Rayo Vallecano – Eibar 1:1 (koniec) | Levante – Valencia 1:0 (koniec) | Sevilla – Villarreal 4:2 (koniec)
Bilbao – Real Betis 3:1 (koniec) | Las Palmas – Real Madryt 1:2 (koniec)
Sevilla FC
4:2 (1:2)
Villarreal CF
Niedziela 13.03.2016, 16:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Hiszpańska LaLiga • Runda 29

Fenomenalne spotkanie odbyło się dzisiaj w Sewilli!! Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak do szatni z wynikiem 2:1 schodzili goście. Po zmianie stron szybko wyrównali gracze Sevilli, dzięki samobójowi kiepsko grającego dzisiaj Ruiza. Następnie atomowym uderzeniem popisał się Konoplyanka i gospodarze prowadzili już 3:2. W ostatnich minutach drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Banega i goście grali w przewadze. Jednak w doliczonym czasie gry po kontrze wynik spotkania na 4:2 ustalił Reyes. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze tracą już tylko pięć punktów do czwartego miejsca.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (17:55:56)

90+3

90+3
    Rzut rożny dla Villarrealu, dośrodkowanie Suareza wybija Reyes.

90+3
    Castillejo ponownie zatrzymany, tym razem przez Mariano.
    90+1. José Antonio Reyes (SEV) - 4:2

90+1
    Gol dla Sevilli!
    Błąd popełnia Ruiz przed szesnastką rywali. Długie prostopadłe podanie w kierunku Gameiro, ten w pojedynku z Bonerą. Górą jednak zawodnik Sevilli, który wyszedł sam na sam z Areolą. Bramkarz gości zdołał obronić strzał Francuza, ale do dobitki dobiegł JOSÉ ANTONIO REYES, który umieszcza futbolówkę w pustej bramce.

90
    Zablokowane dośrodkowanie Castillejo przez Reyesa.

89
    Kolejne długie podanie do Gameiro, świetny odbiór wślizgiem zalicza Ruiz.

87
    Tracą piłkę goście, Reyes wypuszcza Gameiro, ten zdobywa bramkę. Ale wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

84
    Niesamowite! Z bramki wyszedł Rico! Pomylił się bramkarz gospodarzy, Bakambu ma przed sobą pustą bramkę, jednak jego strzał wślizgiem blokuje jeden z zawodników Sevilli.

84
    Dośrodkowanie Castillejo, wybijają gospodarze.

83
    Zablokowany Suarez przez Tremoulinasa.

80
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Éver Banega (Sevilla FC).

79
    Uderzenie z dystansu w wykonaniu Suareza, niestety obok bramki.
    77. Świetna interwencja Rico.

77
    Furę szczęścia mają gospodarze. Fenomenalna interwencja Rico! Centrował Suarez, głową uderzał Baptistao.

76
    Dośrodkowanie w szesnastkę Villarrealu w stronę Gameiro, dobrze z bramki wyszedł Areola i przejął futbolówkę.

75
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Vicente Iborra, na boisku pojawia się Sergio Escudero.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Michael Krohn-Dehli (Sevilla FC).

71
    Dobra obrona w wykonaniu Rico.

70
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Adrián López, na boisku pojawia się Léo Baptistão.

70
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Jevhen Konopljanka, na boisku pojawia się José Antonio Reyes.

69
    Rzut rożny dla Sevilli, niecelnie uderza Gameiro.

68
    Z kontrą ruszają gospodarze, na piłkę czeka Gameiro, ale niestety uderza niecelnie.

67
    W poprzeczkę trafia Suarez!
    65. Jevhen Konopljanka (SEV) - 3:2

65
    Co za uderzenie z dystansu w wykonaniu JEVHENA KONOPLJANKI. Ukrainiec zdecydował się na potężny strzał z dystansu na długi słupek! Bez szans był Areola!!!

63
    Doszedł do piłki Gameiro, ten centruje w szesnastkę rywali. Iborra sprytnie odgrywa do Krohn-Dehliego, ten bardzo niecelnie uderza. Na jego szczęście, był na pozycji spalonej.

60
    Atakują gracze z Andaluzji, dośrodkowanie Konoplyanki wybijają przeciwnicy.

58
    Zbyt mocne podanie do Suareza, od bramki rozpocznie Rico.
    57. Szansa Iborry.

57
    Dośrodkowanie w szesnastkę Villarrealu, do futbolówki wyskakuje wyżej od Ruiza Iborra. Pomocnik gospodarzy uderzył minimalnie obok słupka.

57
    Dobra akcja Sevilli, przepuścił piłkę Krohn-Dehli, niestety nie zdołał dojść do niej Gameiro.

55
    Kolejny groźny kontratak gospodarzy. Z szesnastego metra wycofuje piłkę Konoplyanka z nadzieją, że nabiega tam któryś z jego kolegów. Niestety tak nie było i przejęli goście.

53
    Niedokładne długie zagranie od Krohn-Dehliego, przejmują rywale.
    51. Víctor Ruiz (SEV) - 2:2

51
    Z kontrą ruszają zawodnicy Sevilli. Gameiro zagrywa na lewe skrzydło do Konoplyanki, ten odgrywa na piąty metr do Francuza, tam wślizgiem w samo okienko samobójcze trafienie zalicza VÍCTOR RUIZ!!!

51
    Rzut rożny dla gości. Dobra wrzutka w szesnastkę Sevilli, Bruno uderza głową ponad poprzeczką.

48
    Świetna okazja dla Mariano, ten niestety posyła piłkę w kosmos!

47
    Z dystansu uderza Banega, ale wysoko ponad bramką.

46
    Pierwsza akcja Sevilli, mógł strzelać Krohn-Dehli, który zagrał do Cristoforo, jego prostopadłe podanie zatrzymane przez rywali.

46
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Eric Bailly, na boisku pojawia się Samuel Castillejo.

46

Świetne spotkanie rozgrywane jest dzisiaj w Andaluzji. Najpierw na prowadzenie dzięki chłodnej głowie Gameiro i bramce Iborry wyszli prowadzenie, jednak kilka minut później wyrównał będący w doskonałej formie Bakambu. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gościom zapewnił swoim drugim trafieniem Bakambu! Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco!

45+1

45+1
    Dośrodkowanie w szesnastkę gości, głową obok bramki uderza Iborra.

45+1
    Niecelne dośrodkowanie w wykonaniu Rukaviny.

45+1
    60 sekund dolicza arbiter.

44
    Bruno wycofuje piłkę do Adriana, ten oddaje mocny strzał z woleja. Dobrze broni Rico, ale na pozycji spalonej złapany napastnik Villarrealu.

41
    Za mocne prostopadłe podanie Banegi, od bramki Areola.

40
    Rzut rożny dla Sevilli, dobrze wybija Bruno.
    37. Cédric Bakambu (VLR) - 1:2

37
    Gol dla Villarrealu!
    Z atakiem ruszyli goście, Adrian dośrodkowuje do CÉDRICA BAKAMBU, a ten bez przyjęcia uderza na bramkę i daje prowadzenie swojej drużynie!

36
    Dobre dośrodkowanie w szesnastkę Villarrealu, niecelnie uderza Iborra.

34
    Dobra wrzutka z narożnika boiska, Gameiro dochodzi do futbolówki, ale ponownie uderza wysoko ponad bramką!

33
    Cristoforo szuka prostopadłego podania, ale przeszkodził mu Bakambu. Gospodarze od własnej strefy obronnej będą budować kolejny atak.

31
    Centra Konoplyanki, bez problemów futbolówkę przejmuje Areola.

30
    Zaatakowali ponownie goście, niestety za mocno wrzucał piłkę Suarez.
    29. Cédric Bakambu (VLR) - 1:1

29
    Niecelnie wybija Banega, przejmuje Pina, który zagrywa na skrzydło do Rukaviny, ten dośrodkowuje na jedenasty metr, a tam do futbolówki doszedł CÉDRIC BAKAMBU, który uderzył po dłuższym słupku i wyrównał stan spotkania!

27
    Kolejny raz na spalonym złapany gracz gospodarzy, tym razem wychodzący do strzały Iborra.

25
    Rzut wolny dla Sevilli. Przy piłce ustawia się Konoplyanka, niestety za mocno dośrodkowuje i przejmuje Areola.

25
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniele Bonera (Villarreal CF).
    23. Vicente Iborra (SEV) - 1:0

23
    Szybka kontra gospodarzy, Ruizowi ucieka Gameiro, który w szesnastce rywali zauważa VICENTA IBORRE, wykłada mu piłkę jak na tacy, a ten umieszcza ją w siatce!

22
    Niedokładne zagranie Konoplyanki do Tremoulinasa, od autu goście.

21
    Zaatakowali goście. Gaspard wpada z piłką w pole karne rywali, powrócił Banega, który wywalczył rzut od bramki dla swojej drużyny.

20
    Rzut rożny dla gospodarzy, Banega zagrywa do Konoplyanki, który centruje do Tremoulinasa. Na pozycji spalonej złapany defensor Sevilli.

20
    Płaskie zagranie Cristoforo na piąty metr, wybija Bruno.

17
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Steven N'Zonzi, na boisku pojawia się Sebastián Cristóforo.

17
    Podanie Suareza do Bakambu, napastnik Villarrealu faulował Ramiego.

15
    Utyka N'Zonzi po starciu z Piną. Szykuje się zmiana.

13
    Niedokładne podanie N'Zonziego, od autu goście.

12
    Prostopadłe podanie do Krohn-Dehliego, na pozycji spalonej złapany zawodnik gospodarzy.

10
    Lewym skrzydłem pędzie Konoplyanka, zatrzymany przez Gaspara zostaje pomocnik Sevilli.
    8.

8
    Świetna okazja dla gospodarzy. Konoplyanka podaje do Tremoulinasa, ten odgrywa do Ukraińca, który dośrodkowuje na piąty metr. Tam głową uderza Gameiro, ale obok bramki!

6
    Żółtą kartkę otrzymuje Éver Banega (Sevilla FC).

5
    Ale błąd popełnił Rico! Na strzelił bramkarz gospodarzy nabiegającego Bakambu, blisko zdobycia bramki był zawodnik Villarrealu, na szczęście dla Sevilli sędzia odgwizdał zagranie ręką rywala.

3
    Centra w pole karne Sevilli, wychodzi z bramki i dobrze piąstkuje Rico, na pozycji spalonej złapany jednak Rukavina.

3
    Nie doszło podanie od Iborry do Gameiro w szesnastkę gości.

2
    Przejmuje piłkę Suarez, po chwili jednak niecelnie podaje.

1

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

Sevilla FC: Rico – Mariano, Rami, Carrico, Tremoulinas – Iborra, N'Zonzi – Krohn-Dehli , Banega, Konoplyanka – Gameiro

Rezerwowi: Soria – Cristoforo, Escudero, Kołodziejczak, Llorente, Munoz, Reyes

Villarreal CF: Areola – Mario Gaspar, Bonera, Ruiz, Bailly – Rukavina, Pina, Bruno, Suarez – Adrian, Bakambu

Rezerwowi: Asensjo – Baptistao, Castillejo, Hernandez, Leiva, Marin, Trigueros.

W najbliższym spotkaniu na pewno gospodarze do końca będą walczyć o zwycięstwo, bowiem może ono ich znacznie przybliżyć do czwartego miejsca w tabeli. Aby przekonać się jak potoczą się losy tego spotkania zapraszam na relację już w niedzielę od godziny 16:00 na portal LAJFY.COM!

W pierwszym meczu tego sezonu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 2:1. Już w 25. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, a do bramki trafił Mario. Kwadrans po zmianie stron prowadzenie Villarrealu podwyższył Bakambu, a piętnaście minut później honorowe trafienie dla gości zaliczył Llorente.

Ostatnie spotkanie drużyna Villarrealu rozegrała na własnym stadionie z niżej notowaną ekipą z Las Palmas. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na sensacyjne prowadzenie wyszli goście, dzięki bramce Garcii. W drugiej połowie ogromną przewagę mieli gospodarze, jednak nie zdołali ugrać choćby punktu w tym meczu.

Goście zaś w tabeli znajdują się na czwartej pozycji z 53 punktami na koncie. Żółta łódź podwodna w obecnych rozgrywkach odniosła piętnaście zwycięstw, osiem remisów i zaledwie pięć porażek. Do trzeciego Realu Madryt tracą siedem oczek. W zeszłym sezonie gracze Villarrealu uzbierali 60 punktów, co zapewniło im szóstą lokatę.

W poprzedniej kolejce Kołodziejczak i spółka odbyli podróż do Getafe na przedmieścia Madrytu, by tam zmierzyć się z drużyną o tej samej nazwie. Spotkanie było bardzo wyrównane i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron wciąż żadna ze stron nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Na dziesięć minut przed końcem, jedyny celny strzał Banegi dał prowadzenie gościom. Jednak kilka minut później Getafe zdołało wyrównać, po bramce Velazqueza.

W obecnym sezonie zespół Krychowiaka zajmuje szóste miejsce z dorobkiem czterdziestu pięciu punktów. Jak na razie zdołali odnieść dwanaście zwycięstw, dziewięć remisów i siedmiokrotnie schodzili z boiska bez zdobyczy punktowej. Do czwartego miejsca, dającego grę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów gracze Sevilli tracą osiem oczek.

Gorąco zapraszam na relację z meczu dwudziestej dziewiątej kolejki Primera Division. W najbliższą niedzielę na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán zmierzą się ze sobą Sevilla i Villarreal. Start zapowiedziany jest na godzinę 16:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 23. Iborra, 51. V. Ruiz (sam.), 65. Konopljanka, 90+1. J. A. Reyes – 29. Bakambu, 37. Bakambu

Kartki:   6. Banega (SEV), 74. Krohn-Dehli (SEV) – 25. Bonera (VLR)   80. Banega (SEV)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 6:5. Foule: 10:12.
    Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Rami, Carriço, Trémoulinas – Iborra (75. Escudero), N'Zonzi (17. Cristóforo) – Krohn-Dehli, Banega, Konopljanka (70. J. A. Reyes) – Gameiro.
    Zmiany: Soria – Cristóforo, Escudero, F. Llorente, Muñoz, J. A. Reyes.

Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Bonera, V. Ruiz, Bailly (46. Castillejo) – Antonio Rukavina, Pina, B. Soriano, Denis Suárez – Bakambu, A. López (70. Léo Baptistão).
    Zmiany: Asenjo – Léo Baptistão, Castillejo, Hernández Cascante, Leiva, Marín, Trigueros.