Lech P. – Zagłębie S. 1:0 (koniec)
Lech Poznań
1:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Wtorek 15.03.2016, 18:30 • INEA Stadion, Poznań • Fortuna Puchar Polski • Półfinał
    Kolejorz po pierwszym spotkaniu jest nieco bliżej udziału w finale na Stadionie Narodowym!

Po ciekawej drugiej części meczu drużyna Lecha Poznań obroniła prowadzenie uzyskane w pierwszej odsłonie tej rywalizacji! Zagłębie Sosnowiec walczyło ambitnie, ale o awans do finału Pucharu Polski będzie musiało postarać się przed własną publicznością! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo w portalu Lajfy.com! (20:29:13)

90+6

90+5
    Kolejorz umiejętnie broni dostępu do własnej bramki i stara się wyprowadzać kontrataki. Do końca pozostało już niewiele czasu.
    90+3. Próba Darko Jevtica!

90+3
    Kolejny kontratak Lecha! Nielsen zwiódł dwóch rywali w polu karnym i zagrał do wbiegającego Jevtica! Szwajcar jednak z ostrego kąta nie zdołał pokonać Fabisiaka.

90+1
    Szybki kontratak Lecha zakończony strzałem Nielsena z około 15 metrów! Duńczyk trafił jednak w środek bramki, gdzie ustawiony był Fabisiak.

90
    Sędzia doliczył aż 6 minut do regulaminowych 90! Zagłębie będzie miało zatem sporo czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

89
    Wreszcie z dobrej strony pokazał się Jóźwiak, który zgubił Udovicica, wpadł w pole karne i zagrał w kierunku wbiegającego Nielsena! Napastnik Lecha na wślizgu próbował wepchnąć futbolówkę do siatki, ale był nieco spóźniony.

87
    Przyjezdni imponują bardzo dużym spokojem przy wyprowadzaniu futbolówki z własnej połowy boiska, ale brakuje go już pod bramką Lecha.

86
    Udovicić groźnie dośrodkował w pole karne, ale dobrze ustawiony Wilusz z dużym trudem oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

85
    Bardzo słabo w ostatnich minutach prezentuje się Lech w ofensywie, który ma spore problemy, aby zagrozić bramce Fabisiaka.

84
    Zagłębie walczy ambitnie, próbuje atakować, ale brakuje skuteczności i spokoju w decydujących momentach.

82
    Z konieczności Volkov został przesunięty do drugiej linii! Przed nami ostatnie minuty tej rywalizacji, w której Zagłębie będzie chciało osiągnąć korzystny rezultat.

81
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Łukasz Trałka, na boisku pojawia się Tomas Kadar.

79
    Kolejna przerwa w grze! Na murawie leży Łukasz Trałka, który został przypadkowo nadepnięty przez rywala. Sędzia jednak nie widział przewinienia gracza Zagłębia. Kapitan Lecha musi opuścić plac gry.

77
    Dimitar Vezalov (Zagłębie) bardzo ostro zaatakował Łukasza Trałkę za co słusznie został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem.

76
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Michał Bajdur, na boisku pojawia się Jakub Wilk.

75
    Bardzo ładna akcja Zagłębia! Matusiak w polu karnym zwiódł obrońcę i oddał strzał, ale nieczysto trafił w futbolówkę! To było kolejne ostrzeżenie dla Lecha!
    Gole: 38. Volkov

Kartki:   47. Volkov (LPO) – 77. Vezalov (SOS)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 12:11. Strzały niecelne: 6:9. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:0. Foule: 10:8.
    Lech Poznań: Burić – Ceesay, Wilusz, Kamiński, Volkov – Dudka, Trałka (C) (81. Kadar) – Gajos, Jevtić, Sisi (66. Jóźwiak) – Kownacki (71. Nielsen).

Zmiany: Kotorowski – Kędziora, Kadar, Jóźwiak, Lovrencsics, Nielsen.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Fonfara, Vezalov, Markowski, Udovicić – Matusiak, Dudek (C) (25. Martinez) – Bajdur (76. Wilk), Bartczak, Pribula (60. Arak) – Fidziukiewicz.

Zmiany: Perdijić – Sołowiej, Sierczyński, Martinez, Wilk, Paluchowski, Arak.

Sędziowie: Jarosław Przybył

Widownia: 12 885