Termalica – Ruch 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Lechia 3:1 (koniec) | Jagiellonia – Cracovia 2:2 (koniec)
Górnik Łęczna
3:1 (2:1)
Lechia Gdańsk
Sobota 19.12.2015, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • PKO Ekstraklasa • Runda 21

To już wszystko ze stadionu w Łęcznej. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę udanych Świąt. W zdecydowanie lepszych humorach spędzą je kibice Górnika Łęczna.
    Zapraszam już na spotkania ekstraklasy po przerwie. Powracamy na polskie boiska 13. lutego! Będziemy tam!
    Lajfy.com! (19:57:05)
    Końcowe statystyki. Cenne zwycięstwo Górnika, który wyprzedza na koniec rozgrywek Lechię w tabeli!

Górnik Łęczna w ostatnim spotkaniu przed przerwą zimową ogrywa na własnym stadionie Lechię Gdańsk po dwóch trafieniach Grzegorza Piesio i jednym dołożonym przez Bartosza Śpiączkę. Dla Lechii jedyną bramkę zdobył Rafał Janicki.

Trzeba przyznać, że Górnik zasłużenie zachował te trzy punkty na własnym stadionie!

90+3

90+3
    Odpuścili już piłkarze Lechii. Górnik próbuje jeszcze kontrować, ale gospodarzom także nie spieszy się zdobyć bramki. Piłkarze czekają już na końcowy gwizdek.

90+1
    Kontra gospodarzy. Śpiączka znakomicie podaje do Bonina! Uprzedził go Marić. Jeszcze z połowy boiska próbował strzelać Pruchnik. Nie ma bramki.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej części gry!

88
    Prostopadłe podanie do Grzegorza Bonina. Skrzydłowy zdecydował się na indywidualną próbę zakończenia akcji! Chybił! W środku pola niepilnowany nabiegał Bartosz Śpiączka. To powinna być bramka Górnika!

87
    I raz jeszcze Bartosz Śpiączka! Drybling spod linii bocznej i wypracowanie sobie pozycji strzeleckiej już bliżej środka pola karnego. Niezłe uderzenie napastnika, ale zabrakło odrobinę dokładności!

85
    Na szczelną defensywę dobry rozwiązaniem jest strzał z dystansu. Próbował teraz Borysiuk. Zblokowane i wybite uderzenie przez Bielaka.

84
    Górnik mądrze broni się na własnej połowie. Na razie Gdańszczanie odbijają się od defensywy Górnika niczym od muru. Brakuje pomysłu na rozerwanie szczelnie grającej formacji gospodarzy.

81
    Pruchnik centruje wprost na głowę niepilnowanego Śpiączki! O wielkim szczęściu mogą mówić piłkarze Lechii! Odrobinę za nisko wyskoczył napastnik Górnika!

81
    Jakub Wawrzyniak ukarany żółtą kartką za faul na Śpiączce.
    Śpiączka zdobył czwartą bramkę w spotkaniu. Brakuje tylko jednego trafienia by ustalić historyczny wynik z pięcioma trafieniami!

79. Uderzenie Borysiuka z rzutu wolnego.

79
    Mocne uderzenie po ziemi Ariela Borysiuka. Zaskoczony Prusak. Łukasz Mierzejewski znalazł się w odpowiednim miejscu i wybił piłkę zmierzającą chyba do bramki!

78
    Faulowany przed polem karnym Michał Mak. Dwadzieścia metrów do bramki Prusaka.

77
    Lechia na kolanach. Próbowali goście decyzją trenera zwiększyć siłę ofensywną, ale zostali ukarani kontrą. Naprawdę znakomicie podawał Świerczok naciskany przez Janickiego.

77
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Jakub Świerczok, na boisku pojawia się Radosław Pruchnik.