29:38 (15:19)
Orlen Wisła Płock
Sobota 21.11.2015, 16:00 • Sinam Erdem Spor Salonu • Liga Mistrzów • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszam na relację z Ligi Mistrzów. Besiktas Stambuł vs Orlen Wisła Płock

Gospodarze tego pojedynku są aktualnie najsłabszą drużyną w grupie A. W siedmiu poprzednich spotkaniach zdołali wywalczyć tylko dwa punkty za zwycięstwo w szóstej kolejce z chorwackim RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb na własnym parkiecie

Płocczanie obecnie plasują się na szóstej lokacie w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. dwukrotnie udało im się wygrać i raz zremisować. W trzech dotychczasowych wyjazdach raz udało się zwyciężyć Wisle – w trzeciej kolejce nad Celje Pivovarną Lasko

W ostatniej kolejce obie ekipy mierzyły się w Płocku. Przez dłuższy czas gra była wyrównana, a nawet Besiktas miewał 1-2 gole przewagi. Wiślacy rozkręcili się w końcówce pierwszej odsłony, po której mieli trzy trafienia więcej. Po przerwie nie było zbytnio emocji. Wicemistrz Polski kontrolował grę i pewnie zwyciężył 32:26. Dla Wisły najwięcej goli rzucił Dan-Emil Racotea (5) a dla Besiktasu Darko Djukić (9)

Na polskich parkietach Wisła radzi sobie bardzo dobrze, ustępuje w tabeli jedynie Vive Tauronowi Kielce. Aktualnie zgromadziła 22 punkty a do lidera traci tylko jeden. W poprzedniej kolejce wysoko pokonała na wyjeździe MMTS Kwidzyn 34:22 (Montoro 7)

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 16:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Witam bardzo serdecznie i zapraszam na mecz ósmej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych!
    W dzisiejszym spotkaniu Orlen Wisła Płock zmierzy się w Hali Sinam Erdem Spor z Besiktasem. Mecz rozpocznie się za kwadrans!

Beşiktaş Stambuł:
    26. Ibrahim Demir, 81. Miroslav Kocic – 6. Volkan Caliskan, 7. Ömer Alifoglu, 8. Nemanja Pribak, 9. Ogulcan Guney, 10. Selon Boyar, 11. Josip Bujlubasic, 14. Mehmet Demirezen, 20. Tolga Ozbahar, 25. Predrag Dacevic, 27. Ivan Nincevic, 34. Ugur Coban, 45. Darko Djukic, 53. Ramazan Done, 99. David Rasic

Trener – Müfit Arın

Orlen Wisła Płock:
    12. Marcin Wichary, 36. Rodrigo Corrales – 2. Zbigniew Kwiatkowski, 3. Michał Daszek, 7. Dan Emil Racotea, 13. Milan Pusica, 15. Valentin Ghionea, 17. Thiago Rocha, 18. Mateusz Piechowski, 25. Angel Montoro, 26. Marko Tarabochia, 27. Bartosz Konitz, 77. Ivan Nikcevic, 89. Dimitry Zhitnikov

Trener – Manuel Cadenas

Sędziowie: Stevann Pichon (FRA) / Laurent Reveret (FRA).

Oba zespoły są już na boisku! Za moment zabrzmi hymn Ligi Mistrzów.

Zarówno Wisła jak i Besiktas są gotowi do rozpoczęcia gry! Na pewno nie zabraknie emocji!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zaczęli Nafciarze! (0:0)
    1
    Świetnie przedarł się gracz Wisły Płock i mamy pierwsze trafienie! (0:1)

2
    Błąd Tolgi Ozbahara i strata zespołu tureckiego. (0:1)

3
    Rzut Racotei zablokowany. (0:1)
    3
    Dobry rzut Zhitnikova, bramkarz Besiktasu pokonany. (0:2)
    4
    Szybka odpowiedź Pribaka. (1:2)

5
    Racotea zamarkował rzut, podał do Montoro, ten faulowany. (1:2)

5
    Żółta kartka dla Buljubasica. (1:2)

5
    Rzut Zhitnikova obroniony przez Kocica. (1:2)

6
    Żółtym kartonikiem ukarany Pusica. (1:2)

6
    Płocczanie świetnie blokują i mają okazję do kontry. (1:2)
    6
    Pusica wpisuje się na listę strzelców. Dobry rzut z lewej strony boiska. (1:3)

7
    Ozbahar faulowany i mamy rzut karny dla Turków. (1:3)
    7
    Done skutecznym egzekutorem z linii 7 metra. (2:3)
    8
    Podanie Zhitnikova do Nikcevica, a ten pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy. (2:4)
    8
    Kolejna strata Besiktasu i Ghionea zdobywa piątą bramkę. (2:5)
    9
    Dobra akcja gospodarzy, Done trafia z dziewiątego metra, zagapili się goście przy tej akcji. (3:5)

10
    Racotea trafia w słupek! (3:5)

10
    Pribak faulowany. Kara dla Mateusza Piechowskiego. Będzie kolejny rzut karny dla Besiktasu. (3:5)
    Ramazan Done po raz drugi pokonuje bramkarza Wisły z rzutu karnego. (4:5)
    11
    Fantastyczna indywidualna akcja Nikcevica i kolejna bramka Serba. (4:6)
    11
    Goście szybko rzucają bramkę kontaktową. (5:6)

12
    Ghionea próbował rzutu, jednak na posterunku Kocic. (5:6)
    12
    Faul w ataku, szybka kontra płocczan i celny rzut Pusicy. (5:7)

13
    Ramazan Done sam na sam z Wicharym, jednak Polak górą w tej sytuacji! (5:7)

13
    Ivan Nincevic odesłany na ławkę kar. (5:7)

14
    Prosty błąd zawodnika Wisły, szansa na powiększenie przewagi niewykorzystana. (5:7)
    14
    Besiktas również się myli. Wisła świetnie wykorzystuje grę w przewadze! Zhitnikov rzuca kolejną bramkę! (5:8)
    14
    Dobra akcja Pribaka i Ozbahara, drugi z nich rzuca bramkę. (6:8)
    15
    Fantastyczna odpowiedź Racotei! Wisła prowadzi trzema bramkami. (6:9)
    15
    Dacevic rzuca z daleka, Michał Wichary pokonany. (7:9)

16
    Faul Thiago Rochy w ataku. Przy piłce gospodarze. (7:9)

16
    Przerwa na wytarcie parkietu. (7:9)

16
    I wznowili Turcy. (7:9)

16
    Pribak bliski straty, Turcy oddają rzut, broni Wichary, jednak kolejny błąd ekipy z Płocka. (7:9)

17
    Pusica ukarany za faul taktyczny. (7:9)

17
    Ramazan Done zagrywa na skrzydło, jednak zawodnik rzucający zatrzymany przez Wicharego! (7:9)

18
    Thiago Rocha faulowany na kole, Done ukarany żółtą kartką i karny dla gości. (7:9)
    18
    Ghionea celnie, obok głowy bramkarza. (7:10)

18
    Szybka akcja Turków i tym razem rzut karny dla gospodarzy. (7:10)
    19
    Done trafia pomiędzy nogami Wicharego. (8:10)

19
    Zhitnikov zatrzymany nieprzepisowo, kara dla Arifoglu. (8:10)

19
    Z boiska schodzi również Buljubasic, uraz tego zawodnika eliminuje go z gry. (8:10)
    20
    Kolejna dobra akcja płocczan, Zhitnikov po raz kolejny pokonuje Kocica. (8:11)
    20
    Ramazan Done skutecznie z prawego skrzydła. (9:11)

21
    Thiago Rocha przegrywa pojedynek z Kocicem, jednak Płock utrzymuje się przy piłce. (9:11)
    21
    Adam Daszek stracił piłkę, chwilę potem ją odzyskał i zakończył akcję celnym rzutem z lewej strony. (9:12)
    22
    Ozbahar skutecznie kończy akcję. (10:12)
    22
    Pierwsza bramka Rochy w dzisiejszym spotkaniu. (10:13)

23
    Pusica wykluczony po raz drugi. (10:13)
    23
    Turcy wykorzystują grę w przewadze, Djukic trafia z prawego skrzydła. (11:13)
    24
    Angel Montoro trafia w bramkarza. Djukic rzuca drugą bramkę z rzędu po szybkim kontrataku. (12:13)

25
    Rzut Montoro zablokowany, Nafciarze wznawiają z rogu. (12:13)
    25
    Tarrabochia świetnie podaje górą do Piechowskiego, Polak rzuca bramkę! (12:14)

Timeout dla gospodarzy. (12:14)
    26
    Ramazan Done rzuca i pokonuje bramkarza Wisły. (13:14)

26
    Ghionea świetnie się przedarł, został faulowany i będziemy mieć rzut karny dla Wisły! (13:14)
    26
    Daszek pokonuje wprowadzonego na boisko Demira. (13:15)
    27
    Mylą się Turcy! Racotea świetnie z kontry! (13:16)
    27
    Świetna interwencja Wicharego! Chwilę potem Nikcevic trafia ekipy z Płocka. (13:17)

28
    Racotea ukarany za faul na Pribaku. (13:17)
    28
    Nikcevic fantastycznie lobuje Wicharego. Bez szans bramkarz w tej sytuacji. (14:17)
    29
    Ghionea przedarł się przez szeregi ekipy tureckiej i pokonał Kocica. (14:18)

29
    Ozbahar faulowany przy rzucie. Rzut karny dla Besiktasu. (14:18)
    29
    Done bezbłędny na linii 7 metrów. (15:18)

30
    Zhitnikov trafia w słupek, jest jednak faulowany i rozpocznie ekipa z Polski. (15:18)

30
    Timeout dla gości. (15:18)

30
    O czas poprosił Manuel Cadenas na 27 sekund przed końcem pierwszej połowy. (15:18)
    30
    Zhitnikov po raz kolejny pokonuje bramkarza! Dobry mecz Rosjanina. (15:19)

30
    Pierwsza połowa skończona. (15:19)

Koniec pierwszej połowy! Wisła Płock prowadzi po pierwszej połowie 19:15. Zasłużone prowadzenie Nafciarzy. Drużyna z Polski jest bardzo skuteczna jeśli chodzi o grę w kontrataku. Tempo gry dyktuje Dimitry Zhitnikov, zdobywca pięciu bramek.

Zespół gospodarzy dzielnie utrzymywał kontakt przez pierwsze dwadzieścia minut. Potem ekipie prowadzonej przez Mufita Arina przytrafiło się kilka błędów, które z premedytacją zostały wykorzystane przez Orlen Wisłę Płock. Mimo to Turcy nie powiedzieli ostatniego słowa i będą walczyć o zniwelowanie strat w drugiej części spotkania.

Najskuteczniejszym graczem Besiktasu jest Ramazan Done z ośmioma bramkami na koncie. Bardzo dobrze zaprezentował się ten zawodnik, rzucając z 80% skutecznością.

Druga połowa rozpocznie się o 16:55.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (15:19)
    31
    Świetna akcja Płocczan i bramka! (15:20)
    32
    Świetna obrona Corralesa i kolejny celny rzut Wisły! (15:21)
    33
    Pribak przedziera się i rzuca bramkę dla gospodarzy. (16:21)
    33
    Jednak goście szybko odpowiadają. Piechowski pokonuje bramkarza. (16:22)
    33
    Turcy również skutecznie, sporo bramek na początku tej drugiej połowy. (17:22)
    34
    Świetne zagranie Ghionei do Piechowskiego! Kolejna bramka Polaka. (17:23)

34
    Leży Polak na parkiecie, Arifoglu wysłany na ławkę. (17:23)

34
    Wchodzi Zbigniew Kwiatkowski za Piechowskiego. (17:23)

35
    Dobrze Polacy w obronie, rzut Pribaka zablokowany. (17:23)

35
    Djukic rzuca z nieprzygotowanej pozycji i skutecznie broni bramkarz. (17:23)

35
    Zhitnikov ładnie do Montoro, Portugalczyk niestety myli się i rzuca w bramkarza. (17:23)
    36
    Caliskan natomiast rzuca bramkę dla Besiktasu. (18:23)

36
    Łatwa strata zespołu z Płocka, przy piłce gospodarze. (18:23)

37
    Dacevic próbuje rzutu, jednak fantastycznie broni Corrales. (18:23)
    37
    Racotea natomiast pokonuje bramkarza po raz trzeci. (18:24)

38
    Tracą piłkę Turcy, Wisła ma szansę na powiększenie przewagi. (18:24)

39
    Racotea próbuje rzutu z dystansu, jednak Demir zatrzymuje Rumuna. (18:24)
    39
    Marko Tarrabochia celnie, Wisła wychodzi na sześciobramkowe prowadzenie. (18:25)
    40
    Strata Turków i Zbigniew Kwiatkowski rzuca swoją pierwszą bramkę w dniu dzisiejszym! (18:26)

41
    Darko Djukic rzuca obok bramki, Turcy słabo rozpoczęli drugą połowę. (18:26)
    41
    Racotea rzuca z dystansu! O czas poprosił szkoleniowiec ekipy znad Bosforu. (18:27)
    42
    Kolejna fantastyczna kontra Polaków. Nafciarze prowadzą już dziesięcioma bramkami. (18:28)
    42
    Arifoglu pokonuje Corralesa i przełamuje niemoc zespołu tureckiego. (18:28)

43
    Wprowadzony na parkiet Miroslav Kocic zatrzymuje Tarrabochię. (19:28)
    44
    Kolejne dwie dobre akcję Besiktasu. Przewaga zmniejszona do siedmiu trafień. (21:28)

45
    Faul w ataku Ozbahara, dobra gra w obronie Pusicy. (21:28)

45
    Timeout dla gości. (21:28)

45
    Rozpoczynają Nafciarze. (21:28)
    46
    Piekielnie mocny rzut Montoro i Kocic pokonany! (21:29)
    46
    Pribak mija zawodnika Wisły i rzutem w lewy dolny róg pokonuje Corralesa. (22:29)

47
    Zhytnikov próbuje, jednak bramkarz broni rzut zawodnika gości. (22:29)

47
    Faul w polu bramkowym Racotei. Druga kara dla Rumuna. (22:29)

47
    Kolejna szansa dla Ramazana Done. (22:29)
    48
    5/5 z rzutów karnych w wykonaniu Done. (23:29)
    48
    Montoro świetnie nabiega i rzuca po długim rogu poza zasięgiem bramkarza. (23:30)

48
    Faul w ataku Besiktasu, Wisła w osłabieniu jeszcze przez 30 sekund. (23:30)
    49
    Zhytnikov fantastycznie zgubił Caliskana i rzucił swoją siódmą bramkę. (23:31)
    49
    Szybka odpowiedź Besiktasu. (24:31)

50
    Turcy próbowali szybkiego kontrataku jednak dobrze ustawili się podopieczni Cadenasa. (24:31)

50
    Kolejny rzut karny dla Turków. Między słupkami Michał Wichary. (24:31)

50
    Done powstrzymany przez Wicharego. Genialna interwencja Polaka! (24:31)

51
    Celowe zagranie nogą przez Djukica. Reprezentant Serbii odesłany na ławkę. (24:31)

51
    Kocic broni rzut Ghionei. Chwilę potem szczęście uśmiecha się do ekipy z Płocka, rzut jednego z zawodników Besiktasu mija bramkę Cadenasa. (24:31)
    52
    Montoro wykorzystuje grę w przewadze i rzuca kolejną bramkę! (24:32)

53
    Strata Turków! Dobra kontra w wykonaniu Orlenu Wisły, Daszek powstrzymany przez Done. Turek trafia na ławkę. (24:32)
    33
    Techniczny rzut Thiago Rochy. Celnie Portugalczyk. (24:33)
    53
    Dobre podanie Pribaka do Ozbahara, obrotowy trafia w bramkę. (25:33)

54
    Tymczasem będziemy mieć kolejny rzut karny dla Wisły. Michał Daszek przed szansą. (25:33)
    54
    Daszek precyzyjnie. Trzecia bramka Polaka. (25:34)
    55
    Kolejny gol z kontry Wisły. Daszek zdobywcą bramki. (25:35)
    55
    David Rasic przedziera się przez obronę Wisły i rzuca bramkę dla Besiktasu. (26:35)

56
    Jedna z niewielu strat Wisły w II połowie. (26:35)

56
    Selon Boyar faulowany, Turcy rozpoczną z rzutu wolnego. (26:35)
    56
    Płocczanie po raz kolejny wykorzystują grę w kontrze! Daszek rzuca po raz kolejny. (26:36)
    57
    Arifoglu pokonuje Corralesa mimo bloku rywali. (27:36)

58
    Strata Bartosza Konitza i Corrales pokonany. (28:36)
    58
    Druga z rzędu strata Orlenu Wisły i Dacevic pokonuje bramkarza gości. (29:36)
    59
    Thiago Rocha efektownie pokonuje bramkarza Besiktasu! (29:37)

59
    Minuta do końca spotkania. Orlen Wisła Płock pewnie zmierza po zwycięstwo w dzisiejszym meczu. (29:37)

60
    Rasic rzuca z biodra, jednak Corrales w ostatniej chwili broni! (29:37)
    60
    Kolejna bramka w wykonaniu Orlenu Wisły. (29:38)

60
    Wkrętka Demirezena nieskuteczna. (29:38)

Koniec meczu. (29:38)

Koniec spotkania! Orlen Wisła Płock pokonuje Turecki Besiktas 38:29 (19:15)! Brawa dla polskiego zespołu. Drużyna Manuela Cadenasa świetnie wykorzystała wszelkie mankamenty w grze Besiktasu i pewnie zwycięża w meczu VIII kolejki LM piłkarzy ręcznych! Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gości został Dimitry Zhitnikov – zdobywca siedmiu trafień!