CSKA Mos. – Bayer 1:1 (koniec) | Monaco – Tottenham 2:1 (koniec) | Sporting – Real Madryt 1:2 (koniec)
Borussia D. – Legia 8:4 (koniec) | Leicester – Club Brugge 2:1 (koniec) | Kopenhaga – Porto 0:0 (koniec)
Dinamo Z. – Lyon 0:1 (koniec) | Sevilla – Juventus 1:3 (koniec)
Leicester City
2:1 (2:0)
Club Brugge
Wtorek 22.11.2016, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Liga Mistrzów UEFA • Grupa G

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W najbliższy wtorek gorąco zapraszam na relację z meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów! Na King Power Stadium zmierzy się Mistrz Anglii – Leicester City z Mistrzem Belgii – Club Brugge. Początek spotkania zapowiedziany jest na godzinę 20:45.

Lisy po czterech spotkaniach są liderem grupy G. Na swoim koncie mają trzy zwycięstwa oraz jeden remis. Nad drugim Porto mają trzy oczka przewagi, natomiast nad trzecią Kopenhagą aż pięć punktów. Podopieczni Ranieriego muszą wygrać następne spotkanie, aby zakwalifikować się do rundy pucharowej.

W ostatniej kolejce Leicester City na wyjeździe mierzyli się z Kopenhagą. Mimo przewagi w posiadaniu piłki do przerwy przez gospodarzy, stworzyli oni sobie jedenaście sytuacji bramkowych, ale oddali tylko jeden celny strzał i do szatni schodzili z wynikiem 0:0. Po zmianie stron wciąż przeważali Duńczycy, lecz w drugiej połowie oddali również tylko jeden celny strzał i ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Natomiast Mistrzowie Belgii kompletnie nie radzą sobie w grupie G. Znajdują się obecnie na ostatnim miejscu z serią czterech porażek z rzędu. W dodatku zdobyli zaledwie jedną bramkę tracąc przy tym dziesięć. Aby myśleć o grze w Lidze Europy Belgowie muszą wygrać ostatnie dwa spotkania.

W trzeciej kolejce Club Brugge mierzyło się na wyjeździe z FC Porto. W pierwszej połowie znaczną przewagę mieli gospodarze, co zakończyło się bramką Silvy w 37. minucie. Po przerwie odwróciły się losy spotkania i to goście dyktowali tempo gry, jednak oddali tylko dwa celne strzały, które nie znalazły drogi do siatki. Ostatecznie Portugalczycy zwyciężyli 1:0.
    Zawodnicy Clube Brugge wylądowali dzisiaj w Leicester.

Trener Leicester City zapewnia, że mimo czterech porażek respektuje najbliższego rywala swoich podopiecznych.

Aby przekonać się czy Mistrzowie Anglii zdołają już jutro zapewnić sobie awans do następnej rundy Ligi Mistrzów zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania już od godziny 20:45 na portalu LAJFY COM!

Leicester City F.C.: Zieler – Simpson, Huth, Morgan (C), Fuchs – Mahrez, A. King, Drinkwater, Albrighton – Vardy, Okazaki.
    Rezerwowi: Hamer – Amartey, Gray, L. Hernández, A. Musa, Schlupp, Ulloa.

Club Brugge KV: Butelle – Cools, Poulain, Mechele, De Bock – Claudemir, Simons (C), Pina, Vanaken – Vossen, Izquierdo.
    Rezerwowi: Bruzzese – Bolingoli-Mbombo, Denswil, Wesley, Gedoz, Limbombe, van Rhijn..

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1

2
    Pierwsze podanie w kierunku Vardy'ego, do piłki wyskakuje Mechele, który głową zagrywa do Butelle.

4
    Niecelne podanie gości, przejmuje piłkę Simpson.

4
    Złe rozciągnięcie gry przez obrońcę Leicester, ponownie przy futbolówce goście.

5
    Gol dla Leicesteru!
    Co za kontra! Z piłką na skrzydle urywa się Fuchs, który zagrywa na jedenasty metr do wbiegającego SHINJIEGO OKAZAKI. Napastnik Leicester ładnie złożył się do strzału lewą nogą i umieścił futbolówkę pod poprzeczką! Bez szans w tej sytuacji był Butelle!
    5. Shinji Okazaki (LEC) - 1:0

7
    Czaruje rywali blisko szesnastki Brugge Mahrez, nie dał się oszukać De Bock.

8
    Długie podanie do Mahreza, ten lepszy w pojedynku jeden na jeden od De Bocka. Algierczyk oddaje strzał po krótkim słupku. Świetnie broni Butelle.

8
    Dośrodkowanie z narożnika boiska, za słabo głową uderza Huth i od bramki zacznie goalkeeper gości.

10
    Rozciągnięcie gry do Mahreza, ten po ziemi zagrywa w szesnastkę rywali. Dobrze ustawiony Mechele przejmuje podanie.

11
    Kolejny korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie Mahreza bez problemu piąstkuje Butelle.

11
    Pogubili się gracze Brugge blisko własnej szesnastki. Źle podaje Mechele, strzał bez przyjęcia oddaje Okazaki, ale prosto w bramkarza uderza napastnik Leicester.

13
    Podanie z głębi pola do uciekającego Vossena. Dobrze ustawiony Morgan wybija piłkę.

15
    Długie podanie na skrzydło do Izquierdo, ten schodzi w pole karne gospodarzy i wystawia piłkę nabiegającemu Claudemirowi. Niestety pomocnik gości nie zdołał oddać strzału i wybijają przeciwnicy.

18
    Świetnie Mahrez znalazł na skrzydle niepilnowanego Simpsona, który z pierwszej piłki zagrał na piąty metr. Dobrze zareagował Poulain, który wybija na aut.

20
    Za mocne rozciągnięcie gry do Simpsona i od bramki rozpocznie Butelle.

23
    Pierwszy rzut rożny dla gości. Centrę z narożnika boiska głową wybija Simpson. Utrzymujemy się jeszcze przy polu karnym gospodarzy bowiem mamy aut dla Brugge.

24
    Mocne wrzucenie piłki w szesnastkę Leicester, głową prosto w "koszyczek" Zielera uderza Izquierdo.

27
    Od kilku minut przy piłce utrzymują się gospodarze.

28
    Albrighton w pojedynku z Coolsem. Pomocnik Leicester wywalcza rzut karny!!

29
    Przy piłce ustawia się RIYAD MAHREZ Butelle zdecydował się rzucić w kierunku swojego lewego słupka, a Algierczyk oddaje mocny strzał w środek bramki.
    29. Riyad Mahrez (LEC) - 2:0

32
    Faulowany na własnej połowie Okazaki. Niecelne podanie chwilę później wykonuje King i przejmują rywale.

33
    W defensywie dobrze popracował Drinkwater.

33
    Z kontrą ruszają gospodarze, Okazaki rozciąga na skrzydło do Vardy'ego. Anglik nie radzi sobie z przyjęciem piłki i mamy aut dla Brugge.

36
    Dośrodkowanie ze skrzydła Vardy'ego, szczupakiem wybija Mechele, ale gospodarze ciągle przy piłce.

36
    Fatalnie centruje Fuchs, od bramki zacznie Butelle.

36
    Szybko futbolówkę odzyskuje Drinkwater.

37
    Rzut rożny dla Mistrzów Anglii, krótko rozegrali stały fragment gry gospodarze. Cools blokuje dośrodkowanie Mahreza.

39
    W ataku pozycyjnym gospodarze.

41
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Mahreza, głową uderza Morgan, ale spokojnie broni Butelle.

42
    Ładny strzał z linii szesnastego metra w kierunku dłuższego słupka oddaje Izquierdo. Znakomicie wyciągnął się Zieler, który odbija do boku.

44
    Zamknięci na własnej połowie gospodarze, jednak rywale nie potrafią zagrozić bramce Leicester.

45
    Długie podanie do Mahreza, w kleszcze wzięli go Mechele i De Bock, w tym czasie wyszedł z bramki Butelle, który przejmuje futbolówkę.

45

Dobrze w mecz weszli gospodarze, który już w piątej minucie po znakomicie wykończonej kontrze przez Okazakiego prowadzili 1:0. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy podwyższył prowadzenie z rzutu karnego Mahrez. Do przerwy przewagę w posiadaniu piłki mieli gracze Leicester, jednak nie stworzyli oni zbyt dużej ilości okazji strzeleckich. Do przerwy schodzimy z wynikiem 2:0 i jeśli gospodarze wygrają dzisiejszy mecz to będą mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

46

48
    Po zmianie stron wciąż przy piłce utrzymują się goście.

48
    Zagranie na skrzydło do Vardy'ego, dobrym wślizgiem popisał się Cools.

49
    Płaskie zagranie na piąty metr w wykonaniu Fuchsa. Żaden z zawodników Leicester nie trafił jednak w piłkę.

50
    Skrzydłem rozpędza się Vardy. Blokuje jego dośrodkowanie Mechele.

51
    Centrę Albrightona z narożnika boiska wybijają rywale.

52
    Gol dla Brugge!
    Piłkę na połowie rywala tracą gospodarze, odbiera ją JOSÉ IZQUIERDO, który ucieka graczom Leicester. Znajdując się już w szesnastce Mistrzów Anglii zdecydował się na strzał po krótkim słupku!! Co za bramka!
    52. José Izquierdo (BGY) - 2:1

54
    Albrighton delikatnie dośrodkowuje w pole karne gości, nie wyskoczył do piłki Vardy i przechwytuje Butelle.

55
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne Brugge, również tym razem zażegnują niebezpieczeństwo goście.

56
    Mahrez w pojedynku z czterema rywalami. Pogubił się w dryblingu Algierczyk i przejęli przeciwnicy.

59
    Po dośrodkowaniu w wykonaniu Fuchsa piłkę ładnym uderzeniem do bramki wpakowuje Vardy. Jak się okazało napastnik Leicester był na pozycji spalonej!!!

61
    Chwilę później wyrównuje Claudemir, jednak on również złapany został na ofsajdzie.

61
    Zmiana w drużynie Club Brugge KV: z boiska schodzi Tomás Pina, na boisku pojawia się Anthony Limbombe.

62
    Długie podanie na wolne pole do Limbombe, ten uderza z jedenastego metra, jednak robi to bardzo niecelnie!

65
    Od kilku minut w posiadaniu piłki goście.

67
    W pojedynku biegowym Vardy z Mechele, dobrze zastawił się obrońca Club Brugge i od bramki zacznie Butelle.

67
    Faulowany Mahrez na skrzydle w środkowej strefie boiska.

68
    Podwójna zmiana w drużynie Leicester, z boiska zeszli Mahrez oraz Okazaki, a zastąpili ich Schlupp i Gray.

69
    Chwilę po wejściu na boisko okazję strzelecką miał Schlupp. Jednak zawodnik Leicester zamiast rozegrać dalej piłkę do lepiej ustawionych kolegów sam oddał kiepski strzał prosto w Butelle.

71
    Zmiana w drużynie Club Brugge KV: z boiska schodzi Laurens De Bock, na boisku pojawia się Ricardo van Rhijn.

72
    Dobre zagranie na jedenasty metr od Van Rhijna, podanie przedłużył jeszcze jeden z zawodników Brugge, który został złapany na pozycji spalonej.

75
    Mocny strzał z dystansu oddaje Simons, na siebie przyjmuje to uderzenie Morgan.

77
    Simpson w pojedynku z Limbombe, gracz Brugge wymusza błąd na rywalu.

78
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Marc Albrighton, na boisku pojawia się Daniel Amartey.

80
    Rzut rożny dla gości, dobrze dośrodkowanie wypiąstkował Zieler.

82
    Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego rywali. Schlupp nabija rywala i ponownie od autu zaczną gracze Leicester.

83
    Z dystansu strzał oddaje Amartey. Piłka ląduje wysoko na trybunach.

84
    Rzut rożny dla Brugge. Dobra centra w szesnastkę rywali, Mechele zabrakło może pół metra, aby głową wbić futbolówkę do siatki!

85
    Zmiana w drużynie Club Brugge KV: z boiska schodzi Claudemir, na boisku pojawia się Wesley.

86
    Blisko zdobycia samobója po rzucie rożnym był Huth, piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

88
    Już tylko minuty dzielą gospodarzy od awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

89
    Gray wychodzi sam na sam z Butelle. Pomocnik Leicester układa się do strzału na długi słupek, znakomicie czyta to bramkarz Brugge, który ratuje swój zespół od straty bramki.
    89. Daniel Amartey (LEC)

90+1
    Trzy minuty dolicza arbiter do drugiej części spotkania.

90+2
    Gospodarze utrzymują się z piłką pod polem karnym rywali.

90+3
    Czwórką atakują gracze Leicester. Mistrzowie Anglii na spokojnie rozegrali tę akcję, strzał oddaje Gray, ale ponownie broni Butelle!

90+3

Po zmianie stron szybko bramkę kontaktową zdobyli gracze Brugge po ładnej solowej akcji Izquierdo. Od tego czasu goście mieli przewagę na boisku i próbowali zagrozić bramce rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1, dzięki czemu drużyna Leicester City awansuje do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, bowiem Porto bezbramkowo zremisowało z Kopenhagą.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM! (22:38:40)