Olimpia-Beskid – UKS PCM 26:23 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
26:23 (15:11)
UKS PCM Kościerzyna
Sobota 09.04.2016, 18:00 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet • 24. kolejka

Zawodniczki Olimpii-Beskid Nowy Sącz od pierwszych minut posiadały przewagę i potrafiły ją utrzymać do ostatnich minut. Dopisują na swoje konto kolejne dwa "oczka", a zespół z Kościerzyny będzie musiał walczyć w kolejnych meczach o zdobycie jakże cennych dla tego zespołu punktów. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Lajfy.com! (19:28:14)

60
    Koniec meczu. (26:23)

60
    Niecelny rzut jednej z zawodniczek drużyny przyjezdnej. (26:23)

60
    Gramy dalej! (26:23)

60
    Przerwa na życzenie Dariusza Męczykowskiego, trenera UKS-u PCM Kościerzyna. (26:23)

60
    Kinga Janik zatrzymana przez Agnieszkę Liskowską! (26:23)

60
    Aleksandra Olejarczyk była faulowana i będzie rzut karny. (26:23)

59
    Faul w ataku Żukowskiej. (26:23)
    59
    Martyna Żukowska trafia z kontrataku! (26:23)

58
    Karolina Mokrzka rzuca ze skrzydła, ale nie trafia w bramkę. (26:22)

58
    Agnieszka Liskowska broni rzut Agnieszki Leśniak! (26:22)

57
    Rzut karny dla Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (26:22)
    57
    Podanie na koło do Martyny Żukowskiej, która wykorzystuje okazję i zdobywa bramkę! (26:22)

56
    Dominika Brzezińska broni rzut Agnieszki Wielochy! (26:21)

56
    Tamara Smbatian faulowana, będzie karny. (26:21)
    55
    Agnieszka Leśniak trafia z rzutu karnego! (26:21)

55
    Trener UKS-u PCM Kościerzyna ukarany żółtą kartką. Ta decyzja jednak nie uspokoiła trenera drużyny przyjezdnej i arbiter pokazał karę dwóch minut. Jedna z zawodniczek będzie musiała opuścić boisko. (25:21)

55
    Tamara Smbatian faulowana i będzie rzut karny. (25:21)

54
    Gramy dalej! (25:21)

54
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (25:21)
    54
    Adrianna Górna rzuca obok Karoliny Szczurek i piłka w bramce! (25:21)

53
    Mokrzka faulowana i będzie rzut karny. (25:20)

53
    Dwie minuty kary dla Martyny Żukowskiej. (25:20)
    52
    Mokrzka wychodzi z kontratakiem i tym razem pokonuje Karolinę Szczurek! (25:20)

51
    Karolina Mokrzka decyduje się na indywidualną akcję, ale nie zdobywa bramki – rzuca obok słupka. (25:19)
    50
    Podanie na koło Agnieszki Białek i piłka w siatce! (25:19)

50
    Dobry rzut Tamary Smbatian z 8. metra i Dominika Brzezińska pokonana! (25:18)
    49
    Szczurek broni rzut Ziółkowskiej i szybko podaje do Dagmary Nocuń, która zdobywa bramkę! (24:18)
    48
    Strata gospodyń i odpowiedź przyjezdnych! Patrycja Wójcik pokonuje Karolinę Szczurek! (23:18)
    47
    Kolejna bramka Martyny Żukowskiej! (23:17)

47
    Kara dwóch minut dla Olgi Figiel. (23:16)
    46
    Szybkie podanie do Tamary Smbatian, która po indywidualnej akcji zdobywa bramkę! (23:16)
    46
    Odpowiedź przyjezdnych! Ziółkowska pokonuje Karolinę Szczurek! (22:16)
    45
    Sprytne podanie na koło do Aleksandry Stokłosy, która pokonuje Dominikę Brzezińską! (22:15)

44
    Karolina Szczurek broni rzut karny wykonywany przez Adriannę Górną! (21:15)
    44
    Iryna Stelmakh trafia z drugiej linii! (21:15)

43
    Karolina Mokrzka rzuca w sytuacji sam na sam z Karoliną Szczurek, ale fantastycznie interweniuje Karolina Szczurek! (20:15)

42
    Karolina Mokrzka rzuca i świetnie broni Karolina Szczurek! (20:15)

41
    Gramy dalej. (20:15)

41
    Przerwa na życzenie Trenera UKS-u PCM Kościerzyna, Dariusza Męczykowskiego. (20:15)
    40
    Błąd w rozegraniu UKS-u PCM Kościerzyna. Karolina Płachta przechwytuje piłkę i zdobywa bramkę! (20:15)

40
    Olipia-Beskid w komplecie. (19:15)
    39
    Fantastyczne podanie Karoliny Szczurek do Dagmary Nocuń, która wykorzystuje kolejny kontratak! (19:15)

39
    Karolina Szczurek broni rzut Martyny Borysławskiej. (18:15)

38
    Dwie minuty kary dla Iryny Stelmakh. (18:15)
    38
    Podanie na koło do Borysławskiej i piłka w siatce! (18:15)

37
    Szybkie podanie na wybiegającą Dagmarę Nocuń, ale skrzydłowa Olimpii-Beskid tym razem nie trafia w bramkę. (18:14)

37
    Tamara Smbatian rzuca obok bramki. (18:14)
    36
    Agnieszka Leśniak zamienia rzut karny na bramkę! (18:14)
    35
    Agnieszka Białek dostaje piłkę na koło i umieszcza piłkę w siatce. (17:14)

35
    Iryna Stelmakh dobrze mija obronę rywalek, rzuca i piłka trafia w słupek! (17:13)
    34
    Dagmara Nocuń zdobywa bramkę z kontrataku! (17:13)
    34
    Karolina Mokrzka trafia po indywidualnej akcji! (16:13)

33
    Gospodynie w komplecie. (16:12)

33
    Aleksandra Sach broni rzut Adrianny Górnej ze skrzydła! (16:12)
    32
    Karolina Płachta rzuca z 9. metra i pokonuje Dominikę Brzezińską! (16:12)
    31
    Karolina Mokrzka zdecydowała się na indywidualną akcję i zdobyła bramkę! Do tego Iryna Stelmakh dostała dwie minuty kary. (15:12)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (15:11)

Pierwsze trzydzieści minut przebiegało pod dyktando zawodniczek Olimpii-Beskid. Utrzymują kilku bramkową przewagę, dzięki czemu mogą spokojnie kontrolować mecz. Zobaczymy co pokaże nam druga połowa. Wracamy po przerwie!

30
    Pierwsza połowa skończona. (15:11)
    30
    Adrianna Górna trafia z siódmego metra! (15:11)

30
    Dwie minuty kary dla Karoliny Golec. Będzie rzut karny. (15:10)
    29
    Strata przyjezdnych i natychmiastowa kontra gospodyń! Dagmara Nocuń trafia z ostrego kąta! (15:10)
    29
    Świetny, szybki rzut Iryny Stelmakh i Dominika Brzezińska nie ma szans na skuteczną interwencję! (14:10)

28
    Patrycja Wójcik zablokowała rzut Kingi Janik. (13:10)
    28
    Szybka odpowiedź Martyny Żukowskiej! (13:10)
    27
    Świetna interwencja Aleksandry Sach i natychmiastowe podanie do wybiegającej Dagmary Nocuń, która trafia z kontrataku! (13:9)
    27
    Sprytny rzut Iryny Stelmakh i piłka trafia do siatki! (12:9)

26
    Błąd kroków jednej z zawodniczek Olimpii-Beskid. (11:9)

26
    Kinga Janik faulowana, będzie rzut wolny. (11:9)
    25
    Szybcie wyjście z kontrą zawodniczek z Kościerzyny i Patrycja Wójcik rzutem po koźle pokonuje Aleksandrę Sach! (11:9)

25
    Błąd kroków Karoliny Golec. (11:8)

25
    Dominika Brzezińska broni rzut Tamary Smbatian! (11:8)
    24
    Techniczny rzut lobem Dagmary Nocuń po kontrataku i piłka w siatce! (11:8)
    23
    Podanie na koło do Aleksandry Olejarczyk, a ta nie daje szans na skuteczną interwencję Dominice Brzezińskiej! (10:8)

23
    Zawodniczka drużyny przyjezdnej będzie mogła kontynuować grę! (9:8)

23
    Adrianna Górna nie trafia ze skrzydła! Skrzydłowa po rzucie upadła na boisko i będzie potrzebna pomoc medyczna. (9:8)

22
    Gramy dalej! (9:8)

22

21
    Dwie minuty kary dla Agnieszki Białek. (9:8)

21
    Kolejne świetne dwie interwencje bramkarki Olimpii-Beskid! (9:8)

20
    Żukowska rzuca z 9. metra i trafia w słupek, a dobitkę Justyny Belter fantastycznie broni Aleksandra Sach! (9:8)
    19
    Indywidualna akcja Tamary Smbatian, która pewnym rzutem pokonuje Dominikę Brzezińską! (9:8)
    19
    Żukowska oddaje rzut z 9. metra i pokonuje Aleksandrę Sach! (8:8)
    18
    Agnieszka Leśniak trafia z rzutu karnego! (8:7)

18
    Adrianna Górna ukarana żółtą kartką. (7:7)

17
    Olga Figiel faulowana, będzie rzut wolny. (7:7)
    17
    Agnieszka Leśniak zamienia rzut karny na bramkę! (7:7)

16
    Jakubowska ukarana żółtą kartką. Będzie rzut karny. (6:7)

16
    Żukowska rzuca, ale piłka odbija się od słupka i nie wpada do bramki! (6:7)

15
    Tamara Smbatian trafia w poprzeczkę! (6:7)

14
    Żukowska zdecydowała się na rzut z ósmego metra, ale świetnie interweniowała Aleksandra Sach! (6:7)

13
    Festiwal błędów w ostatnich akcjach. (6:7)

13
    Żółtą kartką ukarana Tamara Smbatian. (6:7)

12
    Kontratak przyjezdnych i Borysławska zdobywa łatwą bramkę! (6:7)

12
    Potężny rzut Borysławskiej zatrzymuje się na poprzeczce! (6:6)
    11
    Agnieszka Leśniak trafia z siódmego metra! (6:6)

11
    Tamara Smbatian faulowana i będzie rzut karny. (5:6)

10
    Żółtą kartką ukarana Iryna Stelmakh (5:6)
    10
    Szybka akcja przyjezdnych i bramka Magdaleny Ziółkowskiej! (5:6)

9
    Tamara Smbatian próbowała pokonać bramkarkę UKS-u PCM Kościerzyna rzutem z drugiej linii, ale nie trafiła w bramkę. (5:5)
    9
    Dobry rzut Magdaleny Ziółkowskiej i piłka w siatce! (5:5)
    8
    Kontratak Olimpii-Beskid i Dagmara Nocuń pokonuje Dominikę Brzezińską! (5:4)
    8
    Szybka odpowiedź gospodyń! Marlena Lesik trafia z koła! (4:4)
    7
    Podanie na koło do Żukowskiej, która pokonuje Aleksandrę Sach! (3:4)
    6
    Piłka po rzucie Borysławskiej odbija się od słupka! Piłkę łapie Patrycja Wójcik i zdobywa bramkę! (3:3)

6
    Podanie na skrzydło do Dagmary Nocuń która jedna nie trafiła w bramkę! (3:2)

5
    Iryna Stelmakh świetnie zablokowała rzut Magdaleny
    Ziółkowskiej! (3:2)
    5
    Podanie na koło do Stokłosy i bramka obrotowej Olimpii-Beskid Nowy Sącz! (3:2)
    4
    Agnieszka Leśniak trafia z rzutu karnegi! (2:2)

4
    Dwie minuty kary dla Patrycji Wójcik. Będzie rzut karny. (1:2)
    3
    Świetny rzut Borysławskiej i przyjezdne na prowadzeniu! (1:2)

3
    Patrycja Wójcik ukarana żółtą kartką. (1:1)

2
    Tamara Smbatian faulowana przez Martynę Borysławską, będzie rzut wolny. (1:1)
    2
    Dobry rzut Ziółkowskiej i Aleksandra Sach pokonana! (1:1)
    1
    Aleksandra Stokłosa otwiera wynik spotkania! (1:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Sędziowie wraz z kapitankami wylosowali strony oraz kto rozpocznie mecz. Prezentacja drużyn i zaraz zaczynamy mecz!

Trener: Lucyna Zygmunt

UKS PCM Kościerzyna: Brzezińska, Liskowska – Dzienisz, Mokrzka, Belter, Bunikowska, Wasak, Sus, Żukowska, Ziółkowska, Białek, Górna, Wójcik, Jakubowska, Borysławska.

Trener: Dariusz Męczykowski

Sędziowie: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec).

Zawodniczki obu drużyn już się rozgrzewają. Do rozpoczęcia meczu zostało niewiele ponad 30 minut.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Odpowiedź na to pytanie poznacie państwo śledząc naszą relację minuta po minucie, którą przeprowadzimy dla państwa prosto z hali MOSiR-u w Nowym Sączu!

W czołowej dziesiątce najlepszych strzelczyń PGNiG Superligi kobiet, plasują się zawodniczka Olimpii-Beskid, Agnieszka Leśniak z 126. trafieniami i piłkarka UKS-u PCM Kościerzyna, Adrianna Górna ze 112. bramkami.

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami, rozgrywane było pod koniec stycznia bieżącego roku. Góra z tego pojedynku wyszły piłkarki Olimpii-Beskid, które na własnym parkiecie wysoko pokonały zawodniczki z Kościerzyny 36:20.

Piłkarki UKS-u PCM Kościerzyna, na pewno nie wspominają dobrze ostatniego ligowego meczu. Porażka z KPR-em Jelenia Góra 17:29, sprawiła że drużyna spadła na dno ligowej tabeli.

Gospodynie jutrzejszego spotkania w ostatnim meczu rozgrywanym we własnej hali, pewnie pokonały KPR Ruch Chorzów 30:23. Świetnie w tym spotkaniu zaprezentowała się Dagmara Nocuń, która zdobyła 10. bramek.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja zespołu z Kościerzyny. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i czeka ją walka o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, najprawdopodobniej do ostatnich kolejek.

Zawodniczki Olimpii-Beskid są już pewne utrzymania w PGNiG Superlidze kobiet. Zajmują pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu mogą przystąpić do kolejnych spotkań bez większych nerwów.

Zapraszamy na relację ze spotkania grupy spadkowej, w którym Olimpia-Beskid Nowy Sącz podejmie UKS PCM Kościerzyna!

Krzysztof Orzeł

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Płachta, Stelmakh, Leśniak, Figiel, Janik, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Wielocha, Golec.

Sędziowie: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec)