Norwich – Chelsea 1:2 (koniec) | Sunderland – Crystal Palace 2:2 (koniec) | Aston Villa – Everton 1:3 (koniec)
Bournemouth – Southampton 2:0 (koniec) | Leicester – West Bromwich 2:2 (koniec)
Leicester City
2:2 (2:1)
West Bromwich Albion F.C.
Wtorek 01.03.2016, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Angielska Premier League • Runda 28

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami spotkanie 28 kolejki Premier League w którym Leicester City podejmować będzie West Bromwich Albion.

Starcie to szczególnie ważne jest dla gospodarzy. Jak wiadomo sensacyjnie walczą oni o Mistrzostwo Kraju. Są liderem tabeli z 56 oczkami na koncie. Nad drugim Tottenhamem mają 2 punkty przewagi. Aby więc przybliżyć się do tytułu potrzebują kolejnej wygranej. West Brom natomiast zajmuje 13 lokatę z 35 oczkami na koncie. Nad strefą spadkową ich przewaga wynosi 11 punktów. Mają zatem w miarę bezpieczną sytuację.

Forma Lisów niezmiennie wygląda bardzo dobrze. W pięciu ostatnich spotkaniach wygrali czterokrotnie, notując jedną porażkę z Arsenalem w dramatycznych okolicznościach po stracie bramki w doliczonym czasie gry. W miniony weekend udowodnili, że był to wypadek przy pracy ogrywając 1:0 Norwich. Chociaż przyznać trzeba, że mieli trochę problemów i decydującego gola zdobyli w ostatnich minutach spotkania.

West Brom również w ostatnim czasie prezentuje dobrą dyspozycję. Po pięciu spotkaniach bez wygranej w których trzykrotnie remisowali i doznali dwóch porażek, w dwóch ostatnich spotkaniach odnieśli dwie wygrane. Kolejno ograli Everton na wyjeździe 1:0 i w miniony weekend Crystal Palace u siebie 3:2.
    Forma Lisów na własnym boisku wygląda imponująco:

Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bez wątpienia faworytem jest Leicester. Kurs na ich wygraną wynosi 1.67, podczas gdy na West Brom aż 6.00. Czy potwierdzi to się na murawie? Przekonamy się we wtorkowy wieczór. Początek spotkania o godzinie 20:45. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Początek spotkania za około 30 minut. Bądźcie z nami!

Leicester City F.C.: Schmeichel – Simpson, Huth, Morgan, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, A. King, Albrighton – Okazaki, Vardy.
    Rezerwowi: Schwarzer – Amartey, Schlupp, Gray, Ulloa, Wasilewski, İnler.

West Bromwich Albion F.C.: Foster – Dawson, McAuley, J. Olsson, Chester – Sessègnon, Fletcher, Yacob, C. Gardner – Rondón, Berahino.
    Rezerwowi: Myhill – Anichebe, McClean, Gamboa, Lambert, Pritchard, Sandro..

Obie ekipy pojawiają się na murawie.

Gospodarze zagrają w granatowych strojach, WBA natomiast na czerwono.

Zaczną goście.

1

3
    Od pierwszego gwizdka w inicjatywie Lisy. Szybko szukają pierwszego trafienia.

4
    I wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

4
    Po centrze z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy WBA.

8
    Ruszył teraz prawym skrzydłem Mahrez i faulem musieli powstrzymywać go przeciwnicy. Wolny dla Lisów.

9
    Po centrze z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy West Bromu.

11
    Gol dla West Bromwich!
    Strzelcem bramki JOSÉ SALOMÓN RONDÓN.

Ależ niesamowita sytuacja! Z jedną z pierwszych kontr wyszli goście i od razu obejmują prowadzenie! Po świetnym prostopadłym podaniu sam na sam z Schmeichelem znalazł się JOSE SALOMON RONDON i mocnym uderzeniem pomimo interwencji Duńczyka pakuje piłkę do siatki!
    11. José Salomón Rondón (WBA) - 0:1

13
    Szybko odpowiedzi szukają Lisy i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

14
    I było blisko szybkiego wyrównania! Po centrze z rożnego głową na 11 metrze uderzał Huth, tor lotu futbolówki na 5 metrze przeciął Okazaki, ta jednak leci minimalnie ponad poprzeczką!

18
    Spokojniej na boisku. Podopieczni Ranieriego mają ochotę wciąż ochotę na szybkie wyrównanie. Gościom udaje się jednak teraz utrzymywać ciężar gry w środku pola.

23
    Wciąż walka w środku pola. Goście znakomicie neutralizują atuty gospodarzy.

25
    Z prawego skrzydła w szesnastkę wbiegł teraz Okazaki zagrał mocno na 5 metr szukając partnerów, tutaj jednak znakomicie są ustawieni defensorzy WBA i wybijają futbolówkę.

27
    I teraz groźnie! Tym razem na prawej stronie znalazł się Mahrez. Zacentrował doskonale w okolice metra gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Vardy i uderzył głową, jednak w sam środek bramki i pewnie broni Foster!

31
    Gol dla Leicesteru!
    Strzelcem bramki DANNY DRINKWATER.

I Lisy w końcu dopinają swego! Mamy wyrównanie! Na 20 metrze piłka trafiła do DANNY DRINKWATERA ten oddał mocne uderzenie, które szczęśliwie dla niego odbiło się w szesnastce rykoszetem od jednego z defensorów gości, a następnie wylądowało w okienku bramki Fostera!
    31. Danny Drinkwater (LEC) - 1:1

33
    Zdenerwowany stratą bramki Sessegnon po jednej z decyzji arbitra liniowego zbyt ostro z nim dyskutował. Główny nie pozwala na takie praktyki i kara go żółtym kartonikiem.

37
    Lisy były o krok od objęcia prowadzenie! Po doskonałej centrze z lewego skrzydła na 5 metrze do futbolówki dopadł Vardy uderzył głową i poprzeczka ratuje WBA przez utratą bramki!

40
    Gospodarze chcą jeszcze objąć prowadzenie przed przerwą. Kolejna ich akcja. Na prawej stronie znalazł się Mahrez zszedł z futbolówką do środka i z 16 metra oddał mocne uderzenie, które jednak leci obok słupka.

44
    Pod koniec pierwszej połowy Lisy nadal przeważają, wgląda jednak na to, że nie uda im się objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą.

45+1
    Strzelcem bramki ANDY KING.

A jednak! Lisy w ostatnich sekundach pierwszej połowy wychodzą na prowadzenie! Po zagraniu z lewego skrzydła na prawej stronie szesnastki futbolówka spadła do Mahreza, ten kapitalnie odegrał ją z pierwszej piłki na 11 metr gdzie do padł do niej ANDY KING i precyzyjnym uderzeniem wpakował ją do siatki!
    45+1. Andy King (LEC) - 2:1

45+2

Po bardzo dobrej pierwszej połowie Leicester prowadzi z West Bromwich Albion 2:1. Początek spotkania był niespodziewany, a wręcz sensacyjny. Po pierwszej swojej akcji goście wyszli na prowadzenie. Lisy spokojnie grały jednak swoje i jeszcze do przerwy odwróciły losy tego widowiska. Wciąż jednak wszystko w nim jest możliwe. Zapraszamy za kwadrans!
    Jeden z liderów Lisów ponownie pokazuje się z świetnej strony:

Statystyki po pierwszej połowie:

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.

46

49
    Goście ruszają z animuszem od początku drugiej połowy i wywalczają pierwszą dobrą okazje. Rzut wolny na 20 metrze.

50
    Strzelcem bramki CRAIG GARDNER.

Fantastyczne uderzenie z wolnego i mamy wyrównanie! Do piłki podszedł CRAIG GARDNER kapitalnie posłał futbolówkę nad murem i futbolówka ląduje w okienku bramki Schmeichela!
    50. Craig Gardner (WBA) - 2:2

53
    Szybko do ataku ponownie ruszają Lisy i mamy kontrowersje w polu karnym! Z lewego skrzydła w pole karne wpadł Vardy, próbował minąć dwóch defensorów WBA, po starciu z nimi padł jednak na murawę. Arbiter nie zdecydował się jednak wskazać na wapno!

57
    Lisy o krok od ponownego prowadzenie! Po świetnej centrze Albrightona z lewego skrzydła na 5 metrze do futbolówki najwyżej wyskoczył Okazaki uderzył głową i poprzeczka ratuje gości przed utratą gola!

58
    Szybka kolejna akcja gospodarzy i wywalczają na prawej stornie rzut rożny.

59

61
    Goście nie zamierzają się jednak cofać oni również szukają prowadzenie i wywalczają rzut wolny na prawym skrzydle.

62
    Po centrze z niego defensorzy Lisów wybijają futbolówkę na korner.

62
    Po dośrodkowaniu zaś niego ponownie w powietrzu górą defensorzy Leicester tym razem jednak już oddalając zagrożenie spod własnej bramki.

63
    Podwójna roszada w Leicester. Boisko opuszczają Albrighton i Okazaki. A pojawiają się Schlupp i Ulloa.

66
    Pokazuje się natychmiast z dobrej strony Schlupp! Dostał futbolówkę z lewego skrzydła i oddał mocne uderzenie po którym z trudem interweniuje Foster!

67
    Szybko jesteśmy po drugiej stronie! To goście teraz o krok od trafienia! Po centrze z lewego skrzydła na prawej stronie szesnastki piłkę przejął Olsson, oddał ją szybko do Gardnera, który zagrał ostro na 5 metr gdzie do futbolówki dopadł Ronadon niebywale jednak przestrzelił i posłał ją ponad bramką!

70
    I ponownie szansa Lisów! Co za kapitalnie spotkanie! Vardy wygrał w lewym narożniku walkę z defensorem WBA. Przejął futbolówkę i wpadł z nią w pole karne oddał mocne uderzenie, które jednak równie świetne na korner odbija nogą Foster!

71
    Z niego nie wynika jednak nic godnego uwagi.

76
    Po wymianie ciosów spokojniej na boisku. Gra toczona w środku pola.

78
    Ponownie ruszają Lisy i wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.

79
    Po centrze z niego nie wynika jednak nic godnego uwagi.

80
    Ostatnia roszada w Leicester. W miejsca Fuchsa na boisku pojawia się Gray.

83
    Zmiana i w WBA. W miejsce Gardnera na boisku pojawia się McClean.

86
    Lisy szukają zwycięskiego gola i była świetna okazja! Po centrze z lewego skrzydła futbolówka w polu karnym spadła pod nogi grającego już ofensywnie środkowego defensora Wesa Morgana ten oddał mocne uderzenie, kapitalnie jednak futbolówkę odbija Foster!

88
    Kolejny atak i gospodarze wywalczają na prawej stronie na wysokości pola karnego rzut wolny. Faulowany był Mahrez przez Yacoba i ten słusznie zostaje ukarany żółtą kartką.

89
    Po centrze Drinkwatera w polu karnym górą jednak defensorzy WBA.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Gospodarze mają 180 sekund na wydarcie trzech punktów!

90+1
    Pierwsza szansa w doliczonym czasie gry zmarnowana! Po centrze z lewego skrzydła na długim słupku futbolówka spadła do Mahreza ten uderzył z powietrza jednak ponad bramką!

90+3
    Ależ jak przed paroma dniami blisko bohaterem spotkania był Ulloa! Dostał piłkę zgraną na długim słupku głową przez Mahreza próbował uderzenia z półobrotu lekko trącił piłkę, ta jednak leci minimalnie obok bramki!

90+4
    90+4. Leonardo Ulloa (LEC)

Po świetnym spotkaniu Leicester remisuje 2:2 z West Bromwich Albion. Gdy Lisom udało się wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą wydawało się, że nie dadzą już sobie wyrwać wygranej. W drugiej połowie jednak kapitalnym uderzeniem z wolnego popisał się Gardner i West Brom doprowadziło do wyrównania. Później obie strony miały swoje okazje, więcej Lisy kapitalnie jednak w bramce spisywał się Foster. Gospodarze tracą więc bardzo cenne dwa punkty i szanse na dogonienie ich jutro mają Koguty. (22:40:20)