Atletico – Sociedad 3:0 (koniec) | Las Palmas – Getafe 4:0 (koniec)
Atletico Madryt
3:0 (1:0)
Real Sociedad
Wtorek 01.03.2016, 21:00 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Hiszpańska LaLiga • Runda 27

Dziękuje za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:54:05)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały na bramkę: 5:1.
    Strzały niecelne: 4:5.
    Rzuty rożne: 8:1.
    Spalone: 4:1.
    Faule: 19:10.

Trzy punkty zostają w Madrycie. Real Sociedad, choć mógł się pochwalić długą passą bez porażki, nie był równorzędnym przeciwnikiem dla wicelidera Primera Division. Do przerwy wynik był na styku. Atletico Madryt prowadziło skromnie po trafieniu samobójczym Reyesa. Szybko po powrocie z szatni Niguez podwoił zaliczkę i już madrytczykom grało się swobodnie. Nieco rozprężyli się po golu na 3:0 Griezmanna, ale po chwili poukładali swoją grę. Byliśmy nieco ostrzy dla gości, ale oczekiwania wobec ich występu były większe, a ostatnie 30 minut pokazało, że mogli zaprezentować się lepiej. Atletico było solidne, konsekwentne i zasłużenie powiększyło swój dorobek punktowy w Primera Division.
    Sukces Atletico!

90+2

90+1
    Dwie minuty dorzucił sędzia zawodnikom. Trwa pierwsza z nich i w rozegraniu, choć nie ultraszybkim, przyjezdni.

90
    Piłka wylądowała w bramce Realu Sociedad, jednak sędzia asystent nie pozwala się cieszyć publiczności. Correa był na spalonym i musi obejść się smakiem gola.

87
    Nie wstrzeli się chyba Jonathas. Partnerzy dogrywają mu podania. Teraz dostał dośrodkowanie na drugi słupek, ale wyglądał na zaskoczonego i uderzył bardzo niezgrabnie obok słupka.

85
    Pierwsza za nami. Bella ruszył do ataku na prawej stronie boiska. Zostawił za sobą defensora Atletico i dograł płaskie podanie do Jonathasa. Napastnik Sociedad nie złożył się dobrze do strzału i mimo dobrej pozycji, spudłował fatalnie.

84
    Widowisko jest dogrywane. Liczymy jednak jeszcze na dwie, może trzy ciekawe akcje, a może jakiegoś gola.
    Atletico o krok od zwycięstwa.

82
    Bruma wywracał się na piłce, więc czas najwyższy, by odetchnął. Ostatnim zmiennikiem w tym spotkaniu jest Capilla Gonzalez.
    81. Vietto mierzył, Rulli obronił!

81
    Akurat strzał z rzutu wolnego nie zaszkodził Rulliemu. Po chwili jednak piłka wróciła w jego pobliże i musiał popisać się ekwilibrystyczną obroną po uderzeniu Vietto z półdystansu!

79
    Elustondo odepchnął Felipe Luisa przed polem karnym i będzie szansa na czwartego gola dla Atletico. Tym razem z rzutu wolnego.

77
    Bruma wywraca się na piłce. Cudem utrzymał ją w posiadaniu zespołu, ale cała akcja straciła tempo. Skończyło się niecelnym dośrodkowaniem.

76
    Diego Simeone zdecydował się na ostatnią zmianę w swoim zespole. Oliver Torres na murawie, a Gabi obejrzy końcówkę z boku.

74
    Nieco ponad kwadrans do końca spotkania. Niech jego otwarciem symbolicznym będzie żółta kartka dla Augusto Fernandeza.

72
    Correa pokazał się pierwszy raz od momentu wejścia na boisko. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zmieścił się ze swoją akcją indywidualną w boisku.
    Radośnie na trybunach.

70
    Rulli wybiegł daleko na przedpole i zdążył sprzątnąć piłkę sprzed nosa Vietto. Dobra interwencja najlepszego dziś zawodnika Realu Sociedad mimo trzech wpuszczonych bramek.

68
    Wymieniają podania przyjezdni. Nie znaleźli luki w formacji obronnej Atletico, więc zdecydowali się na dośrodkowanie. W powietrzu królował Oblak.

66
    Już uporządkowali swoją grę zawodnicy Atletico Madryt. Ciekawe, czy Real Sociedad jeszcze zaatakuje i zdobędzie chociaż honorowego gola. Przez godzinę prezentował się żenująco.
    65. Reyes polował na gola honorowego!

65
    Stracona trzecia bramka obudziła Real Sociedad. Oblak musiał interweniować po serii strzałów. Jego obrońcy zdekoncentrowali się!

62
    Autor gola opuszcza boisko krótko po wielkim momencie radości. Za Griezmanna – Correa.
    61. Antoine Griezmann (ATM) - 3:0

61
    Gol dla Atlético!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ANTOINE GRIEZMANN.

Poszkodowany wziął na swoje barki odpowiedzialność, zmylił bramkarza i zamienił jedenastkę w gola na 3:0.

60
    Rzut karny dla Atletico Madryt! Griezmann był podcinany w szesnastce. Protestują goście, ale sędzia podjął decyzję bez chwili zawahania.

59
    Roszada u gości jest podwójna. Vela za Litriego i teraz zobaczymy, jaki wpływ na obraz widowiska będą mieć zmiany.

59
    Granero opuścił boisko. Chyba decyzja zapadła przed jego ostatnimi nieudanymi akcjami. Zmiennikiem jest Pardo.

58
    Sfrustrowany Granero sfaulował przeciwnika po stracie i zarobił żółtą kartkę.

57
    Granero nie miał pojęcia, co chce zrobił z piłką. W końcu podbiegli do niego piłkarze Diego Simeone i wytłumaczyli, że musi podejmować szybciej swoje decyzje.

56
    Natychmiast Urus jest poddawany zabiegom medycznym. Widać, że coś mu doskwierało i nie było sensu nadwyrężać jego sił w prawie rozstrzygniętym spotkaniu.

55
    Pierwsza zmiana w Madrycie. Godin może odpocząć, a pogra prawdopodobnie do końca Hernandez.

51
    Oblak rozpoczyna grę od własnej bramki. Zdecydował się na daleki wykop, a walkę w powietrzu wygrali jego przyjaciele w biało-czerwonych strojach.
    2:0 w Madrycie!

50
    Po zmianie wyniku niewiele nowego. Piłka w posiadaniu zespołu z San Sebastian, ale nie potrafi dostarczyć jej w pole karne Oblaka.

48
    Przewidywaliśmy podobny scenariusz w przerwie. Od teraz Atletico Madryt ma już komfort w spotkaniu z Realem Sociedad. Może grać swobodnie, choć wiadomo – klątwa Michniewicza – wynik 2:0 to najgorszy.
    46. Saúl Ñíguez (ATM) - 2:0

46
    Strzelcem bramki SAÚL ÑÍGUEZ.

I zaraz po przerwie mamy gola na 2:0 dla Atletico Madryt! Przyjezdni pogubili się na własnej połowie, a rywale odpowiedzieli na to jak błyskawice. Vietto dośrodkował spod linii bramkowej do środka, a stamtąd Saul Niguez strącił piłkę nogą do siatki!

46
    Jeden gol przed przerwą.

Atletico Madryt prowadzi skromnie 1:0 po 45 minutach rywalizacji. Mogło wyżej, ponieważ jako jedyna drużyna na boisku stwarzała sobie sytuacje podbramkowe i niepodzielnie dominowała. Real Sociedad zawdzięcza wynik na styku Rulliemu, który interweniował efektywnie, a także zbyt prostym strzałom gospodarzy. Drużyna z San Sebastian nie oddała przed przerwą celnego uderzenia. Jest niemal pewne, że drugą połowę zagra lepiej, ponieważ gorzej się nie da. Ciekawe, czy jednak zabójczo skuteczne w defensywie Atletico pozwoli rywalowi pohulać. A może ekipa Diego Simeone szybko powiększy przewagę. Przekonajmy się wspólnie.

45

44
    Ostatnie ataki przed przerwą. Jeszcze drużyna Diego Simeone próbuje udokumentować przewagę, ale nie zanosi się już na zmianę wyniku.

43
    Jonathas domaga się rzutu karnego, ale sędzia nie ma wątpliwości: "podnoś się, kolego, ponieważ nie dałem się nabrać na twoją sztuczkę".
    41. Jeszcze szansa Juanfrana!

41
    Atletico Madryt próbuje powiększyć przewagę bramkową. Kotłuje się pod bramką Rulliego, ale ten jest najlepszym przedstawicielem Realu Sociedad i wybił na korner.
    Atletico na prowadzeniu!

38
    Przekombinował Vietto. Chciał podać Griezmannowi, który był niby doskonale ustawiony, ale między oboma napastnikami wyrósł przeciwnik i zablokował podanie.
    37. Vietto nadział się na interwencję!

37
    Vietto przedostał się jak taran, trochę też jak farciarz przez linię defensywną Realu Sociedad i miał przed sobą tylko bramkarza. Rulli ponownie nie pozwala wiceliderowi powiększyć przewagi!

36
    Piłka w środku pola. Chyba za mocno zdekoncentrowali się Gabi oraz Juanfran. Tak doświadczeni piłkarze, a pozwolili sobie na podanie za linię autową.

35
    Można narzekać na grę przyjezdnych, jednak Atletico Madryt nie ma bezpiecznej zaliczki. Jeden, udany kontratak Realu Sociedad może odwrócić sytuację jak w kalejdoskopie.

33
    Następne jałowe próby przedostania się pod bramkę Atletico Madryt. Ciekawe, czy Oblak już rozwiesił leżak między słupkami własnej bramki.

30
    Ponownie Griezmann. Francuz wyskoczył w tempo do miękkiego podania z głębi pola, ale później już nie zrobił nic równie dobrze. Strzał z powietrza daleko od bramki Realu Sociedad.

29
    Griezmann i najlepsza szansa na podwyższenie prowadzenia! Niezła wymiana podań i piłka trafiła do napastnika Atletico Madryt na 14. metr, skąd huknął mocno, ale w zasięgu rąk Rulliego!

27
    Przed momentem Juanfran centrował płasko. Nie był to dobry wybór. Na wyprzedzenie zagrali piłkarze z San Sebastian. Tylko górna piłka mogła ich zaskoczyć.
    Atletico bliżej zwycięstwa.

26
    Jonathas zaplątał się na linii pola karnego. W odpowiednim momencie doskoczyli rywale i zablokowali napastnika Sociedad.

25
    Kompletnie nic wynika z ataków Realu Sociedad. To nawet nie są ataki. Zamiast słów niech przemówią liczby: zero strzałów celnych i zero niecelnych na bramkę Atletico Madryt.

24
    Ponownie na stadionie słychać było gwizdnięcie Alejandro Henandeza. Griezmann wybiegł sam na sam z bramkarzem, już szykował się do uderzenia, a jednak asystent pokazał spalonego.

21
    Vietto za wysoko podniósł nogę i zaatakował nią przeciwnika. Sędzia użył gwizdka i piłkarze Atletico Madryt musieli ustawić się w obronie.

19
    Dośrodkowanie Juanfrana, a po chwili ciekawa kombinacja podań. Jedno i drugie, w założeniu ostatnie zagranie zostało zablokowane przez piłkarzy w biało-niebieskich pasiakach.

17
    Pogubił się Augusto Fernandez, co nie zmienia faktu, że futbolówka opuszcza połowę pretendenta od wielkiego dzwonu.
    Gospodarze zadowoleni!

15
    Kwadrans za kibicami i przewaga Atletico pod względem dojrzałości w grze jest ogromna. Płaskie dośrodkowanie w kierunku Vietto zostało zatrzymane w ostatnim momencie.
    14. Godin był blisko!

14
    Po centrze z rzutu rożnego obrońca Atletico Madryt – Diego Godin był blisko bramki, a na dodatek strącona piłka spadła w tym samym miejscu. Urus nie zdołał uderzyć celnie!
    Nie ma kompletu na trybunach.

12
    Pierwszy raz piłka tak blisko bramki Oblaka. Spokojnie postawiał swoich obrońców i nie było zagrożenia po rzucie wolnym Realu Sociedad.

10
    Szybko rozpoczęło się strzelanie na stadionie w Madrycie. Atletico ma dobrą sytuację, a jak wiadomo powszechnie, potrafi grać zabójczo skutecznie w defensywie.
    8. Diego Reyes (ATM) - 1:0

8
    Samobójcze trafienie zalicza DIEGO REYES.

Szybka wymiana podań na prawej stronie boiska i po dośrodkowaniu Koke zrobiło się gorąco w polu bramkowym Realu Sociedad. Reyes interweniował niefortunnie i kompletnie zmylił swojego golkipera. Atletico Madryt na prowadzeniu!

7
    Trochę uspokoili sytuację partnerzy Rulliego. Wymienili kilkanaście podań w środkowej strefie boiska, a także sprowokowali Augusto Fernandeza do faulu.

5
    Piłka przecina groźnie pole bramkowe Rulliego. Nie było soczystego strzału, ale jeden fałszywych ruch i ktoś mógłby wbić ją do siatki Realu Sociedad.

4
    Jonathas przesadził z pracą rękami w walce o piłkę. Ofiarą uderzenia Godin, a napastnik Realu Sociedad zarobił kartkę.

4
    Piłka sunie głównie po połowie Realu Sociedad. Przyjezdni przyczaili się i obserwują, co też wymyśli faworyt z Estadio Vicente Calderon.

2
    2. minuta na zegarze i pierwsze uderzenie. Saul Niguez poszukał miejsca przed polem karnym aż w końcu znalazł odrobinę i kopnął piłkę z 20. metra nad bramką Rulliego.

1
    Atletico gotowe do walki!

Atlético Madryt: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godin, Filipe Luís – Ñíguez, Gabi (C), Augusto Fernández, Koke – Vietto, Griezmann.

Rezerwowi: Moyà – Kranevitter, F. Torres, Ó. Torres, Á. Correa, Gámez, Hernández.

Real Sociedad: Rulli – A. Elustondo, González, D. Reyes, de la Bella – Prieto (C), Illarramendi, Granero – Bruma, Jonathas, Litri.

Rezerwowi: Olazábal – Vela, Pardo, Yuri, Oiarzabal, Zaldúa, Capilla González.

Sędzia: Alejandro Hernandez.
    Zbliża się godzina zero.

Primera Division wraca w środku tygodnia. Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku wicelidera Atletico Madryt z inną drużyną z górnej połowy tabeli – Realem Sociedad. Pierwszy gwizdek o godzinie 21.

Atletico Madryt traci w tabeli Primera Division sześć punktów do FC Barcelona. Koniec sezonu coraz bliżej, więc stołeczni muszą punktować, a ponadto liczyć na potknięcia nieomylnej w tym roku Dumy Katalonii. Tymczasem Atletico w ostatnich pięciu kolejkach straciło pięć oczek. Dużo to i mało.
    Przygotowania Atletico!

Na swoim terenie Atletico Madryt jest 5. siłą Primera Division. Bilans może podreperować, ponieważ podopieczni Diego Simeone zagrali u siebie najmniej spotkań z czołówki. Pierwsza okazja we wtorek. Do Madrytu wybrała się drużyna, która na wyjeździe uzbierała 15 punktów w 13 występach.

Real Sociedad to drużyna środka tabeli, która niejednokrotnie zagroziła najlepszym w Hiszpanii w tym sezonie. Ostatnio jest dobrze dysponowana. Na przełomie stycznia i lutego śrubowała passę czterech zwycięstw. W weekend natomiast zremisowała 1:1 z Malagą.
    Ostatnie szlify Sociedad.

Poprzednie trzy spotkania Atletico z Realem Sociedad kończyły się zwycięstwami zespołu Diego Simeone. Po raz ostatni drużyna z San Sebastian triumfowała 9 listopada 2014 roku po golach Veli i Agirretxe. Kiedy ostatnio Real Sociedad zdobył Madryt? Także w marcu 2013 roku. Autorem jedynej bramki był Prieto.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gole: 8. D. Reyes (sam.), 46. Ñíguez, 61. Griezmann (kar.)

Kartki:   74. Augusto Fernández (ATM) – 4. Jonathas (RSC), 58. Granero (RSC)

Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 4:1. Foule: 19:10.
    Atletico Madryt: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godin (55. Hernández), Filipe Luís – Ñíguez, Gabi (C) (76. Ó. Torres), Augusto Fernández, Koke – Vietto, Griezmann (62. Á. Correa).
    Zmiany: Moyà – Kranevitter, F. Torres, Ó. Torres, Á. Correa, Gámez, Hernández.

Real Sociedad: Rulli – A. Elustondo, González, D. Reyes, de la Bella – Prieto (C), Illarramendi, Granero (59. Pardo) – Bruma (82. Capilla González), Jonathas, Litri (59. Vela).
    Zmiany: Olazábal – Vela, Pardo, Yuri, Oiarzabal, Zaldúa, Capilla González.

Sędziowie: Alejandro Hernandez