Ruch – Arka | 1:2 (koniec) |
Middlesbrough – Hull | 1:0 (koniec) |
Chievo – Genoa | 0:0 (koniec) | | | Udinese – Bologna | 1:0 (koniec) |
Deportivo – Sociedad | 5:1 (koniec) |
finał
Ruch Chorzów
1:2
(0:2)
Arka Gdynia
Mateusz Zając
Gole:
49. Lipski – 3. Marcjanik, 20. Marcus da Silva de Oliveira (kar.)
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Widownia: 5029
Kartki: 32. Hofbauer (ARK), 75. Sobieraj (ARK)
Spudłowany karny!:
Ruch Chorzów:
Hrdlička – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio – Surma (77. E. Višņakovs), Urbańczyk – Przybecki (46. Mazek), Lipski, Ćwielong – Arak (46. Niezgoda).
Zmiany: Miszczuk – Grodzicki, Mazek, Moneta, E. Višņakovs, Niezgoda, Walski.
Trener:
Arka Gdynia: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak – Kakoko, Łukasiewicz – Marcus da Silva de Oliveira, Hofbauer (87. Szwoch), Wojowski (80. Błąd) – Abbott (65. Zjawiński).
Zmiany: Jałocha – Błąd, Szwoch, Zjawiński, Siemaszko, Stolc, Zbozień.
Trener:
Zmiany: Miszczuk – Grodzicki, Mazek, Moneta, E. Višņakovs, Niezgoda, Walski.
Trener:
Arka Gdynia: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak – Kakoko, Łukasiewicz – Marcus da Silva de Oliveira, Hofbauer (87. Szwoch), Wojowski (80. Błąd) – Abbott (65. Zjawiński).
Zmiany: Jałocha – Błąd, Szwoch, Zjawiński, Siemaszko, Stolc, Zbozień.
Trener:
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Widownia: 5029
Ruch łapie kontakt! Rzut wolny dla gospodarzy jak już wspomniałem, PATRYK LIPSKI podchodzi do piłki i posyła daleką piłkę, futbolówka zrobiła kozioł przed Steinborsem i wpada do siatki, błąd golkipera Arki.
Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Miłosz Przybecki, na boisku pojawia się Kamil Mazek.
Bardzo pewna jedenastka MARCUSA VINÍCIUSA DA SILVA DE OLIVEIRA, to już czwarta bramka tego zawodnika w tym sezonie z "wapna". Wcześniej przy interwencji w polu karnym po raz kolejny nie popisał się Jakub Arak.
Ależ błyskawiczne otwarcie Arki! Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Hofabuera, spóźnił się Jakub Arak, a MICHAŁ MARCJANIK głową pokonuje Hrdličke. Goście z Gdyni na prowadzeniu!
Ruch po wielkich kryzysach finansowych wydaje się, że wyszedł na moment z opresji. Dogadanie się z miastem i chwilowy brak zmartwień może być dodatkowym impulsem ku formie wzrostowej i uciekaniu przed końcem tabeli. Potencjał jest, teraz muszą funkcjonować inne aspekty.
Podopieczni Waldemara Fornalika grają w śmieszną, ba zabawną kratkę. Raz zwycięstwo, w którym pada 4-5 bramek, a później porażka w takim samym wymiarze. Niestety porażki w pięciu ostatnich meczach to większość, bo aż trzy, tylko dwa razy "Niebiescy" sięgali po pełną zdobycz punktową. Ruch zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu "oczek". W kolejnej kolejce chorzowianie udadzą się do Płocka na spotkanie z drugim beniaminkiem, Wisłą Płock.
Przyjezdni z Gdyni w poprzednim tygodniu mierzyli się z Bytovią Bytów w ramach rewanżowego spotkania ćwierćfinału Pucharu Polski, podopieczni Grzegorza Nicińskiego skromnie pokonali 1-ligowy zespół 1:0 i zameldowali się w półfinale. Jedyne trafienie zanotował wówczas Hofbauer.
Co do ligowych starć, w pięciu ostatnich grach Arka trzy razy musiała zaznać gorzki smak porażki, natomiast dwa razy dzieliła się punktami z rywalem. Obecnie beniaminek zajmuje 12. miejsce z dorobkiem dwudziestu punktów. W następnej przedostatniej już kolejce w tym roku piłkarze Nicińskiego podejmą Jagiellonię Białystok.