Lazio – Chievo 0:1 (koniec) | Inter – Pescara 3:0 (koniec)
Inter Mediolan
3:0 (2:0)
Pescara Calcio
Sobota 28.01.2017, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 22

Inter cały czas w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i trzy punkty zostają w Mediolanie. Pescara przegrywa 0:3 i w dalszym ciągu znajduje się na dnie włoskiej Serie A. Dziękuję za uwagę! (22:41:04)

90+3

90+1
    Nie oddają futbolówki Delfinom miejscowi. Gospodarze oszczędzają już siły na kolejne spotkania. W następnej kolejce Inter zagra w Turynie z Juventusem.

90
    O trzy minuty przedłużony zostaje ten pojedynek.

89
    Długo wymieniają się podaniami zawodnicy Interu. Obie drużyny czekają na końcowy gwizdek arbitra, losy zdecydowanie są już rozstrzygnięte.

87
    Beznadziejnie wykonany korner przez Brozovicia i przyjezdni rozpoczną od autu.

86
    Eder długo dryblował w polu karnym rywali, aż w końcu jeden z defensorów rywali wybił piłkę poza linię końcową.

85
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Danilo D'Ambrosio, na boisku pojawia się Davide Santon.

84
    Cerri faulowany na połowie rywali i okazje ze stałego fragmentu gry będą mieli przyjezdni.

83
    Bizzarri pewnie wyłapał piłkę przed nadbiegającym Gabrielem. Mają ochotę na zdobycie czwartego gola gospodarze!

82
    Zmiana w drużynie Pescara Calcio: z boiska schodzi Grigoris Kastanos, na boisku pojawia się Andrés Cubas.

81
    W polu karnym upadł Gagliardini, ale gwizdek arbitra milczy!

80
    Było groźnie! Potężne uderzenie oddał Gabriel, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Bizzarri!

79
    Gabriel wyraźnie ucierpiał w starciu z rywalem i mamy krótką przerwę w grze.

78
    Zawodnicy Interu ze spokojem wymieniają podania na własnej połowie.

76
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Antonio Candreva, na boisku pojawia się Gabriel.

75
    Zmiana w drużynie Pescara Calcio: z boiska schodzi Jean-Christophe Bahebeck, na boisku pojawia się Alberto Cerri.

74
    Jak pokazują powtórki, gol dla Interu nie powinien zostać uznany, ponieważ dwóch zawodników Nerazzurri w momencie podania było na pozycji spalonej.
    73. Éder (INM) - 3:0

73
    Gol dla Interu!

Podwyższają prowadzenie gospodarze! Icardi otrzymał podanie w pole karne, po czym odegrał do niepilnowanego EDERA. Włoski zawodnik z bliska nie dał szans Bizzarriemu!

72
    Od dłuższego czasu przy piłce znajdują się przyjezdni, którzy starają się stworzyć groźną akcję na połowie rywali. Jak na razie jednak wynik pozostaje bez zmian.

71
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Ivan Perišić, na boisku pojawia się Éder.

70
    Handanović bez większych kłopotów wyłapuje piłkę po uderzeniu jednego z rywali z większej odległości.

68
    Memushaj zablokowany na prawym skrzydle i przyjezdni rozpoczną grę od rzutu rożnego.

67
    Wychodzący na czystą pozycję Candreva został podcięty przez Biraghiego, któremu arbiter pokazuje żółtą kartkę.

65
    Wreszcie jakaś akcja Interu, ale Brozović z dwudziestego metra uderzał niecelnie.

64
    Tym razem w środkowej strefie boiska popychany był Brozović.

63
    Candreva był przewracany w okolicach własnego pola karnego i arbiter przyznaje miejscowym rzut wolny.

61
    Coda wślizgiem zablokował uderzenie Candrevy i Nerazzurri wznowią grę od rzutu rożnego.

60
    Handanović pewnie wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

59
    To powinien być gol dla gości! Najpierw w znakomitej okazji prosto w bramkarza rywali uderzył Bahebeck, a dobijający Verre uderzył w poprzeczkę!

58
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i od bramki grę wznowi Handanović.

57
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Bahebeck, ale gracz Pescary przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

55
    Zmiana w drużynie Pescara Calcio: z boiska schodzi Guglielmo Stendardo, na boisku pojawia się Alessandro Crescenzi.

54
    Po raz kolejny w tym spotkaniu faulował Nagatomo i Japończyk słusznie został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

53
    Z dystansu Brozović, ale zabrakło precyzji. Od bramki grę wznawia Bizzarri.

52
    Przyjezdni wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

50
    Kastanos faulował w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego grę wznowi Pescara.

49
    Tym razem z większej odległości strzelał na bramkę Interu Bahebeck, ale to była zupełnie nieudana próba.

48
    Groźne uderzenie Candrevy zza pola karnego rywali, ale piłka w dość sporej odległości mija słupek.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46
    Bezbłędnie w pierwszej części spotkania grali mediolańczycy:

Do przerwy Inter w pełni zasłużenie prowadzi z Pescarą 2:0. Gospodarze całkowicie dominowali i w tym momencie nic nie wskazuje na to, aby Nerazzurri mogli wypuścić komplet punktów z rąk.

Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Kontratak wyprowadzili przyjezdni, ale gdy już znaleźli się w pobliżu pola karnego rywali, akcja straciła na szybkości.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.
    43. Joao Mário (INM) - 2:0

43

A jednak mediolańczycy zadają kolejny cios jeszcze przed przerwą! Po perfekcyjnym podaniu na piąty metr od Perisicia nie miał najmniejszych kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce JOAO MARIO!

42
    Coda popychał jednego z rywali na własnej połowie boiska i arbiter słusznie odgwizdał przewinienie.

41
    Dobrze w defensywie prezentują się obecnie Delfiny. Goście starają się jak najdłużej utrzymać obecny rezultat.

39
    Całkowicie zepchnięci do defensywy są przyjezdni. Inter stara się podwyższyć swoje prowadzenie, czy uda się jeszcze przed przerwą?

37
    Jeszcze jeden korner dla Nerazzurri. Tym razem Bizzarri sparował piłkę poza linię końcową po uderzeniu Brozovicia.

36
    Mario otrzymał od rywala futbolówkę w prezencie na dwudziestym metrze, ale w znakomitej okazji uderzył prosto w Bizzarriego!

34
    Było blisko! Po rzucie rożnym dla Interu idealne podanie na siódmy metr dostał Gagliardini, który jednak minimalnie chybił!

32
    Perisić ładnie zwiódł jednego z rywali przed polem karnym, a następne uderzył na bramkę rywali, ale piłka poszybowała dobry metr obok słupka.

31
    Uspokoiła się sytuacja na boisku. Przy piłce znajdują się teraz gości, którzy jednak nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

29
    Candreva podał na bok do Mario, ale ten nieudanie oddawał futbolówkę. Przy piłce przyjezdni.

27
    Kastanos oddał uderzenie zza pola karnego, ale to był mocno niecelny strzał. Od bramki rozpoczyna Handanović.

26
    W okolicach narożnika pola karnego jednego z rywali faulował Medel. Może być groźnie pod bramką Interu!

25
    Chcą jak najszybciej rozstrzygnąć losy tego potkania mediolańczycy, ale widać, że przyjezdni na pewno się nie poddadzą!
    23. Danilo D'Ambrosio (INM) - 1:0

23

Ależ huśtawka nastrojów w szeregach gości! Przed momentem niezaliczony gol, a chwilę później utracona bramka! Po dośrodkowaniu z lewej strony z najbliższej odległości do siatki wepchnął futbolówkę DANILO D'AMBROSIO.

23
    Ogromne szczęście gospodarzy! Po uderzeniu jednego z rywali piłkę przed siebie wybił Handanović. Dopadł do niej Verre, który umieścił piłkę w siatce, ale zrobił to z pozycji spalonej!

22
    Tym razem zbyt mocne zagranie w pole karne Pescary i piłka wychodzi poza boisko. Z piątego metra grę wznowi Bizzarri.

21
    Icardi otrzymał podanie z głębi pola, ale był naciskany przez Stendardo i zdołał wywalczyć jedynie wrzut z autu.

19
    Kolejne rzuty rożne dla Interu, ale bardzo dobrze w obronie zachowują się zawodnicy Pescary. Coraz częściej atakują miejscowi.

17
    Wrzutka Nagatomo z lewej flanki zablokowana wślizgiem przez defensora gości i Nerazzurri wznowią grę od rzutu rożnego.

16
    D'Ambrosio ładnie przedarł się w pole karne rywali, ale po chwili skutecznie został powstrzymany przez dwóch defensorów Pescary.

15
    Kolejny atak przyjezdnych lewym skrzydłem, ale bez zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Handanovicia.

13
    Ładna wrzutka Icardiego, ale składający się do strzału głową Miranda uderzył minimalnie niecelnie!

12
    Jakiegoś urazu na linii własnego pola karnego doznał Bruno. Krótka przerwa w grze, przy zawodniku Pescary znajduje się pomoc medyczna.

11
    Kolejne nieprzepisowe zagranie Nagamoto i akcja mediolańczyków zostaje przerwana przez arbitra.

9
    Płaski strzał Perisicia z ostrego kąta bez większych kłopotów wybronił Bizzarri.

8
    Wydaje się, że przyjezdni nie ograniczą się dziś tylko do murowania dostępu do własnej bramki. Taka gra przyjezdnych zwiastuje sporo emocji!

6
    Po uderzeniu Memushaja piłka odbiła się od jednego z zawodników Interu i wyszła poza linię końcową. Nie zauważył jednak tego arbiter, który nakazał grę od bramki.

5
    Akcję ofensywną przeprowadzali przyjezdni, ale w łatwy sposób futbolówkę przechwyciła defensywa Interu.

3
    W środku pola jednego z rywali faulował Nagatomo i arbiter słusznie odgwizdał przewinienie.

2
    Od pierwszego gwizdka przy piłce utrzymują się gospodarze. Nerazzurri z pewnością będą jak najszybciej szukać możliwości do zdobycia bramki.

1

Piłkarze obu drużyn wychodzą ze swoich szatni i za moment pojawią się na murawie stadionu w Mediolanie!

Protokół meczowy:

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, Medel, Miranda, Nagatomo – Gagliardini, Brozović – Candreva, Mário, Perišić – Icardi.

Rezerwowi: Carrizo – Andreolli, Kondogbia, Palacio, Biabiany, Ranocchia, Banega, Santon, Murillo, Gabriel.

Pescara Calcio: Bizzarri – Zampano, Stendardo, Coda, Biraghi – Verre, Bruno, Memushaj – Kastanos, Benali – Bahebeck.

Rezerwowi: Fiorillo – A. Crescenzi, Cerri, Pepe, Maloku, Delli Carri, Mitrita, Cubas, Gyömbér.

Sędzia główny: Giampaolo Calvarese
    Asystenci: Ciro Carbone, Alessandro Lo Cicero
    Sędzia techniczny: Fabiano Preti.

Początek spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!
    Giampaolo Calvarese rozjemcą sobotnich zawodów:

Ostatnie bezpośrednie starcie:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami odbył się 11 września. Pescara wyszła na prowadzenie w 63 minucie, ale ostatecznie przegrała cały pojedynek 1:2. Gola na wagę trzech punktów dla Interu zdobył w doliczonym czasie gry Icardi.

Pescara Calcio:

W diametralnie odmiennej sytuacji są przyjezdni. Pescara zajmuje ostatnią lokatę z dorobkiem zaledwie dziewięciu oczek. Popularni Delfini w tym sezonie zwyciężyli zaledwie raz, a miało to miejsce dokładnie pięć miesięcy temu!
    Tak do pojedynku z Pescarą przygotowywali się miejscowi:

Inter Mediolan:

Wydaje się, że gospodarze w końcu mają szansę zakończyć sezon w ścisłej czołówce. Na chwilę obecną mediolańczycy mają 39 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli. Inter postara się w sobotę o przedłużenie wspaniałej passy – Nerazzurri zwyciężyli ostatnie sześć spotkać ligowych z rzędu!

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 22. kolejki włoskiej Serie A! W sobotni wieczór na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie miejscowy Inter podejmie Pescarę. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 23. D'Ambrosio, 43. Mário, 73. Éder

Kartki:   54. Nagatomo (INM) – 67. Biraghi (PES)

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio (85. Santon), Medel, Miranda, Nagatomo – Gagliardini, Brozović – Candreva (76. Gabriel), Mário, Perišić (71. Éder) – Icardi (C).
    Zmiany: Carrizo – Andreolli, Kondogbia, Palacio, Biabiany, Ranocchia, Banega, Santon, Murillo, Gabriel, Éder, Pinamonti.

Pescara Calcio: Bizzarri – Zampano, Stendardo (55. A. Crescenzi), Coda, Biraghi – Verre, Bruno, Memushaj (C) – Kastanos (82. Cubas), Benali – Bahebeck (75. Cerri).
    Zmiany: Fiorillo – A. Crescenzi, Cerri, Pepe, Maloku, Delli Carri, Mitrita, Cubas, Gyömbér.

Sędzia techniczny: Fabiano Preti