Zagłębie L. – Górnik Ł. 0:0 (koniec) | Jagiellonia – Lechia 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
0:1 (0:0)
Lechia Gdańsk
Niedziela 21.08.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Trochę już minęło od ostatniego prowadzenia!

A to oznacza, że drużyna Piotra Nowaka melduje się na najwyższym miejscu w ligowej tabeli Lotto Ekstraklasy! (19:52:21)

Koniec spotkania! Jagiellonia Białystok przegrywa 0:1 z Lechią Gdańsk. Było dużo żółtych kartek i niepotrzebnych fauli zawodników w drugiej części spotkania, na szczęście obejrzeliśmy też bramkę. Przepiękne trafienie Kovacevića daje trzy punkty Biało-Zielonym!

90+3

90+2
    Już dwie z trzech minut doliczonych przez arbitra minęły, Jagiellonia chyba nie zdobędzie punktów na własnym stadionie!

90+1
    Kolejna groźna akcja Lechii. Milos Krasić zagrywa na prawą stronę do Flavio Paixao, a ten dośrodkowuje za mocno! Słaba próba Portugalczyka. Jeszcze dwie minuty do końca meczu!

90
    Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Aleksandar Kovacević. Bardzo niecelna próba Serba, futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

89
    Mackiewicz powala Pawłowskiego przy kontrze 4 na 2 na korzyść Lechii Gdańsk!

88
    Bardzo mocna próba Vassiljeva z ostrego kąta, Podleśny wybija piłkę na korner! Stały fragment gry nie przynosi bramki, Romanczuk z główki trafia w Górskiego!

86
    Niecelne uderzenie Mackiewicza sprzed pola karnego. Podleśny na spokojnie przygotowuje sobie piłkę na piątym metrze.

85
    Wojtkowiak ciągnął za koszulkę Mackiewicza, będzie kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Wzmaga się doping na trybunach!

84
    Jagiellonia częściej w posiadaniu piłki w ostatnich minutach. To im się śpieszy i to oni muszą atakować. Lechię taki wynik zadowala!

83
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Rafał Grzyb, na boisku pojawia się Karol Mackiewicz.

82
    Bez zastanowienia oddaje strzał Górski. Niecelna próba na dalszy słupek!

80
    Pirotechnika odpalona przez kibiców Jagiellonii Białystok, oby to nie był powód, by przerywać mecz. Obecnie mgła nie przeszkadza Podleśnemu.

79
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.
    78. Nie dogadali się!

78
    Bardzo dziwna sytuacja. Vassiljev miał mieć pełną swobodę przy oddaniu strzału, lecz jego kolega... tez chciał uderzyć. Brak porozumienia!

Miłosz Knapczyk

Gole: 63. Kovačević

Kartki:   49. Tomasik (JAG), 57. Černych (JAG), 89. Mackiewicz (JAG) – 49. Janicki (LGD), 52. Stolarski (LGD), 54. Kovačević (LGD), 68. Maloča (LGD)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 15:2. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 2:0. Foule: 17:17.
    Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga (73. Górski), Szymonowicz, Wasiluk, Tomasik – Grzyb (C) (83. Mackiewicz), Romanczuk – Frankowski, Vassiljev, Chomczenowski (73. Szymański) – Černych.
    Zmiany: Węglarz – Sołowiej, Straus, Mackiewicz, Mystkowski, Górski, Szymański.

Lechia Gdańsk: Podleśny – Stolarski (79. Pawłowski), Maloča, Janicki, Wawrzyniak – Kovačević, Krasić (C) – F. Paixão, Chrapek, Wolski (71. Wojtkowiak) – Kuświk (74. M. Paixão).
    Zmiany: Budziłek – Pawłowski, Wiśniewski, M. Paixão, Haraslin, Wojtkowiak, Gérson.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski – Lisowski, Wójcik