Angers – Toulouse 2:3 (koniec) | Monaco – Montpellier 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Lille 0:1 (koniec)
Guingamp – Nice 2:3 (koniec) | Troyes – Olympique 1:1 (koniec) | Lorient – GFC Ajaccio 1:0 (koniec)
PSG – Nantes 4:0 (koniec) | Caen – Bordeaux 1:0 (koniec) | Reims – Lyon 4:1 (koniec)
Rennes – Bastia 1:2 (koniec)
AS Monaco
2:0 (2:0)
Montpellier HSC
Sobota 14.05.2016, 21:00Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 38

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:58:36)

AS Monaco zwyciężyło zasłużenie 2:0 z Montpellier, kończy sezon na podium i będzie starać się o awans do Ligi Mistrzów poprzez kwalifikacje. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Ważne dla AS Monaco było otwarcie wyniku już w 3. minucie. Następnie udowodniło, że kto jak kto, ale Montpellier leży im wyśmienicie. Bezwzględnie pozbawiło przeciwnika atutów. Wygrana powinna być wyższa, ale szczególnie Cavaleiro raził nieskutecznością. Szkoda akcji Vagner Love, która zakończona golem mogłaby stać się dziś wieczorem hitem sieci.

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Fabinho (AS Monaco).

87
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Vágner Love, na boisku pojawia się Guido Carrillo.
    87. Piękny rajd, ale bez gola! Vagner Love!

87
    Vagner Love ruszył samotnie na połowie Montpellier. To była doskonale zaplanowana akcja i rajd mógł być ozdobą dnia w Ligue 1. Napastnik AS Monaco zmarnował wszystko niecelnym strzałem w sytuacji sam na sam z Pionnierem!

84
    Ciężko już oddychają niektórzy zawodnicy Montpellier, ale próbują do końca atakować. W ostatnich minutach wykorzystują głównie skrzydła.

82
    Kibice nie mogą uwierzyć, jakie sytuacje podbramkowe zmarnowali ich pupile. Na szczęście obędzie się bez konsekwencji. Montpellier nie jest w stanie ukarać faworyta za nieskuteczność.

80
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Bryan Dabo, na boisku pojawia się Djamel Bakar.
    78. Cała seria uderzeń i nie ma gola!

78
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Ivan Cavaleiro, na boisku pojawia się Hélder Costa.
    75. Pudłuje Cavaleiro!

75
    Niesamowicie pudłuje Cavaleiro. Tym razem w sytuacji sam na sam z Pionnierem wymanewrował swojego przeciwnika, ale huknął w słupek. Była jeszcze dobitka, ale prosto w interweniującego na linii defensora!

73
    Cavaleiro ominął już Pionniera i powinien swoim golem pozamykać wszystkie drzwi oraz okna w Monako! Nie ma 3:0. Skrzydłowy AS Monaco ominął już bramkarza, ale nadział się na Hiltona!

73
    Subacić zagwarantował sobie dodatkowe emocje i wdał się w rozegranie z Raggim daleko od własnego pola karnego.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Wallace (AS Monaco).

71
    Hilton i Congre poradzili sobie z wrzutką AS Monaco. Tak mija czas w księstwie, a Montpellier ma już tylko 20 minut na odrobienie strat.

69
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło pod nogi Wallace'a, który nie zamierzał ryzykować i wybił na korner, po którym nie było niebezpiecznie dla AS Monaco.

68
    Po całej serii zmian drużyna z Montpellier będzie egzekwować rzut wolny. Ma trochę czasu na przygotowanie wariantu.

67
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi João Moutinho, na boisku pojawia się Tiemoué Bakayoko.

67
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Souleymane Camara, na boisku pojawia się Joris Marveaux.

66
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Morgan Sanson, na boisku pojawia się Kévin Bérigaud.

63
    Strzał z dystansu nieznacznie obok bramki Montpellier. Pionnier nie spanikował i spokojnie obserwował jak piłka kopnięta przez Lemara opuszcza plac.

61
    Starcie na skrzydle w okolicy ławek rezerwowych. Aż podnieśli się członkowie sztabu szkoleniowego Montpellier, ponieważ zrobił się gorąco.

59
    Trener Montpellier schował głowę w dłonie. Czy to już oznaka zniechęcenia, a może głęboka koncentracja i rozmyślanie – co tu zrobić, żeby nie przegrać w Monako?

57
    AS Monaco ma trochę szczęścia, że nie straciło gola na początku drugiej części. Chyba już otrząsnęli się Toulalan i spółka i przenieśli grę w okolice koła środkowego.
    57. Ninga sprawdził czujność Subasicia!

55
    Ponownie Subasić pod ostrzałem. Tym razem już musiał interweniować po płaskim uderzeniu z okolic linii pola karnego! Bramkarz AS Monaco ma pretensje do swoich obrońców, że pozwalają na coraz więcej Montpellier.

54
    Piękne uderzenie z dystansu i Subasić nie mógł być pewny swego, że nie będzie wyrównania! Piłka pofrunęła metr, a może nawet pół metra nad poprzeczką jego bramki.

51
    Teraz więcej fauli piłkarzy AS Monaco. Nie radzą sobie chwilowi inaczej z dynamicznymi pomocnikami Montpellier.

49
    Płasko bita piłka poturlała się między nogami zawodników AS Monaco. Zabrakło tam jednego sprytnego, który dziobnąłby ją do siatki Subasicia.

48
    Sanson powalony na skrzydle. Szansa dla Montpellier na niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu wolnego.

47
    Od środka tym razem AS Monaco i przez minutę nie oddało futbolówki przyjezdnym. Każda urwana w ten sposób minuta przybliża do zwycięstwa.

46

Piłkarze gotują się już, by wznowić rywalizację po przerwie. Ciekawe, czy wydarzy się jakiś zwrot akcji po konsultacjach z trenerami.

AS Monaco potwierdza, że kto jak kto, ale drużyna z Montpellier leży jej wybitnie. Bezwzględnie pozbawia ją atutów i punktuje. Na samym początku gola zdobył Cavaleiro, a na 2:0 podwyższył Fabinho z rzutu karnego. Wynik utrzymał się do przerwy i daje on drużynie z księstwa podium na koniec sezonu w Ligue 1.

45

43
    Pionnier nie przysnął we własnym polu karnym. Wybiegł wysoko i wykopał piłkę sprzed nosa atakującego AS Monaco.

39
    Nieco na uwolnienie wybijają piłkę gospodarze, którzy grają w tym momencie bez Toulalana. AS Monaco wykonało już swoje zadanie w pierwszej połowie.

36
    Toulalan ucierpiał w środku pola. Sędzia i służby medyczne zaopiekowały się troskliwie kapitanem AS Monaco.

34
    Nie mają na co czekać przyjezdni. Ponownie mieli korner i ponownie dośrodkowanie spadło na głowę piłkarza w biało-czerwonej koszulce.
    32. Fabinho (ASM) - 2:0

32
    Gol dla Monaco!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FABINHO.

Pełny spokój Fabinho przy wykonywaniu rzutu karnego i AS Monaco prowadzi 2:0 dzięki pewnemu uderzeniu.
    31. Faul Hiltona i będzie jedenastka!

31
    Będzie rzut karny dla AS Monaco. Zdaniem sędziego sfaulowany w szesnastce został Vagner Love!

28
    Historia nie kłamie. Montpellier ma problemy ze sforsowaniem defensywy. Nie chodzi na razie nawet o doprowadzenie do remisu, a stworzenie sytuacji podbramkowej.
    28. Vagner Love przegrał pojedynek sam na sam!

26
    Podanie w tempo, na dodatek Vagner Love wygrał przebitkę na linii pola karnego. Wystarczyło tylko wykorzystać sytuację sam na sam! Górą w pojedynku był jednak Pionnier.

25
    Strzał z rzutu wolnego prosto w zawodników Montpellier stojących w murze. AS Monaco nie zrobiło więc spodziewanego użytku ze stałego fragmentu.

23
    Żółtą kartkę otrzymuje Bryan Dabo (Montpellier HSC).

21
    AS Monaco postanowiło uspokoić sytuację na boisku. Długo wymienia podania, a Montpellier nie sposobi się do wysokiego pressingu mimo niekorzystnego wyniku.

19
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowę Carvalho. Portugalczyk dobrze wywalczył sobie pozycję, ale na tym skończyło się. Strzał poszybował wysoko nad bramką Pionniera.

17
    Nie spanikował Subasić. Po podaniu od partnera nie mógł łapać piłki, ale zdążył przyjąć ją sobie i wykopać daleko sprzed nosa przeciwnika.

15
    Skromne prowadzenie AS Monaco po kwadransie rywalizacji. Poza błyskawiczną akcją bramkową nie wydarzyło się wiele w Monako.

12
    Nic z tego. Subasić mógł obserwować spokojnie, jak jego obrońcy radzą sobie z dośrodkowaniem ze stałego fragmentu.

11
    Nerwowa interwencja Fabinho i piłkarze Montpellier sposobią się do zdobycia gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

9
    Sędzia Benoit Bastien pozwala grać, choć piłkarze oraz sztab szkoleniowy Montpellier domagali się rzutu wolnego.

6
    Chwila przerwy w grze spowodowana kontuzją. Już rozpoczęli gospodarze budowanie następnego ataku.

5
    Nie było czasu, by rozgościć się na trybunach i już AS Monaco wyszło na prowadzenie. Teraz gospodarzom będzie się grało swobodniej.
    3. Ivan Cavaleiro (ASM) - 1:0

3
    Strzelcem bramki IVAN CAVALEIRO.

Błyskawicznie otworzyła wynik drużyna z Księstwa! Przyspieszenie na prawej stronie boiska, Cavaleiro zostawił obrońców w blokach i strzelił gola z bliska po płaskim dośrodkowaniu!

1

AS Monaco: Subašić – Fabinho, R. Carvalho, Raggi, Wallace – Toulalan, Moutinho – Dirar, Lemar, Cavaleiro – Love.

Rezerwowi: Nardi – Jemerson, Carrillo, Bakayoko, Costa, Elderson Echiéjilé, Traoré.

Montpellier HSC: Pionnier – Dabo, Hilton, Congré, Deplagne – Sanson, Skhiri, Martin – Ninga, Boudebouz, Camara.

Rezerwowi: Ligali – J. Marveaux, M. Yatabaré, Rémy, Saihi, Bérigaud, Bakar.

Sędzia: Benoit Bastien.

AS Monaco kończy sezon w Ligue 1 pojedynkiem z Montpellier HSC. Nie może sobie pozwolić na potknięcie, ponieważ dwa punkty za zespołem z księstwa czai się OGC Nice. Pierwszy gwizdek w Monako zabrzmi o godzinie 21.

Piłkarze AS Monaco nie mogą sobie pozwolić na zlekceważenie ostatniego przeciwnika w sezonie. Wskutek kilku gorszych wyników stracili już pozycję wicelidera, którą kibice przyznawali im w ciemno po zwycięstwie na stadionie Paris Saint-Germain. Teraz bronią podium.
    Świetny bilans Monaco z Montpellier.

Gospodarze zdobyli w 37 kolejkach 62 punkty, co wynikiem jest ledwie poprawnym. To i tak aż o 13 oczek więcej niż ich przeciwnik Montpellier. Przyjezdni plasują się na 11. miejscu w Ligue 1, ale w przypadku zwycięstwa są w stanie zyskać kilka lokat i wskoczyć do górnej połowy tabeli.

Drużyna z księstwa jest pod względem wyników na swoim stadionie dopiero 7 siłą we Francji. Wygrała tam dziewięć pojedynków, ale tyle samo razy traciła punkty. Montpellier gra na wyjazdach w kratkę, ale z trzech ostatnich przywiozło 7 z możliwych 9 punktów, co wynikiem jest niezłym.
    Ostatnie szlify Montpellier.

AS Monaco szczyci się w mediach społecznościowych chlubną historią spotkań z Montpellier. Pokonało tego przeciwnika 13 razy, 7-krotnie padł remis, a La Paillade zwyciężyli ledwie raz. W rundzie jesiennej obecnego sezonu AS Monaco zatriumfowało na Stade de la Mosson 3:2.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gole: 3. Cavaleiro, 32. Fabinho (kar.)

Kartki:   72. Wallace (ASM), 89. Fabinho (ASM) – 23. Dabo (MON)

Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 3:3. Foule: 16:16.
    AS Monaco: Subašić – Fabinho, R. Carvalho, Raggi, Wallace – Toulalan, Moutinho (67. Bakayoko) – Dirar, Lemar, Cavaleiro (78. Costa) – Love (87. Carrillo).
    Zmiany: Nardi – Jemerson, Carrillo, Bakayoko, Costa, Elderson Echiéjilé, Traoré.

Montpellier HSC: Pionnier – Dabo (80. Bakar), Hilton, Congré, Deplagne – Sanson (66. Bérigaud), Skhiri, Martin – Ninga, Boudebouz, Camara (67. J. Marveaux).
    Zmiany: Ligali – J. Marveaux, M. Yatabaré, Rémy, Saihi, Bérigaud, Bakar.

Sędziowie: Benoit Bastien