Cracovia – Zagłębie S. 0:2 (koniec) | Lech P. – Zagłębie L. 1:0 (koniec)
Lech Poznań
1:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Czwartek 19.11.2015, 20:45 • INEA Stadion, Poznań • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Nie minęły jeszcze emocje po meczach towarzyskich lub barażowych o udział w mistrzostwach Europy, a tymczasem w czwartek kolejna porcja futbolu. Przed nami spotkanie w ramach 1/4 finału Pucharu Polski, a konkretnie rewanżowe starcie Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin.

W pierwszym meczu lepszy okazał się "Kolejorz", zwyciężając 1-0 po bramce Paulusa Arajuuriego w 81. minucie. Zagłębie nie zagrało wówczas źle, jednak to goście byli skuteczniejsi i ze skromną zaliczką przystąpią do rewanżu.

Od tamtego spotkania minęło już stosunkowo sporo czasu. Lech, po fatalnym początku sezonu, zaczął się rozkręcać, z kolei Zagłębie... Zagłębie jakby stanęło w miejscu, a nawet zaczęło się cofać. Podopieczni Piotra Stokowca po raz ostatni wygrali... 18 września.

Wróćmy jednak do ostatniej ligowej kolejki, która miała miejsce tuż przed przerwą reprezentacyjną. Lubinianie przegrali na własnym boisku z Wisłą Kraków 1-3, zaś Lech – również u siebie – wygrał z Górnikiem Łęczna 3-1.

Gospodarze prawdopodobnie przystąpią do czwartkowego meczu osłabieniu, ponieważ Karol Linetty, Gergo Lovrencsics oraz Tamas Kadar dopiero wrócili ze zgrupowań reprezentacji narodowych.

Trener Lecha Jan Urban przyznaje, że Puchar Polski jest dla niego tak samo ważny, jak pozostałe rozgrywki.

- To jest droga do europejskich pucharów, ale nikt nam nie gwarantuje, ze my ten puchar wygramy, stąd też musimy być skoncentrowani na lidze. Po to, żeby być w pierwszej ósemce na koniec sezonu zasadniczego. Ważne są mecze ligowe, ale o Lidze Europy muszę powiedzieć to samo. To jest ogromne doświadczenie dla zawodników, fajne pieniądze dla klubu i punkty rankingowe, o których też trzeba myśleć, bo Lecha dawno nie było w pucharach i jego współczynnik nie jest za wysoki. Wszystko jest ważne – podkreślił szkoleniowiec.

W półfinale zameldowała się już warszawska Legia, która w dwumeczu pokonała Chojniczankę Chojnice 6-2. W czwartek oprócz meczu w Poznaniu grać będziemy również w Krakowie, gdzie Cracovia podejmie Zagłębie Sosnowiec. Z kolei ostatni ćwierćfinał (Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz) odbędzie się dopiero 16 grudnia.

Zapraszamy na relację prosto z Poznania. Lech – Zagłębie w czwartek 19 listopada o godz. 20.45 na Lajfy.com!

Lech Poznań: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Formella, Trałka, Dudka, Gajos, Holman – Thomalla

Rezerwowi: Gostomski – Kadar, Pawłowski, Lovrencsics, Hamalainen, Tetteh

Zagłębie Lubin: Polacek – Zbozień, Dąbrowski, Guldan, Cotra – Woźniak, Tosik, Piątek, Żyra, Błąd – Papadopulos

Rezerwowi: Forenc – Todorovski, Janus, Żmijewski, Jagiełło, Sobków, Vlasko

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Tłumów na stadionie w Poznaniu dziś nie ma.

Mecz w Poznaniu rozpocznie się niebawem. Lech postara się dołączyć do dwójki półfinalistów. W środę awans zapewniła sobie Legia, a dzisiaj... Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z Cracovią 2-0 i – mimo porażki w pierwszym meczu 1-2 – również zameldowało się pośród najlepszej czwórki.

Piłkarze meldują się na murawie!

Minuta ciszy dla ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu.

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego Przybyła. Rozpoczęli gospodarze!

2
    Atak pozycyjny Zagłębia na początku spotkania. Ale to nie może dziwić. Przyjezdni mają do odrobienia jedną bramkę z pierwszego meczu.

3
    Nieudana akcja Woźniaka na prawym skrzydle. Drybling mógł się jeszcze podobać. ale strzał z ostrego kąta był po prostu fatalny.

4
    Niecelne długie podanie Zbozienia. Zamiast do Woźniaka, piłka poleciała w aut.

4
    Była szansa dla Lecha! Świetny kontratak, Formella zagrał do Gajosa, ale ten oddał strzał z szesnastu metrów, choć znacznie lepiej byli ustawieni koledzy. Uderzenie zostało zablokowane i nic z tej akcji nie wyszło.

6
    Woźniak kopnięty przez Trałkę. Nie było tam złośliwości, ale wyraźnie odczuł to zawodnik Zagłębia. Rzut wolny z bocznego sektora boiska i szansa na dośrodkowanie.

6
    A Woźniak potrzebuje jeszcze pomocy medycznej.

7
    Rzut wolny wykona Cotra.

7
    Niezłe dośrodkowanie, ale tylko dwóch piłkarzy Zagłębia wbiegło w pole karne. Bez problemu złapał piłkę Burić.

9
    Teraz trochę dłużej utrzymują się przy piłce gospodarze, jednak niewiele z tego wynika. Gra toczy się w środku pola.

10
    Centra Douglasa z rzutu wolnego. Niezbyt udana. Wyjaśnili sytuację goście.

11
    Kolejna strata Zagłębia na własnej połowie. Techniczny strzał Formelli zza pola karnego został jednak zablokowany.

12
    Będzie rzut rożny dla Zagłębia po długim podaniu Żyry i interwencji Arajuuriego.

13
    Piłka została wybita przed "szesnastkę", lecz strzał Cotry był bardzo niecelny.

15
    Nieudany atak pozycyjny "Kolejorza". Podanie Arajuuriego w stronę napastników było niecelne i piłka trafiła do Polacka, który – jak na razie – nie ma zbyt wiele pracy.

16
    Tempo meczu nie jest zbyt wysokie. Lech jest cofnięty i praktycznie nie atakuje, tylko czeka na kontrataki.

18
    Dużo niedokładności w poczynaniach obu ekip, gdy tylko gra zbliży się w okolice pola karnego rywala.

19
    Będzie okazja dla gości. Rzut wolny trzydzieści metrów od bramki Buricia.

20
    Miękkie dośrodkowanie Błąda, jednak żaden z kolegów nie zdołał oddać strzału. Oddalają zagrożenie gospodarze.

21
    Stracił piłkę Gajos, ale po chwili na spalonym złapany został Papadopulos. I futbolówka wróciła w posiadanie "Kolejorza".

22
    W jednym ze starć jakiegoś urazu doznał Ceesay. Gra została przerwana.

23
    Gra już wznowiona, Ceesay opatrywany poza linią boczną boiska.

24
    Początkowo nieźle wyglądał ten mecz z perspektywy Zagłębia, ale z biegiem czasu jest coraz gorzej. Goście rzadko zapędzają się na połowę przeciwnika.

25
    Wreszcie dobra akcja lubinian! Ładnie zachował się Żyra, zagrał do niepilnowanego przed polem karnym Papadopulosa, ale ten uderzył niecelnie!

27
    Irytują się kibice Lecha po kolejnym nieudanym ataku swoich piłkarzy. W ofensywie gospodarze prezentują się bardzo słabo.

28
    Długo budują akcję gospodarze. Długo i bardzo wolno...

29
    Bardzo słaby strzał Ceesaya z dystansu. Zero pomysłu na zakończenie akcji po stronie gospodarzy.

31
    Powinno być 1-0 dla Lecha! Thomalla bardzo łatwo przepchnął Guldana i znalazł się w dobrej sytuacji do strzelenia gola. Daleko wyszedł z bramki Polacek, ale napastnik "Kolejorza" strzelił obok słupka!
    31. Thomalla strzela obok słupka!

33
    Rozkręca się Lech. Tym razem zza pola karnego strzelał Holman, ale trafił w sam środek bramki. Polacek bez problemu złapał piłkę.

34
    Od kilkunastu minut Zagłębie nie potrafi znaleźć odpowiedniego rytmu. Piłka znajduje się praktycznie cały czas na ich połowie.

36
    Thomalla dynamicznie wbiegł w pole karne, ale jego strzał z dość ostrego kąta lepiej przemilczeć. Nie udało się trafić nawet w boczną siatkę.

37
    Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść drużyny Jana Urbana. Mimo to widowisko na kolana nie rzuca. Wszystko grane jest jakby w trybie slow-motion.

38
    Seria stałych fragmentów gry dla Lecha.

39
    Kombinacyjnie rozegrali rzut rożny gospodarze. Wyszło naprawdę nieźle... tylko zabrakło wykończenia. Strzał Ceesaya z dystansu był niecelny.

40
    W odpowiedzi akcja Zagłębia, jednak wrzutka Zbozienia pozostawiła sporo do życzenia.

41
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Próba kontrataku w wykonaniu Zagłębia, ale Papadopulos złapany na spalonym.

42
    I wreszcie, w 42. minucie kapitalnie zacentrował Zbozień. Papadopulos agresywnie zaatakował piłkę, czego kompletnie nie spodziewał się Arajuuri. Czech strzelił jednak nad poprzeczką!

44
    Trzykrotnie strzelali zza pola karnego poznaniacy, ale za każdym razem byli blokowani. Defensywa Zagłębia generalnie spisuje się bez zarzutu.

45
    W końcówce ostatnia akcja należeć będzie do Zagłębia. Sędzia doliczył minutę.

45+1

Piłkarze wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

46

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Tosik, na boisku pojawia się Jagiełło.

46
    Lech jest 45 minut od półfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy wynik pierwszego meczu: 1-0 dla "Kolejorza".

48
    Niewiele się zmieniło w grze obu zespołów. Dalej więcej jest przypadku niż zaplanowanych rozwiązań. Panuje chaos.

49
    Błąd pokusił się o uderzenie z ponad trzydziestu metrów, ale nie trafił w bramkę. Zabrakło dość sporo.

51
    Pierwsze udanie zagranie Thomalli w dzisiejszym meczu. Odebrał piłkę Błądowi zawodnik Lecha, choć to bardziej zawodnik gości w niego wpadł, a po chwili faulował.

52
    Indywidualna akcja Papadopulosa środkiem pola. Wszystko zakończone strzałem z dystansu – bardzo niecelnym. Lepszym wyborem byłoby chyba podanie na prawe skrzydło do niepilnowanego Woźniaka.

54
    Zbozień doszedł do przypadkowo odbitej piłki przed polem karnym, ale uderzył za słabo i nie zaskoczył Buricia.

55
    Lepiej wygląda Zagłębie w drugiej połowie, ale generalnie jest podobnie, jak na początku spotkania. Wtedy też to goście prezentowali się korzystniej.

56
    Co za akcja Dąbrowskiego, ależ poszedł teraz obrońca Zagłębia. Prostopadłe podanie od Woźniaka, ale w końcowej fazie zabrakło sił... strzał z ostrego kąta bardzo lekki, piłka tak naprawdę ledwo dotoczyła się do Buricia.

56
    W odpowiedzi płaskie dośrodkowanie Thomalli, ale nie zamykał akcji żaden z kolegów.

57
    Beznadziejne dośrodkowanie Douglasa, choć ten miał sporo miejsca i czasu, by bardziej się przyłożyć.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Trałka, na boisku pojawia się Hamalainen.

61
    Pół godziny do końca. Kibice Lecha starają się dopingować swój zespół. ale jeszcze trochę i wszyscy na stadionie zasną.

61
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Janus.

62
    Kartka dla Dąbrowskiego za faul przy linii bocznej na Hamalainenie.

64
    Uraz Arajuuriego, który usiadł na murawie. Koledzy wybili piłkę poza boisko.

65
    Fin wraca na boisko. Uraz prawdopodobnie nie okazał się zbyt poważny.

66
    Żyra popisał się świetną akcją na prawym skrzydle. Młody zawodnik Zagłębia minął kilku rywali, zacentrował w pole karne, ale Papadopulosa uprzedził Burić.

68
    Piękne dośrodkowanie Cotry z lewej flanki. Akcję na dalszym słupku zamykał Woźniak, lecz główkował minimalnie obok bramki!

68
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Formella, na boisku pojawia się Lovrencsics.

70
    Bardzo nieudany przerzut w wykonaniu Piątka. Janus nie miał żadnych szans, by opanować piłkę.

71
    Rozpoczyna się decydująca faza meczu. Zagłębie musi zagrać jeszcze bardziej ofensywnie, by myśleć przynajmniej o doprowadzeniu do dogrywki.

74
    Holman miał mnóstwo miejsca do oddania strzału pięć metrów przed polem karnym Zagłębia. A mimo to trafił prosto w głowę Dąbrowskiego.

74
    Stoper Zagłębia chwilę dochodził do siebie, ale już jest zdolny do gry. Atak pozycyjny gości.

76
    Gwizdy ze strony kibiców. Nie może podobać się taka postawa mistrza Polski.

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Papadopulos, na boisku pojawia się Vlasko.

78
    Zagłębie bije głową w mur, a Lech jest dziś zbyt słaby i nie potrafi wyprowadzić kontrataku, który rozstrzygnąłby na dobre losy dwumeczu.

80
    Długie podanie Gajosa w kierunku Thomalli... Nie popełnił jednak błędu Dąbrowski i spokojnie odegrał piłkę do własnego bramkarza.

81
    Błąd Kamińskiego, którego nastrzelił Woźniak. Mamy korner dla przyjezdnych.

82
    Skiksował Vlasko, będąc jedenaście metrów od bramki Lecha. Grę wznowi Burić...

83
    Tym razem Jagiełło zdecydował się na uderzenie z piętnastu metrów. W sam środek bramki! Ale trzeba przyznać, że Zagłębie jest coraz konkretniejsze.

84
    Poślizgnął się przy linii bocznej Woźniak i aut dla Lecha. Chwila oddechu dla defensywy "Kolejorza", która ma sporo pracy w ostatnim czasie.

85
    Piękna akcja gości! Jagiełło do Cotry, ten wycofał piłkę do Janusa, który jednak nie trafił w bramkę! Coraz bliżej strzelenia gola zespół Piotra Stokowca.

86
    Teraz dośrodkowanie Douglasa w "szesnastkę" gości. Lekkie zamieszanie i ostatecznie piłkę łapie Polacek.

88
    Bardzo dobrą zmianę dał Jagiełło. Może się podobać ten chłopak. Wygląda znacznie lepiej niż grający w pierwszej połowie Tosik.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta tego spotkania. I chyba dobrze, bo naprawdę nie da się tego oglądać.

90
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Thomalla, na boisku pojawia się Pawłowski.

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra...

90+2
    Zablokowana wrzutka Cotry. Jeszcze aut dla gości na wysokości pola karnego Lecha.

90+3
    Gol dla Lecha!
    Ależ zmianę dał SZYMON PAWŁOWSKI! Świetna indywidualna akcja... zakończona bardzo precyzyjnym strzałem z trzynastu metrów! Losy meczu rozstrzygnięte!
    90+3. PAWŁOWSKI - 1:0

90+3

Rzutem na taśmę Lech Poznań wygrywa z Zagłębiem Lubin 1-0 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Szymon Pawłowski wszedł na boisko na trzy minuty i dokonał rzeczy, której nie udało się zrobić pozostałym zawodnikom: strzelił gola, który przypieczętował awans "Kolejorza" do grona półfinalistów. (22:40:20)