Szachtar – Anderlecht 3:1 (koniec) | Basel – Sevilla 0:0 (koniec) | Borussia D. – Tottenham 3:0 (koniec)
Fenerbahce – Braga 1:0 (koniec) | Liverpool – Man Utd 2:0 (koniec) | Villarreal – Bayer 2:0 (koniec)
Bilbao – Valencia 1:0 (koniec) | Sparta – Lazio 1:1 (koniec)
Sparta Praga
1:1 (1:1)
S.S. Lazio
Czwartek 10.03.2016, 21:05 • Generali Arena • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

To już wszystko na dziś, serdecznie dziękuję za spędzony czas i zapraszam na weekendowe zmagania w europejskiej piłce na Lajfy.com! (22:59:54)
    Wynik do przerwy pozostał bez zmian. Sparta Praga 1:1 Lazio Rzym

Nie był to magiczny wieczór w Pradze. Pozostaje nam równy tydzień do rewanżu.

I to by było na tyle. Wynik remisowy, obie drużyny przedłużają swoją serię bycia niepokonanymi w Lidze Europy sezonu 2015/16. Ktoś jednak ulec będzie musiał, ale dowiemy się tego w przyszłym tygodniu w Rzymie.
    Druga połowa znacznie mniej interesująca, nie padły żadne bramki, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Najlepszą okazję miał Antonio Candreva, choć jego pozycja nie była czysta. Piłka zatrzymała się na poprzeczce.

90+2

90+2
    Wdaje się w dyskusje z bramkarzem gości Julis. Niepotrzebnie przewracał Marchettiego, ma swoją rację golkiper. Nie wydarzyło się nic wartego uwagi w doliczonym czasie gry.

90+1
    Do drugiej połowy doliczone zostają dwie minuty. Tylko 120 sekund dłużej potrwa spotkanie w Pradze.

89
    Upatrzyli sobie dzisiaj strzały z woleja zawodnicy. Raz jeszcze próbuje Antonio Candreva. Mocno, ale tym razem nad bramką.

87
    To spotkanie może tak wyglądać do samego końca. Sparta wydaje się bezsilna lub zadowolona z remisu na własnym stadionie. Lazio atakuje, gospodarze się bronią.

84
    Lazio miało rzut wolny pod bramką Sparty. Niezłe dośrodkowanie Biglii, ale wybija defensywa Sparty. Czesi bronią się coraz głębiej, ale Włosi nie potrafią wykorzystać swoich szans.

82
    Lazio ma przewagę, Lazio nie potrafi jej wykorzystać. Senad Lulić jest chyba najaktywniejszym graczem gości ostatnich minut. Nie ma jednak tego dokładnego podania, które można zamienić na bramkę.
    78. Strzał Lukasa Marecka.

78
    W końcu mamy uderzenie na bramkę Lazio. Lukáš Mareček nie ma co zrobić z piłką przed polem karnym i posyła mocne uderzenie na bramkę Marchettiego. Ten nie popełnia błędu i pewnie broni.

76
    Obie jedenastki cofają się na własną połowę w oczekiwaniu na możliwość skontrowania przeciwnika. Kiedy taka się pojawia, mamy kontrę. Widać, że atak pozycyjny niespecjalnie pasuje jednym, ani drugim.
    Kilka zdjęć ze spotkania w Pradze. Walka trwa, wciąż wynik remisowy, wiąż żaden z zespołów nie chce być tym pokonanym po raz pierwszy.

72. Ostatnie podanie Candrevy i strzał Keity. Bez problemu broni Bicik.

72
    Dobra, szybka kontra Lazio. Tylko dwóch zawodników – Candreva do spółki z Keitą. Podanie do tego drugiego, strzał z narożnika pola karnego. Pewnie broni David Bičík.

70
    Lazio uzyskuje dość znaczną przewagę w posiadaniu piłki jak i w środku pola. Być może będą w stanie udokumentować swoją przewagę jakimś trafieniem, bo Sparta jest głęboko wycofana. Nieco brakuje kolorów od jakiegoś czasu.

69
    Mauricio w pierwszym kontakcie z piłką uderza... w chorągiewkę narożną. Piłka nawet nie opuściła boiska.

Piotr Gawryszczak

Gole: 13. Frýdek – 38. Parolo

Kartki:   52. Zahustel (SPA) – 38. Matri (LAZ)

Sparta Praga: Bičík – Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Zahustel, Dočkal (59. Fatai), Mareček, Vácha, Frýdek – Lafata (C) (62. Juliš), Krejčí.
    Zmiany: Miller – Mazuch, Jiráček, Konaté, Matějovský, Fatai, Juliš.

S.S. Lazio: Marchetti – Konko (46. Basta, 66. Maurício), Biševac, Hoedt, Radu – Milinković-Savić, Biglia (C), Parolo – Candreva, Matri (55. Lulić), Beldé.
    Zmiany: Berisha – Basta, Anderson, Lulić, Onazi, Klose, Maurício.

Sędziowie: Alberto Undiano Mallenco
    Czwartek 17.03.2016
    Lazio - Sparta 0:3

Gole: 10. Dočkal, 12. Krejčí, 44. Juliš

Kartki:   70. Lulić (LAZ) – 78. Frýdek (SPA)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 11:0. Rzuty rożne: 12:4. Spalone: 1:2. Foule: 4:10.