Norwich – Liverpool 4:5 (koniec) | West Bromwich – Aston Villa 0:0 (koniec) | Sunderland – Bournemouth 1:1 (koniec)
Watford – Newcastle 2:1 (koniec) | Man Utd – Southampton 0:1 (koniec) | Leicester – Stoke 3:0 (koniec)
Crystal Palace – Tottenham 1:3 (koniec) | West Ham – Man City 2:2 (koniec)
Leicester City
3:0 (1:0)
Stoke City F.C.
Sobota 23.01.2016, 16:00 • King Power Stadium, Leicester • Angielska Premier League • Runda 23

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Po przerwie na rozgrywki Pucharu Anglii wraca do gry Premier League! Do wicelidera Leicester City przyjedzie zespół Garncarzy, a więc Stoke City! Oba zespoły radzą sobie dobrze, jeśli nie mówić bardzo dobrze.

Lisy na King Power Stadium nie przegrały od sześciu spotkań. Tej sztuki dokonali jedynie zawodnicy obecnego lidera – Arsenalu. To doskonale pokazuje jak ciężko gra się w tym sezonie w Leicester.
    Dodatkową motywacją dla gospodarzy powinna być obniżka formy w ostatnim czasie. Spośród pięciu ostatnich spotkań zawodnicy Claudio Ranieriego zaledwie jedno kończyli z kompletem punktów. Po tygodniowej przerwie powinni mieć wystarczający zapas sił by ograć Stoke.

Ranieri ma do dyspozycji pełen skład nie licząc Jeffreya Schlupp'a.
    Na potwierdzenie słów z pomocą przychodzi oficjalna strona Leicester.

Dla Garncarzy będzie to okazja by odkuć się za ostatnią wyjazdową porażkę z West Bromem. Po tym spotkaniu Stoke dwukrotnie grało w roli gospodarza ogrywając Norwich 3:1, a następnie, w ostatniej kolejce dzieląc się punktami z Arsenalem. Trzeba przyznać, że sytuacja w lidze angielskiej jest arcyciekawa.

Stoke na wyjazdach gra... w kratkę. Cztery zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki. Bardzo możliwe, że po sobotnim spotkaniu bilans się wyrówna.

Niepewni występu są Marko Arnautović i Xerdan Shaqiri, a więc bohaterowie kilku ostatnich spotkań.
    Shaqiri trenował jednak z zespołem. Czy będzie w stanie pomóc w starciu z wiceliderem?

Historyczny bilans jest bardzo wyrównany. Nieco lepsze jest Stoke, które w historii zwyciężało 29 razy, 28 razy górą było Leicester, a 27-mio krotnie padał remis.

Jednak na poziomie Premier League będzie to dopiero czwarte bezpośrednie spotkanie. Liczby nie mogą nam niczego podpowiedzieć, gdyż bilans wynosi 1:1:1. Bilans bramkowy? 3:3.
    Warto też zaznaczyć, że w bezpośrednich starciach w Premier League zwyciężali goście.

Zapowiada się niezwykle wyrównane spotkanie.

Zapraszam bardzo serdecznie do śledzenia relacji z tego spotkania na naszym portalu. Początek zaplanowany jest na godzinę 16:00 podobnie jak kilka innych spotkań Premier League. Bądźcie z nami!
    Trwa rozgrzewka. Pierwsze zakończone spotkanie 23 kolejki przyniosło 9 bramek. Jest szansa, że piłkarze pociągną ten wynik?

Składy obu drużyn na dzisiejszy mecz:

Leicester City F.C.: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth (C), Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Kanté, Albrighton – Okazaki, Vardy.
    Rezerwowi: Schwarzer – A. King, Gray, Ulloa, Dyer, Wasilewski, İnler.

Stoke City F.C.: Butland – Johnson, Shawcross (C), Wollscheid, Pieters – Whelan, Afellay – Shaqiri, Joselu, Diouf – Walters.
    Rezerwowi: Haugaard – Odemwingie, M. Wilson, van Ginkel, Adam, Crouch, Krkić..
    Czy ktoś z tej dwójki będzie w stanie pokonać jednego z golkiperów? Dwaj fachowcy na bramce, dwaj fachowcy w polu. A może pogodzi ich Riyad Mahrez lub Xherdan Shaqiri? A może ktoś inny?

1

1
    Rozpoczęli gospodarze. Widać zaangażowanie i pasję u piłkarzy. Niech to będzie zadziwiające spotkanie!

3
    Długie podanie w kierunku Vardy'ego. Wybijają obrońcy Stoke do boku. Zgarnia futbolówkę Mahrez i ostro wstrzeliwuje w pole karne. Będzie korner.

5
    Jedno jest pewne. Nikt nie odstąpi pola w tym spotkaniu. Nikt nie cofnie nogi. Stoke po prostu takie jest, a Leicester bije się o fotel lidera. Przynajmniej na kilkanaście godzin.

7
    Ładne zagranie piętą Whelana gubi zawodników gospodarzy. Dzięki temu ma trochę miejsca Shaqiri. Próbuje dograć do Joselu, ale brakło nieco magicznego dotyku.

9
    Niezła próba Waltersa. Próbuje z własnej połowy uruchomić od razu Shaqiriego. Nieco zbyt mocne zagranie napastnika Stoke.
    Walters gra dzisiaj jako cofnięty napastnik.

10
    Można to odnotować jako celne uderzenie Leicester. Centra z lewej flanki i dotknięcie piłki przez Okazakiego. Musiał złapać piłkę w rękawice Butland.

13
    Blisko przejęcia futbolówki Mame Diouf. Gdyby tylko dotknął miałby szansę pojedynek oko w oko ze Schmeichelem. Pozostaje czekać na swoją szansę.

16
    Pierwszy kwadrans za nami. Na razie obie jedenastki niespecjalnie trudnią się w konstrukcje akcji. Raczej polegają na dalekim podaniu.

18
    Pierwsza poważna okazja dla Stoke. Długie zagranie po ziemi z lewego skrzydła dociera do Waltersa. Ten mija obrońcę i niemal oddał strzał. Niemal, bo zdążył temu zapobiec Schmeichel!

18
    Kontra Leicester. Albrighton płasko dogrywa w pole karne, gdzie piłka trafia do !! Szybki strzał! Broni Butland!

20
    Erik Pieters zatrzymuje nieprzepisowo Mahreza. Pan Mike Dean jest dość pobłażliwy i tylko udziela ustnej reprymendy.

23
    Będzie potrzebna chwila przerwy na pomoc medyczną Ryanowi Shawcrossowi. Nie wygląda to dobrze, możliwe, że będzie potrzebna zmiana.

25
    Wszystko w porządku z Shawcrossem.

Leicester w międzyczasie atakuje lewą stroną, ponownie Albrighton dogrywa w pole karne. Piłka nie dociera jednak do Okazakiego.
    Walka na King Power Stadium trwa.

27
    Blisko! Crossowe zagranie Shaqiriego niemal dociera do Diuoufa! Zdążył w ostatniej chwili Danny Simpson.

29
    Ponownie leży na murawie Ryan Shawcross. Tym razem nie obędzie się bez zmiany. Anglik usiadł bez pomocy rywala.

30
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Ryan Shawcross, na boisku pojawia się Marc Wilson.

33
    Raz jeszcze Stoke próbuje zagrać długim podaniem z własnej połowy. Ponownie podaje Glenn Whelan. Nie zdołał dojść do piłki Shaqiri.

33
    Centra Fuchsa z lewej strony. Wybija Erik Pieters.
    Walka w środku pola trwa nadal. Whelan jest jednym z wyróżniających się zawodników w zespole Stoke.

36
    To była okazja na otwarcie! Piłka rozgrywana na lewej stronie po rykoszecie dociera do Okazakiego. Japończyk uderza jednak wysoko nad bramką Butlanda. Powinien lepiej się przyłożyć.

39
    Raz jeszcze dobra akcja Stoke. Glen Johnson niemal dostarczył piłkę do Joselu. Ponownie ratuje sytuację Danny Simpson!

40
    Próba szybkiej kontry gospodarzy. Dalekie zagranie do Vardyego, który zostaje sfaulowany blisko pola karnego gości.

41
    Albrighton posyła płaską centrę w pole karne. Wybija na rzut rożny defensywa Stoke.

42
    Gol dla Leicesteru!
    Strzelcem bramki DANNY DRINKWATER.

Długo nie mogli znaleźć rozwiązania rzutu rożnego gospodarze. W końcu piłka spadła przed pole karne, gdzie ładnym wolejem piłkę do siatki posyła DANNY DRINKWATER! Jest otwarcie!
    42. Danny Drinkwater (LEC)

45
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
    Aż trudno w to uwierzyć, ale Leicester jest ostatnią drużyną w Premier League, która zdobywa gola strzałem zza szesnastki!

45
    Ależ pokrętło ma w nodze Riyad Mahrez. Zakręcił dwójką obrońców Stoke tak, że nie wiedzieli gdzie jest piłka. Potrzebna była pomoc trzeciego piłkarza.

45+2
    Próbował zgrywać spod linii końcowej Shaqiri. Dogranie zblokowane.

45+2

PIerwsza połowa za nami. Niewielką przewagę miało Leicester co drużyna potwierdziła za sprawą Dannego Drinkwatera i jego strzału wolejem.
    Skąpo pod względem okazji bramkowych w obu zespołach. Gra raczej toczy się w środku pola, a główny środek przeniesienia akcji to dalekie zagranie górą.

Za niecałe 15 minut wracamy do relacji! Oby druga połowa obfitowała w trafienia.
    Drinkwater w końcu zdobył swoją pierwszą bramkę w Premier League.

46

47
    Mike Dean wziął na stronę Roberta Hutha i ostrzegł go ustnie. Zagrania łokciem nie są tolerowane. Stoke z rzutem wolnym.

51
    Płaskie wstrzelenie Pietersa Wybija defensywa Stoke.

Dość toporny futbol oglądamy na początku drugiej połowy.

54
    Wydaje mi się, że Marc Hughes powinien poszukać jakiejś zmiany. Jego Stoke wyraźnie nie ma pomysłu na grę. Krkić mógłby znacznie ożywić grę.

56
    Dobra centra Shaqiriego z rzutu wolnego. Jonathan Walters uderza! Po rykoszecie piłka opuszcza boisko. Ponownie Shaqiri, tym razem z narożnika. Kompletnie nieudane zagranie.

57
    Znakomita szansa dla Leicester! Mahrez prowadził piłkę od połowy by na koniec zbyt lekko dograć do Okazakiego! W ostatniej chwili wślizgiem wybija piłkę Glen Johnson!

58
    Shaqiri sfaulował taktycznie Mahreza. Żółta kartka dla Szwajcara.

61
    Znakomita wrzutka Glena Johnsona, idealnie w tempo do niepilnowanego Joselu! Uderzenie jednak w sam środek bramki, zdołał wypiąstkować Kasper Schmeichel! To powinna być bramka dla Stoke!

61
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Shinji Okazaki, na boisku pojawia się Leonardo Ulloa.
    Jeszcze jeden kadr. Vardy walczący o piłkę z Wollscheidem.

64
    Kasper Schmeichel pokazuje nerwy ze stali. Zwodzi w polu karnym wbiegającego Joselu.

66
    Wybicie Schmeichela zgarnia Ulloa. Mija dwójkę rywali i uderza poziemi! Zabrakło odrobinę celności, choć akcja może się podobać!

66
    Strzelcem bramki JAMIE VARDY.

Kolejne długie zagranie z połowy boiska! JAMIE VARDY mija Butlanda i posyła piłkę do pustej bramki! Leicester podwyższa prowadzenie i pewnie zmierza po trzy punkty. Lider czeka!
    66. Jamie Vardy (LEC)

69
    Leicester nie zamierza poprzestać na dwóch bramkach. Akcja prawą stroną i wrzutka w kierunku Vardy'ego. Tym razem zdążył Butland chwycić futbolówkę.
    Vardy zdobył swoją szesnastą bramkę w tym sezonie Premier League. A Butland nie jest z tego faktu zadowolony.

71
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Mame Diouf, na boisku pojawia się Peter Odemwingie.
    Długo czekaliśmy na kolejne trafienie Vardy'ego nieprawdaż? Ponad 10 godzin gry czekał na 16 bramkę Vardy.

76
    Odemwingie pokazał się w starciu z Robertem Huthem. Niestety dla niego przekroczył przepisy. Stoke wciąż gra bez pomysłu.

77
    Świetna, zespołowa akcja Leicester. Mahrez poczekał chwilę na wbiegającego Drinkwatera i podał mu znakomicie pomiędzy obrońcami Stoke. Ten mógł próbować strzału, a zamiast tego posłał piłkę wzdłuż bramki Jack'a Butlanda.

78
    Affelay bardzo dobrze wypatrzył na lewej stronie Erika Pietersa. Jednak centra... Nieudana. Po prostu nieudana.

79
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Xherdan Shaqiri, na boisku pojawia się Peter Crouch.

Crouch może być remedium na problemy Stoke. Wysoki napastnik mógłby sprawdzić się w wykończeniu akcji. Choć zdjęcie Shaqiriego może się z tym kłócić, bo Stoke traci wiele jakości.

80
    Bardzo dobrze prowadzi piłkę N'golo Kante. Dogranie do Vardy'ego! Anglik strzela obok bramki. Będzie jednak jeszcze rzut rożny dla Leicester!

81
    Szybko rozegrany korner. Piłka dociera przed pole karne do Mahreza. Algierczyk jest faulowany na siedemnastym metrze! Znakomita okazja na trzecią bramkę!

82
    Nie zrozumieli się piłkarze Leicester. Drinkwater przeszkodził Huthowi i w konsekwencji po uderzeniu piłka ląduje na... aucie.

84
    Crouch upada w polu karnym, jednak nie ma mowy o jedenastce.

85
    Albrighton próbuje swojego szczęścia z dystansu. Daleko od bramki Butlanda.

87
    Strzelcem bramki LEONARDO ULLOA.

Z własnej połowy wykopywał Schmeichel, Ulloa strąca do Vardyego, ten zbiega do linii i podaje do Mahreza. Algierczyk mija znakomicie jednego z obońców Stoke i podaje do ULLOI, który pakuje piłkę do pustej już bramki!
    87. Leonardo Ulloa (LEC)

88
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Marc Albrighton, na boisku pojawia się Demarai Gray.

90
    Mike Dean dolicza do drugiej połowy 3 minuty. 180 sekund na honorowe trafienie dla Garncarzy.

90+2
    Stoke nie ma ochoty już grać. Piłkarze czekają do końca doliczonego czasu gry.

90+3
    Jeszcze Riyad Mahrez faulowany. Będzie rzut wolny dla Leicester, kolejna okazja.

90+3
    Mahrez wrzuca. Za gęboko.

90+3

Leicester wygrywa na własnym stadionie ze Stoke 3:0! Bramki zdobywali Danny Drinkwater, Jamie Vardy i Leonardo Ulloa.

Pewne, zasłużone zwycięstwo i Leicester wskakuje na fotel lidera Premier League przynajmniej na kilkanaście godzin! Piłka po stronie Arsenalu, zobaczymy jak Kanonierzy poradzą sobie w starciu derbowym z Chelsea.

Wygrana gospodarzy nie ulegała wątpliwości przez całą drugą połowę.
    Wynik końcowy 3:0. Trzy punkty zostają w Leicester. Leicester awansuje na fotel lidera!

To już wszystko na dziś z King Power Stadium. Dziękuję serdecznie za uwagę i zapraszam na starcie West Hamu z Manchesterem City oraz jutrzejsze potyczki Evertonu ze Swansea i hitu tej kolejki – Arsenalu z Chelsea!

To wszystko na Lajfy.com! (17:54:21)