Hel. Białystok – Uniw. Zielona Góra 2:6 (koniec) | Warszawa – Jagiellonia 3:4 (koniec) | Gniezno – Piła 3:3 (koniec)
Pol. Gdańska – Lębork 8:2 (koniec)
MKS Mieszko Gniezno
3:3 (2:1)
KS Credo Futsal Piła
Sobota 10.12.2016, 20:30 • Hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4, Gniezno • I liga futsalu - gr. północna • Runda 11

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Trwa jedenasta kolejka I ligi futsalu grupy północnej. Podczas tej relacji gościć będziemy w Gnieźnie, gdzie MKS Mieszko zmierzy się z KS-em Credo Futsal Piła. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

MKS Mieszko Gniezno z dobrej strony prezentuje się podczas trwającego sezonu. Aktualnie ekipa z Grodu Lecha zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu ligowym. Dotychczas podopieczni Michała Wasielewskiego zdobyli dziewiętnaście punktów. Na dorobek ten złożyło się sześć zwycięstw, remis oraz trzy porażki. W ramach zeszłej kolejki gnieźnianie udali się do Torunia, gdzie rozgromili miejscowy TAF 7:1.

Natomiast KS Credo Futsal Piła z dorobkiem dziesięciu "oczek" plasuje się na miejscu dziewiątym. Póki co zespół ten wywalczył dwa triumfy, cztery remisy i tyle samo porażek. Sporą niespodziankę w wykonaniu pilan odnotowaliśmy podczas zeszłej kolejki, kiedy to pokonali oni na domowym parkiecie ekipę z Warszawy w stosunku 9:3. Warto podkreślić, że w zespole KS Credo Futsal gra najskuteczniejszy dotychczas zawodnik – Michał Wolan, który zdobył piętnaście trafień.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z derbów Wielkopolski! Początek starcia pomiędzy MKS-em Mieszko Gniezno a KS-em Credo Futsal Piła zaplanowano na godzinę 20:30. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Znamy już składy obu ekip:

MKS Mieszko Gniezno: Wasielewski (Zięba, Kasprzyk) – Kaźmierczak, Rychłowski, Banasik, Heliasz – Bereźnicki, Alamenciak, Greser, Chełmikowski, Jedliński.

KS Credo Futsal Piła: Kujawski (Kozłowski) – Waszak, Wolan, Karolewski, Konert – Suszycki, Kostecki, Skwarek, Jabłoński, Kuliński, Góźdź.

Sędziowie: Przemysław Stelmaszyk, Damian Dorn – Katarzyna Grajkowska.

00:01

00:15
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy zagrają dziś w granatowo-białych strojach. Goście natomiast prezentować się będą w białych kompletach.

00:34
    Ładny rajd Banasika, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

00:43
    Szybko rozegrany korner przez gospodarzy. Następnie celny strzał zainkasował Dariusz Rychłowski. Niezły pomysł, ale bramkarz gości był na posterunku.

01:17
    Początek spotkania na korzyść gospodarzy. To właśnie gnieźnianie częściej znajdują się przy piłce.

01:41
    Goście z Piły popełniają proste błędy. Piłka często zmienia właściciela.

02:02
    Piłkę tuż obok bramki strzeżonej przez Kujawskiego posłał Adam Heliasz. Całkiem przyzwoity strzał zza pola karnego.

02:29
    Bereźnicki ładnie wystawił Alamenciakowi, jednak ten wywalczył jedynie wznowienie z narożnika boiska. Korner nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści.

02:52
    Przerwa w grze. Na parkiecie leży Skwarek.

03:03
    Kolejne niecelne uderzenie. Przed momentem piłkę ponad bramką Kujawskiego przeniósł Mateusz Jedliński.

03:29
    Gnieźnianie przerwali bardzo groźnie zapowiadającą się kontrę gości z Piły. Świetna postawa Marcina Gresera!

03:55
    Początek meczu bardzo dynamiczny. Mamy sporo strzałów, w szczególności w wykonaniu gospodarzy. Przed momentem chybił Alamenciak.

04:31
    Goście skupieni na grze w defensywie. Tempo rywalizacji wciąż bardzo wysokie.

05:03
    Piłka często ląduje na trybunach, które są dziś wypełnione prawie do ostatniego miejsca. Świetna atmosfera panuje w Grodzie Lecha! Do Gniezna przyjechali również sympatycy KS Credo Futsal.

05:28
    Dobry strzał Rychłowskiego! Ze sporymi problemami piłkę sparował Kujawski!

05:33
    Gol dla KS-u Credo Futsal Piła!
    Strzelcem bramki MATEUSZ KOSTECKI. Wyśmienity kontratak gości zakończył się pewnym trafieniem Kosteckiego.

06:04
    Znacznie częściej w natarciu znajdują się gospodarze, jednak nie potrafią oni oddawać celnych uderzeń. Goście dobrze sprawują się w obronie.

06:45
    Goście nabrali wiatru w żagle. Obecnie prezentują się znacznie lepiej niż w pierwszych minutach tego pojedynku.

06:57
    Po stronie gospodarzy widać brak Mariusza Sawickiego, który jest najskuteczniejszym ogniwem MKS-u Mieszko Gniezno.

07:33
    Gnieźnianie próbują uspokoić swe poczynania. Obecnie wymieniają podania w okolicach środka boiska.

08:20
    Gol dla MKS-u Mieszko Gniezno!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JEDLIŃSKI. Najpierw goście wybili piłkę z linii bramkowej, a następnie Bereźnicki świetnie podał Jedlińskiemu, który ze stoickim spokojem dopełnił formalności. Ogromna radość na trybunach, mecz zaczyna się od nowa!

08:51
    Wasielewski napomniany żółtą kartką. Rzut wolny dla gości.

08:55
    Świetnie zaprezentował się teraz Adam Heliasz, który zatrzymał mocne uderzenie z rzutu wolnego. Strzelał Kostecki.

09:33
    Celne uderzenie Adama Alamenciaka. Kujawski znów miał problemy ze złapaniem piłki. Ależ emocje w pierwszej stolicy Polski! Obie strony prezentują świetną grę.

10:04
    Bardzo dobry początek rywalizacji. Dzieje się niesłychanie wiele. Dynamiczna rywalizacja, to może się podobać.

11:00
    Znów w natarciu byli gnieźnianie, ale rywale w porę wyekspediowali piłkę. Zagrożenie oddalone.

11:30
    Świetna interwencja Kujawskiego. Zatrzymał rozpędzonego Banasika!

11:48
    Strzelcem bramki DARIUSZ RYCHŁOWSKI. Kapitalne uderzenie pod poprzeczkę! Tym razem Kujawski nie miał nic do powiedzenia.

12:05
    Wyborna robinsonada Kujawskiego! W wielkim stylu zatrzymał Banasika.

12:30
    Wydawało się, że piłka znów znajdzie drogę do bramki Kujawskiego, ale golkiper KS Credo Futsal Piła w ostatniej chwili przechytrzył Rychłowskiego.

13:15
    Faule: 1-3.

13:55
    Teraz nieco częściej przy piłce znajdują się goście z Piły. Mimo tego nie potrafią zagrozić bramce Wasielewskiego.

14:31
    Gnieźnianie przechwycili inicjatywę i znów próbują uspokoić swe poczynania. W grę gospodarzy wdarło się bowiem sporo chaosu.

14:55
    Świetną paradę bramkarską zaprezentował teraz Michał Wasielewski! Groźna akcja gości zakończona niepowodzeniem.

15:55
    Soczyste uderzenie Banasika na rzut rożny sparował Kujawski. Kolejna świetna interwencja tego zawodnika.

16:02
    Heliasz posłał piłkę prosto w objęcia bramkarza zespołu z Piły. Pomysł niezły, ale zabrakło dobrego dokręcenia.

16:25
    Sporo szczęścia mieli goście! Soczyście uderzał Rychłowski, ale piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok słupka.

16:44
    Żółtą kartkę otrzymuje Banasik (MKS Mieszko Gniezno).

16:52
    Świetnie rozegrany rzut wolny przez gości. Strzał Kosteckiego w ostatniej chwili zatrzymał Michał Wasielewski!

17:40
    Po raz kolejny świetną dyspozycję potwierdził Michał Wasielewski. Ależ to była robinsonada! Piłka w posiadaniu gospodarzy.

18:42
    Faule: 4-4.

19:04
    Niecelnym uderzeniem popisał się teraz Mateusz Jedliński. Do zakończenia pierwszej połowy pozostała niespełna minuta.

20:00

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Gnieźnie za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Trzeba przyznać, że mecz obfituje w niemałe emocje! Oby podobnie było po przerwie.

20:01

20:25
    Drugą połowę rozpoczęli goście, ale miejscowi szybko przejęli inicjatywę i już ruszają z atakiem.

20:40
    Niecelne uderzenie Banasika. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

21:33
    Świetną interwencją w powietrzu popisał się teraz Michał Wasielewski! Gospodarze znów w natarciu.

22:08
    Wolan miał sporo miejsca i czasu na oddanie strzału, ale nie zdołał pokonać Wasielewskiego. Fenomenalna postawa gnieźnieńskiego bramkarza!

22:57
    Świetny powrót zanotował teraz Adam Heliasz. Zawodnik Mieszka przerwał groźnie zapowiadającą się akcję zespołu z Piły.

23:24
    Początek drugiej połowy dość ciekawy, ale nie tak dynamiczny jak cała pierwsza odsłona tego pojedynku.

23:49
    Nie doszedł do podania Adam Alamenciak. Piłka po stronie gości z Piły.

24:19
    Strzelcem bramki MATEUSZ JEDLIŃSKI. Wydawało się, że Kujawski zaliczy skuteczną interwencję, ale nic z tego. Gospodarze powiększają prowadzenie.

25:00
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania w Grodzie Lecha pozostał już tylko kwadrans. Pilanie mają problem z przedarciem się przez zasieki obronne Mieszka.

25:36
    Pierwsze przewinienie w tej połowie. Wyznaczone przepisy przekroczył Marcin Greser. Rzut wolny dla gości.

25:39
    Kiepsko wykonany rzut wolny. Jeden z pilan posłał piłkę wysoko ponad bramką. Michał Wasielewski nawet nie drgnął.

26:23
    Goście mają problem z oddaniem celnego uderzenia. Sporo strzałów pilan szybuje obok bramki Wasielewskiego.

27:04
    Nerwowo zrobiło się w Gnieźnie! Kibice oraz zawodnicy kwestują decyzje sędziego. Tempo rywalizacji lekko siadło.

27:44
    Faule: 2-1.

28:00
    Silny strzał Kosteckiego pewnie wyłapał Wasielewski. Gospodarze zwolnili, wymieniają podania na własnej połowie.

28:50
    Głośny doping na trybunach! Kibicują zarówno sympatycy Mieszka, jak i KS-u Credo Futsal.

29:02
    Groźną centrę w pole karne gnieźnian zatrzymał Paweł Kaźmierczak. Gdyby nie on, goście mogliby nawiązać kontakt.

29:32
    Przyjezdni nie składają broni. Robi się coraz ciekawiej.

29:32
    Doszło do jakiejś mocnej wymiany zmian pomiędzy Heliaszem a Wolanem. Sędzia udzielił zawodnikom słownej reprymendy.

30:00
    Kibice Mieszka domagają się kolejnego gola. Tymczasem w natarciu znajdują się goście z Piły.

30:46
    Faule: 3-2.

31:42
    Niecelnie przymierzył Skwarek. Po chwili natomiast chybił Bereźnicki.

32:21
    Pilanie próbują, starają się zagrozić bramce strzeżonej przez Wasielewskiego, ale golkiper Mieszka prezentuje wysoką formę.

32:42
    "Mieszkowcy" zwolnili. Na pewno nie grają już tak szybko jak w pierwszej połowie. Jest to jednak w pełni zrozumiałe – gospodarze prowadzą dwoma bramkami.

33:14
    Czwarty faul akumulowany powędrował na konto gospodarzy. Podopieczni Wasielewskiego muszą uważać na kolejne przewinienia.

33:40
    Kostecki centrował w pole karne. Do piłki nie zdołał doskoczyć jednak skrupulatnie pilnowany Wolan.

33:55
    Cuda wyczynia teraz Michał Wasielewski! Fenomenalna parada bramkarska i rywal zatrzymany!

34:06
    Ależ nerwowo zrobiło się teraz na parkiecie! Doszło do przepychanki, sędzia ukarał żółtymi kartkami Heliasza oraz Kosteckiego.

34:33
    Banasik posłał piłkę niemalże prosto w objęcia bramkarza zespołu z Piły.

35:11
    Zanosi się na bardzo emocjonującą, ale i nerwową końcówkę. W faulach mamy 4-4!

35:20
    Kibice zagrzewają gospodarzy do jeszcze intensywniejszej walki. Tymczasem w posiadaniu piłki znaleźli się zawodnicy z Piły.

35:30
    Przerwa na przetarcie parkietu.

35:50
    Atakują goście, ale gnieźnianie stawiają twarde warunki w defensywie.

36:04
    Kostecki ładnie rozpędzał się na lewej flance, ale ostatecznie nie zdołał dośrodkować, ani oddać strzału.

36:40
    Świetną szansę na podwyższenie prowadzenia Mieszka miał przed momentem Bereźnicki, ale jej nie wykorzystał, posyłając piłkę obok bramki.

37:15
    Niespełna trzy minuty pozostały do zakończenia dzisiejszego starcia w Grodzie Lecha. Śmiało można stwierdzić, że mecz wkracza w decydującą fazę!

37:32
    Wasielewski znów skutecznie odbił piłkę.

37:40
    Wolan znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Wasielewskim, jednak nie zdołał go pokonać. Świetny refleks golkipera Mieszka!

37:43
    Strzelcem bramki MICHAŁ WOLAN. Goście dopięli swego, zdobywając gola kontaktowego. Świetne wykończenie akcji przez Wolana!

38:15
    Zanosi się na niesłychanie emocjonującą końcówkę! Tutaj jeszcze wszystko zdarzyć się może!

38:30
    Timeout dla gości.

38:49
    Wpierw Heliasz nie zdołał pokonać Kujawskiego, a po chwili faulował Rychłowski. Piąty faul na koncie gnieźnieńskiego Mieszka. Każdy kolejny będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

39:04
    Strzelcem bramki WOJCIECH KAROLEWSKI. Goście doprowadzili do wyrównania! Co za mecz, co za olbrzymie emocje! Losy tego starcia będą ważyć się do końcowej syreny! Derby Wielkopolski na niesłychanie wysokim poziomie.

39:30
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko pół minuty!

39:54
    Niesamowitą szansę miał Dariusz Rychłowski, ale nie trafił do bramki! Nieczysty strzał, widzowie zgodnie złapali się za głowy. Oni widzieli już tą piłkę w siatce! Remis!

Niesamowicie emocjonujące Derby Wielkopolski kończą się remisem 3:3! Fenomenalną końcówkę zanotowali goście z Piły. Wydawało się, że miejscowi zainkasują pełną pulę punktów, ale jednak przyjezdni stanęli na wysokości zadania i zdołali wyrównać.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:07:34)

Mateusz

Gole: 9. Jedliński, 12. Rychłowski, 25. Jedliński – 6. Kostecki, 38. Wolan, 40. Karolewski

Kartki:   9. Wasielewski (GNO), 17. Banasik (GNO), 35. Heliasz (GNO) – 35. Kostecki (PIŁ)

Sędziowie: Przemysław Stelmaszyk, Damian Dorn – Katarzyna Grajkowska