FC Koln – Stuttgart 1:3 (koniec) | Hannover – Darmstadt 1:2 (koniec) | Hertha – Augsburg 0:0 (koniec)
Hoffenheim – Bayer 1:1 (koniec) | Ingolstadt – Mainz 1:0 (koniec) | Borussia M. – Borussia D. 1:3 (koniec)
Hannover 96
1:2 (1:1)
SV Darmstadt 98
Sobota 23.01.2016, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga • Runda 18

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Rozpoczyna się runda rewanżowa w Bundeslidze. W meczu drużyn walczących o utrzymanie Hannover 96 podejmie SV Darmstadt 98. Ciężko wskazać faworyta tego spotkania co zwiastuje ciekawy mecz.

Gospodarze zajmują siedemnaste miejsce w lidze. Do tej pory wygrali cztery spotkania, dwa zremisowali i aż jedenaście przegrali. Ich bilans bramkowy to 18:29. Po trzy gole zdobyli Hiroshi Kiyotake i Artur Sobiech.

Goście plasują się na trzynastej pozycji. Cztery spotkania wygrali, sześć zremisowali i siedem przegrali. Ich bilans bramkowy to 17:26. Sześć goli zdobył Marcel Heller.
    Miejscowi trenują w ciężkich warunkach:

Zawodnikiem gospodarzy jest Artur Sobiech. Polak w tym sezonie zagrał w piętnastu meczach ligowych i dwóch pucharowych. Zdobył w nich cztery gole (trzy w lidze). Rezerwowym bramkarzem gości jest Łukasz Załuska, który w tym sezonie jeszcze nie pojawił się na boisku.

W zimowym okienku transferowym Hannover wzmocnili m.in. Iver Fossum (Stromsgodset), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka) i Hugo Almeida (Anży). Do Guingamp wypożyczony został Mevlut Erdinc. W Darmstadt na razie bez zmian.
    Nowy napastnik gospodarzy:

Liczymy na dobry występ Artura Sobiecha i ciekawy mecz. Szczegóły w naszej relacji!

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Hannover 96: Zieler – H. Sakai, Marcelo, Schulz, Sorg – Hoffmann – Sané, Prib – H. Almeida, Schmiedebach, Szalai

Rezerwowi: Tschauner – Albornoz, Gülselam, Sobiech, Saint-Maximin, Yamaguchi, Karaman

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Rajković, Caldirola – Niemeyer, Gondorf – Heller, Rosenthal, Rausch – Wagner

Rezerwowi: Załuska – M. Vrančić, Stroh-Engel, Kempe, J. Díaz, Sirigu, Jungwirth

Sędziowie: Aytekin – Dietz, Leicher
    Trwają rozgrzewki:

1

2
    Od początku spotkania bardzo aktywny jest Hugo Almeida. Portugalczyk napędza ataki gospodarzy.

4
    Rzut wolny dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

5
    Niezła akcja Hannoveru zakończona niecelnym strzałem Szalaia.

7
    Cały czas gra toczy się pod bramką gości. Widać, że nowi zawodnicy gospodarzy są głodni gry.
    Arena tego spotkania:

10
    Gol dla Hannoveru!

HUGO ALMEIDA dostał świetne podanie od Szalaia i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.
    10. Hugo ALMEIDA - 1:0

12
    Rzut wolny ze środka pola dla gospodarzy. Faulowany był Sané.

14
    Darmstadt od początku meczu na problem z przedostaniem się pod bramkę rywali.

17
    Niecelnie z prawego skrzydła dośrodkował Hugo Almeida.

19
    W końcu odważniej zaatakował Darmstadt, ale Zieler nie miał do tej pory okazji się sprawdzić.
    Zdobywca gola na 1:0:

21
    Miejscowi spokojnie rozgrywają piłkę.

23
    Pierwsza kara indywidualna w tym spotkaniu. Niemeyer zobaczył żółty kartonik za akcję, w której faulowany był Almeida.

24
    Świetną interwencją popisał się Mathenia. Bliski zdobycia drugiego gola w tym meczu był Hugo Almeida.

25
    Żółtą kartką ukarany został Wagner.

27
    Mnożą się faule. Sędzia bardzo często jest zmuszony przerywać grę.

30
    Spore zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale Zieler poradził sobie z napastnikami rywali.

31
    Zespół Darmstadt właśnie zdobył gola!
    Największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym wykazał się SANDRO WAGNER, który strzałem z najbliższej odległości wyrównał wynik spotkania.
    31. Sandro WAGNER - 1:1

33
    Darmstadt stara się iść za ciosem i coraz odważniej atakuje.

35
    Miejscowi szukają swojej okazji w szybkich atakach i dalekich wrzutkach, ale obrońcy gości szybko przerywają ich akcje.
    Radość przyjezdnych:

37
    Sporo dzieje się na HDI-Arena. Kibicie zgromadzeni na stadionie nie mają okazji do nudy.

39
    Niebezpieczne zagranie w wykonaniu Wagnera, który już ma na swoim koncie żółtą kartkę.

42
    Szybka akcja gości zakończona niecelnym strzałem Hellera.

43
    Żółta kartka dla Gondorfa.

44
    Pierwsza kara indywidualna dla zawodnika miejscowych. Żółty kartonik obejrzał Sane.

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry. Czy któraś z drużyn zdoła to wykorzystać?
    45. Strzał w słupek Niemeyera:

45+1

Sporo emocji i remis do przerwy w meczu Hannover : Darmstadt. Obie drużyny miały swoje okazje i trudno typować końcowy rezultat. Zapowiada się ciekawe 45 minut.

46
    46. Okazja Rauscha:

46
    Od początku drugiej połowy dużo pracy ma defensywa gospodarzy. Goście wyszli na boisko bardzo zmotywowani.

48
    Świetną główką popisał się Rosenthal, a SANDRO WAGNER z najbliższej odległości dopełnił formalności!!! Hannover w sporych opałach.
    48. Sandro WAGNER - 1:2

50
    Rzut rożny dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką Darmstadt.

53
    Zieler uratował swój zespół ofiarną interwencją. Rzut rożny dla przyjezdnych.

55
    Świetna akcja gospodarzy zakończona minimalnie niecelnym strzałem Szalaia. Mathenia wznowi grę od bramki.
    55. Okazja Rosenthala:
    Bohater drużyny gości:

57
    Szalai z rzutu wolnego dośrodkował prosto w ręce bramkarza rywali.

59
    Nieudany rzut rożny w wykonaniu gości.

62
    Bardzo niecelnie z dystansu uderzył Rausch. Grę od bramki wznowi Zieler.

64
    Rausch leży na murawie. Przerwa w grze.

66
    Ożywili się gospodarze, którzy konsekwentnie dążą do wyrównania.

69
    Świetną piłkę dostał Almeida, ale z jakiegoś powodu podawał zamiast strzelać. Dziwna decyzja Portugalczyka.

72
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Saint-Maximin wszedł za Schmiedebacha.
    72. Almeida w dziwnej akcji:
    Miejscowi wierzą w kolejne gole Almeidy:

74
    Od kilku minut gra toczy się głównie pod bramką gości, którzy cofnęli się do głębokiej defensywy.

76
    Kempe wszedł za Rauscha.

77
    Rausch ukarany żółtą kartą za powolne schodzenie z boiska.

79
    Sporo chaosu po obu stronach. Piłka często zmienia właściciela.

81
    Schulz ukarany za faul w środku pola.

83
    Hugo Almeida łatwo stracił piłkę pod bramką rywali. Słabo po przerwie gra Portugalczyk.

85
    Garics ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla miejscowych.

86
    Heller wyszedł z szybkim kontratakiem, którzy zakończył minimalnie niecelnym strzałem. Wielkie szczęście miejscowych w tej sytuacji.

88
    Stroh-Engel wszedł za zmęczonego Wagnera.

90
    Sobiech przed szansą na zmianę wyniku. Polak wszedł za Schulza.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Junior Diaz wszedł za Rosenthala.

90+3

Dość niespodziewanie mecz wygrał Darmstadt. Bohaterem gości został Sandro Wagner, który zdobył dwa gole. Niestety Artur Sobiech na boisku spędził tylko trzy minuty. Jego drużynę czeka prawdopodobnie rozpaczliwa walka o utrzymanie. (17:24:19)