Lille – Rennes 1:1 (koniec) | Bordeaux – Saint-Étienne 1:4 (koniec) | Olympique – PSG 1:2 (koniec)
Lille OSC
1:1 (1:0)
Stade Rennes
Niedziela 07.02.2016, 14:00 • Stade Pierre-Mauroy (Villeneuve d'Ascq) • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 25

Dziękuje bardzo za spędzenie ze mną tych dwóch godzin zapraszając jednocześnie na resztę sportowych emocji w ten niedzielny dzień na portalu lajfy.com (16:04:04)

Faule: 12:12.

Co do samej gry Kamila Grosickiego, to jak napisałem w pierwszej połowie Polak nie był zauważany przez kolegów. W drugiej to się zmieniło i jego koledzy zaczęli go zauważać co sprawiło, że zdarzyło mu się oddać nawet celny strzał na bramkę. Został zmieniony w 78 minucie przez Boga.

Proszę Państwa druga połowa wynagrodziła nam słabą pierwszą część spotkania! Do ataku w drugiej części meczu ruszyli zawodnicy z Bretanii i z każdą minutą robiło się coraz więcej miejsca na placu gry. W 71 minucie niepotrzebną, głupią drugą żółtą kartką został ukarany Boufal. Końcówka spotkania, to niestety popis wykonaniu sędziego, który podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gości i chyba nawet do teraz nie jest przekonany, czy powinien wskazać na wapno.

90+4
    90+3. Soumaoro mógł odpokutować karnego, ale brakło tak niewiele!

90+3
    Cóż za dwie okazję stworzyli gracze gospodarzy! Wpierw świetne podanie otrzymał Soumaoro, który próbował pokonać Costila strzałem po długim rogu bramki, lecz ten popisuje się interwencją meczu! Za moment obejrzeliśmy centrę z lewej strony boiska i ponownie w roli głównej Soumaoro, który przestrzela główką ponad bramką Stade Rennes!

90+2
    Druga minuta doliczonego czasu gry już za nami. Miejscowi starają się strzelić zwycięską bramkę, ale będzie, to naprawdę ciężkie do wykonania.

90
    Bautheac faulowany w środkowej strefie boiska przez wracającego Mendesa.
    88. Ousmane Dembèlé (REN) - 1:1

88
    Gol dla Rennais!
    Strzelcem bramki OUSMANE DEMBÈLÉ, który uderza z rzutu karnego w prawy róg, a Enyeama rzuca się w lewy!
    87. Należał się rzut karny dla Stade Rennes?

87
    Sędzia dyktuje rzut karny na wcześniejszym faulu na N'tapie, a faulował Soumaoro za co ogląda żółtą kartkę.

87
    Arbiter główny konsultuje się jeszcze z bocznym, bo mamy strasznie kontrowersyjny rzut karny!

86
    Proszę Państwa mamy rzut karny dla Stade Rennes faulowany przez golkipera Lille najprawdopodobniej Sio i sędzia wskazuje na wapno!

84
    Sidibe wygrywa pojedynek o piłkę przy narożniku pola karnego Zeffane, a ten niezadowolony pokazuje złą złość i sędzia pokazuje żółtą kartkę graczowi gości.

82
    Zagranie piłki w pole karne i Enyeama miał już futbolówkę w rękach i biegnący Sio nie mógł nic zrobić z nogą trafiając bramkarza LOSC. Ten upada i raczej w sposób aktorski pokazuje jak został ostro sfaulowany.

81
    Zamknięci teraz na własnej połowie gospodarze bronią się przed atakującymi rywalami.

79
    Uderzenie z woleja jednego z graczy Stade Rennes leci w sam środek bramki i ląduje prosto w dłoniach Enyeama.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 42. Éder – 88. Dembèlé (kar.)

Kartki:   67. Boufal (LIL), 87. Soumaoro (LIL) – 18. Danzé (REN), 23. Mendes (REN), 76. M'Bengue (REN), 84. Zeffane (REN)   71. Boufal (LIL)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 11:8. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 1:1. Foule: 12:12.
    Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Soumaoro, Sidibé – Mavuba, Amadou, Obbadi – Boufal, Éder (46. Benzia), Bauthéac.
    Zmiany: Elana – Koné, Benzia, Rony Lopes, Amalfitano, Balmont, Sunzu.

Stade Rennes: Costil – Danzé (59. Zeffane), Armand, Mexer (46. Sio), M'Bengue – Fernandes, Mendes, André, Grosicki (78. Boga) – Ntep, Dembèlé.
    Zmiany: Diallo – Boga, Sio, Quintero, Diagné, Moreira, Zeffane.

Główny: J. Hamel
    Asystenci: P. Jeanne, C. Mouysset
    Techniczny: T. Leonard