Norwich – Liverpool 4:5 (koniec) | West Bromwich – Aston Villa 0:0 (koniec) | Sunderland – Bournemouth 1:1 (koniec)
Watford – Newcastle 2:1 (koniec) | Man Utd – Southampton 0:1 (koniec) | Leicester – Stoke 3:0 (koniec)
Crystal Palace – Tottenham 1:3 (koniec) | West Ham – Man City 2:2 (koniec)
Leicester City
3:0 (1:0)
Stoke City F.C.
Sobota 23.01.2016, 16:00 • King Power Stadium, Leicester • Angielska Premier League • Runda 23

To już wszystko na dziś z King Power Stadium. Dziękuję serdecznie za uwagę i zapraszam na starcie West Hamu z Manchesterem City oraz jutrzejsze potyczki Evertonu ze Swansea i hitu tej kolejki – Arsenalu z Chelsea!

To wszystko na Lajfy.com! (17:54:21)
    Wynik końcowy 3:0. Trzy punkty zostają w Leicester. Leicester awansuje na fotel lidera!

Leicester wygrywa na własnym stadionie ze Stoke 3:0! Bramki zdobywali Danny Drinkwater, Jamie Vardy i Leonardo Ulloa.

Pewne, zasłużone zwycięstwo i Leicester wskakuje na fotel lidera Premier League przynajmniej na kilkanaście godzin! Piłka po stronie Arsenalu, zobaczymy jak Kanonierzy poradzą sobie w starciu derbowym z Chelsea.

Wygrana gospodarzy nie ulegała wątpliwości przez całą drugą połowę.

90+3

90+3
    Mahrez wrzuca. Za gęboko.

90+3
    Jeszcze Riyad Mahrez faulowany. Będzie rzut wolny dla Leicester, kolejna okazja.

90+2
    Stoke nie ma ochoty już grać. Piłkarze czekają do końca doliczonego czasu gry.

90
    Mike Dean dolicza do drugiej połowy 3 minuty. 180 sekund na honorowe trafienie dla Garncarzy.

88
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Marc Albrighton, na boisku pojawia się Demarai Gray.
    87. Leonardo Ulloa (LEC)

87
    Gol dla Leicesteru!
    Strzelcem bramki LEONARDO ULLOA.

Z własnej połowy wykopywał Schmeichel, Ulloa strąca do Vardyego, ten zbiega do linii i podaje do Mahreza. Algierczyk mija znakomicie jednego z obońców Stoke i podaje do ULLOI, który pakuje piłkę do pustej już bramki!

85
    Albrighton próbuje swojego szczęścia z dystansu. Daleko od bramki Butlanda.

84
    Crouch upada w polu karnym, jednak nie ma mowy o jedenastce.

82
    Nie zrozumieli się piłkarze Leicester. Drinkwater przeszkodził Huthowi i w konsekwencji po uderzeniu piłka ląduje na... aucie.

81
    Szybko rozegrany korner. Piłka dociera przed pole karne do Mahreza. Algierczyk jest faulowany na siedemnastym metrze! Znakomita okazja na trzecią bramkę!

80
    Bardzo dobrze prowadzi piłkę N'golo Kante. Dogranie do Vardy'ego! Anglik strzela obok bramki. Będzie jednak jeszcze rzut rożny dla Leicester!

Crouch może być remedium na problemy Stoke. Wysoki napastnik mógłby sprawdzić się w wykończeniu akcji. Choć zdjęcie Shaqiriego może się z tym kłócić, bo Stoke traci wiele jakości.

79
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Xherdan Shaqiri, na boisku pojawia się Peter Crouch.