MKS Perła – SPR Pogoń 30:23 (koniec) | Arka – EKS Start 22:21 (koniec)
Arka Gdynia (K)
22:21 (10:9) Serie: 2:1
EKS Start Elbląg
Sobota 14.05.2016, 17:00 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet play-off • O 3. miejsce

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszam na relacje trzeciego meczu o trzecie miejsce PGNiG Superligi Kobiet. W najbliższą sobotę zmierzą się ze sobą drużyny Vistal Gdynia i EKS Start Elbląg. Początek zapowiedziany jest na godzinę 17:00.

W ćwierćfinale gdynianki mierzyły się z Metraco Zagłębie Lubin. Oba mecze bez problemu wygrały zawodniczki Vistalu. Na własnej hali 31:28, a w rewanżu 29:23. W półfinale zmierzyły się z liderkami, Pogoń Baltica Szczecin. Do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne było aż pięć spotkań. Ostatecznie w decydującym meczu w Szczecinie gdynianki uległy 21:24 i przegrały rywalizację 2:3, dzięki czemu to Pogoń awansowała do finału play-off.

Zawodniczki z Elbląga w ćwierćfinale spotkały się z Energa AZS Koszalin. Oba spotkania bez problemu wygrały elblążanki 27:20 oraz 25:21. W półfinale musiały zmierzyć się z Mistrzyniami Polski, MKS Selgros Lublin. Tylko w drugim spotkaniu szczypiornistki Startu sprawiły więcej problemów swoim rywalkom kiedy to przegrały tylko jedną bramką. Wszystkie trzy półfinałowe mecze wygrały lublinianki, dzięki czemu awansowały do finału play-offów.

Stan rywalizacji między Vistalem a Startem wynosi 1:1. Po regulaminowych 60 minutach gry było 25:25 i potrzebna była dogrywka. W niej lepsze okazały się gospodynie, które zdobyły cztery bramki, przy dwóch bramkach gości. Następnego dnia do wyłonienia zwycięzcy ponownie potrzebna była dogrywka, po której zwycięstwo 29:26 odniosły gdynianki.

Aby przekonać się jak potoczą się losy tego spotkania, czy po raz trzeci dojdzie do dogrywki, oraz która drużyna zbliży się do trzeciego miejsca, serdecznie zapraszam na relację już w sobotę o godzinie 17:00 na portalu LAJFY.COM!

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska

EKS Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Matyszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Gerej, Wselska, Świerżewska, Andrzejewska.

W licznym gronie do Gdyni przybyli dzisiaj kibice Startu. Zapowiadają się emocje zarówno na parkiecie jak i na trybunach!

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Od niecelnego rzutu zaczynają gospodynie. (0:0)

2
    Mecz dobra interwencją rozpoczyna Gapska. (0:0)

2
    Szywerska broni rzut Kobylińskiej. (0:0)

4
    Galińska trafia w poprzeczkę. (0:0)

4
    Kolejny raz dobrze w obronie Szywerska. (0:0)
    5
    Wynik spotkania otwiera Balsam. (0:1)

5
    Wykluczona zostaje zdobywczyni pierwszej bramki. (0:1)

5
    W ofensywie faulowała Kobylińska. (0:1)

6
    Nogą broni Gapska. (0:1)
    6
    Dorsz trafia w poprzeczkę, dopada do piłki Kozłowska, która umieszcza ją w siatce. (1:1)

6
    Kolejna udana interwencja Gapskiej. (1:1)
    7
    Prowadzenie Vistalowi daje Stanulewicz. (2:1)

8
    Faulowana w ofensywie Muchocka. (2:1)

9
    Blokuje rzut rywalki Kozłowska. (2:1)

14
    Przepraszamy za problemy techniczne. W 13 minucie wynik spotkania wynosi 3:3. Bramkę z rzutu karnego zdobyła Lisewska, następnie z siedmiu metrów Szywerską pokonała Kobylińska. W jedenastej minucie wykluczona została Kozłowska, a chwilę później Lisewska wykorzystała rzut karny. (3:3)

18
    Galińska umieszcza piłkę w siatce. (5:4)

18
    Timeout dla gości. (5:4)

18
    Galińska rzuca ponad bramką. (5:4)

19
    Z urazem na parkiecie leży jedna z zawodniczek Startu, potrzebna pomoc klubowego medyka. (5:4)

20
    Dwie minuty kary dla Tasić. (5:4)
    20
    Lisewska z siedmiu metrów pokonuje Kordowiecką. (5:5)
    20
    Z dystansu do siatki trafia Zych. (6:5)

21
    Ze skrzydła ponad bramką rzut oddaje Balsam. (6:5)

21
    Kwiecińska wyrównuje stan zawodniczek na parkiecie. (6:5)

21
    Warywoda broni rzut karny w wykonaniu Kobylińskiej. (6:5)
    22
    Wyrównuje Balsam. (6:6)

23
    Wykluczona zostaje Zych za odepchnięcie rywalki. (6:6)

25
    Kobylińska doprowadza do wyrównania. (7:7)

25
    Udana interwencja Kordowieckiej. (7:7)

26
    Dwie minuty kary dla Kozłowskiej. (7:7)

26
    W ataku fauluje zawodniczka Startu. (7:7)

29
    W słupek trafia Zych, do piłki dopada Stanulewicz, ale jej dobitkę broni Szywerska. (8:8)

29
    Nie doszła do podania Kwiecińska. (8:8)
    29
    Zych wyprowadza Vistal na prowadzenie. (9:8)

29
    Dwie minuty kary dla Muchockiej. (9:8)
    30
    Jeszcze przed przerwą wyrównuje Jędrzejczyk. (9:9)
    30
    W ostatnich sekundach do siatki trafia Galińska. (10:9)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:9)

Bardzo wyrównane spotkanie rozgrywane jest dzisiaj na gdyńskiej arenie. Żadna z drużyn nie potrafi wyjść na dłuższe prowadzenie, większość czasu na tablicy wyników widnieje remis. W ostatnich sekundach przed przerwą bramkę zdobyła Galińska, dzięki czemu to jej drużyna schodzi do szatni w lepszych humorach. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:9)
    31
    Dankowska zdobywa pierwszą bramkę po przerwie. (10:10)
    31
    Szybka odpowiedź Vistalu. (11:10)
    33
    Liselska pokonuje Gapską. (11:11)
    34
    Muchocka wyprowadza Start na prowadzenie. (11:12)
    35
    Jędrzejczyk powiększa przewagę swojej drużyny. (11:13)

36
    Dwie minuty kary dla Galińskiej. (11:13)

37
    Szywerska broni rzut Stanulewicz. (11:13)
    37
    Dankowska pokonuje Kordowiecką. (11:14)

37
    Timeout dla gospodarzy. (11:14)
    38
    Lisewska z dystansu umieszcza piłkę w siatce. (11:15)
    39
    Odrabia straty Zych. (12:15)
    39
    Lisewska powiększa przewagę Startu. (12:16)
    41
    Galińska pokonuje Szywerską. (13:16)

42
    Timeout dla gości. (13:16)
    43
    Lisewska zza zasłony zdobywa bramkę. (13:17)
    43
    Zych trafia przy słupku. (14:17)

45
    Wykluczona zostaje Galińska. (14:17)

45
    Gapska znakomicie broni rzut karny w wykonaniu Lisewskiej. (14:17)
    46
    Kwiecińska pokonuje Gapską. (14:18)

47
    Bramkarka Vistalu broni rzut ze skrzydła w wykonaniu Balsam. (14:18)

50
    Kolejna udana interwencja Gapskiej. (15:19)

50
    Gubi piłkę Stanulewicz, ale wciąż w jej posiadaniu gdynianki. (15:19)

50
    Dwie minuty kary dla Matuszczyk. (15:19)
    50
    Janiszewska pokonuje Szywerską. (16:19)

51
    Z urazem na parkiecie leży Urbaniak. Potrzebna pomoc fizjoterapeuty. (16:19)
    51
    Matieli zmniejsza straty do rywalek. (17:19)

52
    Świetnie broni Gapska. (17:19)

52
    Kolejny raz nie daje się pokonać bramkarka Vistalu. (17:19)
    53
    Galińska umieszcza piłkę w siatce! (18:19)

54
    Gapska w ostatnich minutach wykonuje fenomenalną robotę! (18:19)

54
    Faulowana w ofensywie Galińska. (18:19)

54
    Głośno swój zespół wspierają fani gdynianek! (18:19)
    55
    Waga powiększa przewagę Startu. (18:20)
    56
    Szybka odpowiedź Zych. (19:20)

57
    Sygnalizacja gry pasywnej w wykonaniu elblążanek. (19:20)

58
    Dwie minuty kary dla Janiszewskiej. (20:21)

58
    Wykluczona zostaje także Lisewska. (20:21)

58
    Timeout dla gospodarzy. (20:21)
    59
    Galińska trafia z dziewiątego metra! (21:21)

59
    Faulują w defensywie gospodynie. (21:21)

60
    Broni Gapska. (21:21)

60
    Faulowana w ataku Kobylińska. 7 sekund do końca. (21:21)
    60
    Galińska daje zwycięstwo Vistalowi!!!! (22:21)

Koniec meczu. (22:21)

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszły zawodniczki Startu. Kiepsko zarówno w defensywie jak i ofensywie grały gdynianki co w pewnym momencie skutkowało stratą pięciu bramek. W ostatnim kwadransie meczu świetną robotę w bramce wykonywała Gapska, która broniła rzuty gości. Na trzy minuty przed końcem do remisu doprowadziła Matieli. Wydawało się, że mecz zakończy się dogrywką, ale w ostatniej sekundzie meczu bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Galińska!! Wynik rywalizacji to 2:1 dla gdynianek. Trzeci mecz już jutro o 16 na Arena Gdynia.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (18:36:52)

Maciej Jędrzejczyk

Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska
    EKS Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Matuszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska