Osmanlispor – Olympiakos 0:3 (koniec) | Besiktas – Hapoel BS 2:1 (koniec) | AS Roma – Villarreal 0:1 (koniec)
Zenit – Anderlecht 3:1 (koniec) | Ajax – Legia 1:0 (koniec) | APOEL – Bilbao 2:0 (koniec)
Lyon – Alkmaar 7:1 (koniec) | Fiorentina – Borussia M. 2:4 (koniec) | Sparta – Rostow 1:1 (koniec)
Tottenham – Gent 2:2 (koniec) | Szachtar – Celta Vigo 0:2 (po dogrywce) | Kopenhaga – Łudogorec 0:0 (koniec)
Genk – Astra 1:0 (koniec)
koniec po dogrywce
Szachtar Donieck
0:2 (0:0)
Celta de Vigo
Czwartek 23.02.2017, 21:05 • Metalist Stadium, Charków • Liga Europy UEFA • Play-off

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:49:54)

Po pierwszym spotkaniu w Vigo nie zanosiło się na taki finał dwumeczu. To Szachtar przyjechał do Charkowa z zaliczką 1:0. Nie potrafił jednak zdominować swojego przeciwnika, narzucić mu swoich warunków. Przez 89 minut na boisku rządzili bramkarze i to oni swoimi interwencjami decydowali o tym, że w wyrównanym pojedynku jest bezbramkowo. Przełom nastąpił w 90. minucie. To wówczas Guidetti sprowokował do faulu w polu karnym Pjatowa, a jedenastkę w gola zmienił Iago Aspas. Ci dwaj piłkarze wykonali w czwartek olbrzymią pracę w przodzie. Decydujący cios zadał natomiast obrońca Cabral, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił na 2:0 dla Celty. Czyli jednak Hiszpania ma przedstawiciela w szesnastce Ligi Europy, a półfinalista poprzedniej edycji jest za burtą po dramatycznym rewanżu!

120
    Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

119
    Srna upomniany żółtym kartonikiem i w razie awansu musiałby pauzować. To już jednak bez znaczenia.

117
    To już chyba ostatnie zrywy Szachtara Donieck. Przyjezdni podwoili krycie na lewym skrzydle i nie pozwolili na dośrodkowanie. Tylko wrzut z autu dla Ukraińców.

116
    Bongonda jest bardzo pobudzony w tym fragmencie spotkania. Na ostudzenie emocji żółta kartka.

115
    Trzymają rywali na dystans przyjezdni. Alvarez nie musi interweniować. W przeciwieństwie do Pjatowa, który przed momentem odbił uderzenie Bongondy.

113
    Żółta kartka dla Guidettiego za przepychanki. Napastnik będzie jednym z ojców ewentualnego awansu zespołu z Vigo.

112
    Nadzieją Szachtara jest Borjacuk, którego szkoleniowiec wprowadzić na boisko zamiast Malysjeva.

110
    Szykuje się do wejścia trzeci zmiennik w drużynie z Doniecka, ale naprawdę trudno będzie już gospodarzom cokolwiek zdziałać.
    108. Gustavo Cabral (CVG) - 0:2

108
    Gol dla Celty Vigo!
    Strzelcem bramki GUSTAVO CABRAL.

Piękny zwrot akcji zafundowała kibicom Celta Vigo! Gustavo Cabral sfinalizował strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego i Szachtar potrzebuje dwóch goli do awansu! Głośna, żywiołowa radość przedstawiciela Primera Division w Charkowie!

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

W pierwszej połowie dogrywki nie wydarzyło się absolutnie nic przełomowego. Jeżeli tak pozostanie po krótkiej pauzie i zmianie stron, sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych.

105
    Pierwsza dogrywka skończona.

Gole: 90. Aspas (kar.), 108. Cabral

Kartki:   36. Blanco Leschuk (SAC), 90. Pjatow (SAC), 119. Srna (SAC) – 13. Aspas (CVG), 26. Roncaglia (CVG), 63. J. Castro (CVG), 113. Guidetti (CVG), 116. Bongonda (CVG)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 9:11. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 6:13. Spalone: 1:5. Foule: 13:19.
    Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Ordeć, Rakićkyj, Ismaily – Malyšjev (112. Borjačuk), Fred – Marlos, Kowałenko (73. Stepanenko), Taison (83. Bernard) – Blanco Leschuk.
    Zmiany: Szewczenko – Bernard, Borjačuk, Butko, Kuczer, Stepanenko, Zubkov.

Celta de Vigo: S. Álvarez – J. Castro, Fontàs, Cabral, Roncaglia (58. Jozabed) – P. Hernández, Wass (80. Bongonda), Mallo (C) – Aspas, Guidetti, Sisto (85. Rossi).
    Zmiany: Blanco – Bongonda, Díaz, Sergi Gómez, Jozabed, Planas, Rossi.

Sędziowie: Slavko Vincić (Słowenia)