Piast – Zagłębie L. 0:0 (koniec) | Wisła K. – Ruch 1:2 (koniec)
Wisła Kraków
1:2 (1:1)
Ruch Chorzów
Niedziela 14.08.2016, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka
    Statystyki końcowe:

Radość chorzowian po zwycięstwie:

Wisła Kraków przegrywa na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1-2. Niebiescy byli zespołem lepszym, któremu bardziej zależało na korzystnym rezultacie. Gospodarze po stracie drugiego gola nie wyglądali, aby dążyli do wyrównania. To wszystko się zemściło i Biała Gwiazda jest aktualnie czerwoną latarnią Ekstraklasy. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (19:54:38)

90+4

90+3
    Druga roszada w składzie Niebieskich. Opuszcza boisko jeden z bohaterów, Mariusz Stępiński. Na ostatnie sekundy wbiega Arak.

90+2
    Ondrasek znalazł się w doskonałej sytuacji. Wygonił się do linii końcowej, a jego strzał z ostrego kąta odbił Lech. Chwilę później arbiter przerwał grę, ponieważ gracz Wisły pomagał sobie w przyjęciu piłki ręką.

90+1
    Trzy minuty został doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Kapitan Ruchu jest gotowy, aby kontynuować grę. Za moment dowiemy się, o ile Szymon Marciniak przedłużył dzisiejszą rywalizację.

89
    Grodzicki mocno ucierpiał w starciu z Boguskim. Długo nie podnosił się z murawy. Niewykluczone, iż zostanie zmieniony na ostatnie minuty.

88
    Kapitalne prostopadłe podanie Stępińskiego za plecy Głowackiego do Monety. Stoper Wisły w ostatniej chwili zastopował rywala czystym wślizgiem. Będzie jednak jeszcze korner.

87
    Ostatnie minuty tego pojedynku. Krakowianie dostrzegli to i ruszyli na połowę rywali. Teraz starają się wypracować sobie dogodną okazję. Idzie im to bardzo ciężko.

85
    Głowacki dał się przepchać Stępińskiemu, a chwilę później zrewanżował się, ale nadużywając przepisów. Rzut wolny dla chorzowian.

84
    Katastrofalne pudło Pietrzaka z tego stałego fragmentu gry. Futbolówka poszybowała w najwyższe rzędy trybun przy Reymonta.

83
    Boguski odpychany przez Koja. Doskonała okazja Wiślaków z rzutu wolnego z bardzo dobrej pozycji. Ależ nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy gości.

81
    Kolejne niezłe wrzucenie piłki przez Mójtę na lewym skrzydle. Tam najpierw wypiąstkował futbolówkę Lech, a chwilę później w pojedynku w powietrzu faulował Ondrasek.

80
    Grodzicki obejrzał żółtą kartkę za ostre wejście na własnej połowie. Nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

80
    Stępiński nieźle wypracował sobie pozycję do strzału. Następnie mocno uderzył sprzed pola karnego, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

78
    Centra Mójty z lewej flanki. Błąd popełnił Oleksy, który mógł przez to asystować przy golu Ondraska. Na jego szczęście nie udało się napastnikowi Wisły zmieścić piłki w siatce.

76
    Mączyński ukarany żółtym kartonikiem za brzydkie wejście w środku pola. Gdyby nie ten faul, przyjezdni mieliby okazję wyjścia z groźnym kontratakiem.

Krzysztof

Gole: 5. Zachara – 24. Stępiński, 55. Oleksy

Kartki:   34. Sadlok (WIS), 70. Mójta (WIS), 76. Mączyński (WIS) – 80. Grodzicki (RUC)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 15:13. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 6:1. Foule: 22:13.
    Wisła Kraków: Miśkiewicz – Bartosz, Głowacki (C), Sadlok, Pietrzak – Mączyński, Popovič (66. Brlek) – Boguski, Drzazga (46. Ondrášek), Małecki (58. Mójta) – Zachara.
    Zmiany: Zając – Żemło, Uryga, Ondrášek, Mójta, Cywka, Brlek.

Ruch Chorzów: Lech – Konczkowski, Grodzicki (C), Koj, Oleksy – Surma, Urbańczyk – Mazek (69. Moneta), Lipski, Ćwielong – Stępiński (90+3. Arak).
    Zmiany: Skaba – Cichocki, Moneta, Nowak, Arak, Walski, Kowalczyk.

Główny: Szymon Marciniak

Widownia: 12 703