Olimpia-Beskid – UKS PCM 26:23 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
26:23 (15:11)
UKS PCM Kościerzyna
Sobota 09.04.2016, 18:00 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet • 24. kolejka

Zapraszamy na relację ze spotkania grupy spadkowej, w którym Olimpia-Beskid Nowy Sącz podejmie UKS PCM Kościerzyna!

Zawodniczki Olimpii-Beskid są już pewne utrzymania w PGNiG Superlidze kobiet. Zajmują pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu mogą przystąpić do kolejnych spotkań bez większych nerwów.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja zespołu z Kościerzyny. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i czeka ją walka o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, najprawdopodobniej do ostatnich kolejek.

Gospodynie jutrzejszego spotkania w ostatnim meczu rozgrywanym we własnej hali, pewnie pokonały KPR Ruch Chorzów 30:23. Świetnie w tym spotkaniu zaprezentowała się Dagmara Nocuń, która zdobyła 10. bramek.

Piłkarki UKS-u PCM Kościerzyna, na pewno nie wspominają dobrze ostatniego ligowego meczu. Porażka z KPR-em Jelenia Góra 17:29, sprawiła że drużyna spadła na dno ligowej tabeli.

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami, rozgrywane było pod koniec stycznia bieżącego roku. Góra z tego pojedynku wyszły piłkarki Olimpii-Beskid, które na własnym parkiecie wysoko pokonały zawodniczki z Kościerzyny 36:20.

W czołowej dziesiątce najlepszych strzelczyń PGNiG Superligi kobiet, plasują się zawodniczka Olimpii-Beskid, Agnieszka Leśniak z 126. trafieniami i piłkarka UKS-u PCM Kościerzyna, Adrianna Górna ze 112. bramkami.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Odpowiedź na to pytanie poznacie państwo śledząc naszą relację minuta po minucie, którą przeprowadzimy dla państwa prosto z hali MOSiR-u w Nowym Sączu!

Zawodniczki obu drużyn już się rozgrzewają. Do rozpoczęcia meczu zostało niewiele ponad 30 minut.

Trener: Lucyna Zygmunt

UKS PCM Kościerzyna: Brzezińska, Liskowska – Dzienisz, Mokrzka, Belter, Bunikowska, Wasak, Sus, Żukowska, Ziółkowska, Białek, Górna, Wójcik, Jakubowska, Borysławska.

Trener: Dariusz Męczykowski

Sędziowie: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec).

Sędziowie wraz z kapitankami wylosowali strony oraz kto rozpocznie mecz. Prezentacja drużyn i zaraz zaczynamy mecz!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Aleksandra Stokłosa otwiera wynik spotkania! (1:0)
    2
    Dobry rzut Ziółkowskiej i Aleksandra Sach pokonana! (1:1)

2
    Tamara Smbatian faulowana przez Martynę Borysławską, będzie rzut wolny. (1:1)

3
    Patrycja Wójcik ukarana żółtą kartką. (1:1)
    3
    Świetny rzut Borysławskiej i przyjezdne na prowadzeniu! (1:2)

4
    Dwie minuty kary dla Patrycji Wójcik. Będzie rzut karny. (1:2)
    4
    Agnieszka Leśniak trafia z rzutu karnegi! (2:2)
    5
    Podanie na koło do Stokłosy i bramka obrotowej Olimpii-Beskid Nowy Sącz! (3:2)

5
    Iryna Stelmakh świetnie zablokowała rzut Magdaleny
    Ziółkowskiej! (3:2)

6
    Podanie na skrzydło do Dagmary Nocuń która jedna nie trafiła w bramkę! (3:2)
    6
    Piłka po rzucie Borysławskiej odbija się od słupka! Piłkę łapie Patrycja Wójcik i zdobywa bramkę! (3:3)
    7
    Podanie na koło do Żukowskiej, która pokonuje Aleksandrę Sach! (3:4)
    8
    Szybka odpowiedź gospodyń! Marlena Lesik trafia z koła! (4:4)
    8
    Kontratak Olimpii-Beskid i Dagmara Nocuń pokonuje Dominikę Brzezińską! (5:4)
    9
    Dobry rzut Magdaleny Ziółkowskiej i piłka w siatce! (5:5)

9
    Tamara Smbatian próbowała pokonać bramkarkę UKS-u PCM Kościerzyna rzutem z drugiej linii, ale nie trafiła w bramkę. (5:5)
    10
    Szybka akcja przyjezdnych i bramka Magdaleny Ziółkowskiej! (5:6)

10
    Żółtą kartką ukarana Iryna Stelmakh (5:6)

11
    Tamara Smbatian faulowana i będzie rzut karny. (5:6)
    11
    Agnieszka Leśniak trafia z siódmego metra! (6:6)

12
    Potężny rzut Borysławskiej zatrzymuje się na poprzeczce! (6:6)

12
    Kontratak przyjezdnych i Borysławska zdobywa łatwą bramkę! (6:7)

13
    Żółtą kartką ukarana Tamara Smbatian. (6:7)

13
    Festiwal błędów w ostatnich akcjach. (6:7)

14
    Żukowska zdecydowała się na rzut z ósmego metra, ale świetnie interweniowała Aleksandra Sach! (6:7)

15
    Tamara Smbatian trafia w poprzeczkę! (6:7)

16
    Żukowska rzuca, ale piłka odbija się od słupka i nie wpada do bramki! (6:7)

16
    Jakubowska ukarana żółtą kartką. Będzie rzut karny. (6:7)
    17
    Agnieszka Leśniak zamienia rzut karny na bramkę! (7:7)

17
    Olga Figiel faulowana, będzie rzut wolny. (7:7)

18
    Adrianna Górna ukarana żółtą kartką. (7:7)
    18
    Agnieszka Leśniak trafia z rzutu karnego! (8:7)
    19
    Żukowska oddaje rzut z 9. metra i pokonuje Aleksandrę Sach! (8:8)
    19
    Indywidualna akcja Tamary Smbatian, która pewnym rzutem pokonuje Dominikę Brzezińską! (9:8)

20
    Żukowska rzuca z 9. metra i trafia w słupek, a dobitkę Justyny Belter fantastycznie broni Aleksandra Sach! (9:8)

21
    Kolejne świetne dwie interwencje bramkarki Olimpii-Beskid! (9:8)

21
    Dwie minuty kary dla Agnieszki Białek. (9:8)

22
    Przerwa na życzenie Dariusza Męczykowskiego, trenera UKS-u PCM Kościerzyna. (9:8)

22
    Gramy dalej! (9:8)

23
    Adrianna Górna nie trafia ze skrzydła! Skrzydłowa po rzucie upadła na boisko i będzie potrzebna pomoc medyczna. (9:8)

23
    Zawodniczka drużyny przyjezdnej będzie mogła kontynuować grę! (9:8)
    23
    Podanie na koło do Aleksandry Olejarczyk, a ta nie daje szans na skuteczną interwencję Dominice Brzezińskiej! (10:8)
    24
    Techniczny rzut lobem Dagmary Nocuń po kontrataku i piłka w siatce! (11:8)

25
    Dominika Brzezińska broni rzut Tamary Smbatian! (11:8)

25
    Błąd kroków Karoliny Golec. (11:8)
    25
    Szybcie wyjście z kontrą zawodniczek z Kościerzyny i Patrycja Wójcik rzutem po koźle pokonuje Aleksandrę Sach! (11:9)

26
    Kinga Janik faulowana, będzie rzut wolny. (11:9)

26
    Błąd kroków jednej z zawodniczek Olimpii-Beskid. (11:9)
    27
    Sprytny rzut Iryny Stelmakh i piłka trafia do siatki! (12:9)
    27
    Świetna interwencja Aleksandry Sach i natychmiastowe podanie do wybiegającej Dagmary Nocuń, która trafia z kontrataku! (13:9)
    28
    Szybka odpowiedź Martyny Żukowskiej! (13:10)

28
    Patrycja Wójcik zablokowała rzut Kingi Janik. (13:10)
    29
    Świetny, szybki rzut Iryny Stelmakh i Dominika Brzezińska nie ma szans na skuteczną interwencję! (14:10)
    29
    Strata przyjezdnych i natychmiastowa kontra gospodyń! Dagmara Nocuń trafia z ostrego kąta! (15:10)

30
    Dwie minuty kary dla Karoliny Golec. Będzie rzut karny. (15:10)
    30
    Adrianna Górna trafia z siódmego metra! (15:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (15:11)

Pierwsze trzydzieści minut przebiegało pod dyktando zawodniczek Olimpii-Beskid. Utrzymują kilku bramkową przewagę, dzięki czemu mogą spokojnie kontrolować mecz. Zobaczymy co pokaże nam druga połowa. Wracamy po przerwie!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (15:11)
    31
    Karolina Mokrzka zdecydowała się na indywidualną akcję i zdobyła bramkę! Do tego Iryna Stelmakh dostała dwie minuty kary. (15:12)
    32
    Karolina Płachta rzuca z 9. metra i pokonuje Dominikę Brzezińską! (16:12)

33
    Aleksandra Sach broni rzut Adrianny Górnej ze skrzydła! (16:12)

33
    Gospodynie w komplecie. (16:12)
    34
    Karolina Mokrzka trafia po indywidualnej akcji! (16:13)
    34
    Dagmara Nocuń zdobywa bramkę z kontrataku! (17:13)

35
    Iryna Stelmakh dobrze mija obronę rywalek, rzuca i piłka trafia w słupek! (17:13)
    35
    Agnieszka Białek dostaje piłkę na koło i umieszcza piłkę w siatce. (17:14)
    36
    Agnieszka Leśniak zamienia rzut karny na bramkę! (18:14)

37
    Tamara Smbatian rzuca obok bramki. (18:14)

37
    Szybkie podanie na wybiegającą Dagmarę Nocuń, ale skrzydłowa Olimpii-Beskid tym razem nie trafia w bramkę. (18:14)
    38
    Podanie na koło do Borysławskiej i piłka w siatce! (18:15)

38
    Dwie minuty kary dla Iryny Stelmakh. (18:15)

39
    Karolina Szczurek broni rzut Martyny Borysławskiej. (18:15)
    39
    Fantastyczne podanie Karoliny Szczurek do Dagmary Nocuń, która wykorzystuje kolejny kontratak! (19:15)

40
    Olipia-Beskid w komplecie. (19:15)
    40
    Błąd w rozegraniu UKS-u PCM Kościerzyna. Karolina Płachta przechwytuje piłkę i zdobywa bramkę! (20:15)

41
    Przerwa na życzenie Trenera UKS-u PCM Kościerzyna, Dariusza Męczykowskiego. (20:15)

41
    Gramy dalej. (20:15)

42
    Karolina Mokrzka rzuca i świetnie broni Karolina Szczurek! (20:15)

43
    Karolina Mokrzka rzuca w sytuacji sam na sam z Karoliną Szczurek, ale fantastycznie interweniuje Karolina Szczurek! (20:15)
    44
    Iryna Stelmakh trafia z drugiej linii! (21:15)

44
    Karolina Szczurek broni rzut karny wykonywany przez Adriannę Górną! (21:15)
    45
    Sprytne podanie na koło do Aleksandry Stokłosy, która pokonuje Dominikę Brzezińską! (22:15)
    46
    Odpowiedź przyjezdnych! Ziółkowska pokonuje Karolinę Szczurek! (22:16)
    46
    Szybkie podanie do Tamary Smbatian, która po indywidualnej akcji zdobywa bramkę! (23:16)

47
    Kara dwóch minut dla Olgi Figiel. (23:16)
    47
    Kolejna bramka Martyny Żukowskiej! (23:17)
    48
    Strata gospodyń i odpowiedź przyjezdnych! Patrycja Wójcik pokonuje Karolinę Szczurek! (23:18)
    49
    Szczurek broni rzut Ziółkowskiej i szybko podaje do Dagmary Nocuń, która zdobywa bramkę! (24:18)

50
    Dobry rzut Tamary Smbatian z 8. metra i Dominika Brzezińska pokonana! (25:18)
    50
    Podanie na koło Agnieszki Białek i piłka w siatce! (25:19)

51
    Karolina Mokrzka decyduje się na indywidualną akcję, ale nie zdobywa bramki – rzuca obok słupka. (25:19)
    52
    Mokrzka wychodzi z kontratakiem i tym razem pokonuje Karolinę Szczurek! (25:20)

53
    Dwie minuty kary dla Martyny Żukowskiej. (25:20)

53
    Mokrzka faulowana i będzie rzut karny. (25:20)
    54
    Adrianna Górna rzuca obok Karoliny Szczurek i piłka w bramce! (25:21)

54
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (25:21)

54
    Gramy dalej! (25:21)

55
    Tamara Smbatian faulowana i będzie rzut karny. (25:21)

55
    Trener UKS-u PCM Kościerzyna ukarany żółtą kartką. Ta decyzja jednak nie uspokoiła trenera drużyny przyjezdnej i arbiter pokazał karę dwóch minut. Jedna z zawodniczek będzie musiała opuścić boisko. (25:21)
    55
    Agnieszka Leśniak trafia z rzutu karnego! (26:21)

56
    Tamara Smbatian faulowana, będzie karny. (26:21)

56
    Dominika Brzezińska broni rzut Agnieszki Wielochy! (26:21)
    57
    Podanie na koło do Martyny Żukowskiej, która wykorzystuje okazję i zdobywa bramkę! (26:22)

57
    Rzut karny dla Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (26:22)

58
    Agnieszka Liskowska broni rzut Agnieszki Leśniak! (26:22)

58
    Karolina Mokrzka rzuca ze skrzydła, ale nie trafia w bramkę. (26:22)
    59
    Martyna Żukowska trafia z kontrataku! (26:23)

59
    Faul w ataku Żukowskiej. (26:23)

60
    Aleksandra Olejarczyk była faulowana i będzie rzut karny. (26:23)

60
    Kinga Janik zatrzymana przez Agnieszkę Liskowską! (26:23)

60

60
    Gramy dalej! (26:23)

60
    Niecelny rzut jednej z zawodniczek drużyny przyjezdnej. (26:23)

60
    Koniec meczu. (26:23)

Zawodniczki Olimpii-Beskid Nowy Sącz od pierwszych minut posiadały przewagę i potrafiły ją utrzymać do ostatnich minut. Dopisują na swoje konto kolejne dwa "oczka", a zespół z Kościerzyny będzie musiał walczyć w kolejnych meczach o zdobycie jakże cennych dla tego zespołu punktów. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Lajfy.com! (19:28:14)

Krzysztof Orzeł

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Płachta, Stelmakh, Leśniak, Figiel, Janik, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Wielocha, Golec.

Sędziowie: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec)