Angers – Toulouse 2:3 (koniec) | Monaco – Montpellier 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Lille 0:1 (koniec)
Guingamp – Nice 2:3 (koniec) | Troyes – Olympique 1:1 (koniec) | Lorient – GFC Ajaccio 1:0 (koniec)
PSG – Nantes 4:0 (koniec) | Caen – Bordeaux 1:0 (koniec) | Reims – Lyon 4:1 (koniec)
Rennes – Bastia 1:2 (koniec)
AS Monaco
2:0 (2:0)
Montpellier HSC
Sobota 14.05.2016, 21:00Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 38

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:58:36)

AS Monaco zwyciężyło zasłużenie 2:0 z Montpellier, kończy sezon na podium i będzie starać się o awans do Ligi Mistrzów poprzez kwalifikacje. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Ważne dla AS Monaco było otwarcie wyniku już w 3. minucie. Następnie udowodniło, że kto jak kto, ale Montpellier leży im wyśmienicie. Bezwzględnie pozbawiło przeciwnika atutów. Wygrana powinna być wyższa, ale szczególnie Cavaleiro raził nieskutecznością. Szkoda akcji Vagner Love, która zakończona golem mogłaby stać się dziś wieczorem hitem sieci.

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Fabinho (AS Monaco).

87
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Vágner Love, na boisku pojawia się Guido Carrillo.
    87. Piękny rajd, ale bez gola! Vagner Love!

87
    Vagner Love ruszył samotnie na połowie Montpellier. To była doskonale zaplanowana akcja i rajd mógł być ozdobą dnia w Ligue 1. Napastnik AS Monaco zmarnował wszystko niecelnym strzałem w sytuacji sam na sam z Pionnierem!

84
    Ciężko już oddychają niektórzy zawodnicy Montpellier, ale próbują do końca atakować. W ostatnich minutach wykorzystują głównie skrzydła.

82
    Kibice nie mogą uwierzyć, jakie sytuacje podbramkowe zmarnowali ich pupile. Na szczęście obędzie się bez konsekwencji. Montpellier nie jest w stanie ukarać faworyta za nieskuteczność.

80
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Bryan Dabo, na boisku pojawia się Djamel Bakar.
    78. Cała seria uderzeń i nie ma gola!

78
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Ivan Cavaleiro, na boisku pojawia się Hélder Costa.
    75. Pudłuje Cavaleiro!

75
    Niesamowicie pudłuje Cavaleiro. Tym razem w sytuacji sam na sam z Pionnierem wymanewrował swojego przeciwnika, ale huknął w słupek. Była jeszcze dobitka, ale prosto w interweniującego na linii defensora!

73
    Cavaleiro ominął już Pionniera i powinien swoim golem pozamykać wszystkie drzwi oraz okna w Monako! Nie ma 3:0. Skrzydłowy AS Monaco ominął już bramkarza, ale nadział się na Hiltona!

73
    Subacić zagwarantował sobie dodatkowe emocje i wdał się w rozegranie z Raggim daleko od własnego pola karnego.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Wallace (AS Monaco).

Gole: 3. Cavaleiro, 32. Fabinho (kar.)

Kartki:   72. Wallace (ASM), 89. Fabinho (ASM) – 23. Dabo (MON)

Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 3:3. Foule: 16:16.
    AS Monaco: Subašić – Fabinho, R. Carvalho, Raggi, Wallace – Toulalan, Moutinho (67. Bakayoko) – Dirar, Lemar, Cavaleiro (78. Costa) – Love (87. Carrillo).
    Zmiany: Nardi – Jemerson, Carrillo, Bakayoko, Costa, Elderson Echiéjilé, Traoré.

Montpellier HSC: Pionnier – Dabo (80. Bakar), Hilton, Congré, Deplagne – Sanson (66. Bérigaud), Skhiri, Martin – Ninga, Boudebouz, Camara (67. J. Marveaux).
    Zmiany: Ligali – J. Marveaux, M. Yatabaré, Rémy, Saihi, Bérigaud, Bakar.

Sędziowie: Benoit Bastien