Bordeaux – Guingamp 3:0 (koniec) | Montpellier – Saint-Étienne 2:1 (koniec) | Lyon – Dijon 4:2 (koniec)
PSG – Toulouse 0:0 (koniec)
Girondins Bordeaux
3:0 (2:0)
EA Guingamp
Niedziela 19.02.2017, 15:00Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 26

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Niedziela to czas kolejnych emocji w Ligue 1. Tym razem przyjrzymy się bliżej konfrontacji Bordeaux z Guingamp.

Żyrondyści radzą sobie bardzo różnie. Po czterech meczach bez porażki i z trzema zwycięstwami Bordeaux przegrał przed własną publicznością z PSG. Porażka z Mistrzem Francji sprawiła, że ich lokata w tabeli pogorszyła się. Obecnie Bordeaux zajmuje siódmą pozycję w lidze.

Z kolei Gungamp notuje ostatnio zdecydowanie gorszy okres. Po bardzo dobrej jesieni nastał w drużynie Antoine Kombouare gorszy okres. Guingamp w ostatnich pięciu meczach zanotowało aż trzy porażki.

W niedzielne popołudnie spotkają się ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli. Guingamp ma obecnie dwa punkty mniej niż rywale.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do naszego portalu! Startujemy kilkanaście minut przed 15!
    Trener gości na przedmeczowej konferencji zapowiadał, że jego zespół interesuje się tylko zwycięstwem! Jak będzie w praktyce?

Girondins Bordeaux: Carrasso – Gajić, Jovanović, Pallois, Contento – Vada, Toulalan (C), Sankharé – Malcom, Laborde, Kamano.
    Rezerwowi: Prior – Lewczuk, Ménez, Arambarri Rosa, Ounas, Plašil, Pellenard.

EA Guingamp: Johnsson – Martins Pereira, Kerbrat (C), Bodmer, Lévêque – Diallo, Deaux, Didot – Benezet, Salibur, De Pauw.
    Rezerwowi: Guivarch – Ikoko, Sankoh, A. Mendy, Blas, Regis Coco, Giresse..

Obie drużyny już na boisku!

1

3
    Goście grają dziś w biało-czarnych strojach. Gospodarze w tradycyjnych granatowych kompletach.

5
    Igor Lewczuk od pierwszej minuty na ławce rezerwowych. Miejmy nadzieję, że nasz reprezentant dostanie dziś swoją szansę.

7
    Kilka prób gospodarzy prawym skrzydłem. Obrońcy Gungamp jak na razie radzą sobie skutecznie w powstrzymywaniu takich prób.

9
    Świetna szansa gości! Długa piłka w pole karny Carrasso. Swoją szansę miał De Pauw, który uderza jednak wprost w bramkarza miejscowych!

11
    Bardzo rwana gra w pierwszych minutach. Obie drużyny mają problemy z wymieniem kilku dokładnych podań.

14
    Gol dla Bordeaux!
    Niesygnalizowane uderzenie z pola karnego gości FRANCOIS KAMANO! Napastnik Bordeaux pokonuje Johnsona technicznym uderzeniem!
    14. François Kamano (BOR) - 1:0

15
    Powalony przez Contento Benezet. Będzie szansa dla gości z rzutu wolnego, piłka ustawiona 35. metrów od bramki Carrasso.

17
    Gospodarze udokumentowali przewagę w posiadaniu piłki w pierwszym kwadransie. Jak odpowiedzą rywale?

19
    Bezpardonowy atak Leveque w nogi rywala, zasłużona żółta kartka.

21
    Optyczna przewaga Żyrondystów rośnie. Od kilku dobrych minut goście nie zaatakowali bramki Johnssona.

23
    Bardzo długie dośrodkowanie z lewej flanki. Pewnie interweniuje na przedpolu goalkeeper gości.

24
    Żółta kartka dla Vady za symulowanie. Kontrowersyjna decyzja sędziego.

26
    Tym razem żółtą kartką ukarany Martins Pereira, który faulem zatrzymał kontrę rywali.

26
    Sędzia główny w dalszym ciągu rozdaje kartki, upomniany Jovanović.

28
    Ależ było blisko! Dośrodkowanie spod linii końcowej w pole karne gospodarzy. Benezet "nożycami" próbował pokonać Carrasso, ale ten popisał się świetnym refleksem!
    28. Świetna próba Nicolasa Benezeta (GUG)

30
    Przebudziło się Guingamp. Miejmy nadzieję, że próba Benezeta to dopiero początek ofensywnych akcji gości.

32
    Było blisko drugiej bramki dla gospodarzy! Potężny strzał Malcoma zza pola karnego, piłka po rękach Johnssona ląduje na poprzeczce!
    32. Bliski szczęścia był Malcom (BOR)

34
    Kolejny stały fragment gry dla Guingamp. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska do piłki doszedł Diallo, ale piłka trafia w poprzeczkę!

36
    Otworzył nam się ten mecz na dobre! Obu drużynom brakuje w ostatnich minutach skuteczności!
    36. Minimalnie pomylił się Moustapha Diallo (GUG)

38
    Szarża prawym skrzydłem Vady. Pomocnik Żyrondystów wywalczył rzut wolny bardzo blisko linii końcowej.

40
    Przewinienie pod bramką rywali jednego z zawodników miejscowej drużyny. Rozpocznie Johnsson.

42
    To powinna być bramka! Do dośrodkowania z lewej flanki doszedł De Pauw, ale napastnik drużyny przyjezdnej przenosi piłkę nad poprzeczką!

44
    Gospodarze podwyższają prowadzenie! NICOLAS PALLOIS wykorzystuje dośrodkowanie spod chorągiewki i z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki!
    44. Nicolas Pallois (BOR) - 2:0

45

Pierwsza połowa za nami! Jak na razie gospodarze wykazują się większą skutecznością pod bramką rywali i zasłużenie prowadzą. Guingamp miało swoje szanse, ale napastnikom gości zabrakło zimnej krwi.

Wracamy za kwadrans, bądźcie z nami!

46

46
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Na boisku pojawiają się Coco i Giresse.

48
    Pozycyjny atak gospodarzy na początku drugiej połowy. Goście ustawiają się w okolicy linii środkowej.

51
    Ostro zaatakowany w środkowej części boiska Laborde. Zasłużona żółta kartka dla Bodmera.

53
    Znakomita kontra gospodarzy. "Oko w oko" z bramkarzem rywali stanął Kamano, ale obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Johnsson.
    53. Swojej drugiej bramki szukał François Kamano (BOR)

55
    Szansa dla przyjezdnych z rzutu wolnego. Mocno dośrodkowana piłka spod linii bocznej, pewnie interweniuje Carrasso.

57
    Kolejna znakomita szansa Kamano! Tym razem napastnik gospodarzy próbował technicznym uderzeniem skierować futbolówkę do bramki rywali, ale przy słupku pewnie interweniował jeden z defensorów gości!
    57. François Kamano (BOR) po raz kolejny był bardzo bliski strzelenia drugiej bramki!

59
    Druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Pereiry, który faulem próbował zatrzymać dobrze zapowiadającą się akcję rywali.

61
    Gospodarze na własnej połowie przygotowują kolejną akcję. Wyżej próbują zaatakować przyjezdni, ale w dziesięciu z pewnością nie będzie im łatwiej odwrócić losy tego spotkania.

64
    Druga odsłona jak na razie zdecydowanie słabsza od pierwszej. Po przerwie jak na razie gospodarze zdołali stworzyć sobie klarowne sytuacje pod bramką przeciwnika.

67
    Pierwsza roszada w zespole gospodarzy. Plasil zastępuje Vade.

69
    Goście największe zagrożenie pod bramką rywali stwarzają po rzucie rożnym. Nie inaczej było tym razem, Carrassso popisuje się jednak pewną interwencją pod bramką rywali.

71
    Gospodarze trafiają po raz trzeci! Kontra Żyrondystów kończy się dograniem piłki przed bramkę Johnssona, z najbliższej odległości trafia GAETAN LABORDE!
    71. Gaëtan Laborde (BOR) - 3:0

73
    Kanonada gospodarzy trwa! Kolejna świetna piłka przed bramkę gości, Kamano trafia wprost w bramkarza Guingamp!

75
    Za Leveque wchodzi na boisko Sankoh,

75
    Druga roszada w składzie Żyrondystów, Menez zastępuje Laborde.

78
    Od kilku minut Żyrondyści nie wychodzą z połowy rywali. Guingamp cofnęło się przed własne pole karne.

80
    Nie umie trafić w dalszym ciągu Kamano! Jego uderzenie z kilku metrów trafia w nogi jednego z defensorów gości.

83
    Na trzecią zmianę decyduje się również trener gospodarzy. Malcolma zastępuje Ounasa.

85
    Przedzierał się lewą stroną Kamano. Będzie szansa dla gospodarzy z rzutu wolnego.

87
    Kończy nam się powoli to spotkanie. Trzeba przyznać, że czerwona kartka dla Pereiry podcięła skrzydła gościom. Ostatnie kilkadziesiąt minut to "teatr jednego aktora".

90
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2

Bordeaux zasłużenie pokonuje Guingamp 3:0! Po wyrównanej pierwszej odsłonie w drugiej części spotkania byliśmy świadkami zdecydowanej przewagi gospodarzy. Dystans gości do Żyrondystów w ligowej tabeli zwiększyła się do pięciu punktów.

Dziękuję za uwagę! Zapraszam na kolejne relacje w naszym portalu! (16:49:17)