Głogów – AZS UŚ 2:5 (koniec) | Wieliczka – AZS Gdańsk 5:3 (koniec) | Clearex – Red Devils 4:2 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
5:3 (2:2)
AZS UG Gdańsk
Sobota 01.10.2016, 18:00 • Solne Miasto Wieliczka • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 2

Dziękujemy za uwagę. Solne Miasto Wieliczka odnosi swoje historyczne zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie! (20:06:04)

Zawodnikami meczu: Jeleń, Pawicki i Kriezel. Ta trójka zdobyła połowę dzisiejszych bramek. Dodatkowo to ci zawodnicy nadawali ton dzisiejszej rywalizacji. Kriezel uderzał naście razy, Pawicki również, a Jeleń, jak to Jeleń zarówno na boisku jak i poza nim motywował swoich kolegów.

Za nami zacięty mecz. Goście byli szybsi przez większość spotkania, ale to gospodarze odnieśli zwycięstwo. MKF walczył całym zespołem i w ostatnich minutach zdołał strzelić dwie bramki. AZS pokazał kapitalne przygotowanie motoryczne i fizyczne. Gospodarze jednak muszą skoro poprawić w swojej grze, jeśli marzą o równej walce z czołówką.

39:57
    Kriezel trafił w poprzeczkę!

39:30
    Goście pomimo gry w osłabieniu przeważają.

38:22
    Gol dla MKS-u Solne Miasto Wieliczka!
    Strzelcem bramki KAMIL JELEŃ. Suchan na skrzydle zgasł piłkę, a w powietrzu tracił ją Jeleń.

38:07
    Timeout dla gospodarzy.

38:07
    Czerwona kartka dla Pawickiego (AZS UG Gdańsk). Goście zagrali z lotnym bramkarzem. Piłkę w środku pola przejął jeden z graczy gospodarzy, a Pawicki popełnił faul taktyczny.

37:23
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ LEKKI. Akcja gospodarzy. Piłka kilkukrotnie odbija się od obrońców gości, aż wreszcie Lekki mocnym strzałem posyła piłkę do siatki.

36:24
    Horbacz przymierzył w okno. Kurowski na korner.

36:06
    Korner dla gości.

35:42
    Gąsior uwolnił się spod opieki obrońcy i momentalnie uderzył. Obok bramki.

35:00
    Ostatnie pięć minut spotkania.

34:09
    Kolejne uderzenia gości blokują obrońcy gospodarzy.

32:58
    Strzelcem bramki MICHAŁ SKÓRSKI. Uderzenie Skórskiego piłka dostała dziwnej rotacji. Trafiła w poprzeczkę, a następnie w słupek i do siatki.

32:46
    Timeout dla gości.

32:18
    Jeleń uderzył z dystansu. Korner dla gospodarzy.

31:20
    W drugiej połowie mecz jest wyjątkowo płynny i czysty. Po jednym przewinieniu na koncie obu stron.

MZ

Gole: 9. Jeleń, 18. Cebula, 33. Skórski, 38. Lekki, 39. Jeleń – 18. Osłowski, 20. Pawicki, 27. Pawicki

Kartki:   1. Suchan (MKF)   39. Pawicki (GDA)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Kurowski – Lekki, Suchan, Przybył, Skórski; Doroszko, Gąsior, Myszor, Podobiński, Cebula, Grochalski, Jaszczyński, Karwowski, Jeleń.
    AZS UG Gdańsk: Sasiak – Pawicki, Laskowski, Osłowski; Depta, Osiński, Cyman, Musik, Horbacz, Burglin, Kriezel, Pytka, Kubiszewski, Urtnowski.

Sędziowie: Andrzej Śliwa – Piotr Koloczek, Wojciech Curyło, Tomasz Konrad