Zagłębie L. – Górnik Ł. 0:0 (koniec) | Jagiellonia – Lechia 0:1 (koniec)
Zagłębie Lubin
0:0 (0:0)
Górnik Łęczna
Niedziela 21.08.2016, 15:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Można powiedzieć, że lubinianie zostali skrzywdzeni. Nieuznana bramka a na koniec bezbramkowy remis. Gospodarze dominowali, jednak w bramce Górnika niezawodny dziś był Sergiusz Prusak. Golkiper Górnika zagrał fantastycznie! Zagłębie miało ogromną ilość okazji, jednak żadnej nie wykorzystało! (17:26:35)

90+3

90+3
    Jeszcze na koniec Guldan decyduje się na uderzenie z dystansu, jednak ten okazuje się bardzo niecelny!

90+1
    A arbiter dolicza trzy minuty do drugiej części tego spotkania!

90+1
    Prusak gra dziś niesamowicie! Kolejna akcja lubinian, ale jeszcze futbolówkę we własne ręce chwyta golkiper Górnika!

90
    Gospodarze jeszcze walczą o bramkę. Spokojnie konstruują akcję w środku pola, jednak do końca meczu czasu coraz mniej!
    88. Pudło Późniaka!

88
    Ależ kontra przyjezdnych! Szybka akcja środkiem i odegranie futbolówki do nadbiegającego Późniaka, który strzela jednak nie trafia w bramkę! Ajeja!

87
    Rzut rożny dla lubinian. Dośrodkowanie w okolice piątego metra, a tam futbolówkę przejmuje Prusak!

86
    O proszę! Jest i próba Górnika! Rozegranie futbolówki do Piesio, a ten decyduje się na uderzenie z dystansu. Piłka trafia jednak wprost w ręce Polacka.

84
    Jeszcze jedno dośrodkowanie Cotry w lewej strony boiska, jednak ponownie na przedpolu świetną interwencją popisuje się Prusak!

82
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Krzysztof Janus.
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Szymon Drewniak, na boisku pojawia się Dragomir Vukobratović.
    81. Szansa Vlasko!

81
    Krótkie podania i ponownie gospodarze pod bramką rywali. Dośrodkowanie Cotry do Vlasko, który nieczysto trafia w futbolówkę i ta przelatuje wysoko nad poprzeczką!

80
    Nieco ponad 10 minut do końca. Z minuty na minutę coraz mocniej na bramkę rywali napierają lubinianie, ale mimo to bez bramek!

79
    Tym razem Woźniak na lewej stronie boiska. Decyduje się na centrę przed bramkę, ale znów górą defensywa Górnika!

77
    I jeszcze jedna akcja! Dalekie podanie do wychodzącego na pozycję Woźniaka. Ten wpada w pole karne i uderza, jednak wprost w Prusaka!