GKS T. – GKS K. 1:0 (koniec) | Stal M. – Znicz 3:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Wigry 0:0 (koniec)
Olimpia G. – Bytovia 2:3 (koniec) | Wisła Pu. – Zagłębie S. 1:1 (koniec)
MKS Kluczbork
0:0 (0:0)
Wigry Suwałki
Sobota 01.10.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • Fortuna 1 Liga • 11. kolejka

Witam serdecznie i zapraszam na kolejną już relację ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku, w którym to MKS Kluczbork podejmie ekipę Wigier Suwałki.

Bez wątpienia drużyna z Suwałk jest rewelacją obecnego sezonu. Awans do 1/4 finału Pucharu Polski, jak również do niedawna pozycja lidera I ligi, stawiają gości jutrzejszego spotkania w roli faworyta. MKS jeżeli jednak chce uciec ze strefy spadkowej bezwzględnie musi to spotkanie wygrać aby choć na chwilę poczuć się w miarę bezpiecznie.

W poprzedniej kolejce Wigry rozegrały spotkanie z Górnikiem Zabrze. Spotkanie w lidze zakończyło się wynikiem 0-0, lecz kilka dni przed tym spotkaniem Wigry również z Górnikiem grały w Pucharze Polski i to spotkanie w Zabrzu wygrali 2-0.

MKS udał się na daleki wyjazd do Bytowa, gdzie mierzył się z tamtejszą Drutex Bytovią Bytów. Po dobrym meczu z obu stron ostatecznie to ćwierćfinalista Pucharu Polski cieszył się ze zwycięstwa 2-0 a MKS przegrał kolejne spotkanie po na prawdę dobrym meczu i dobrych sytuacjach do zdobycia bramki.

W tabeli Wigry znajdują się na 5 miejscu z dorobkiem 17 punktów. MKS jest na 16 miejscu mając zaledwie 8 oczek w 10 spotkaniach.

Sędzia jutrzejszego spotkania będzie Pan Paweł Pskit z Łodzi. To doświadczony sędzia z Ekstraklasowym doświadczeniem więc miejmy nadzieję, że poziom tego widowiska będzie stał na wysokim poziomie, gdyż w poprzednich meczach w Kluczborku głównie sędziowie byli głównymi bohaterami..

Serdecznie zapraszam na relacje przed godziną 18:00. Bądźcie z nami gdyż emocji z pewnością nie zabraknie !

Witam serdecznie i zapraszam na relację z kolejnego spotkania w Kluczborku! Przed nami mecz pomiędzy MKS-em Kluczbork, a Wigrami Suwałki! Za moment podamy składy obu zespołów.

MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz, Brodziński, Nitkiewicz – Niziołek (K), Tunkiewicz – Szewczyk, Swędrowski, Brzęczek – Setla

Rezerwowi: Wnuk – Deja, Gierak, Gondek, Kubiak, Kursa, Kwaśniewski

Wigry Suwałki: Zoch – Remisz, Cverna, Augustyniak, Radecki – Kędzior, Wroński, Adu, Bartkowiak (K), Gąska – Adamek

Rezerwowi: Salik – Dadok, Kozak, Bucholc, Wichtowski, Danjo, Zapolnik

Główny:
    Paweł Pskit (Łódź)
    Asystenci:Michał Gajda, Marcin Kaliszek (Łódzki ZPN)
    Sędzia techniczny:Dawid Grzelak (Łódzki ZPN)
    .

Na rozgrzewce właśnie pojawiła się jedenastka gości, która w dzisiejszym spotkaniu zagra w strojach czerwonych.

Obie jedenastki już uczestniczą w rozgrzewce a do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad 15 minut. Również kibice powoli gromadzą się na stadionie, który pomału rozświetlają jupitery.

Za kilka chwil rozpocznie się to spotkanie. Przed jego rozpoczęciem symbolicznie zostanie przekazana koszulka meczowa Wigier Suwałki w związku z akcją drużyny MKS-u Kluczbork na rzecz Krystiana Rudnickiego – w której to klub poprzez licytacje koszulek zespołów Ekstraklasy I oraz II ligi, także m. in koszulek Mariusza Stępińskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego zbierane są środki na rzecz chorego Krystiana.

Obie jedenastki już na murawie stadionu Miejskiego w Kluczborku!

1

1
    Lewą stroną próbował przedzierać się Brzęczek, lecz źle zagrał sobie piłkę i aut dla gości.

2
    Goście przejęli futbolówkę i jak na razie spokojnie rozgrywają ją na własnej połowie.

3
    Dobra próba MKS-u, lecz dośrodkowanie Szewczyka odbite od Adu i jeszcze raz odbite od Szewczyka i jedynie Zoch wznowi od bramki.

4
    Źle przyjmował piłkę Gąska i MKS wznowi od autu.

5
    Strzał z dystansu Augustyniaka, lecz wysoko nad poprzeczką. To pierwsza akcja Wigier w tym spotkaniu.

6
    Ganowicz bardzo przytomnie odegrał do Pogorzelca i zażegnał niebezpieczeństwo ze strony gości.

7
    Nitkiewicz ostro teraz potraktował Gąskę i Wigry mają rzut wolny około 30 metrów przed bramką Pogorzelca.

8
    Ależ było gorąco pod bramką MKS-u! Dobre dośrodkowanie w pole karne tam w środek pola karnego zgrywał jeden z zawodników gości i strzał Remisza był bliski trafienia, lecz zdaniem sędziego liniowego piłką zdążyła już opuścić plac gry i Pogorzelec mógł odetchnąć z ulgą.

9
    Niziołek pada w polu karnym, lecz sędzia tego w ogóle nie zauważył. Leży na murawie kapitan MKS-u, lecz gra zostanie wznowiona od rzutu z autu.

10
    Szewczyk przedłuża piłkę w polu karnym Wigier, tam do piłki jednak nie zdołał doskoczyć Setla, a była pusta bramka i szansa na objęcie prowadzenia!

11
    Setla w starciu powietrznym z Radeckim zdaniem sędziego faulował.

12
    Na spalonym był zawodnik gości, lecz sędzia puścił grę i w ostatniej chwili strzał Radeckiego zablokowany! Rzut rożny dla gości.

13
    Dobrze oddalili to zagrożenie gospodarze, lecz zawodnicy z Suwalszczyzny nadal przy piłce.

14
    Jak na razie to Wigry częściej w posiadaniu futbolówki, ale to oba zespoły miały po jednej dobrej szansie na objęcie prowadzenia w tym spotkaniu.

15
    Najpierw Tunkiewicz świetnie zastopował Radeckiego, a po chwili Nitkiewicz nabił Gąskę i od bramki wznowi Pogorzelec.

15
    Próba rozrzucenia piłki na prawą stronę do Szewczyka, ale ten dobrze uprzedzony przed dobrze prezentującego się dzisiaj Franka Adu.

15
    Kolejny faul zawodnika MKS-u, tym razem faulowany Kamil Adamek. Będzie rzut wolny dla gości z boku boiska mniej więcej 20 metrów od bramki Pogorzelca.

16
    Dobre wyjaśnienie Niziołka, który oddalił futbolówkę byle dalej. MKS zamknięty na własnej połowie.

16
    Setla nie zdołał dojść do piłki od Niziołka i skutecznie napastnika MKS-u uprzedził bezrobotny dzisiaj Zoch.

17
    Za mocne piłki otrzymuje dzisiaj od swoich partnerów Adam Setla, który z pewnością zrobiłby więcej pożytku gdyby miał bardziej precyzyjne podanie od swoich partnerów.

18
    Niecelnie Cverna do Adamka i od bramki wznowi grę Pogorzelec.

19
    Bardzo dobrze Adu przeczytał zagranie Tunkiewicza do Szewczyka i skutecznie zażegnał dobrze zapowiadającą się akcję MKS-u.

20
    Aut dla Wigier na wysokości pola karnego MKS-u.

20
    Pogorzelec pewnie chwyta futbolówkę i próbuje rozpocząć szybką kontrę swojego zespołu dalekim wybiciem, lecz piłka ląduje na sektorze gości, który w dzisiejszym spotkaniu świeci pustkami.

22
    Brzęczek próbował wykorzystać olbrzymie zamieszanie w polu karnym gości, lecz jego strzał bardzo słaby.

24
    Ależ teraz wycięty Tomasz Swędrowski przez zawodnika gości i żółtą kartką ukarany Cverna.

25
    Sędzia jednak puścił grę piłka wyszła na aut, a po wrzucie piłki przez Nitkiewicza nie padło zagrożenie ze strony gospodarzy i to Wigry są ponownie przy piłce.

26
    Dobra kontra gości zakończona strzałem Gąski, lecz piłka odbita jeszcze od Orłowicza nie sprawiła problemów Pogorzelcowi, który bardzo efektownie chwycił to uderzenie.

27
    Brzęczek wywalczył aut dla MKS-u.

27
    Brzęczek po dobrej akcji był bliski wywalczenie rzutu rożnego, lecz dobrze zachował się jeden z defensorów gości skutecznie obijając piłkę o nogi skrzydłowego MKS-u, grę wznowił Zoch.

28
    Świetna akcja Tomasza Swędrowskiego, który minął zawodników gości jak tyczki na treningu i uderzył sprzed pola karnego szkoda tylko, że wysoko nad bramką bo akcja palce lizać.

30
    Ganowicz zmuszony do wycofania do Pogorzelca, a ten wybija piłkę w trybuny. Dobry pressing gości. Piłka dla Wigier.

31
    Adamek nie zdołał zapanować nad piłką naciskany przez dwóch obrońców MKS-u i Pogorzelec zacznie od bramki.

32
    Spotkanie ogląda około 1000 widzów.

32
    Ganowicz nie kalkulował i wybił piłkę w aut. Wznowią Wigry na własnej połowie.

33
    Świetne dośrodkowanie prosto na nogi Adamka, a ten strzela minimalnie nad poprzeczką!

33
    Szewczyk popychany przez Adu w czystej pozycji, lecz sędzia chyba jest na innym meczu. Nie wiem jak można nie widzieć tak ewidentnego faulu. No nic gramy dalej.

34
    Szewczyk wybija piłkę na rzut rożny.

35
    Dośrodkowanie wybija Szewczyk, drugie dośrodkowanie ponownie wybija Szewczyk.

35
    Żółtą kartką ukarany Wroński za faul na Niziołku.

36
    Szewczyk strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny!

37
    Będzie jednak przerwa w grze na murawie leży Tunkiewicz.

37
    Wzmaga się doping na trybunach to okres lepszej gry gospodarzy.

38
    Zapędzili się teraz zawodnicy gospodarzy pod pole karne Wigier, a ci przeprowadzili kapitalną kontrę dwoma podaniami znaleźli się pod bramką MKS-u, a dośrodkowanie na nogi Gąski przerwał sędzia gdyż ten znajdował się na spalonym. To była jednak szybka, świetna kontra w wykonaniu gości.

38
    Będzie zmiana w drużynie MKS-u, Tunkiewicz nie jest w stanie kontynuować gry.

39
    Będzie jeszcze przed tą zmianą rzut wolny dla gości.

40
    Nastrzelona ręka Orłowicza w polu karnym, lecz zawodnik MKS-u wydaje się, że miał rękę przy ciele. Wigry przy piłce.

41
    Zmiana w drużynie MKS Kluczbork: Z boiska schodzi kontuzjowany Tunkiewicz, a w jego miejsce pojawia się Deja.

42
    Wigry grały piłką uniemożliwiając zmianę, lecz bardzo ładne zachowanie jednego z zawodników gości, który wybił piłkę w aut, aby móc przeprowadzić zmianę nie spodobało się szkoleniowcowi Wigier, który ostrą reprymendą potraktował swojego podopiecznego.

43
    Deja blokuje uderzenie zawodnika gości i mamy rzut rożny dla Wigier.

43
    Przestrzelone kompletnie dośrodkowanie Kędziora i Pogorzelec wznowi od bramki.

44
    Swędrowski faulował zawodnika gości i Wigry wznowią od rzutu wolnego na własnej połowie.

44
    Niziołek zalicza kolejną prostą stratę, a Deja zdaniem sędziego ponownie fauluje. Wigry mają ostatnią okazję do zdobycia bramki tuż przed przerwą.

45
    Sędzia dolicza 1 minutę.

45
    Pewna interwencja Pogorzelca, który chwyta to dośrodkowanie.

45
    Brzęczek ależ okazja piłka po jego strzale ląduje nad poprzeczką bo odbija się od jednego z zawodników gości!

45+1

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy MKS remisuje 0-0 z Wigrami Suwałki. Była w ostatniej minucie dobra okazja dla gospodarzy, Brzęczek miał przed sobą pustą bramkę, lecz zamiast oddać techniczny strzał trochę się podpalił i chybił wysoko nad bramką. Mecz dobry, zacięty, lecz zarówno jednym jak i drugim brakuje trochę dokładności przy ostatnim podaniu. Z przebiegu spotkania to Wigry częściej operowały piłką, lecz MKS miał lepsze okazje do zdobycia bramki.

Przed nami druga odsłona tego meczu, czekamy na obie jedenastki. Obie rozpoczną tę drugą odsłonę bez zmian.

Drużyna Wigier już na murawie, zarówno gospodarze już wyczekują rozpoczęcia tej drugiej odsłony.

Tę część spotkania rozpocznie MKS.

46

46
    Dośrodkowanie Szewczyka prosto w ręce Zocha.

47
    Żółtą kartką ukarany Nitkiewicz za faul na jednym z zawodników gości. Z kolei Augustyniak otrzymuje żółty kartonik za odepchnięcie Nitkiewicza.

48
    Sędzia odgwizduje kolejny faul tym razem Brodziński faulował Kędziora. Zaostrzyła nam się gra w tej drugiej połowie.

49
    Dośrodkowanie w pole karne Niziołek wybija zbyt lekko do piłki dopada Wroński, który strzela obok słupka.

50
    Ależ ładny strzał oddał teraz Kędzior minimalnie obok słupka Pogorzelca!

51
    Orłowicz faulował teraz Adamka i Wigry wznowią od rzutu wolnego na połowie MKS-u.

51
    Zablokowane dośrodkowanie przez Ganowicza i rzut rożny dla gości.

52
    Deja oddala zagrożenie. Wigry nadal przy piłce.

53
    Pogorzelec broni strzał Wrońskiego w sytuacji sam na sam!

54
    Wigry częściej są w posiadaniu piłki, a MKS jak na razie ogranicza się tylko do wybijaniu piłek.

55
    Wroński brzydko faulował Nitkiewicza, a zawodnik gości ma już żółtą kartkę – musi uważać zawodnik gości.

56
    Za mocne podanie Dei do Brzęczka zawodnik gospodarzy nie miał szans na dojście do futbolówki.

57
    Rzut rożny dla MKS-u.

58
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: Za Wrońskiego pojawia się Kozak.

59
    Pogorzelec ponownie niecelnie do Szewczyka. Aut dla Wigier na własnej połowie.

60
    Brodziński dobra interwencja było bardzo groźnie pod bramką MKS-u.

61
    Świetna akcja MKS-u strzał Brzęczka mija słupek bramki Zocha o centymetry!

62
    Żółtą kartką ukarany Orłowicz za zagranie piłki ręką.

62
    Będzie rzut wolny dla gości. Dobra okazja do dośrodkowania.

63
    Dośrodkowanie zawodnika gości przekombinowane i od bramki wznowi Pogorzelec. Czyżby zanosiło się na 6 remis MKS-u w tym sezonie? Jak na razie mecz się wyrównał.

63
    Swędrowski strzela, lecz strzał słaby mija bramkę o dobry metr.

63
    Na boisku pojawi się za chwilę Patryk Gondek.

64
    Zmiana w drużynie MKS Kluczbork: Z boiska schodzi Setla a w jego miejsce pojawia się Gondek.

65
    Na murawę pada Kozak, który chciał wymusić faul przed polem karnym, lecz sędzia nie dał się nabrać i pokazał zawodnikowi Wigier żółtą kartkę.

66
    Aut dla Wigier.

66
    Na spalonym złapany Gąska a było ponownie bardzo groźnie.

67
    Niziołek dobrze przeciął podanie do Radeckiego i faulowany zawodnik MKS-u.

68
    Gondek nie miał szans w fizycznym starciu z Remiszem. Podanie jednak Remisza niecelne do Augustyniaka i MKS wznowi od autu.

69
    Gondek ostro w nogi Kędziora i Wigry zaczną od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

70
    Bardzo niedokładnie grają teraz goście kolejna prosta strata, pytanie czy MKS będzie w stanie to wykorzystać.

72
    Gondek w aut.

73
    Nitkiewicz na rzut rożny. Będzie okazja dla gości.

73
    Dobre dośrodkowanie był tam kompletnie niepilnowany zawodnik gości, lecz jego strzał słaby obok bramki.

74
    Szewczyk źle do Partyka Gondka i Zoch wznawia dalekim wykopem.

75
    Szewczyk wywalczył aut.

76
    Będzie kolejny aut dla gospodarzy.

77
    Szewczyk nie zdołał wywalczyć rzutu rożnego do bramki wznowi Zoch.

77
    Goście starają się wciągnąć MKS na własną połowę.

78
    Zmiana w drużynie MKS Kluczbork: Z boiska schodzi Brzęczek, a w jego miejsce pojawia się Kwaśniewski.

79
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: Z boiska schodzi Gąska a w jego miejsce pojawia się Dadok.

80
    Rzut wolny dla MKS-u z boku pola karnego gości.

80
    Dobre dośrodkowanie Niziołka pewnie jednak chwyta Zoch.

81
    Wigry grają piłką na własnej połowie.

82

82
    Ganowicz próbował zgrywać do środka, lecz Zoch nie dał się zaskoczyć.

83
    Orłowicz dał się oszukać i Wigry mają wrzut z autu.

83
    Adu faulował Szewczyka MKS wznowi rzutem wolnym na własnej połowie.

85
    Dobra okazja dla MKS-u była, lecz Szewczyk za mocno dośrodkował i Kwaśniewski nie zdołał dojść do futbolówki.

87
    MKS próbuje przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

88
    Leży na murawie zawodnik gości a konkretnie Kozak, na prawdę niezły z niego Kozak kiedy upadł na murawę by po chwili podnieść się i kontynuować grę.

89
    Rzut rożny dla gości. Może być groźnie.

90
    Będzie rzut rożny dla MKS-u. Sędzia dolicza 3 minuty.

90+1
    Szewczyk strzela z połowy boiska, lecz obok bramki. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

90+2
    Orłowicz popełnia błąd i goście mają rzut rożny.

90+2
    Dośrodkowanie oddala Ganowicz.

90+2
    Ależ teraz Gąska mógł dać gościom prowadzenie! Fantastyczne wyjście w powietrze i strzał mija słupek o centymetry!!

90+3

Koniec tego spotkania. MKS remisuje 0-0 po na prawdę dobrym widowisku. W drugiej odsłonie MKS również miał nieco lepsze sytuację, lecz w końcówce to goście mogli pokusić się o 3 punkty kiedy nieznacznie chybił Gąska. Szósty remis MKS-u w tym sezonie staje się faktem. To tyle na dziś MKS może czuć niedosyt po tym spotkaniu. Zapraszam na kolejne relacje na Naszym serwisie! (19:56:01)

Dawid Zywica

Gole:

Kartki:   47. Nitkiewicz (KLU), 62. Orłowicz (KLU) – 24. Cverna (SUW), 35. Wroński (SUW), 47. Augustyniak (SUW), 65. Kozak (SUW)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 2:1. Foule: 14:14.
    MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz, Brodziński, Nitkiewicz – Niziołek (K), Tunkiewicz (41. Deja) – Szewczyk, Swędrowski, Brzęczek (78. Kwaśniewski) – Setla (64. Gondek)

Zmiany: Wnuk – Deja, Gierak, Gondek, Kubiak, Kursa, Kwaśniewski

Wigry Suwałki: Zoch – Remisz, Cverna, Augustyniak, Radecki – Kędzior, Wroński (58. Kozak), Adu, Bartkowiak (K), Gąska (79. Dadok) – Adamek

Zmiany: Salik – Dadok, Kozak, Bucholc, Wichtowski, Danjo, Zapolnik