Borussia D. – Augsburg 1:1 (koniec) | Borussia M. – Wolfsburg 1:2 (koniec) | Hamburg – Schalke 04 2:1 (koniec)
Eintracht – Mainz 3:0 (koniec)
Borussia Monchengladbach
1:2 (0:1)
VfL Wolfsburg
Wtorek 20.12.2016, 20:00 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga • Runda 16
    Wilki odnoszą drugie zwycięstwo z rzędu i zrównują się punktami w tabeli ze swoim dzisiejszym rywalem:

VfL Wolfsburg wygrywa na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach i zgarnia bardzo ważne trzy punkty! Wilki wydostają się z dołka, czego nie można powiedzieć o zespole gospodarzy. Na początku drugiej odsłony było bardzo ciekawie. Gladbach doprowadzili do wyrównania, ale błyskawicznie odpowiedział Mario Gomez. Jakub Błaszczykowski dostał od swojego trenera tylko jedenaście minut. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (21:56:14)

90+5

90+4
    Sommer ratuje swój zespół przed utratą trzeciego gola! Świetne wyłożenie piłki Caligiuremu, ale ten nie wykorzystuje kapitalnej okazji! Trafia prosto w bramkarza.

90+3
    Miękkie dośrodkowanie gospodarzy w pole karne z rzutu wolnego. Upada jeden z graczy VfL i sędzia odgwizduje przewinienie. Za moment rozpocznie się ostatnia minuta doliczonego czasu.

90+3
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Na ostatnie sekundy wbiega Knoche, zaś udział w pojedynku kończy Draxler.

90+2
    Błaszczykowski zablokował ciałem wrzutkę rywala z lewego skrzydła.

90+1
    Hazard zdołał utrzymać się przy piłce, choć był naciskany przez kilku rywali. Borussia ciągle przed szesnastką Wolfsburga.

90
    Kampka doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Wilki długo utrzymują się przy piłce. Już tutaj najpewniej nie dadzą sobie odebrać zwycięstwa. Długo wymieniają się podaniami na połowie rywala.

87
    Druga zmiana w zespole Wolfsburga. Boisko opuszcza jeden z bohaterów, Mario Gomez. W jego miejsce wchodzi na ostatnie minuty Mayoral.

86
    Zawodnicy VfL przedostali się do szesnastki rywali, ale przekombinowali w decydującym momencie. Jedno z decydujących podań okazało się niedokładne.

84
    Arnold uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Nie była to jednak precyzyjna próba. Futbolówkę swobodnie wyłapał Sommer.

83
    Rotacja również w ekipie Wilków. Szansę dostaje Jakub Błaszczykowski. Z ławki końcówkę meczu obejrzy Seguin.

82
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Drmić zastępuje w ostatnich minutach Elvediego.

80
    Caligiuri mógł przypieczętować zwycięstwo swojego zespołu. Ładnie nawinął rywala i wypracował sobie pozycję do oddania strzału. Uderzył mocno, ale po ziemi i prosto w Sommera.

79
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 47 067 widzów.

78
    Coraz więcej nerwowej gry. Wilki opadły z sił i większość akcji przeciwników przerywają faulami.

76
    Oj niewiele brakowało, a po niepewnej interwencji Brumy doszłoby do wyrównania. Poślizgnął się na murawie, co próbował wykorzystać przeciwnik. Nie było tam jednak mowy o przewinieniu.