Man City – PSG 1:0 (koniec) | Real Madryt – Wolfsburg 3:0 (koniec)
Manchester City
1:0 (0:0)
Paris Saint-Germain
Wtorek 12.04.2016, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:44:20)

Manchester City pozostaje w grze o trofeum i ma szansę na historyczny awans do finału Ligi Mistrzów. W dwumeczu Obywatele grali dojrzale. Generalnie, bo jak każdemu zespołowi zdarzały się im pomyłki jak choćby zmarnowana jedenastka przez Aguero. W końcówce rewanżu było jednak widać wyższość City nad PSG, kiedy mistrzowie Francji powinni zaatakować, a dali się zepchnąć pod własną bramkę. Efektem tego była bramka De Bruyne na 1:0 w Manchesterze i na 3:2 w dwumeczu. Belg był pierwszoplanową postacią angielsko-francuskiej rywalizacji, ponieważ zdobył dwie z trzech bramek dla City!

90+2
    Aguero nie wykorzystał dziś rzutu karnego, ale chyba będzie mu wybaczone. W doliczonym czasie pojawił się na boisku Iheanacho.

90
    Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu. Ostatnia nadzieja dla PSG.

89
    Piłka u Joe Harta. Reprezentant Anglii wznowił grę dalekim wykopem. Z przodu walczy o nią zapracowany Aguero.
    Walka o półfinał!

87
    Delph za Silvę, którego mimo asysty przeciwników, nie spieszyło się do opuszczenia boiska. To jest właśnie to, na co liczył Pellegrini trzymając komplet zmian na końcówkę.

86
    Piłka w bramce Manchester City po kopnięciu Zlatana Ibrahimovicia, ale natychmiast zareagował sędzia asystent. Nie ma gola. Był spalony.

84
    Silniejszy Toure za De Bruyne, który przed zejściem z boiska zdążył zdobyć być może decydującego o awansie gola. Brawa dla pomocnika o miedzianych włosach.

82
    Rozgrywają goście, ale bez zagrożenia dla Harta, który ma dostatecznie dużo czasu, by poklaskiwać i dodatkowo mobilizować swoich partnerów.

79
    53039 kibiców na trybunach. A na boisku... złe uderzenia Di Marii oraz Lucasa Moury, które przybliżają Manchester City do świętowania.

78
    Gubią piłkę goście. Potrzebują minimum dwóch goli, a tymczasem nie konstruują składnych ataków na połowie Citizens.
    76. Kevin De Bruyne (MAC) - 1:0

76
    Gol dla City!
    Strzelcem bramki KEVIN DE BRUYNE.

Tak Manchester City stawia PSG pod ścianą! Kupiony za pokaźne pieniądze De Bruyne spłaca kredyt zaufania. Strzał z idealną siłą w sam narożnik ze skraju pola karnego. Obrońcy nie zdążyli doskoczyć na czas i Belg fetuje prowadzenie! Fetuje cały Manchester City i zdecydowana większość kibiców na trybunach!

75
    Najlepszą obroną jest atak! Manchester City jest od dwóch minut na połowie tych, którzy teoretycznie powinni gonić wynik.

Gole: 76. De Bruyne

Kartki:   72. Fernandinho (MAC) – 29. Trapp (PSG), 67. Pastore (PSG), 68. van der Wiel (PSG)

Spudłowany karny!: 30. Agüero (MAC), nietrafiony

Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 8:0. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 2:4. Foule: 18:12.
    Manchester City: Hart (C) – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne (84. Y. Touré), Silva (87. Delph) – Agüero (90+2. Iheanacho).
    Zmiany: Caballero – Iheanacho, Bony, Y. Touré, Delph, Kolarov, Zabaleta.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier (61. Pastore), Thiago Silva (C), Marquinhos – van der Wiel, Rabiot, Motta (44. Moura), Di María, Maxwell – Ibrahimović, Cavani.
    Zmiany: Sirigu – Kimpembe, Stambouli, Moura, Kurzawa, Pastore, Ongenda.

Sędziowie: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)