MKS Perła – SPR Pogoń 30:23 (koniec) | Arka – EKS Start 22:21 (koniec)
Arka Gdynia (K)
22:21 (10:9) Serie: 2:1
EKS Start Elbląg
Sobota 14.05.2016, 17:00 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet play-off • O 3. miejsce

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszły zawodniczki Startu. Kiepsko zarówno w defensywie jak i ofensywie grały gdynianki co w pewnym momencie skutkowało stratą pięciu bramek. W ostatnim kwadransie meczu świetną robotę w bramce wykonywała Gapska, która broniła rzuty gości. Na trzy minuty przed końcem do remisu doprowadziła Matieli. Wydawało się, że mecz zakończy się dogrywką, ale w ostatniej sekundzie meczu bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Galińska!! Wynik rywalizacji to 2:1 dla gdynianek. Trzeci mecz już jutro o 16 na Arena Gdynia.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (18:36:52)

Koniec meczu. (22:21)
    60
    Galińska daje zwycięstwo Vistalowi!!!! (22:21)

60
    Faulowana w ataku Kobylińska. 7 sekund do końca. (21:21)

60
    Broni Gapska. (21:21)

59
    Faulują w defensywie gospodynie. (21:21)
    59
    Galińska trafia z dziewiątego metra! (21:21)

58
    Timeout dla gospodarzy. (20:21)

58
    Wykluczona zostaje także Lisewska. (20:21)

58
    Dwie minuty kary dla Janiszewskiej. (20:21)

57
    Sygnalizacja gry pasywnej w wykonaniu elblążanek. (19:20)
    56
    Szybka odpowiedź Zych. (19:20)
    55
    Waga powiększa przewagę Startu. (18:20)

54
    Głośno swój zespół wspierają fani gdynianek! (18:19)

54
    Faulowana w ofensywie Galińska. (18:19)

Maciej Jędrzejczyk

Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska
    EKS Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Matuszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska