Arka – UKS Handball-28 24:19 (koniec) | KPR Ruch – MTS K. 24:23 (koniec)
Arka Gdynia (K)
24:19 (10:10)
UKS Handball-28 Wrocław
Sobota 05.03.2016, 16:00 • Arena Gdynia, Gdynia • Mistrzostwa Polski Juniorek • o 3. miejsce

Na razie z hali MORiS to wszystko! Za kilkadziesiąt minut wielki finał, KPR Ruch Chorzów zmierzy się z MTS-em Kwidzyn, zapraszamy! (17:27:27)

Vistal Gdynia pokonuje w meczu o 3. miejsce MPJ UKS Wrocław 24:19! Zawodniczki obu drużyn stoczyły dziś naprawdę wyrównany mecz, ale ostatecznie to drużyna z Trójmiasta tak jak rok temu kończy sezon z brązowym medalem!

Koniec meczu. (24:19)

59
    Do końca meczu na ławce kar Grzelka. (24:19)
    59
    Skuteczna kontra zakończona trafieniem Wtulich z prawej strony. (24:19)

59
    Tracą piłkę wrocławianki. (23:19)
    58
    Dokłada kolejne trafienie Kowalczyk. (23:19)

58
    Jeszcze jedna przerwa dla UKS! (22:19)
    58
    Trafia z siedmiu metrów Mazguła. (22:19)

57
    Będzie jednak karny dla wrocławianek. (22:18)

57
    Wpada w pole bramkowe Łuszczyńska. (22:18)
    57
    Znakomita akcja środkiem Uścinowicz. (22:18)

56
    Dwie minuty kary dla Fryśnej. (21:18)
    56
    Przedziera się środkiem Łuszczyńska. (21:18)

56
    Mylą się również rywalki. (21:17)

55
    Gra pasywna zawodniczek z Wrocławia. (21:17)

55
    Tym razem zgubiły piłkę pod bramką rywalek zawodniczki Vistalu, rusza UKS. (21:17)
    54
    Wykorzystują kolejną kontrę gdynianki. (21:17)

54
    Jeszcze raz bardzo pewnie Kowalczyk. (20:17)
    53
    Zza zasłony bardzo pewnie Maziarz. (19:17)

53
    Czas dla wrocławianek! Niecałe osiem minut do końca meczu. (19:16)
    52
    Powiększa przewagę swojego zespołu Kowalczyk, która wykorzystuje rzut karny. (19:16)
    51
    Trzy bramkowe prowadzenie Vistalu, kolejny celny rzut Uścinowicz. (19:16)

51
    Czas dla gdynianek. (18:16)

51
    Już z pola bramkowego rzucała Grzelka. (18:16)

50
    Najbliższe dwie minuty na ławce kar spędzi Gajtkowska. (18:16)
    50
    Ripostuje po chwili Uścinowicz. (18:16)
    49
    Natychmiastowa odpowiedź wrocławianek, dokłada kolejne trafienie Maziarz. (17:16)
    49
    Również z prawej flanki, ale o wiele skuteczniej Vistal, przedarła się Wtulich. (17:15)

48
    W poprzeczkę z prawej strony Wałowska. (16:15)

48
    Wawrzyniak zatrzymuje kontrę rywalek. Rusza UKS! (16:15)

47
    "Cios za cios" z obu stron! Zapowiada się naprawdę ciekawy koniec tego spotkania. Żadna z drużyn nie odpuszcza.

47
    Z pola bramkowego Łuszczyńska, bramka nieuznana. (16:15)

46
    Jeszcze jedna kara dla gdynianek, dwie minuty na ławce kar spędzi Gajtkowska. (16:15)
    46
    Zmniejszają straty wrocławianki. (16:15)

46
    Znacznie przestrzeliła teraz Malankowska. (16:14)

45
    Dwie minuty kary dla Uścinowicz. (16:14)
    44
    Skuteczna kontra UKS-u zakończona trafieniem Wałowskiej z prawej flanki. (16:14)
    43
    Przerywają niemoc strzelecką wrocławianki, celnie rzuca Maziarz. (16:13)

43
    Trzecia kara w tym meczu dla Sobczyk i w efekcie czerwona kartka. Zawodniczka z Wrocławia musi udać się trybuny. (16:12)

43
    Zby ostry kąt, nie trafiła w bramkę rywalek Mazguła. (16:12)
    42
    Przedziera się środkiem Granicka, rośnie przewaga zawodniczek z Trójmiasta. (16:12)
    41
    Kolejny karny wykorzystany przez Kowalczyk. (15:12)

41
    Karolina Łuszczyńska spędzi najbliższe dwie minuty na ławce kar. (14:12)
    40
    Trafia z siedmiu metrów Kowalczyk. (14:12)

40
    Dwie minuty kary dla Sobczyk, będzie również karny dla gdynianek. (13:12)

40
    Gubią się w ataku wrocławianki. (13:12)

39
    Rzut karny dla Vistalu, znakomicie interweniuje Branjonneau. (13:12)

38
    Jeszcze raz bardzo pewnie interweniuje Chodakowska. (13:12)

37
    UKS odpowiada ze skrzydła, Wałowska trafia wprost w Chodakowską. (13:12)

37
    Nie trafia w światło bramki Malankowska. (13:12)
    36
    Wykorzystuje rzut karny Mazguła. (13:12)
    35
    Dokłada kolejne trafienie Gajtkowska. (13:11)

34
    Dwie minuty kary dla Cieślik. (12:11)
    34
    Szybko odpowiada Sobczyk. (12:11)
    33
    Wykorzystuje kontratak Gajtkowska. (12:10)
    33
    Po raz pierwszy na prowadzeniu Vistal. (11:10)

32
    Wiele niedokładności z grze obu drużyn w tych początkowych minutach pierwszej odsłony. (10:10)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:10)

Po pierwszej połowie mamy remis 10:10! Jak na razie jesteśmy świadkami bardzo wyrównanego widowiska. Zobaczymy jak będzie po przerwie.

28
    Jeszcze jedna kontra gdynianek, doprowadzają do remisu zawodniczki Vistalu! (10:10)
    28
    Wykorzystuje kontratak Gajtkowska. (9:10)
    27
    Przedziera się lewym skrzydłem Gajtkowska. (8:10)
    26
    Szybko odpowiada Charemska. (7:10)
    26
    Dokłada kolejne trafienie Uścinowicz. (7:9)
    25
    Pewnie z siedmiu metrów Mazguła. (6:9)

24
    Dwie minuty kary dla Błaszkowskiej, będzie jeszcze karny dla wrocławianek. (6:8)

24
    Pudłują gdynianki. (6:8)
    23
    Wykorzystuje kontratak Maziarz. (6:8)
    22
    Potwierdza swoją wysoką formę Łuszczyńska. (6:7)
    22
    Z ripostą długo nie czekał również Vistal, przedziera się Granicka. (6:6)
    21
    Szybko odpowiada UKS, przełamuje obronę rywalek Maziarz. (5:6)
    20
    Potężnie z dystansu Uścinowicz. Remis! (5:5)

17
    Kolejny niewykorzystany atak Vistalu. (3:5)
    17
    Świetnie ze skrzydła UKS! (3:5)

16
    Ponad bramką Kowalczyk. (3:4)

15
    Przechwyt wrocławianek, znakomicie interweniuje jednak między słupkami Chodakowska. (3:4)

15
    Rusza z kontrą Vistal. (3:4)

14
    Dwie minuty kary dla Uścinowicz. (3:4)
    13
    Tym razem z prawej flanki Kamińska, o wiele skuteczniej niż koleżanka. (3:4)

13
    Wrocławianki bardzo niedokładnie w kontrataku. (2:4)

13
    Ze skrzydła Malankowska, ale wprost w Branjonneau. (2:4)

7
    Pierwsza bramka dla wrocławianek, zdobywa ją rzutem zza zasłony Maziarz. (1:1)

7
    Z dystansu Granicka, ale piłka trafia w poprzeczkę. (1:0)

6
    Środkiem przedarła się Cieślik, ale ostatecznie trafiła w słupek. (1:0)
    5
    Otwiera wynik z dystansu Malankowska. (1:0)

5
    Nie wykorzystuje kontry UKS, przy piłce Vistal. (0:0)

4
    Jeszcze raz skutecznie interweniuje Branjonneau. (0:0)

3
    Dużo strat z obu stron w tych pierwszych minutach. (0:0)

3
    Wpada w pole bramkowe Łuszczyńska. (0:0)

2
    Branjonneau broni rzut Kowalczyk. (0:0)

1
    Nie wykorzystują szasny na otwarcie wyniku wrocławianki. (0:0)

1
    Pudłuje ze skrzydła Malankowska. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Vistal Gdynia: Chodakowska, Kamińska – Śliwińska, Kowalczyk, Bieńkowska, Gajtkowska, Wtulich, Uścinowicz, Szachowicz, Kunz, Małecka, Granicka, Błaszkowska, Malankowska

UKS Handball-28 Wrocław: Branjonneau, Wawrzyniak – Jacewicz, Sobczyk, Szymaniuk, Wałowska, Mazguła, Makul, Grzelka, Cieślik, Maziarz, Fryśna, Gradowska, Smalec, Charemska, Łuszczyńska

Sędziowie: Podsiadło, Świostek (Radom).

Rozpoczęła się prezentacja!

Witam z Chorzowa! Już za kilkanaście minut rozpocznie się mecz o 3. miejsce MPJ. W walce o brązowy medal na przeciw siebie staną drużyny Vistalu Gdynia i UKS Wrocław, które wczoraj przegrały w półfinałach. Za chwilę przedstawimy składy obu drużyn na ten mecz.

Zapraszam na relację live z tego spoktania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji prosto z Chorzowa od 16, bądźcie z nami!

Vistal przed rokiem również zakończył udział w final four na 3. miejscu. Czy historia zatoczy koła i gdynianki również w tym roku będa mogły się cieszyć z brązowego medalu? Przekonamy się o tym już w sobotnie popołudnie.

Rywalem Vistalu w walce o brązowy medal będzie UKS Wrocław. Zawodniczki z dolnegośląska zmierzyły się w piątkowe popołudnie z gospodyniami i obrończyniami tytułu, KPR-em Ruch Chorzów. W tym meczu zawodniczki chorzowskiego klubu zaprezentowały się lepiej od rywalek z Wrocławia i wygrały aż 37:24.

Gdynianki w półfinale zmierzyły się z MTS-em Kwidzyn. Zespół z trójmiasta nie potrafił nawiązać realnej walki z rywalami i przegrał bardzo wyraźnie. W tym meczu na pochwały zasłużyła m.in Patrycja Bieńkowska, która pomimo słabszej dyspozycji koleżanek zagrała bardzo poprawnie. Przekonamy się, czy zawodniczki Vistalu zdołają zapomnieć o sromotnej porażce z MTS-em i zmobilizować się na mecz o 3. miejsce.

W drugim, ostatnim dniu final four Mistrzostw Polski Juniorek zaczyna się walka o czołowe lokaty. W meczu "przegranych", którego stawką jest brązowy medal Vistal Gdynia zmierzy się z UKS-em Wrocław.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Piotr Swieczak

Arka Gdynia (K): Chodakowska, Kamińska – Śliwińska, Kowalczyk, Bieńkowska, Gajtkowska, Wtulich, Uścinowicz, Szachowicz, Kunz, Małecka, Granicka, Błaszkowska, Malankowska

Sędziowie: Podsiadło, Świostek (Radom)