Bordeaux – Guingamp 3:0 (koniec) | Montpellier – Saint-Étienne 2:1 (koniec) | Lyon – Dijon 4:2 (koniec)
PSG – Toulouse 0:0 (koniec)
Olympique Lyon
4:2 (1:1)
Dijon FCO
Niedziela 19.02.2017, 17:00 • Stade des Lumières, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 26
    Trzy punkty zostają na Stade des Lumieres!

Spotkanie w Lyonie właśnie dobiegło końca! Po pełnej zwrotów akcji i niezwykle emocjonującej drugiej połowie spotkania Olympique zwycięża ostatecznie z Dijon 4:2. Dziękuję za uwagę! (18:51:22)

90+2

90+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.
    90. Nabil Fékir (LYO) - 4:2

90
    Gol dla Olympique!

No i mamy po zawodach! NABIL FEKIR wbiegł z piłką w pole karne rywali, a następnie technicznym uderzeniem zaskoczył golkipera rywali!

89
    Przed nami ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Jak na razie gospodarze starają się jak najdłużej utrzymać przy piłce, aby nie dać rywalom możliwości stworzenia akcji.

87
    Zmiana w drużynie Dijon FCO: z boiska schodzi Fouad Chafik, na boisku pojawia się Jérémie Bela.

86
    Mogło być już po meczu! Lacazette otrzymał idealne prostopadłe podanie, ale uderzył minimalnie obok bramki!
    84. Alexandre Lacazette (LYO) - 3:2

84

Gospodarze obejmują prowadzenie! ALEXANDRE LACAZETTE okazuje się pewnym egzekutorem jedenastki i nie daje Reynetowi cienia szansy na skuteczną interwencję!

84
    Dodatkowo żółtym kartonikiem zostaje napomniany gracz Dijon.

83
    Rzut karny dla gospodarzy! Tavares fauluje jednego z rywali w walce o górną piłkę!

83
    Strzał Fekira z lewej strony ofiarne zablokował jeden z defensorów.

82
    Po utraconej bramce jeszcze bardziej do ataku ruszyli goście. Gracze Dijon muszą jednak uważać, aby nie nadziać się na kontrę rywali.
    80. Corentin Tolisso (LYO) - 2:2

80

Wyrównują gospodarze! Zawodnicy Lyonu w końcu dopięli swego! CORENTIN TOLISSO uderza zza linii pola karnego w kierunku dłuższego słupka i po raz drugi w tym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców!

79
    Lacazette oddaje strzał z woleja z obrębu pola karnego, ale nie trafia czysto w piłkę i nie ma kłopotów z interwencją Reynet.

78
    Zmiana w drużynie Dijon FCO: z boiska schodzi Anthony Belmonte, na boisku pojawia się Kwon Chang-hoon.

77
    Niezbyt pewne piąstkowanie Reyneta po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego i za moment zawodnicy z Lyonu będą wykonywać kolejny korner.

75
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Rachid Ghezzal, na boisku pojawia się Maxwel Cornet.

74
    Rozkręca nam się to spotkania. Zarówno jedni, jak i drudzy coraz częściej atakują. Ostatnie piętnaście minut zapowiada się niezwykle emocjonująco!

72
    Potężne uderzenie Depaya z okolic dwudziestego metra, ale po raz kolejny znakomicie spisuje się Reynet.

71
    Ogromne zamieszanie w polu karnym miejscowych, ale cało wychodzą z tego gospodarze! Bramka Lyonu było ostrzeliwana, ale Gorgelin wspólnie z obrońcami zablokowali dostęp do bramki!

70
    Mammana powalił na murawę jednego z rywali i słusznie został ukarany przez arbitra.

70
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Maxime Gonalons, na boisku pojawia się Nabil Fékir.

68
    Tolisso uderzał zza pola karnego, ale Reynet nie dał się zaskoczyć. Od rzutu rożnego grę wznowią miejscowi.

66
    Jeszcze jeden kartonik wyciągnięty przez arbitra i pokazany graczowi Dijon. Tym razem ostrzeżenie ląduje na kocie Amalfitano.

65
    Zbyt mocne zagranie do Lacazette w pole karne przyjezdnych i futbolówkę pewnie wyłapuje Reynet.

64
    Bardzo ofiarnie bronią się przyjezdni i trzeba przyznać, że całkiem nieźle im to wychodzi. Coraz mniej czasu pozostao zawodnikom Lyonu na odrobienie strat.

63
    Coraz więcej fauli oglądamy w tym spotkaniu. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowo i za chwilę znów będziemy mogli skupić się na grze.

61
    Ghezzal! Algierczyk kropnął zza pola karnego, ale piłka poszybowała obok bramki!

60
    Godzina gry za nami! W trudnej sytuacji są gospodarze, ale losy tego spotkania z pewnością nie są jeszcze przesądzone.

58
    Zaostrza nam się to spotkanie. Tym razem indywidualnie upomniany przez arbitra został Haddadi.

57
    Depay zdecydował się na bezpośrednie uderzeniu z rzutu wolnego, ale piłka odbija się od muru i wychodzi poza linię końcową.

55
    Balmont nieprzepisowo zatrzymuje rywala niedaleko własnego pola karnego i arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.
    54. Memphis Depay (LYO)

54
    Piłka po uderzeniu Depaya ląduje w bramce przyjezdnych, ale gol nie zostaje uznany! Arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej strzelca gola.

53
    Po kilkunastometrowym rajdzie na strzał z dystansu zdecydował się Depay, ale piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

52
    Znów groźnie pod bramką Dijon, ale ostatecznie Reynet nie musiał nawet interweniować. Od bramki rozpocznie golkiper gości.
    50. Alexandre Lacazette (LYO)

50
    Ależ niewiele brakowało! Centra na dziesiąty metr do Lacazette, który płaskim uderzeniem skierował piłkę minimalnie obok słupka!
    48. Loïs Diony (DIJ) - 1:2

48
    Gol dla Dijon!

Fatalny błąd jednego z obrońców Lyonu, który nie opanował piłki po podaniu od bramkarza. W posiadaniu futbolówki wszedł Balmont, odegrał ją do LOISA DIONY'ego, a ten płaskim uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

47
    Spokojny początek drugiej części spotkania. Żaden z zespołów nie jest w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce.

46
    Zmiana w drużynie Dijon FCO: z boiska schodzi Jordan Marié, na boisku pojawia się Romain Amalfitano.

46
    Liczymy, że w drugiej połowie czekać nas będzie jeszcze więcej emocji:

Do przerwy Olympique Lyon remisuje na własnym stadionie z Dijon FCO 1:1. Obie drużyny z pewnością będą walczyć dziś o pełną pulę, co zwiastuje nam duże emocje po przerwie. Zostańcie z nami!

45

44
    Golkiper Dijon pewnie wyłapuje piłkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

42
    To jest niesamowite! Lacazette po raz kolejny powinien wpisać się na listę strzelców, tym razem jednak posłał piłkę centymetry obok słupka!

41
    Trzecią okazję w krótkim okresie czasu miał Lacazette, który jednak i teraz musiał uznać wyższość Reyneta.

39
    Kolejna znakomita parada golkipera gości po uderzeniu Lacazette!

38
    Ależ było blisko! Depay obsłużył Lacazette wyśmienitym podaniem między obrońców, ale jego uderzenie świetnie wybronił Reynet!

37
    Indywidualna akcja Gonalonsa, ale kapitan Lyonu zostaje zatrzymany przez jednego z defensorów. Korner dla gospodarzy.

35
    Ogromne pretensje do arbitra mają gospodarze, którzy domagali się rzutu rożnego po uderzeniu Jalleta. Grę od bramki wznowi jednak Reynet.

33
    Chcą pójść za ciosem przyjezdni! Piłkarze Dijon uwierzyli w swoje możliwości i teraz zdecydowanie lepiej wychodzi im utrzymywanie się przy piłce na połowie rywali.
    31. Błyskawicznie mogli odpowiedzieć miejscowi:

31
    Jak to nie wpadło?! Depay miał okazję do strzału z jedenastego metra, ale w wymarzonej sytuacji uderzył minimalnie obok słupka!
    30. Julio Tavares (DIJ) - 1:1

30

Wyrównują przyjezdni! JULIO TAVARES popisuje się znakomitym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z lewej flanki i nie daje Gorgelinowi żadnych szans na skuteczną interwencję!

29
    Gorgelin zmuszony do interwencji po uderzeniu Diony'ego z ostrego kąta. Za moment od rzutu rożnego rozpoczną przyjezdni.

28
    Świetnym przechwytem piłki na własnej połowie boiska popisał się Lang. Goście mają okazję do wyjścia z kontratakiem.

27
    Na strzał z dystansu zdecydował się Balmont, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki miejscowych.

25
    Tym razem na pozycji spalonej złapany został Depay.

23
    Jeden z defensorów drużyny przyjezdnych był przewracany na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie.

22
    Gonalons nie miał do kogo zagrać przed polem karnym i zdecydował się wycofać futbolówkę.

20
    Dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra, który dopatrzył się ofsajdu.

18
    Od jakiegoś czasu gra toczy się w środku pola. Goście stosują coraz wyższy pressing.

16
    Wyśmienitą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Depay, ale jego uderzenie z ósmego metra w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów!

15
    Nie rezygnują z walki o kolejne trafienia miejscowi. Wydaje się to dość rozsądne, ale muszą grać dokładnie w ataku gospodarze.

13
    Nieco uspokoiła się teraz sytuacja na boisku. Przyjezdni są w posiadaniu futbolówki, ale nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.
    11. Corentin Tolisso (LYO) - 1:0

11

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na piąty metr najlepiej zachował się CORENTIN TOLISSO, który z bliska pokonuje golkipera rywali!

10
    Znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Depay, ale jeszcze lepszą interwencją na rzut rożny sparował piłkę Reynet!

9
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale żaden z zawodników Dijon nie dopadł do futbolówki.

7
    Pierwsza okazja gości i od razu wywalczony korner. Ładnie na lewej flance urwał się Haddadi, ale ostatecznie został skutecznie powstrzymany przez jednego z defensorów.

6
    Jallet szarżował na prawym skrzydle, ale zdołał wywalczyć jedynie wrzut z autu. Miażdżąca przewaga gospodarzy od pierwszego gwizdka.

5
    Zablokowana wrzutka z prawej strony boiska i piłkarze Olympique wznowią grę od rzutu rożnego.

4
    Naciskany Depay nie zdołał precyzyjnie dośrodkować w pole karne rywali i futbolówkę przejmują przyjezdni.

3
    Gospodarze sygnalizowali zagranie ręką Varraulta tuż przed polem karnym zespołu Dijon, ale arbiter był blisko i uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

2
    Miejscowi utrzymują piłkę na własnej połowie boiska i starają się spokojnie wyprowadzić pozycyjny atak.

1
    Tak rozgrzewali się gospodarze:

Znamy składy wyjściowe obydwu drużyn:

Olympique Lyon: Gorgelin – Jallet, Diakhaby, Mammana, Morel – Tousart, Gonalons – Ghezzal, Tolisso, Depay – Lacazette

Dijon FCO: Reynet – Chafik, Lang, Varrault, Loties, Haddadi – Marie, Belmonte, Balmont – Diony, Tavares

Start meczu:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00. Trzydzieści minut wcześniej zaprezentujemy Państwu zestawienia obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Bezpośrednie pojedynki:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami odbył się 27 sierpnia. W Dijon zdecydowanie lepiej spisali się gospodarze, którzy nieoczekiwanie zwyciężyli 4:2. W podstawowym składzie rozpoczął spotkanie Maciej Rybus, który jednak został zmieniony w 68. minucie.
    To tutaj w niedzielne popołudnie dojdzie do starcia obu drużyn:

Dijon FCO:

Przyjezdni z dorobkiem 27 punktów zajmują trzynaste miejsce w tabeli. Wcale jednak nie mogą czuć się bezpieczni, ponieważ od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie oczka. W poprzedniej kolejce Dijon zwyciężyło na własnym terenie z Caen 2:0.

Olympique Lyon:

Gospodarze jak na razie plasują się na czwartej lokacie w tabeli. Ich strata to podium wynosi jednak obecnie aż trzynaście punktów i może być nie do odrobienia w pozostałych czternastu kolejkach. Piłkarze Lyonu grają również w Lidze Europy, gdzie w minionym tygodniu zwyciężyli w wyjazdowym starciu 1/16 finału 4:1 z AZ Alkmaar.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację jednego z niedzielnych starć francuskiej Ligue 1! W Lyonie miejscowy Olympique zmierzy się z Dijon FCO. Miejscowi będą faworytem tego pojedynku.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 11. Tolisso, 80. Tolisso, 84. A. Lacazette (kar.), 90. Fékir – 30. Tavares, 48. Diony

Kartki:   70. Mammana (LYO) – 55. Balmont (DIJ), 58. Haddadi (DIJ), 66. Amalfitano (DIJ), 84. Tavares (DIJ)

Olympique Lyon: Gorgelin – Jallet, Mammana, Diakhaby, Morel – Tousart, Gonalons (C) (70. Fékir) – Ghezzal (75. Cornet), Tolisso, Depay – A. Lacazette.
    Zmiany: Mocio – Yanga-Mbiwa, Rybus, Ferri, Darder, Fékir, Cornet.

Dijon FCO: Reynet – Haddadi, Lotiès, Varrault (C), Lang, Chafik (87. Bela) – Marié (46. Amalfitano), Belmonte (78. Kwon Chang-hoon), Balmont – Diony, Tavares.
    Zmiany: Leroy – Abdelhamid, Bela, Martin, Amalfitano, Kwon Chang-hoon, Bahamboula.

Sędzia główny: Benoit Millot
    Asystenci: Stephan Luzi, Julien Pacelli