Norwegia – Szwecja 2:3 (koniec) | Francja – Finlandia 1:3 (koniec) | Rosja – Szwajcaria 5:1 (koniec)
Węgry – Białoruś 5:2 (koniec) | Kazachstan – Łotwa 1:2 (koniec) | Kanada – Słowacja 5:0 (koniec)
Kanada
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Słowacja
Sobota 14.05.2016, 19:15 • Jubileuszowy Pałac Sportu, Sankt Petersburg, Rosja • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (21:19:10)

Koniec spotkania! Kanada pokonuje reprezentację Słowacji pewnie 5:0 i notuje kolejne zwycięstwo. Ekipa spod znaku Klonowego Liścia to wciąż niepokonany zespół na tej imprezie!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

57:30
    Obydwie ekipy spokojnie dogrywają to spotkanie. Słowacy chcieliby zapewne już zjechać do szatni...

56:10
    Viedensky walczył o odzyskanie gumy w tercji ataku, ale nic z tego.

54:49
    Ładna akcja Halla z Brassardem, aleym razem nie udało się jej zakończyć celnym strzałem.

53:02
    Słowacja na lodzie w pełnym zestawieniu.

52:30
    Kanada spokojnie rozgrywa hokejowy zamek.

51:02
    Kara dla Słowacja (Sekera – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
    Derick BRASSARD - 5:0

50:27
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki DERRICK BRASSARD.

GOL! Perry przepięknie podał gumę do stojącego przy bramce DERRICKA BRASSARDA, który bez najmniejszych problemów pokonuje Hudacka! 5:0!

49:50
    Kanada zdominowała grę. Słowacy nie mogą stworzyć żadnej składnej akcji.

48:55
    Ponownie zamieszanie pod słowacką bramką! Dumba był o krok od podwyższenia prowadzenia Kanady!

47:47
    Uderzenie Bakosa z ostrego kąta. Pewnie interweniuje jednak Talbot.

46:16
    Hudacek wyłapuje gumę po strzale Perry'ego. Mamy przerwę w grze.

45:23
    Uwolnienie po stronie Słowacji. Wycofanie gry pod bramkę Hudacka.

44:45
    Mija powoli piąta minuta tej tercji, a Słowacja ciągle bez celnego strzału na bramkę Kanadyjczyków.

43:07
    Hudacek przejął gumę w tercji ataku i oddał mocny strzał z nadgarstka, guma mija jednak bramkę Talbota.

42:39
    Sekera powraca do gry. Niewykorzystana gra w przewadze.

41:30
    Spokojna gra kanadyjskiej reprezentacji z krążkiem. Niewiele jednak z tego wynika.

40:39
    Kara dla Słowacja (Sekera – 2 min., uderzanie).

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Kanady.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:45.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach spotkania Kanada prowadzi ze Słowacją aż 4:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.
    Mark SCHEIFELE - 4:0

38:35
    Strzelcem bramki MARK SCHEIFELE.

GOL! Piękne rozegrał gumę przed bramką MARK SCHEIFELE i w ładnym stylu podwyższył prowadzenie Kanady na 4:0!

37:50
    Ładnie rozgrywali Kanadyjczycy gumę w tercji ataku, ale ostatecznie jedno złe podanie i krążek w tercji neutralnej.

36:43
    Mocny strzał w wykonaniu Ceciego! Zablokowany jednak przez Marincina.

35:40
    Opadło nam nieco tempo dzisiejszego spotkania po trzeciej bramce Kanadyjczyków.

34:30
    Słowacy w posiadaniu krążka. Nasi południowi sąsiedzi próbują ruszyć do ataku.
    Taylor HALL - 3:0

33:56
    Strzelcem bramki TAYLOR HALL.

GOOL! Dobrze rozegrany zamek przez Kanadyjczyków i jest bramka! Stone nagrał gumę na środek do TAYLORA HALLA, który dopełnił formalności i pokonał Hudacka. 3:0!

33:10
    Słowacy wybijają gumę daleko pod bramkę Talbota.

32:42
    Kara dla Słowacja (Daňo – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

31:40
    Walczą Słowacy o gumę za bramką Talbota. Słowacja szuka okazji na strzelenie bramki kontaktowej.

30:41
    McDavid strzela z okolic prawego bulika, dobrze broni Hudacek.

30:00
    Połowa gry w dzisiejszym spotkaniu już za nami.

29:32
    Słaba gra Słowaków w przewadze. Kanada w pełnym zestawieniu.

28:10
    Kanadyjczycy wybijają gumę daleko pod słowacką bramkę.

27:32
    Kara dla Kanada (Duchene – 2 min., zahaczanie).

26:13
    Duchene strzela z nadgarstka, ponownie górą słowacki golkiper.

25:34
    Gra toczy się w okolicach neutralnej części lodowiska. Kanada stara się stworzyć kolejną akcję.

24:37
    Ależ ogromną okazję na zdobycie bramki zmarnował właśnie Dravecky! Coś niesamowitego!

23:53
    Słowacja na lodzie już w pełnym zestawieniu.

22:33
    McDavid strzela sprzed bramki, ale skutecznie interweniuje Hudacek.

21:53
    Kara dla Słowacja (Dravecky – 2 min., przeszkadzanie).

21:33
    Ładnie teraz kijem poprzekładał Perry i znalazł się przed słowacką bramką, ale dobrze broni Hudacek.

20:45
    Dobry początek tercji w wykonaniu Słowaków! Kilka groźnych strzałów, w tym ten Marinčina, który został jednak zablokowany.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji spotkania dla Słowaków.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:00.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach spotkania w Sankt Petersburgu Kanada prowadzi ze Słowacją 2:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.
    Matt DUCHENE - 2:0

18:30
    Strzelcem bramki MATT DUCHENE.

GOOL! I jest druga bramka Kanadyjczyków! MATT DUCHENE strzałem idealnie w okienko bramki po podaniu Marchanda pokonuje Hudacka i jest już 2:0!

18:11
    Ceci strzelał spod niebieskiej, ale nie było to zbyt celne uderzenie.

17:12
    Guma po strzale Graňáka obija słupek kanadyjskiej bramki!

16:46
    Kanada teraz znacznie spuściła z tonu. Ekipa spod znaku Klonowego Liścia nie może dojść do gumy.

15:30
    Słowacy rozgrywali teraz przez dłuższą chwilę gumę pod bramką Kanady, ale nie zdołali oddać dobrego strzału.

14:16
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Aktalnie w posiadaniu gumy słowacki zespół.

13:45

12:34
    Słowacy wybijają gumę do neutralnej części lodowiska.

11:45
    Kara dla Słowacja (Jaroš – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
    Morgan RIELLY - 1:0

11:09
    Strzelcem bramki MORGAN RIELLY.

GOOOL! Kanada otwiera wynik spotkania! Wygrane wznowienie w tercji obronnej Słowacji, guma trafia pod niebieską do MORGANA RIELLY, który pięknym strzałem pokonuje Hudacka!

11:02
    Hudaek wyłapuje gumę po strzale Brassarda w okolice okienka. Przerwa w grze.

10:34
    Ciągle gra toczy się w tercji obronnej Słowaków. Niezbyt dobry początek naszych południowych sąsiadów.

9:40

9:38
    Dumba piekielnie mocno spod niebieskiej! Hudek wyłapuje krążek!

8:17
    Kocioł pod bramką Hudacka! Sędziowie jednak przerywają grę!

7:40
    Kara dla Słowacja (Cehlárik – 2 min., zahaczanie).

6:31
    Strzał Mathesona zablokowany przez jednego z zawodników Słowacji. Przerwa w grze.

5:41
    Kanada na lodzie w pełnym zestawieniu.

5:38
    Guma po strzale Marinčin minimalnie mija bramkę Talbota.

4:40
    Sekera mocno spod niebieskiej, guma jednak nie trafiła w światło bramki Talbota.

3:41
    Kara dla Kanada (Stone – 2 min., przeszkadzanie).

3:33
    Uderzenie Scheifele spod bandy, świetnie broni jednak parkanami Hudacek.

2:34
    Kanadyjczycy ciągle rozgrywają gumę w okolicach bramki Hudacka.

1:24
    Odgwizdanie zagranie krążka ręką podczas akcji kanadyjskiej reprezentacji. Przerwa w grze.

0:15
    I już pierwsze zamieszanie pod bramką Słowacji! Dobrze broni jednak Hudacek.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Kanadyjczyków.

00:01

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Początek spotkania za ok. 10 minut!

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Dumba, Matheson, Hutton – Stone, Scheifele, Domi – Perry, Brassard, Hall – Gallagher, O'Reilly, Jenner – Duchene, McDavid, Marchand – Reinhart

Słowacja: J Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera, Švarný, Meszároš, Graňák, Mikuš, Jaroš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Daňo, Réway, Bakoš – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Cehlárik, Skalický, Lušňák

Sędziowie: Piechaczek (GER), Olenin – Lazarev (oba RUS), Kaderli (SUI).

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie reprezentacja Kanady, która dysponuje o wiele silniejszym składem niż w tym roku Słowacy.

Słowacja zaś to piąta drużyna grupy B. Nasi południowi sąsiedzi mają na swoim koncie sześć punktów i walczą o awans do ćwierćfinału.

Kanadyjczycy to aktualny lider grupy B. Ekipa spod znaku Klonowego Liścia ma na swoim koncie komplet punktów po czterech spotkaniach.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się dzisiaj starciem na Mistrzostwach Świata Elity będzie starcie Kanady ze Słowacją.

Mistrzostwa Świata Elity, spotkanie pomiędzy reprezentacją Kanady i reprezentacją Słowacji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray)

Sędziowie: Piechaczek (GER), Olenin – Lazarev (oba RUS), Kaderli (SUI)