0:2 (0:0)
Bayern Monachium
Niedziela 14.08.2016, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Superpuchar Niemiec
    Bayern Monachium zdobywcą Superpucharu Niemiec 2016! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejną dawkę sportowych emocji na naszym serwisie!

Mats Hummels w meczu przeciwko swoim byłym kolegom zanotował pierwszą asystę w barwach Bayernu.

Po pasjonującym widowisku Borussia Dortmund przegrywa u siebie z Bayernem Monachium 0:2 mecz o Superpuchar Niemiec. Gospodarze z pewnością nie byli drużyną słabszą, ale w końcowych momentach swoich akcji brakowało dobrego wykończenia. Dembele strzelał praktycznie z każdego możliwego miejsca, Ramos i Aubameyang również nie znaleźli recepty na pokonanie Neuera. Bawarczycy może mieli trochę mniej okazji, ale potrafili je wykorzystać. Carlo Ancelotti za sprawą goli Vidala i Müllera może dziś unieść swoje pierwsze trofeum za sterami Bayernu. Jest to piąty tytuł w historii tego klubu, tyle samo ma właśnie Borussia. Dzisiaj Superpuchar Niemiec jedzie do Monachium! (22:27:56)

90+2

90+1
    Bayern spokojnie wymienia podania na własnej połowie czekając na końcowy gwizdek sędziego. Lewandowski próbuje zastawić piłkę w narożniku boiska.

90
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Kagawa otoczony przez trzech rywali tylko sobie znanym sposobem uciekł z opresji i zagrał na prawe skrzydło do Schürrle. Piękna akcja Japończyka na nic, Niemiec był na spalonym.

87
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Müller, na boisku pojawia się Rafinha.

86
    Lewandowski w roli rozgrywającego zagrał na wolne pole do Kimmicha. Strzał reprezentanta Niemiec bez przyjęcia poszybował nad bramką. Do końca zostały cztery minuty spotkania!

85
    Martinez w ostatniej chwili zatrzymał składającego się do uderzenia Schürrle. Bayern rusza z groźnym kontratakiem.

83
    Bartra przerzucił się na skrzydło do Schürrle. Ten nie miał miejsca na dośrodkowanie i wycofał piłkę na około trzydziesty metr. Nadal gospodarze rozgrywają na połowie Bayernu.

81
    Borussia nie ma wyboru i musi rzucić się do ataku. Na własnej połowie zostawia jedynie Sokratisa, Bartrę i Passlacka.
    79. Thomas MULLER - 0:2

79
    Gol dla Bayernu!
    Bawarczycy prawdopodobnie stawiają kropkę nad i! Dośrodkowanie spod chorągiewki, głową piłkę zgrał Hummels, a z najbliższej odległości Bürkiego pokonał THOMAS MÜLLER! Bayern jest coraz bliżej sięgnięcia po Superpuchar Niemiec!

78
    Rode zablokował dośrodkowanie Lewandowskiego z prawego skrzydła. Rzut rożny dla Bayernu.

77
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Aubameyang, na boisku pojawia się Mor.

75
    Przewinienie Lewandowskiego na Schmelzerze na środku placu gry. Borussia już nie atakuje z takim rozmachem jak jeszcze kilka minut temu.

73
    Gra zatrzymała się w środkowej strefie boiska. Bayern stara się utrzymać korzystny wynik jak najdłużej.

71
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Vidal, na boisku pojawia się Kimmich.

Radosław Łączkowski

Gole: 58. Vidal, 79. Müller

Kartki:   28. Passlack (DOR), 39. Dembele (DOR), 60. Rode (DOR) – 10. Martinez (BAY), 28. Ribery (BAY), 28. Alonso (BAY)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 12:8. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 2:0. Foule: 13:17.
    Borussia Dortmund: Bürki – Passlack, Sokratis, Bartra, Schmelzer – Castro, Rode – Dembele (68. Schürrle), Kagawa, Ramos (68. Weigl) – Aubameyang (77. Mor).

Zmiany: Weidenfeller – Guerreiro, Piszczek, Mor, Weigl, Götze, Schürrle

Bayern Monachium: Neuer – Lahm, Martinez, Hummels, Alaba – Vidal (71. Kimmich), Alonso, Thiago – Müller (87. Rafinha), Lewandowski, Ribery (66. Coman).

Zmiany: Ulreich – Bernat, Coman, Kimmich, Green, Feldhahn, Rafinha

Sędziowie: Tobias Welz – Rafael Foltyn, Martin Thomsen – Tobias Stieler