Man City – PSG 1:0 (koniec) | Real Madryt – Wolfsburg 3:0 (koniec)
Manchester City
1:0 (0:0)
Paris Saint-Germain
Wtorek 12.04.2016, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Na krajowym podwórku Paris Saint-Germain jest zdecydowanym dominatorem i pewnie zmierza po mistrzostwo Francji. Stołeczna drużyna mogła spokojnie przygotowywać się do rewanżu z Citizens. Gospodarze wygrali poprzednie spotkanie w ramach Premier League 2:1 z West Bromwich Albion.

Piłkarze PSG byli w podobnej sytuacji 12 razy w europejskich pucharach. Wygrali aż 6 dwumeczów po bramkowym remisie u siebie, ale nigdy po 2:2. Francuzi byli eliminowani przez FK Karvina, Juventus Turyn oraz FC Barcelona. Cały przekrój rywali.

Manchester City wygrał wszystkie dwumecze w europejskich pucharach, które rozpoczął od remisu bramkowego na wyjeździe. Dwa razy wracał na własny stadion po remisie 2:2. Było to w 2009 roku w rywalizacji z FC Kopenhaga i w 1979 z AC Milan. W rewanżach było 2:1 z Duńczykami i 3:0 w Włochami.
    Przygotowania City.

Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2. W stolicy Francji nie wydarzyło się nic oczywistego. Na początek Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego. Następnie obie drużyny wyszły na prowadzenie. Wydawało się, że PSG dowiezie zaliczkę do końca, a jednak Fernandinho wyrównał na 2:2 w 72. minucie. To goście muszą zdobyć gola we wtorek.
    Tak bawili się kibice w Paryżu.

Zapraszamy na relację ze starcia o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Pierwszy akt dwumeczu, do którego doszło w Paryżu, dostarczył dramaturgię. To co kluczowe przed kibicami. Pierwszy gwizdek Carlosa Velasco Carballo o godzinie 20.45.

Manchester City F.C.: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne, Silva – Aguero.

Rezerwowi: Caballero – Iheanacho, Bony, Toure, Delph, Kolarov, Zabaleta.

Paris Saint-Germain FC: Trapp – Aurier, Thiago Silva, Marquinhos – Maxwell, Thiago Motta, Rabiot, Van der Viel – Di Maria – Ibrahimović, Cavani.

Rezerwowi: Sirigu – Kimpembe, Stambouli, Lucas Moura, Kurzawa, Pastore, Ongenda.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).
    Wielkie oczekiwanie.

Przyjazd gospodarzy na stadion.

Laurent Blanc stawia dużo na jedną kartę i wychodzi w wariacji ustawienia 3-5-2. Tak trener Paris Saint-Germain radzi sobie z nieobecnością stopera Davida Luiza, który wykartkował się na początku pierwszego spotkania.
    Trwa rozgrzewka w Manchesterze.

W składzie Manchester City bez zaskoczeń. Manuel Pellegrini musi sobie nadal radzić bez Vincenta Kompany'ego, natomiast mógł i korzysta z Nicolasa Otamendiego oraz Davida Silvy.
    Coraz bliżej start!

Aktorzy widowiska są w pełni skoncentrowani i wychodzą na murawę Etihad Stadium. Czas na hymn Ligi Mistrzów. Która drużyna usłyszy go po raz ostatni w tym sezonie?

1

2
    Ruszyli. Od środka Paris Saint-Germain, które w czarnych strojach z czerwonymi akcentami. Manchester City w błękitnych koszulkach i białych spodenkach.

3
    Mocne otwarcie zespołu Pellegriniego. Wysoki pressing i taka sama dynamika poruszania się po boisku. Paris Saint-Germain jeszcze w fazie aklimatyzowania się.

5
    Paryżanie zaczynają układać sobie grę w środku pola. Kilkadziesiąt wymienionych podań, a nad wszystkim czuwa mózg zespołu Thiago Motta.

7
    Przesuwają się spokojnie piłkarze Manchester City i nie pozwalają rywalom na stworzenie zagrożenia pod bramką Harta.

8
    Teraz zapachniało interesującym atakiem PSG. Zlatan Ibrahimović cofnął się głęboko po piłkę i zagrał ją prostopadle w pole karne. Tam Hart był zdecydowanie szybszy od Cavaniego.
    Tak wyglądała prezentacja.

10
    Cofnął się Aguero za swoim rodakiem Di Marią. Nie odbierał mu piłki czysto, więc sędzia Carlos Velasco Carballo odgwizdał faul.

12
    W tej sytuacji futbolówka trafiła w posiadania Paris Saint-Germain. Nastrój wyczekiwania da się wyczuć na trybunach Etihad Stadium.

14
    Rozpędzał się Kun Aguero, ale na 40. metrze przed bramką Trappa. Chyba napastnik powinien być w innym miejscu boiska, a przynajmniej jeden z partnerów powinien tam być.

16
    Fernandinho podciął Rabiota w środku pola. Tak mija kwadrans widowiska w Manchesterze, a Ibrahimović sposobi się do wykonania rzutu wolnego z 25. metra.

17
    Huknął potężnie Szwed w barwach Paris Saint-Germain. Hart musiał do końca kontrolować futbolówkę, która ostatecznie poszybowała pół metra nad bramką Manchester City!
    16. Potężnie huknął Ibrahimović!
    Hart z opaską kapitana. Duża odpowiedzialność.

19
    Sunie piłka w poprzek boiska od nogi do nogi zawodnika Paris Saint-Germain. Mistrz Francji ma ponad 70 procent posiadania po niespełna 20 minutach pojedynku.

21
    Tak ten mecz może wyglądać dopóki nie padnie jakiś gol. Manchester City nie chce przejąć inicjatywy i pokłada ufność w swoich kontratakach.

22
    Właśnie taki szybki, efektowny wypad w wykonaniu Manchester City. De Bruyne nadał dynamiki atakowi w okolicy koła środkowego i zagrał sprytnie w kierunku Aguero. Argentyńczyk strzelił płasko i wcale nie zabrakło dużo do szczęścia.

24
    Di Maria zbiegł ze środka pola w okolice chorągiewki. Tam wpadł w kleszcze zawodników w błękitnych koszulkach.

25
    Rabiot, a następnie Van der Viel staranowali Aguero. Czyżby rewanże paryżan za niedawne agresywne wejście napastnika City w nogi Di Marii.

26
    Zakotłowało się w polu karnym PSG po dobrym dośrodkowaniu Silvy z rzutu rożnego. Jakoś poradzili sobie obrońcy ze stolicy Francji.
    Serpentyniada.

29
    Rzut karny dla Citizens!

29
    Kevin Trapp otrzymał żółtą kartkę za faul na Aguero, po którym sędzia podyktował jedenastkę!
    29. Trapp fauluje Aguero!

30
    Sergio Agüero (Manchester City F.C.) nie wykorzystał rzutu karnego.

Koszmarne uderzenie z 11. metra i Manchester City zmarnował znakomitą szansę, by prowadzić. Poszkodowany Aguero wziął na siebie odpowiedzialność, ale nie trafił między słupki!
    30. Aguero zmarnował jedenastkę!

32
    W Paryżu rzutu karnego nie wykorzystał Ibrahimović, co miało negatywne konsekwencje dla gospodarzy. Ciekawe, jak teraz potoczy się pojedynek na Etihad.

33
    Poturbowany David Silva w bocznym sektorze boiska. Hiszpan nie spieszy się z podniesieniem ciała. Wie, że drużyna jest w trudnym momencie.

36
    Przerwa w grze spowodowana kontuzją Aguero. Nie oszczędzają filigranowego napastnika piłkarze z Paryża.

38
    Wrócił Aguero do gry i chciał rozegrać szybki atak Manchester City w duecie z Kevinem De Bruyne. To było czytelne i doskonale ustawili się przyjezdni.

40
    Nie było jakiegoś szturmu Paris Saint-Germain na osłabionego mentalnie przeciwnika. Generalnie Laurent Blanc nie będzie chyba miał za co pochwalić swoich podopiecznych w przerwie.

40
    Beznadziejna wymiana podań Paris Saint-Germain na linii własnego pola karnego. To musiało się tak skończyć. Piłkę zabrał sobie Jesus Navas i uderzył zza 16. metra. Pudło!
    Na takiej murawie można grać kombinacyjnie.

42
    Jeden celny strzał przez 42 minuty. Chodzi o uderzenie Ibrahimovicia z rzutu wolnego, które po drodze delikatnie trącił końcami palców Hart w 17. minucie.

43
    Jeszcze jedna przerwa spowodowana – chyba – drobnym urazem. Hiszpan z gwizdkiem powinien trochę przedłużyć pierwszą połowę.
    Aguero wstanie z łopatek po zmarnowanym rzucie karnym?

44
    Zmiana tuż przed przerwą. Dynamiczny Lucas Moura pojawił się na boisku, a opuścił je Thiago Motta. Kibice PSG witają go okrzykami "Lucas, Lucas".

45
    Nic ciekawego w 5 minutach przed przerwą. Piłka pod nogami Harta, więc pewnie również w czasie doliczonym nie wydarzy się żaden przełom.

45+3
    Podanie do Davida Silvy w pole karne i gdyby zdecydował się na strzał, a nie szukał odegrania za plecy, być może padłaby bramka do szatni.

45+3

Nie ma wątpliwości, że 90 minut w Paryżu było bardziej interesujące od 45 minut w Manchesterze. Po pierwsze jednak nic straconego, bo zostało jeszcze minimum drugie 45 minut. Po drugie nie było tak źle, a widać, że obu drużynom zależy na historycznym awansie. Wydarzeniem numer jeden był zmarnowany przez Aguero rzut karny w 30. minucie. Celny strzał Argentyńczyka mógł ustawić widowisko na korzyść Citizens. A tak Paris Saint-Germain ma nadal awans na wyciągnięcie gola. Musi jednak grać szybciej, ciekawiej i skuteczniej. Jedno celne uderzenie to trochę mało. City przesuwa się dobrze formacjami i nie pozwala na dużo gościom.

47
    Fernando był spóźniony i sfaulował Cavaniego tuż przed linią własnego pola karnego. Będzie szansa na celne uderzenie z rzutu wolnego dla PSG!

48
    Było celne uderzenie. Huknął ile sił w prawej stopie Zlatan Ibrahimović. Na linii nie przysnął Hart, a odbił potężną bombę Szweda z rzutu wolnego. Tylko korner dla mistrza Francji!
    48. Ibra blisko z rzutu wolnego!

49
    Nie wyszło rozegranie Cavaniemu z Ibrahimoviciem. Tym samym Manchester City nabrał apetytu na pierwszy kontratak w drugiej połowie.

52
    Więcej dynamiki jest obecnie w atakach Paris Saint-Germain. Mocne wstrzelenie Van der Wiela można nazwać strzałem, a to oznacza, że goście oddali ich w 6 minut więcej niż przez poprzednie 45.

53
    I rozgrywają paryżanie. Przypomnijmy, że bezbramkowy wynik premiuje awansem Manchester City.

54
    Lucas Moura na spalonym, po chwili Cavani na spalonym. Blanc nie zgadza się z decyzją sędziego, a może nie podobało mu się rozegranie podopiecznych. Mniejsza o to, gra toczy się dalej.

56
    Dobre dośrodkowanie i jeszcze lepsza interwencja Thiago Silvy. Był jeszcze korner dla Manchester City, po którym nie było niebezpieczeństwa dla PSG.
    Mecz z perspektywy trybun.

58
    Rośnie temperatura na boisku. Gra jest coraz szybsza, ponadto coraz więcej agresywnych zagrań za pograniczem faulu.

59
    De Bruyne dośrodkował głęboko z rzutu wolnego. Najbliżej do futbolówki miał Trapp i wyjaśnił sytuację w szesnastce Paris Saint-Germain.

60
    Godzinę widowiska zamknął symbolicznie Fernando. Pomocnik Manchester City był najsprytniejszy po wrzutce z narożnika boiska. Wypracował sobie pozycję, po czym główkował. Szczęśliwie dla gości obok słupka!

61
    Druga zmiana w Paris Saint-Germain. Pastore wraca po kontuzji i zastępuje Auriera. Wcześniej Lucas Moura zmienił Thiago Mottę.

63
    Dobra interwencja Mangali przed polem karnym. Sporadycznie mylą się środkowi obrońcy Manchester City w tym spotkaniu. Ale nadchodzi najtrudniejszy czas, gdy będzie nawarstwiać się zmęczenie.

64
    Ibrahimović zablokowany. Po chwili riposta i to samo spotkało Jesusa Navasa. Plus dla Hiszpana, że wywalczył chociaż korner.

65
    Otamendi poszybował szczupakiem na dośrodkowanie Lucasa Moury. Jakby na potwierdzenie słów o poprawnej grze stoperów City.

66
    Korner. Dobrze wrzucona piłka w środek pola karnego. Tam znalazł się Thiago Silva. Kapitan Paris Saint-Germain główkował zgodnie ze szkołą – z kozłem, ale zbyt blisko Harta, by skończyło się golem!
    66. Hart na posterunku!

67
    Pastore upomniany kartonikiem za faul w okolicy linii bocznej boiska.

68
    Do kolekcji żółta kartka dla van der Wiela.
    Obrazek z Manchesteru.

69
    Szykuje się trzecia i ostatnia zmiana u gości. Pellegrini zostawia sobie roszady na sam koniec widowiska, żeby pomieszać nimi szyki rywalom.

70
    Tymczasem 20 minut do końca i wciąż Paris Saint-Germain jest za burtą Ligi Mistrzów. Do podniesienia z boiska jest awans do półfinału.

72
    Pierwsza żółta kartka dla Citizens. Konkretnie dla Fernandinho za przewinienie w środku pola.

74
    Rzut rożny dla Obywateli i ponownie są w stanie oddać po nim strzał. Tym razem Mangala główkował z jakimś pomysłem, choć z nikłą szansą na powodzenie.

75
    Najlepszą obroną jest atak! Manchester City jest od dwóch minut na połowie tych, którzy teoretycznie powinni gonić wynik.

76
    Gol dla City!
    Strzelcem bramki KEVIN DE BRUYNE.

Tak Manchester City stawia PSG pod ścianą! Kupiony za pokaźne pieniądze De Bruyne spłaca kredyt zaufania. Strzał z idealną siłą w sam narożnik ze skraju pola karnego. Obrońcy nie zdążyli doskoczyć na czas i Belg fetuje prowadzenie! Fetuje cały Manchester City i zdecydowana większość kibiców na trybunach!
    76. Kevin De Bruyne (MAC) - 1:0

78
    Gubią piłkę goście. Potrzebują minimum dwóch goli, a tymczasem nie konstruują składnych ataków na połowie Citizens.

79
    53039 kibiców na trybunach. A na boisku... złe uderzenia Di Marii oraz Lucasa Moury, które przybliżają Manchester City do świętowania.

82
    Rozgrywają goście, ale bez zagrożenia dla Harta, który ma dostatecznie dużo czasu, by poklaskiwać i dodatkowo mobilizować swoich partnerów.

84
    Silniejszy Toure za De Bruyne, który przed zejściem z boiska zdążył zdobyć być może decydującego o awansie gola. Brawa dla pomocnika o miedzianych włosach.

86
    Piłka w bramce Manchester City po kopnięciu Zlatana Ibrahimovicia, ale natychmiast zareagował sędzia asystent. Nie ma gola. Był spalony.

87
    Delph za Silvę, którego mimo asysty przeciwników, nie spieszyło się do opuszczenia boiska. To jest właśnie to, na co liczył Pellegrini trzymając komplet zmian na końcówkę.
    Walka o półfinał!

89
    Piłka u Joe Harta. Reprezentant Anglii wznowił grę dalekim wykopem. Z przodu walczy o nią zapracowany Aguero.

90
    Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu. Ostatnia nadzieja dla PSG.

90+2
    Aguero nie wykorzystał dziś rzutu karnego, ale chyba będzie mu wybaczone. W doliczonym czasie pojawił się na boisku Iheanacho.

Faule: 18:12.

Manchester City pozostaje w grze o trofeum i ma szansę na historyczny awans do finału Ligi Mistrzów. W dwumeczu Obywatele grali dojrzale. Generalnie, bo jak każdemu zespołowi zdarzały się im pomyłki jak choćby zmarnowana jedenastka przez Aguero. W końcówce rewanżu było jednak widać wyższość City nad PSG, kiedy mistrzowie Francji powinni zaatakować, a dali się zepchnąć pod własną bramkę. Efektem tego była bramka De Bruyne na 1:0 w Manchesterze i na 3:2 w dwumeczu. Belg był pierwszoplanową postacią angielsko-francuskiej rywalizacji, ponieważ zdobył dwie z trzech bramek dla City!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:44:20)

Gole: 76. De Bruyne

Kartki:   72. Fernandinho (MAC) – 29. Trapp (PSG), 67. Pastore (PSG), 68. van der Wiel (PSG)

Spudłowany karny!: 30. Agüero (MAC), nietrafiony

Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 8:0. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 2:4. Foule: 18:12.
    Manchester City: Hart (C) – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne (84. Y. Touré), Silva (87. Delph) – Agüero (90+2. Iheanacho).
    Zmiany: Caballero – Iheanacho, Bony, Y. Touré, Delph, Kolarov, Zabaleta.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier (61. Pastore), Thiago Silva (C), Marquinhos – van der Wiel, Rabiot, Motta (44. Moura), Di María, Maxwell – Ibrahimović, Cavani.
    Zmiany: Sirigu – Kimpembe, Stambouli, Moura, Kurzawa, Pastore, Ongenda.

Sędziowie: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)