Norwegia – Szwecja 2:3 (koniec) | Francja – Finlandia 1:3 (koniec) | Rosja – Szwajcaria 5:1 (koniec)
Węgry – Białoruś 5:2 (koniec) | Kazachstan – Łotwa 1:2 (koniec) | Kanada – Słowacja 5:0 (koniec)
Rosja
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Szwajcaria
Sobota 14.05.2016, 15:15 • VTB Ice Palace, Moskwa, Rosja • Mistrzostwa Świata • Grupa A

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (17:41:10)

Koniec spotkania! Rosja pewnie pokonuje Szwajcarię 5:1 i dopisuje kolejne trzy punkty na swoje konto!

59:43 Siergiej MOZIAKIN - 5:1

59:43
    Bramka dla Rosji!
    Strzelcem bramki SIERGIEJ MOZIAKIN.

GOOL! I jeszcze jedna bramka dla Sbornej! SIERGIEJ MOZIAKIN ustala wynik tego spotkania wykorzystując świetne podanie od Daciuka! 5:1!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania.
    58:44 Simon MOSER - 4:1

58:44
    Bramka dla Szwajcarii!
    Strzelcem bramki SIMON MOSER.

GOOL! Jest honorowe trafienie dla Szwajcarii! SIMON MOSER z najbliższej odległości pokonuje Bobrowskiego i jest 4:1!

57:35
    Rosyjscy kibice już powoli fetują zwycięstwo.

56:43
    Spokojnie toczy się gra w tercji ataku Szwajcarów.
    55:20 Siergiej SZIROKOW - 4:0

55:20
    Strzelcem bramki SIERGIEJ SZIROKOW.

GOOL! Teraz już mamy gol dla Rosji! SIERGIEJ SZIROKOW z najbliższej odległości na raty pokonuje Berrę i jest już 4:0!

55:09
    Ładna akcja rosyjskiej reprezentacji zakończona strzałem Szirokowa – broni Berra!

54:09
    Mocne uderzenie Schneebergera! Minimalnie jednak mija bramkę Bobrowskiego!

53:41
    Rosja na lodzie już w pełnym zestawieniu.

52:10
    Szwajcarzy rozgrywają hokejowy zamek pod bramką Rosji...

51:41
    Kara dla Rosja (Antipin – 2 min., zahaczanie).

50:35
    Hoffman uderzył ze środka na bramkę Bobrowskiego, ale dobrze interweniuje golkiper Rosji.

49:40
    Spalony podczas akcji rosyjskiej reprezentacji. Wycofanie gry do tercji neutralnej.
    48:50 Iwan TIELEGIN - 3:0

48:50
    Strzelcem bramki IWAN TIELEGIN.

GOOL! Kolejna świetna akcja dwójki Ljubimow – IWAN TIELEGIN! Ten drugi wykorzystał świetne podanie i zdobył swoje drugie trafienie w dzisiejszym starciu!

48:07
    Żadnej z gry w przewadze nie zdołali wykorzystać Rosjanie. Szwajcaria na lodzie w pełnym zestawieniu.

47:10
    Zamieszanie pod rosyjską bramką po strzale Owieczkina! Nie ma bramki!

46:08
    Kara dla Szwajcaria (Berra – 2 min., opóźnianie gry / poruszona bramka).

46:08
    Guma wpada do bramki Szwajcarii, ale wcześniej była ruszona bramka! Gol nieuznany!

45:58
    Szwajcaria na lodzie w czwórkę.

44:50
    Rosjanie w podwójnej przewadze. Sborna rozgrywa hokejowy zamek...

44:25
    Kara dla Szwajcaria (Grossmann – 2 min., atak od tyłu + 10 min. kara indywidualna, atak od tyłu).

43:58
    Kara dla Szwajcaria (Hollenstein – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

43:14
    Ładnie teraz na środek próbował zagrać gumę Kuzniecow, ale jego intencji nie odczytali partnerzy.

42:21
    Mocne uderzenie jednego z rosyjskich defensorów spod niebieskiej. Pewnie broni Berra.

41:38
    Rosjanie wycofali teraz grę daleko za własną bramkę.

40:35
    Szwajcarzy od początku tercji ruszają do ataku. Jeśli chcą jeszcze coś zdziałać w tym meczu musza jak najszybciej zdobyć bramkę.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Szwajcarii.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 17:00.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Rosja prowadzi ze Szwajcarią 2:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

38:03
    Kara dla Szwajcaria (Wieser – 2 min., zahaczanie).

37:23
    Szwajcarzy próbują, znacznie aktywniejsza gra w końcówce tercji, ale niewiele z tego wynika jak na razie.

35:30
    Dobrze teraz uderzał Andrighetto, ale Bobrowski ponownie czujnie interweniuje.

34:16
    Teraz akcja przenosi się na drugą stronę. Teraz to Berra popisuje się dobrą interwencją.

33:27
    Bobrowski mrozi gumę po strzale Hoffmana. Mamy przerwę w grze.

32:30
    Szybkie tempo tej drugiej tercji. Rosjanie szukają okazji na zdobycie trzeciej bramki.

31:59
    Ponownie niewykorzystana gra w przewadze przez rosyjską reprezentację.

30:34
    Rosjanie rozgrywają hokejowy zamek pod bramką Berry...

29:59
    Kara dla Szwajcaria (Marti – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).

29:10
    Guma poza obszarem lodowiska. Mamy przerwę w grze na czyszczenie lodu.
    28:45 Jewgienij KUZNIECOW - 2:0

28:45
    Strzelcem bramki JEWGIENIJ KUZNIECOW.

GOOOL! JEWGIENIJ KUZNIECOW pięknie dobije swoje własne uderzenie i zdobywa drugą bramkę dla Sborny! Gol uznany po analizie video bowiem guma odbiła się od poprzeczki wewnątrz bramki i wyleciała na lód.

28:45
    Czy guma wpadła do bramki Szwajcarów po strzale Kuzniecowa?! Będzie analiza video!

27:20
    Rosjanie zamykają Szwajcarów w ich własnej tercji obronnej.

26:12
    Berra odbija gumę po strzale Szirokowa spod bandy.

25:10
    Uwolnienie po stronie Helwetów. Wycofanie gry pod bramkę Berry.

24:36
    Chwila niezbyt ciekawej gry na lodzie. Nie dzieje się teraz zbyt wiele na lodzie.

23:38
    Helweci próbują ruszyć na bramkę Bobrowskiego, ale nie mogą poradzić sobie z rozegraniem gumy w tercji ataku.

22:34
    Szwajcaria na lodzie już w pełnym zestawieniu.

21:15
    Zamieszanie pod bramką Szwajcarii! Dobrze jednak broni Berra!

20:34
    Kara dla Szwajcaria (Trachsler – 2 min., trzymanie).

20:10
    Burmistrow z indywidualną akcją, ale świetnie broni Berra!

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Rosjan!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:10.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Moskwie Rosja prowadzi ze Szwajcarią 1:0!

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:10
    Szwajcarzy rozgrywają hokejowy zamek...

17:05
    W bramce Rosji pojawia się Sorokin. Kontuzja Bobrowskiego?

17:05
    Kara dla Rosja (Szipacziow – 2 min., przeszkadzanie).

16:11
    Uderzenie Owieczkina z nadgarstka. Berra był przygotowany na obronę tego strzału.

15:23
    Rosjanie teraz próbują skonstruować kolejną akcję. Jak na razie Sborna z gumą we własnej tercji obronnej.

14:17
    Kapitalna interwencja Berry po strzale Panarina z najbliższej odległości! Ależ akcja!

13:27
    Mocne uderzenie Wojnowa spod niebieskiej, parkanami gumę odbija Berra.

12:48
    Gospodarze spokojnie rozgrywają krążek w okolicach neutralnej części lodowiska.

11:43
    Rosja na lodzie także już w pełnym zestawieniu.

11:00
    Szwajcaria powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

10:32
    Sporo rwanej gry w ostatniej minucie. Ciągle mamy przerwy w grze.

9:43
    Kara dla Rosja (Moziakin – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

9:00
    Długo nie pograł de Bois. Zawodnik Szwajcarii powraca na ławkę kar za to samo wykluczenie.

9:00
    Kara dla Szwajcaria (de Bois – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

8:22
    Helweci powracają już do gry w pełnym zestawieniu.

7:12
    Szwajcarzy wybijają gumę daleko pod bramkę Bobrowskiego.

6:22
    5:13 Ivan TIELEGIN - 1:0

5:13
    Strzelcem bramki ROMAN TIELEGIN.

GOOL! Szybkie otwarcie wyniku przez Rosjan! ROMAN TIELEGIN ruszył z indywidualną akcją i z najbliższej odległości, na raty, pokonał Berrę! 1:0 dla Sborny.

4:30
    Mocne uderzenie z nadgarstka w wykonaniu Szipacziowa, a zaraz po tym skuteczna interwencja Berry.

3:40
    Mocne uderzenie Mosera na bramkę Sbornej. Bobrowski po raz pierwszy dzisiaj mrozi gumę.

3:03
    Uderzenie Kuzniecowa zza zasłony po lodzie. Po raz kolejny czujnie Berra.

2:18
    Ljubimow uderzał spod bandy, ale Berra pewnie broni ten strzał.

1:55
    Zacięta walka o gumę pod bandą w tercji obronnej Rosjan. Szwajcarzy nie zamierzają tutaj łatwo się poddać.

0:15
    Pierwsza akcja rosyjskiej reprezentacji i odgwizdana pozycja spalona.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania wygrane przez Rosjan!

00:01

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Do składu Rosjan dołączyła m.in. największa gwiazda rosyjskiego hokeja – Aleksander Owieczkin.

Początek meczu za ok. 10 minut!

Rosja: Bobrowski (Sorokin) – Wojnow, Jemielin, Antipin, Orłow, Biełow, Zajcew, Marczenko – Owieczkin, Kuzniecow, Burmistrow – Moziakin, Daciuk, Sannikow – Panarin, Dadonov, Szipacziow – Ljubimow, Kalinin, Tielegin – Szirokow

Szwajcaria: Berra (Mayer) – Geering, du Bois, Schneeberger, Blum, Weber, Marti, Grossmann – Niederreiter, Trachsler, Moser – Hofmann, Schappi, Andrighetto – Ambühl, Hollenstein, Walser – Wieser N., Wieser D., Haas – Walker

Sędziowie: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK).

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Faworytem dzisiejszego spotkania będzie Sborna, która dodatkowo może liczyć na wzmocnienia zawodników z Washington Capitals.

Szwajcaria zaś to czwarta drużyna grupy B. Helweci także walczą o ćwierćfinał. Mają na swoim koncie 7. punktów po czterech rozegranych spotkaniach.

Sborna to aktualnie wicelider grupy A. Gospodarze turnieju po czterech meczach mają na swoim koncie 9. punktów. Przegrali jedynie z Czechami, a ostatnio rozgromili Danię 10:1.

Rosjanie w kolejnym boju na Mistrzostwach Świata zmierzą sięz reprezentacją Szwajcarii.

Mistrzostwa Świata Elity, spotkanie pomiędzy reprezentacją Rosji i reprezentacją Szwajcarii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 6. Tielegin (Ljubimow), 29. Kuzniecow (Owieczkin), 49. Tielegin (Ljubimow), 56. Szirokow (Zajcew), 60. Moziakin (Daciuk, Sannikow) – 59. Moser (Weber, Niederreiter)

Sędziowie: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK)