Hel. Białystok – Uniw. Zielona Góra 2:6 (koniec) | Warszawa – Jagiellonia 3:4 (koniec) | Gniezno – Piła 3:3 (koniec)
Pol. Gdańska – Lębork 8:2 (koniec)
MKS Mieszko Gniezno
3:3 (2:1)
KS Credo Futsal Piła
Sobota 10.12.2016, 20:30 • Hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4, Gniezno • I liga futsalu - gr. północna • Runda 11

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:07:34)

Niesamowicie emocjonujące Derby Wielkopolski kończą się remisem 3:3! Fenomenalną końcówkę zanotowali goście z Piły. Wydawało się, że miejscowi zainkasują pełną pulę punktów, ale jednak przyjezdni stanęli na wysokości zadania i zdołali wyrównać.

39:54
    Niesamowitą szansę miał Dariusz Rychłowski, ale nie trafił do bramki! Nieczysty strzał, widzowie zgodnie złapali się za głowy. Oni widzieli już tą piłkę w siatce! Remis!

39:30
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko pół minuty!

39:04
    Gol dla KS-u Credo Futsal Piła!
    Strzelcem bramki WOJCIECH KAROLEWSKI. Goście doprowadzili do wyrównania! Co za mecz, co za olbrzymie emocje! Losy tego starcia będą ważyć się do końcowej syreny! Derby Wielkopolski na niesłychanie wysokim poziomie.

38:49
    Wpierw Heliasz nie zdołał pokonać Kujawskiego, a po chwili faulował Rychłowski. Piąty faul na koncie gnieźnieńskiego Mieszka. Każdy kolejny będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

38:30
    Timeout dla gości.

38:15
    Zanosi się na niesłychanie emocjonującą końcówkę! Tutaj jeszcze wszystko zdarzyć się może!

37:43
    Strzelcem bramki MICHAŁ WOLAN. Goście dopięli swego, zdobywając gola kontaktowego. Świetne wykończenie akcji przez Wolana!

37:40
    Wolan znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Wasielewskim, jednak nie zdołał go pokonać. Świetny refleks golkipera Mieszka!

37:32
    Wasielewski znów skutecznie odbił piłkę.

37:15
    Niespełna trzy minuty pozostały do zakończenia dzisiejszego starcia w Grodzie Lecha. Śmiało można stwierdzić, że mecz wkracza w decydującą fazę!

36:40
    Świetną szansę na podwyższenie prowadzenia Mieszka miał przed momentem Bereźnicki, ale jej nie wykorzystał, posyłając piłkę obok bramki.

36:04
    Kostecki ładnie rozpędzał się na lewej flance, ale ostatecznie nie zdołał dośrodkować, ani oddać strzału.

35:50
    Atakują goście, ale gnieźnianie stawiają twarde warunki w defensywie.

35:30
    Przerwa na przetarcie parkietu.

35:20
    Kibice zagrzewają gospodarzy do jeszcze intensywniejszej walki. Tymczasem w posiadaniu piłki znaleźli się zawodnicy z Piły.

35:11
    Zanosi się na bardzo emocjonującą, ale i nerwową końcówkę. W faulach mamy 4-4!

34:33
    Banasik posłał piłkę niemalże prosto w objęcia bramkarza zespołu z Piły.

34:06
    Ależ nerwowo zrobiło się teraz na parkiecie! Doszło do przepychanki, sędzia ukarał żółtymi kartkami Heliasza oraz Kosteckiego.

33:55
    Cuda wyczynia teraz Michał Wasielewski! Fenomenalna parada bramkarska i rywal zatrzymany!

33:40
    Kostecki centrował w pole karne. Do piłki nie zdołał doskoczyć jednak skrupulatnie pilnowany Wolan.

33:14
    Czwarty faul akumulowany powędrował na konto gospodarzy. Podopieczni Wasielewskiego muszą uważać na kolejne przewinienia.

32:42
    "Mieszkowcy" zwolnili. Na pewno nie grają już tak szybko jak w pierwszej połowie. Jest to jednak w pełni zrozumiałe – gospodarze prowadzą dwoma bramkami.

32:21
    Pilanie próbują, starają się zagrozić bramce strzeżonej przez Wasielewskiego, ale golkiper Mieszka prezentuje wysoką formę.

31:42
    Niecelnie przymierzył Skwarek. Po chwili natomiast chybił Bereźnicki.

30:46
    Faule: 3-2.

30:00
    Kibice Mieszka domagają się kolejnego gola. Tymczasem w natarciu znajdują się goście z Piły.

29:32
    Doszło do jakiejś mocnej wymiany zmian pomiędzy Heliaszem a Wolanem. Sędzia udzielił zawodnikom słownej reprymendy.

29:32
    Przyjezdni nie składają broni. Robi się coraz ciekawiej.

29:02
    Groźną centrę w pole karne gnieźnian zatrzymał Paweł Kaźmierczak. Gdyby nie on, goście mogliby nawiązać kontakt.

28:50
    Głośny doping na trybunach! Kibicują zarówno sympatycy Mieszka, jak i KS-u Credo Futsal.

28:00
    Silny strzał Kosteckiego pewnie wyłapał Wasielewski. Gospodarze zwolnili, wymieniają podania na własnej połowie.

27:44
    Faule: 2-1.

27:04
    Nerwowo zrobiło się w Gnieźnie! Kibice oraz zawodnicy kwestują decyzje sędziego. Tempo rywalizacji lekko siadło.

26:23
    Goście mają problem z oddaniem celnego uderzenia. Sporo strzałów pilan szybuje obok bramki Wasielewskiego.

25:39
    Kiepsko wykonany rzut wolny. Jeden z pilan posłał piłkę wysoko ponad bramką. Michał Wasielewski nawet nie drgnął.

25:36
    Pierwsze przewinienie w tej połowie. Wyznaczone przepisy przekroczył Marcin Greser. Rzut wolny dla gości.

25:00
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania w Grodzie Lecha pozostał już tylko kwadrans. Pilanie mają problem z przedarciem się przez zasieki obronne Mieszka.

24:19
    Gol dla MKS-u Mieszko Gniezno!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JEDLIŃSKI. Wydawało się, że Kujawski zaliczy skuteczną interwencję, ale nic z tego. Gospodarze powiększają prowadzenie.

23:49
    Nie doszedł do podania Adam Alamenciak. Piłka po stronie gości z Piły.

23:24
    Początek drugiej połowy dość ciekawy, ale nie tak dynamiczny jak cała pierwsza odsłona tego pojedynku.

22:57
    Świetny powrót zanotował teraz Adam Heliasz. Zawodnik Mieszka przerwał groźnie zapowiadającą się akcję zespołu z Piły.

22:08
    Wolan miał sporo miejsca i czasu na oddanie strzału, ale nie zdołał pokonać Wasielewskiego. Fenomenalna postawa gnieźnieńskiego bramkarza!

21:33
    Świetną interwencją w powietrzu popisał się teraz Michał Wasielewski! Gospodarze znów w natarciu.

20:40
    Niecelne uderzenie Banasika. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

20:25
    Drugą połowę rozpoczęli goście, ale miejscowi szybko przejęli inicjatywę i już ruszają z atakiem.

20:01

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Gnieźnie za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Trzeba przyznać, że mecz obfituje w niemałe emocje! Oby podobnie było po przerwie.

20:00

19:04
    Niecelnym uderzeniem popisał się teraz Mateusz Jedliński. Do zakończenia pierwszej połowy pozostała niespełna minuta.

18:42
    Faule: 4-4.

17:40
    Po raz kolejny świetną dyspozycję potwierdził Michał Wasielewski. Ależ to była robinsonada! Piłka w posiadaniu gospodarzy.

16:52
    Świetnie rozegrany rzut wolny przez gości. Strzał Kosteckiego w ostatniej chwili zatrzymał Michał Wasielewski!

16:44
    Żółtą kartkę otrzymuje Banasik (MKS Mieszko Gniezno).

16:25
    Sporo szczęścia mieli goście! Soczyście uderzał Rychłowski, ale piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok słupka.

16:02
    Heliasz posłał piłkę prosto w objęcia bramkarza zespołu z Piły. Pomysł niezły, ale zabrakło dobrego dokręcenia.

15:55
    Soczyste uderzenie Banasika na rzut rożny sparował Kujawski. Kolejna świetna interwencja tego zawodnika.

14:55
    Świetną paradę bramkarską zaprezentował teraz Michał Wasielewski! Groźna akcja gości zakończona niepowodzeniem.

14:31
    Gnieźnianie przechwycili inicjatywę i znów próbują uspokoić swe poczynania. W grę gospodarzy wdarło się bowiem sporo chaosu.

13:55
    Teraz nieco częściej przy piłce znajdują się goście z Piły. Mimo tego nie potrafią zagrozić bramce Wasielewskiego.

13:15
    Faule: 1-3.

12:30
    Wydawało się, że piłka znów znajdzie drogę do bramki Kujawskiego, ale golkiper KS Credo Futsal Piła w ostatniej chwili przechytrzył Rychłowskiego.

12:05
    Wyborna robinsonada Kujawskiego! W wielkim stylu zatrzymał Banasika.

11:48
    Strzelcem bramki DARIUSZ RYCHŁOWSKI. Kapitalne uderzenie pod poprzeczkę! Tym razem Kujawski nie miał nic do powiedzenia.

11:30
    Świetna interwencja Kujawskiego. Zatrzymał rozpędzonego Banasika!

11:00
    Znów w natarciu byli gnieźnianie, ale rywale w porę wyekspediowali piłkę. Zagrożenie oddalone.

10:04
    Bardzo dobry początek rywalizacji. Dzieje się niesłychanie wiele. Dynamiczna rywalizacja, to może się podobać.

09:33
    Celne uderzenie Adama Alamenciaka. Kujawski znów miał problemy ze złapaniem piłki. Ależ emocje w pierwszej stolicy Polski! Obie strony prezentują świetną grę.

08:55
    Świetnie zaprezentował się teraz Adam Heliasz, który zatrzymał mocne uderzenie z rzutu wolnego. Strzelał Kostecki.

08:51
    Wasielewski napomniany żółtą kartką. Rzut wolny dla gości.

08:20
    Strzelcem bramki MATEUSZ JEDLIŃSKI. Najpierw goście wybili piłkę z linii bramkowej, a następnie Bereźnicki świetnie podał Jedlińskiemu, który ze stoickim spokojem dopełnił formalności. Ogromna radość na trybunach, mecz zaczyna się od nowa!

07:33
    Gnieźnianie próbują uspokoić swe poczynania. Obecnie wymieniają podania w okolicach środka boiska.

06:57
    Po stronie gospodarzy widać brak Mariusza Sawickiego, który jest najskuteczniejszym ogniwem MKS-u Mieszko Gniezno.

06:45
    Goście nabrali wiatru w żagle. Obecnie prezentują się znacznie lepiej niż w pierwszych minutach tego pojedynku.

06:04
    Znacznie częściej w natarciu znajdują się gospodarze, jednak nie potrafią oni oddawać celnych uderzeń. Goście dobrze sprawują się w obronie.

05:33
    Strzelcem bramki MATEUSZ KOSTECKI. Wyśmienity kontratak gości zakończył się pewnym trafieniem Kosteckiego.

05:28
    Dobry strzał Rychłowskiego! Ze sporymi problemami piłkę sparował Kujawski!

05:03
    Piłka często ląduje na trybunach, które są dziś wypełnione prawie do ostatniego miejsca. Świetna atmosfera panuje w Grodzie Lecha! Do Gniezna przyjechali również sympatycy KS Credo Futsal.

04:31
    Goście skupieni na grze w defensywie. Tempo rywalizacji wciąż bardzo wysokie.

03:55
    Początek meczu bardzo dynamiczny. Mamy sporo strzałów, w szczególności w wykonaniu gospodarzy. Przed momentem chybił Alamenciak.

03:29
    Gnieźnianie przerwali bardzo groźnie zapowiadającą się kontrę gości z Piły. Świetna postawa Marcina Gresera!

03:03
    Kolejne niecelne uderzenie. Przed momentem piłkę ponad bramką Kujawskiego przeniósł Mateusz Jedliński.

02:52
    Przerwa w grze. Na parkiecie leży Skwarek.

02:29
    Bereźnicki ładnie wystawił Alamenciakowi, jednak ten wywalczył jedynie wznowienie z narożnika boiska. Korner nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści.

02:02
    Piłkę tuż obok bramki strzeżonej przez Kujawskiego posłał Adam Heliasz. Całkiem przyzwoity strzał zza pola karnego.

01:41
    Goście z Piły popełniają proste błędy. Piłka często zmienia właściciela.

01:17
    Początek spotkania na korzyść gospodarzy. To właśnie gnieźnianie częściej znajdują się przy piłce.

00:43
    Szybko rozegrany korner przez gospodarzy. Następnie celny strzał zainkasował Dariusz Rychłowski. Niezły pomysł, ale bramkarz gości był na posterunku.

00:34
    Ładny rajd Banasika, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

00:15
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy zagrają dziś w granatowo-białych strojach. Goście natomiast prezentować się będą w białych kompletach.

00:01

Znamy już składy obu ekip:

MKS Mieszko Gniezno: Wasielewski (Zięba, Kasprzyk) – Kaźmierczak, Rychłowski, Banasik, Heliasz – Bereźnicki, Alamenciak, Greser, Chełmikowski, Jedliński.

KS Credo Futsal Piła: Kujawski (Kozłowski) – Waszak, Wolan, Karolewski, Konert – Suszycki, Kostecki, Skwarek, Jabłoński, Kuliński, Góźdź.

Sędziowie: Przemysław Stelmaszyk, Damian Dorn – Katarzyna Grajkowska.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z derbów Wielkopolski! Początek starcia pomiędzy MKS-em Mieszko Gniezno a KS-em Credo Futsal Piła zaplanowano na godzinę 20:30. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Natomiast KS Credo Futsal Piła z dorobkiem dziesięciu "oczek" plasuje się na miejscu dziewiątym. Póki co zespół ten wywalczył dwa triumfy, cztery remisy i tyle samo porażek. Sporą niespodziankę w wykonaniu pilan odnotowaliśmy podczas zeszłej kolejki, kiedy to pokonali oni na domowym parkiecie ekipę z Warszawy w stosunku 9:3. Warto podkreślić, że w zespole KS Credo Futsal gra najskuteczniejszy dotychczas zawodnik – Michał Wolan, który zdobył piętnaście trafień.

MKS Mieszko Gniezno z dobrej strony prezentuje się podczas trwającego sezonu. Aktualnie ekipa z Grodu Lecha zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu ligowym. Dotychczas podopieczni Michała Wasielewskiego zdobyli dziewiętnaście punktów. Na dorobek ten złożyło się sześć zwycięstw, remis oraz trzy porażki. W ramach zeszłej kolejki gnieźnianie udali się do Torunia, gdzie rozgromili miejscowy TAF 7:1.

Trwa jedenasta kolejka I ligi futsalu grupy północnej. Podczas tej relacji gościć będziemy w Gnieźnie, gdzie MKS Mieszko zmierzy się z KS-em Credo Futsal Piła. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Mateusz

Gole: 9. Jedliński, 12. Rychłowski, 25. Jedliński – 6. Kostecki, 38. Wolan, 40. Karolewski

Kartki:   9. Wasielewski (GNO), 17. Banasik (GNO), 35. Heliasz (GNO) – 35. Kostecki (PIŁ)

Sędziowie: Przemysław Stelmaszyk, Damian Dorn – Katarzyna Grajkowska