemu łapie piłkę po koźle w rękawice!

24
    Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Cichowlas (ŁKS Łódź).

22
    Ależ okazja gospodarzy! Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, a tam podanie przewrotką Maciejewskiego do Radionova, lecz napastnik gospodarzy nie zdążył się zorienotwać, że ta piłka leci w jego stronę.

20
    Pierwsze 20. minut spotkania za nami. Póki co więcej strzałów oddali Ełkaesiacy, ale by zdobyć bramkę goście z Łodzi muszą zdecydowanie bardziej skupić się na konstruowaniu ataków, ponieważ na tą chwilę robią to bardzo chaotycznie.

19
    2-3 ostatnie minuty spotkania były bez emocji, ale teraz niespodziewanie na strzał zdecydował się Artur Golański, który mógł zagrozić bramce Libery!

15
    Kolejna akcja, ale teraz pod bramką Świtu. Do bezpańskiej piłki wybitej z pola karnego dopadł Golański i mocno uderzył z dystansu na bramkę Świtu, ale dobrą interwencją popisuje się młody bramkarz – Radosław Libera!

14
    Teraz groźnie pod akcją ŁKS-u podanie prostopadłe w pole karne Przemysława Szabata do Radionova, ale intencje napastnika uprzedził – Michał Kołba bramkarz Łódzkiego Klubu Sportowego!

13
    Teraz dwa ostre wejścia Szabata na piłkarzach drużyny przyjezdnej, ale bez reakcji sędziego głównego. Za ten faul należało się co najmniej ostrzeżenie!

12
    W dzisiejszym spotkaniu piłkarze z Łodzi nie mogą liczyć na wsparcie kibiców z Łodzi, którzy muszą odpokutować za swoje zachowanie podczas meczu ostatniej kolejki w Warszawie z tamtejszą Polonią.

9
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego i ofiarnie interweniuje bramkarz ŁKS-u, ale wcześniej sędzia zauważył, że był on faulowany przez jednego z piłkarzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

9
    Faul Rodriguesa na Koziarze.

7
    Akcja gospodarzy. Krzyżowe podanie do Stecia na lewą stronę, ten dośrodkowuje w pole karne, a Radionow uderza głową daleko od bramki.

4
    Ostry początek spotkania w Nowym Dworze Mazowieckim. Teraz atakowali gospodarze, a w jednej akcji padł pierw w polu karnym gości jeden z piłkarzy Świtu, a następnie faulowany był piłkarz ŁKS-u.

3
    Teraz dobra okazja dla ŁKS-u! Zamieszanie pod polem karnym gospodarzy, podanie to wychodzącego sam na sam Zimonia, który pada w polu karnym, ale według sędziego Makowieckiego nie było żadnego faulu!

2
    Górna piłka do napastnika Świtu – Jewgena Radionova, ale ten fauluje w ataku.

1
    Rozpoczęli goście dzisiejszego spotkania.

1

Piłkarze obydwóch drużyn już na murawie za chwilę zaczynamy!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Libera – Kominiak, Szabat (C), Gurzęda, Karaszewski, Kowalczyk, Steć, Koziara, Maciejewski, Kozłowski, Radionov.

ŁKS Łódź: Kołba – Salski, Kacela (C), Cichowlas, Pawlak, Golański, Ostalczyk, Patora, Rodrigues, Szumer, Zimoń.

30.10 to ważna data w dziejach Łódzkiego Klubu Sportowego, bowiem tego dnia 108 lat temu w 1907 roku urodził się najwybitniejszy piłkarz w historii ŁKS-u – Ś.P Władysław Król. Zatem wszyscy fani ŁKS-u wierzą, że dzisiejsza data dla drużyny Marka Chojnackiego będzie również szczęśliwa.

Na relację ze spotkania byłych ekstraklasowiczów Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS Łódź zapraszamy oczywiścię na lajfy.com!

W ostatniej kolejce zawodnicy ŁKS-u przegrali na wyjeździe z Polonią Warszawa 2:1, a bramkę dla ŁKS-u zdobył Adam Patora. Gospodarze dzisiejszej potyczki w poprzedniej kolejce przed własną publicznością zremisowali 2:2 z Oskarem Przysuchą Mazowieckim. Bramki dla gospodarzy strzelali: Rafał Maciejewski w 11. minucie meczu oraz Przemysław Szabat w 58. minucie spotkania.

Łódzki KS zajmuje 6. miejsce w tabeli 3. Ligi z dorobkiem 24 punktów i bilansem bramek 23-18. Świt natomiast jest o jedno miejsce wyżej na 5. pozycji z dorobkiem również 24 punktów, ale bilansem bramkowym nieco lepszym wynoszącym 24 bramki strzelone i 15 straconych.

W drużynie Marka Papszuna jest kilku groźnych piłkarzy, a m.in: Jewgen Radionov (7 bramek), Patryk Koziara (6 bramek). Niezłe występy notuje również bramkarz Radosław Libera.

Obydwie drużyny mają swoją przeszłość powiązaną z Ekstraklasą. ŁKS oczywiście ma więcej występów w Ekstraklasie, ale Świt Nowy Dwór Mazowiecki występowali przez jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

O godzinie 19:00 na stadionie przy ulicy Sportowej 66 w Nowym Dworze Mazowieckim piłkarze Świtu podejmą drużynę Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni trenera Marka Chojnackiego, jeśli chcą myśleć o awansie do 2. Ligi koniecznie muszą wygrać dzisiejsze spotkanie, bo póki co ŁKS traci do miejsca premiowanego grą w barażach o 2. Ligę. 7 punktów. Na ten moment liderem tabeli 3. Ligi łódzko – mazowieckiej jest drużyna Sokołu Aleksandrów Łódzki z dorobkiem 31 punktów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!