Piotrcovia – Arka 27:37 (koniec) | SPR Pogoń – KPR J.G. 38:27 (koniec) | UKS PCM – MKS Perła 25:39 (koniec)
Młyny Stoisław – Olimpia-Beskid 26:23 (koniec) | Zagłębie – KPR Ruch 33:21 (koniec) | AZS Łączpol – EKS Start 28:35 (koniec)
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
27:37 (12:17)
Arka Gdynia (K)
Środa 02.03.2016, 17:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • PGNiG Superliga kobiet • 22. kolejka

To już koniec sezonu zasadniczego Superligi piłkarek ręcznych. W Piotrkowie, w spotkaniu 22. kolejki, siódma w tabeli Piotrcovia podejmie piąty Vistal Gdynia.
    W pierwszej rundzie w Gdyni Piotrcovia przegrała 28:33. Wynik spotkania był sprawą otwartą do 45. minuty. Ostatni kwadrans należał do gospodyń.

Piotrkowianki w przypadku wygranej zajmą siódme miejsce i w pierwszej rundzie play-off trafią na zespół z miejsca drugiego. Mają jeden punkt przewagi nad AZS Łączpolem Gdańsk.

Vistal zaś ma jeszcze szansę na zajęcie czwartego miejsca. Musi wygrać w Piotrkowie i liczyć na potknięcie Zagłębia Lubin. Będzie to miało znaczenie w play-offach. Wyżej notowany zespół rozegra więcej meczów na własnym boisku.

W Piotrkowie zapowiada się ciekawy mecz, a wynik końcowy wydaje być się sprawą otwartą. Faworytem jest Vistal, ale Piotrcovię stać z pewnością na odebranie punktów wyżej notowanemu rywalowi. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów jest Vistal. Kurs na wygraną gdańszczanek waha się w granicach 1,20. Zwycięstwo Piotrcovii wyceniane jest na 4,80.

Początek spotkania o 17:00, zapraszamy na relację tylko na lajfy.com. Mecz poprowadzi kobieca para – Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek z Katowic. Zapraszamy do piotrkowskiej Hali Relax – to właśnie stamtąd będziemy relacjonować mecz.

Witamy Państwa z piotrkowskiej Hali Relax. Za 20 minut początek meczu Piotrcovii z Vistalem Gdynia. Obie drużyny już na przedmeczowej rozgrzewce.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    2
    Na bramkę Emilii Galińskiej odpowiedziała Andjela Ivanović. (1:1)
    2
    Skutecznie z drugiej linii Emilia Galińska. (1:2)
    3
    Vistal powiększa prowadzenie po trafieniu Joanny Kozłowskiej. (1:3)
    4
    Ponownie z drugiej linii skutecznie Emilia Galińska. (1:4)

4
    Żółta kartka dla Vistal Gdynia (Joanna Kozłowska). (1:4)
    5
    Kolejny gol Emilii Galińskiej. (1:5)

5
    Timeout dla gospodarzy. (1:5)
    6
    Odważne wejście i bramka Edyty Szymańskiej. (2:5)
    6
    Vistal odpowiedział golem Moniki Kobylińskiej. (2:6)
    7
    Ze skrzydła skutecznie Agnieszka Jałoszewska. (3:6)
    8
    Kontra Piotrcovii i bramka Ivanović. (4:6)
    8
    Kontra gości i bramka Emilii Galińskiej. (4:7)
    10
    Efektowna akcja i bramka Agaty Wypych. (5:7)
    11
    W odpowiedzi z drugiej linii Aleksandra Zych. (5:8)

11
    Żółta kartka dla Vistal Gdynia (Emilia Galińska). (5:8)
    12
    Skuteczny rzut Moniki Kopertowskiej. (6:8)
    13
    Nie do zatrzymania dziś Emilia Galińska – to już jej szósty gol. (6:9)

13
    Kara dla Vistal Gdynia (Katarzyna Janiszewska). (6:9)

14
    Nie trafiony rzut z 7m przez Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Anna Szafnicka).
    (6:9)

14
    Timeout dla gości. (6:9)

15
    Żółta kartka dla Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Agata Wypych). (6:9)
    15
    Efektowny gol Aleksandry Zych. (6:10)
    16
    Kontra i gol Anety Łabudy. (6:11)
    17
    Skutecznie po akcji z koła Patrycja Kulwińska. (6:12)
    18
    Strzelecką niemoc Piotrcovii przełamała Agata Wypych. (7:12)
    19
    Z karnego skutecznie Agata Wypych. (8:12)
    20
    Skutecznie z koła Andjela Ivanović. (9:12)

21
    Kara dla Vistal Gdynia (Patrycja Kulwińska). (9:12)
    24
    Po dłuższej przerwie wynik zmieniła Joanna Kozłowska. (9:13)
    25
    W odpowiedzi czwarty dziś gol Agaty Wypych. (10:13)
    26
    Z koła skutecznie Aleksandra Dorsz. (10:14)

26
    Żółta kartka dla Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Andjela Ivanović). (10:14)
    27
    Skutecznie z drugiej linii Joanna Kozłowska. (10:15)
    28
    Skutecznie dziś po raz siódmy Emilia Galińska. (10:16)
    29
    Z koła skutecznie Andjela Ivanović. (11:16)
    29
    Pierwsze dziś trafienie Vladislavy Belmas. (12:16)
    30
    Bramka ze skrzydła Magdaleny Stanulewicz. (12:17)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:17)

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do zespołu gości, który już w 5. minucie wygrywał 5:1. Nie do zatrzymania była Emilia Galińska – zdobywczyni aż siedmiu bramek w pierwszej połowie spotkania.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:17)
    31
    Vistal rozpoczął bramką Patrycji Kulwińskiej. (12:18)

32
    Kara dla Vistal Gdynia (Aleksandra Zych). (12:18)
    33
    Piotrcovia odpowiedziała bramką Vladislavy Belmas. (13:18)
    34
    Ponownie bramka Vlady Belmas. (14:18)

34
    Żółta kartka dla Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Aleksandra Kucharska). (14:18)
    36
    Z karnego skutecznie Agata Wypych. (16:20)
    37
    W odpowiedzi skutecznie z koła Patrycja Kulwińska. (16:21)
    38
    Z karnego skutecznie ponownie Agata Wypych. (17:21)

39
    Kara dla Aleksandry Zych (Vistal). (17:21)
    40
    Karny skuteczny wykorzystany przez Agatę Wypych. (18:21)
    40
    W odpowiedzi Patrycja Kulwińska. (18:22)
    41
    Ze skrzydła Agnieszka Jałoszewska. (19:22)
    41
    Skutecznie ponownie Joanna Kozłowska. (19:23)
    43
    Bramka Moniki Kobylińskiej i dwie minuty kary dla Moniki Kopertowskiej (Piotrcovia). (19:24)

43
    Timeout dla gospodarzy. (19:24)
    44
    Bramka z koła Malwiny Olek. (20:24)
    46
    Na bramkę Moniki Kobylińskiej odpowiedziała Anna Szafnicka. (21:25)
    46
    Bramka Aleksandry Zych. (21:26)
    47
    Z karnego skutecznie Agata Wypych i dwie minuty kary dla Moniki Kobylińskiej (Vistal). (22:26)
    48
    Skutecznie z karnego Emilia Galińska. (22:27)
    49
    Z drugiej linii Dunja Tasić. (22:28)
    51
    Na bramkę Vladislavy Belmas odpowiedziała z karnego Monika Kobylińska. (23:29)
    52
    Bramka Anny Szafnickiej. (24:29)
    52
    Gol Moniki Kobylińskiej i kara dla Anny Szafnickiej. (24:30)
    54
    Dwa gole z rzędu Gabrieli Urbaniak. (24:32)
    55
    Z karnego skutecznie Emilia Galińska. (24:33)
    57
    Bramka Gabrielu Urbaniak i kara dla Barbary Wawrzynowskiej (Piotrcovia). (24:34)
    58
    Dwa gole Aleksandry Kucharskiej i w międzyczasie gol Aleksandry Zych. (26:35)
    59
    Gol Dunji Tasić. (26:36)
    60
    Gol ze skrzydła Gabrieli Urbaniak. (26:37)

60
    Po trzecim wykluczeniu czerwoną kartkę otrzymuje Vistal Gdynia (Aleksandra Zych). (26:37)