Lyon – Troyes 4:1 (koniec) | Angers – Caen 2:0 (koniec) | Monaco – GFC Ajaccio 2:2 (koniec)
Montpellier – Bordeaux 0:1 (koniec) | Reims – Toulouse 1:3 (koniec) | Rennes – Lorient 2:2 (koniec)
Stade Rennes
2:2 (2:2)
FC Lorient
Sobota 09.01.2016, 20:00 • Roazhon Park • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 20

Dziękujemy za czas spędzony z lajfy.com. Dobranoc! (21:54:36)
    Podział punktów w Rennes. Emocji nie brakowało!

Pierwsze 30 minut meczu należało do FC Lorient. Po pół godzinie gry inicjatywę przejęli gospodarze. Stade Rennais zdominowało drugą połowę, lecz miejscowi nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

90+4

90+4
    Kilka sekund i znów akcja toczy się na połowie przyjezdnych. Tym razem bez szalonych i ryzykownych zagrań.

90+3
    Goście przedostają się na drugą stronę boiska. Może w końcówce czymś nas zaskoczy FC Lorient?

90+2
    Niczym Obrona Częstochowy. "Morszczuki" ratują się jak mogą. Wślizgi, gra ciałem – wszytko, aby tylko oddalić zagrożenie.

90+1
    FC Lorient blisko pola karnego Costila. To nieczęsty widok, zwłaszcza w drugiej połowie.

90
    Genialnie wszedł przed napastnika Touré. Corner dla miejscowych. Sędzia techniczny w tym samym momencie wskazał, że mecz przedłuży się o 4 minuty.

89
    "Morszczuki" bronią się na raty. Podanie, wybicie, przytrzymanie piłki...

88
    Miejscowi próbują przerzucić piłkę pod pole karne Lacomte'a. Czujni obrońcy nie dali się zwieść.

87
    Boga urwał się obrońcom i ruszył do przodu. Sędzia boczny szybko uniósł flagę – spalony.

86
    Gospodarze z daleka. Słabo i niecelnie. Piłkarze opadają z sił. Piłka pod nogami gości.
    85. Pomimo licznych ataków Stade Rennais, to "Morszczuki" były najbliżej zdobycia bramki w drugiej połowie, a akcja ta miała miejsce w 51. minucie.

84
    Le Goff zanotował bolesne starcie z rywalem. Arbiter nie dopatrzył się faulu. Po chwili przerwy gra została wznowiona.

82
    Cały czas w posiadaniu futbolówki "czerwono-czarni". FC Lorient nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Do końca spotkania zaledwie 8 minut, a my wciąż czekamy na trafienie w drugiej połowie.

80
    Roszady w obu zespołach. Za Philippoteaux'a Le Goff , w zespole z Rennes Doucoure zastąpi Andre.

78
    Lavigne w miejsce Jouffre. Goście po raz drugi wprowadzają nowego zawodnika.

78
    Lecomte wypiąstkował piłkę, która po główce jednego z gospodarzy odbiła się od murawy. Takie strzały, choć niezbyt mocne, mogą zaskakiwać.

Bartosz Bednarek

Gole: 35. Dembèlé, 41. Boga – 4. Diagné (sam.), 22. Waris

Kartki:   47. N'Dong (LOR)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 12:7. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:2. Foule: 8:12.
    Stade Rennes: Costil – Moreira, Diagné, Armand (C), M'Bengue – Fernandes, André (80. Doucouré), Quintero (75. Gourcuff) – Dembèlé, Sio (70. Janvier), Boga.
    Zmiany: Sorin – Doucouré, Gnagnon, Janvier, Zeffane, Salles Lamonge, Gourcuff.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Karamoko, Z. Touré, Guerreiro – Bellugou – N'Dong, Mesloub – Jouffre (C) (78. Lavigne), Waris (53. Jeannot), Philippoteaux (80. Le Goff).
    Zmiany: Chaigneau – Jeannot, Lavigne, Le Goff, Mulumba, Abdou Paye, A. Traoré.

Sędziowie: Schneider – Henninot, Zitouni – Dzubanowski