FC Koln – Stuttgart 1:3 (koniec) | Hannover – Darmstadt 1:2 (koniec) | Hertha – Augsburg 0:0 (koniec)
Hoffenheim – Bayer 1:1 (koniec) | Ingolstadt – Mainz 1:0 (koniec) | Borussia M. – Borussia D. 1:3 (koniec)
Hannover 96
1:2 (1:1)
SV Darmstadt 98
Sobota 23.01.2016, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga • Runda 18

Dość niespodziewanie mecz wygrał Darmstadt. Bohaterem gości został Sandro Wagner, który zdobył dwa gole. Niestety Artur Sobiech na boisku spędził tylko trzy minuty. Jego drużynę czeka prawdopodobnie rozpaczliwa walka o utrzymanie. (17:24:19)

90+3

90+2
    Junior Diaz wszedł za Rosenthala.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Sobiech przed szansą na zmianę wyniku. Polak wszedł za Schulza.

88
    Stroh-Engel wszedł za zmęczonego Wagnera.

86
    Heller wyszedł z szybkim kontratakiem, którzy zakończył minimalnie niecelnym strzałem. Wielkie szczęście miejscowych w tej sytuacji.

85
    Garics ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla miejscowych.

83
    Hugo Almeida łatwo stracił piłkę pod bramką rywali. Słabo po przerwie gra Portugalczyk.

81
    Schulz ukarany za faul w środku pola.

79
    Sporo chaosu po obu stronach. Piłka często zmienia właściciela.

77
    Rausch ukarany żółtą kartą za powolne schodzenie z boiska.

76
    Kempe wszedł za Rauscha.

74
    Od kilku minut gra toczy się głównie pod bramką gości, którzy cofnęli się do głębokiej defensywy.
    Miejscowi wierzą w kolejne gole Almeidy:

72. Almeida w dziwnej akcji:

72
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Saint-Maximin wszedł za Schmiedebacha.

69
    Świetną piłkę dostał Almeida, ale z jakiegoś powodu podawał zamiast strzelać. Dziwna decyzja Portugalczyka.

66
    Ożywili się gospodarze, którzy konsekwentnie dążą do wyrównania.

64
    Rausch leży na murawie. Przerwa w grze.

62
    Bardzo niecelnie z dystansu uderzył Rausch. Grę od bramki wznowi Zieler.

59
    Nieudany rzut rożny w wykonaniu gości.

57
    Szalai z rzutu wolnego dośrodkował prosto w ręce bramkarza rywali.
    Bohater drużyny gości:

55. Okazja Rosenthala:

55
    Świetna akcja gospodarzy zakończona minimalnie niecelnym strzałem Szalaia. Mathenia wznowi grę od bramki.

53
    Zieler uratował swój zespół ofiarną interwencją. Rzut rożny dla przyjezdnych.

50
    Rzut rożny dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką Darmstadt.
    48. Sandro WAGNER - 1:2

48
    Zespół Darmstadt właśnie zdobył gola!
    Świetną główką popisał się Rosenthal, a SANDRO WAGNER z najbliższej odległości dopełnił formalności!!! Hannover w sporych opałach.

46
    Od początku drugiej połowy dużo pracy ma defensywa gospodarzy. Goście wyszli na boisko bardzo zmotywowani.
    46. Okazja Rauscha:

46

Sporo emocji i remis do przerwy w meczu Hannover : Darmstadt. Obie drużyny miały swoje okazje i trudno typować końcowy rezultat. Zapowiada się ciekawe 45 minut.

45+1
    45. Strzał w słupek Niemeyera:

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry. Czy któraś z drużyn zdoła to wykorzystać?

44
    Pierwsza kara indywidualna dla zawodnika miejscowych. Żółty kartonik obejrzał Sane.

43
    Żółta kartka dla Gondorfa.

42
    Szybka akcja gości zakończona niecelnym strzałem Hellera.

39
    Niebezpieczne zagranie w wykonaniu Wagnera, który już ma na swoim koncie żółtą kartkę.

37
    Sporo dzieje się na HDI-Arena. Kibicie zgromadzeni na stadionie nie mają okazji do nudy.
    Radość przyjezdnych:

35
    Miejscowi szukają swojej okazji w szybkich atakach i dalekich wrzutkach, ale obrońcy gości szybko przerywają ich akcje.

33
    Darmstadt stara się iść za ciosem i coraz odważniej atakuje.
    31. Sandro WAGNER - 1:1

31
    Największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym wykazał się SANDRO WAGNER, który strzałem z najbliższej odległości wyrównał wynik spotkania.

30
    Spore zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale Zieler poradził sobie z napastnikami rywali.

27
    Mnożą się faule. Sędzia bardzo często jest zmuszony przerywać grę.

25
    Żółtą kartką ukarany został Wagner.

24
    Świetną interwencją popisał się Mathenia. Bliski zdobycia drugiego gola w tym meczu był Hugo Almeida.

23
    Pierwsza kara indywidualna w tym spotkaniu. Niemeyer zobaczył żółty kartonik za akcję, w której faulowany był Almeida.

21
    Miejscowi spokojnie rozgrywają piłkę.
    Zdobywca gola na 1:0:

19
    W końcu odważniej zaatakował Darmstadt, ale Zieler nie miał do tej pory okazji się sprawdzić.

17
    Niecelnie z prawego skrzydła dośrodkował Hugo Almeida.

14
    Darmstadt od początku meczu na problem z przedostaniem się pod bramkę rywali.

12
    Rzut wolny ze środka pola dla gospodarzy. Faulowany był Sané.
    10. Hugo ALMEIDA - 1:0

10
    Gol dla Hannoveru!

HUGO ALMEIDA dostał świetne podanie od Szalaia i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.
    Arena tego spotkania:

7
    Cały czas gra toczy się pod bramką gości. Widać, że nowi zawodnicy gospodarzy są głodni gry.

5
    Niezła akcja Hannoveru zakończona niecelnym strzałem Szalaia.

4
    Rzut wolny dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

2
    Od początku spotkania bardzo aktywny jest Hugo Almeida. Portugalczyk napędza ataki gospodarzy.

1
    Trwają rozgrzewki:

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Hannover 96: Zieler – H. Sakai, Marcelo, Schulz, Sorg – Hoffmann – Sané, Prib – H. Almeida, Schmiedebach, Szalai

Rezerwowi: Tschauner – Albornoz, Gülselam, Sobiech, Saint-Maximin, Yamaguchi, Karaman

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Rajković, Caldirola – Niemeyer, Gondorf – Heller, Rosenthal, Rausch – Wagner

Rezerwowi: Załuska – M. Vrančić, Stroh-Engel, Kempe, J. Díaz, Sirigu, Jungwirth

Sędziowie: Aytekin – Dietz, Leicher

Liczymy na dobry występ Artura Sobiecha i ciekawy mecz. Szczegóły w naszej relacji!
    Nowy napastnik gospodarzy:

W zimowym okienku transferowym Hannover wzmocnili m.in. Iver Fossum (Stromsgodset), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka) i Hugo Almeida (Anży). Do Guingamp wypożyczony został Mevlut Erdinc. W Darmstadt na razie bez zmian.

Zawodnikiem gospodarzy jest Artur Sobiech. Polak w tym sezonie zagrał w piętnastu meczach ligowych i dwóch pucharowych. Zdobył w nich cztery gole (trzy w lidze). Rezerwowym bramkarzem gości jest Łukasz Załuska, który w tym sezonie jeszcze nie pojawił się na boisku.
    Miejscowi trenują w ciężkich warunkach:

Goście plasują się na trzynastej pozycji. Cztery spotkania wygrali, sześć zremisowali i siedem przegrali. Ich bilans bramkowy to 17:26. Sześć goli zdobył Marcel Heller.

Gospodarze zajmują siedemnaste miejsce w lidze. Do tej pory wygrali cztery spotkania, dwa zremisowali i aż jedenaście przegrali. Ich bilans bramkowy to 18:29. Po trzy gole zdobyli Hiroshi Kiyotake i Artur Sobiech.

Rozpoczyna się runda rewanżowa w Bundeslidze. W meczu drużyn walczących o utrzymanie Hannover 96 podejmie SV Darmstadt 98. Ciężko wskazać faworyta tego spotkania co zwiastuje ciekawy mecz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.