MKS Kluczbork – Chojniczanka 1:3 (koniec) | Wigry – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | Miedź – Bytovia 2:0 (koniec)
Sandecja – Olimpia G. 0:0 (koniec) | GKS K. – Zawisza 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Rozwój 0:2 (koniec)
GKS Katowice
1:0 (1:0)
Zawisza Bydgoszcz
Sobota 07.11.2015, 17:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 16

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W sobotnie południe GieKSA zagra po raz ostatni w rundzie jesiennej na własnym boisku. Przeciwnikiem zespołu z Bukowej będzie zespół bydgoskiej Zawiszy. Po 15 kolejkach piłkarze z Bydgoszczy są na miejscu 7 z 24 punktami GKS Katowice jest o dwie pozycje niżej, czyli na pozycji 9 i mają o 3 oczka mniej od swojego sobotniego rywala.

W ostatniej kolejce ligowej bydgoszczanie przegrali z Wisłą Płock u siebie 1:3. Lepiej powiodło się katowiczanom. W Głogowie zanotowali cenny remis z Chrobrym 0:0. Zespół GKS-u do meczu z Zawiszą podchodzi z małym rekordem. Przez 301 minut piłkarze z Bukowej nie stracili bramki. Od sześciu spotkań nie doznali porażki. I co najważniejsze pod ręką Jerzego Brzęczka w 5 spotkaniach zanotowali 11 punktów. To wszystko sprawiło, że na Bukowej odżyła nadzieja, że starta 6 punktów do miejsca oznaczającego awans do ekstraklasy jest możliwa do odrobienia.

Piłkarze Zawiszy przygotowania do spotkania z GKS-em rozpoczęli już w poniedziałek. Celem nadrzędnym podopiecznych trenera Bartoszka jest zdobywanie punktów w każdym meczu. Celem piłkarzy z Bydgoszczy jest awans do ekstraklasy. Porażki które dotknęły w ostatnim czasie, zespół Zawiszy spowodowane są kontuzjami, i problemami kadrowymi. Do Katowic bydgoszczanie ruszyli z jasnym celem zdobycia, 'Twierdzy Katowice" i wywiezienia z Bukowej 3 punktów.

Witam ze stadionu GKS-u przy Bukowej. Zapraszam za kilkanaście minut na relację live. Pomiędzy GKS-em Katowice a bydgoskim Zawiszą. Już trzeci ostatni mecz w tej rundzie zawodnicy GieKSY, zagrają mecz bez udziału kibiców. Obecnie na murawie stadionu trwa rozgrzewka obu zespołów. My zapraszamy już przed godziną 17.00, gdy oba zespoły pojawią się w tunelu prowadzącym na boisko.

Trójka dzisiejszych arbitrów wyprowadza już obie jedenastki na murawę. Trwa losowanie stron,przywitanie obu zespołów czekamy na gwizdek sędziego Dobrynina rozpoczynający dzisiejsze spotkanie.

1

1
    I ruszyli, pierwszą połowę rozpoczęli gospodarze.

2
    Wysoki pressing piłkarzy. Zawiszy. GKS rozgrywa piłkę na własnej połowie.

3
    Rzut wolny dl Zawiszy.

4
    Strzał z dystansu MIci i piłka w rękach Kuchty.

5
    Skutecznie zatrzymany Iwan.

6
    Cała druzyna gości na własnej połowie.

7
    Pietrzak z wolnego. Wrzutka w pole karne. I Sapela odbija piłkę. Dużo szczęścia przy tej interwencji miał bramkarz Zawiszy.

8
    Smektała zablokowany i ruszają do ataku gospodarze.

8
    Drygas zatrzymuje akcję GKS-u.

9
    Szołtys w pole karne i główka w obronie Patejuka.

10
    Z dużym respektem do siebie, przystąpiły obie drużyny.

11
    S. Kamiński w pole karne Kuchty, ale tam sędzia odgwizduje rzut wolny dla gospodarzy.

12
    Nykiel popisuje się bardzo niedokładnym podaniem i z autu zaczynają gospodarze.

13
    Akcja Zawiszy zakończona tuż za linią środkową.

14
    Pietrzak wychodzi z piłką na aut.

15
    Pietrzak popisuje się bardzo dobry zwodem, ale podanie juz było nie tej klasy.

16
    Gajewski ograny przez M. Kamińskiego,

16
    Gol dla Katowic!

Strzelcem bramki BARTOSZ IWAN, doskonale w polu karnym wypatrzył Goncerz, partnera a ten z 14 metrów pokonuje Sapelę. Po drodze lot piłki jeszcze zmienił Nowotczyński.

18
    Za długa piłki do Mici, i Kuchta daleko od własnej bramki.

19
    Nie mają pomysłu dzisiaj bydgoszczanie jak ograć obronę GieKSY.

20
    Brzydki faul Nowotczyńskiego i zawodnik Zawiszy, ukarany żółtym kartonikiem.

21
    Posyłają te piłki do przodu piłkarze Zawiszy, ale na 16 nie ma żadnego piłkarza zespołu gości.

22
    Znakomicie podanie przecina Wołkowicz.

23
    Korner dla gospodarzy. Pietrzak krótko z Wołowiczem, ale podanie Wołkowicza , niecelne.

24
    Wołkowicz z rzutu wolego, Piłka w polu karny Zawiszy, i wszystko wyjaśnia Smektała.

25
    Od bramki grę wznawia Kuchta.

26
    Krzyczy przy linii bocznej trener Bartoszek, ale na razie bez efektu.

27
    Tuż przy linii bocznej faul dla gospodarzy.

28
    Pietrzak jak zwykle na 16 metr, i do piłki najwyżej wyskakuje Drygas.

29
    Cały czas przy piłce zespół z Katowic.

30
    Pierwszy strzał w światło bramki Kuchty. Strzelał Smektała piłka daleko od lewego słupka.

31
    Patejuk przegrywa pojedynek z Jurkowskim. I daleko Kuchta.

32
    Mica wprost pod nogi Goncerza, ale zawiszanie utrzymują się przy piłce.

33
    Iwan chciał wypuścić w uliczkę Goncerza, ale we wszystkim zorientował się Drygas.

34
    W tej części gry przy piłce częściej zespół gości.

35
    Rut wolny dla zespołu Zawiszy. Do bramki Kuchty około 18 metrów. Mica i piłka trafia na głowę Czerwińskiego.

36
    Rzut rożny dla zespołu gości. Piłka po ziemi i mamy kolejny korner.

37
    Tym razem górna piłka z rogu, ale głową ją wybija Iwan.

37
    Trochę przygnietli teraz bydgoszczanie GieKSĘ.

38
    I gospodarze wyprowadzają piłkę z własnej połowy.

39
    Próbowali trójką katowiczanie zaskoczyć, Sapelę ale wszystko wyjaśnił Panayotov.

40
    Szołtys przechwytuje podanie zespołu gości.

41
    Ale z tej dobrze zapowiadającej się akcji nic nie wyszło.

42
    Mamy okres gry w środku boiska.

43
    Dobrze poszedł z piłką MIca, minął dwóch zawodników gospodarzy, ale zamiast uderzać, chciał wymusić rzut wolny.

44
    Pietrzak z wolnego, ale Sapela doskonale piąstkuje piłkę.

45
    Sędzia dolicza 1 minutę.

45+1
    Faulowany Sapela przez Goncerza.

45+1

Po pierwszej połowie w Katowicach, GKS prowadzi z Zawiszą 1:0. Na początku I połowy zarysowała się przewaga Katowic, którą zespół GieKSY, wykorzystał strzelając bramkę. Póżniej mecz nam się wyrównał. Pierwsze 45 minut nie było porywającym widowiskiem. Zapraszam z nadzieją na lepsze drugie 45 minut, już po przerwie.

Zawodnicy wraz z sędziami, pojawili się na murawie katowickiego stadionu. Za chwilę II połowa spotkania.

46

46
    Druga połowę rozpoczeli goście.

46
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Mica, na boisku pojawia się Alaverdashvili.

47
    Patejuk uderzył Kuchta lekko przed siebie, i sędzia przy proteście zawodnika Zawiszy odgwizduje rzut wolny dla gospodarzy.

49
    Widać bardziej zmotywowani do tej II połowy wyszedł zespół trenera Bartoszka.

53
    Dosyć agresywnie grają w obronie zawodnicy Zawiszy.

54
    Ręka w środku boiska Drygasa.

55
    Stawarczyk wybija piłkę spod nóg Goncerza.

56
    Nykiel z wolnego i kolejny odgwizdany przez sędziego faul w ataku zawodnika Zawiszy.

57
    Nykiel mocno w pole karne i Gajewski próbował główką zaskoczyć Kuchtę. Piłka przechodzi nad poprzeczką.

58
    Sapela od bramki.

59
    Akcja Katowic zakończona za linią srodkową.

60
    Mamy brzydszy okres gry. Piłka krąży między jednym i drugim polem karnym.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Pielorz (GKS Katowice).

61
    Nykiel ponownie nie zrozumiał się z partnerami. I piłkę posyła nie wiadomo do kogo.

61
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Szołtys, na boisku pojawia się Frańczak.

62
    Niecelne uderzenie Iwan dystansu.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Panayotov (Zawisza Bydgoszcz).

63
    Pietrzak z wolnego z narożnika pola karnego. Ale chyba sam zainteresowany, nie wiedział do końca jak do podanie miało wyglądać.

64
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Smektała, na boisku pojawia się Łukowski.

65
    Łukowski z 16 metrów. Piłka niewiele minęła słupek.

66
    Faulowany Alaverdashivili.

67
    Sam poszkodowany wykonuje rzut wolny. Piłka w pole karne i dwóch zawodników Zawiszy mija się piłką.

68
    Rzut rożny dla Katowic po wybiciu piłki przez Nykiela.

69
    Do dośrodkowania z rogu najwyżej wyskakuje Sapela.

70
    Próbują atakować katowiczanie zespół gości na własnej połowie.

71
    Sapela szybszy od Goncerza. Zabrakło kilka centymetrów by zawodnik gospodarzy, doszedł do piłki.

72
    Atak pozycyjny zespołu gości.

73
    Mocna piłka w pole karne Kuchty, i faulowany bramkarz gospodarzy przez Panayotova.

74
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Leimonas, na boisku pojawia się Burkhardt.

75
    Z autu tuż przy lini pola karnego piłkę wrzuca Czerwiński.

76
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Gajewski, na boisku pojawia się Lewicki.

77
    Łukowski próbował ale katowiczanie wybiją piłką spod własnego pola karnego.

78
    Nieporozumienie między Gajewskim a Alaverdashivili.
    A piłkę Gruzin podał naprawdę dobrą.

79
    Czerwiński do Iwana. ale zawodnik gospodarzy nie trafia piłki głową.

80
    Mogło być 2:0. Doskonałe uderzenie głową Goncerza. I jeszcze lepsza obrona Sapeli, który piłkę wybij ana róg.

81
    Dośrodkowanie z rogu ponownie pada łupem bramkarza Zawiszy.

83
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Iwan, na boisku pojawia się Trochim.

84
    Łukowski wzniósł dużo ożywienia Ale znów przegrywa pojedynek z Czerwińskim.

85
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Panayotov (Zawisza Bydgoszcz).

86
    Próbowali zawodnicy z Katowic. wymusić rzuty wolne, ale sędzia nie daje się nabrać.

87
    Z rzutu wolnego Alaverdasashivili, wrzutka w pole karne, ale piłka ląduję na głowach katowickich obrońców.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje M. Kamiński (GKS Katowice).

89
    Kolejna wrzutka w pole karne Gruzina , małe zamieszanie w polu karnym Kuchty. I ponownie obrońcy GKS-u wybijają piłkę.

90
    Goncerz nie potrafił oddać strzału w polu karnym Zawiszy.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty.

90+1
    Kolejną piłkę na róg wybija Sapela.

90+2
    Trochim niewiele się myli uderzając z 18 metrów.

90+2
    Znów piłka krąży między jednym polem karny i drugim.

90+3

W Katowicach ponownie zespół Jerzego Brzęczka, zdobywa 3 punkty. wygrywając z Zawiszą 1:0. Druga połowa była lepsza, od pierwszej. Ale trzeba przyznać że jedni i drudzy swoją grą nie zachwycili. Przy słabej Zawiszy, która nie potrafiła, skonstruować żadnej skutecznej akcji ofensywnej, lepsi byli katowiczanie. Trwa passa GKS-u, a pogłębia się kryzys bydgoskiego Zawiszy. I na dzisiaj,to już wszystko z Katowic. Dziękuje za uwagę, i na kolejne mecze GKS-u, z Bukowej, zapraszam dopiero w marcu. (18:57:30)